Results for Valle-Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
|
47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.04 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.26 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.40 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.27 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:09.81 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.59 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
44.39 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.43 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
46.15 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
47.87 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:13.92 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asynk arme v 30m |
|
|
|
|
- |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
2 bryst arm efter start |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
37.54 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.71 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
44.20 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
46.03 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
asynk arme v 5m |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|