Resultater for Valle-Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:53.35 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:57.01 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:02.47 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.88 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:08.52 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:08.60 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:10.59 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:14.62 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.67 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.76 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:35.16 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.35 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:36.36 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.99 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.07 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:42.50 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.58 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.61 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:51.76 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:51.78 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:54.16 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:55.69 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:02.94 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:06.13 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bev 75m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v 24m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:31.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:33.48 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:33.49 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:35.06 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:36.79 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:38.61 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:38.91 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:41.07 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:42.50 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej forts bev 50m |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bev 75m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|