Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
497 |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.17 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
495 |
56.65 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
481 |
57.21 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
414 |
1:00.14 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
412 |
1:00.26 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
407 |
1:00.46 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
400 |
1:00.84 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
370 |
1:02.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
172 |
1:20.55 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
401 |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
386 |
1:01.56 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
379 |
1:01.95 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
373 |
1:02.25 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
355 |
1:03.27 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
338 |
1:04.35 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
1:07.26 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
288 |
1:07.86 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
267 |
1:09.63 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
264 |
1:09.87 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
248 |
1:11.30 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
232 |
1:12.97 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
168 |
1:21.12 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
98 |
1:37.13 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
214 |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
193 |
1:17.53 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
189 |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
155 |
1:23.32 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
76 |
1:45.62 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
74 |
1:46.69 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:49.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|