Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
501 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
348 |
1:11.39 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
259 |
1:18.79 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
473 |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
470 |
1:04.62 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
464 |
1:04.90 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
460 |
1:05.09 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
427 |
1:06.72 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
407 |
1:07.77 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
361 |
1:10.55 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
347 |
1:11.50 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
327 |
1:12.88 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
316 |
1:13.75 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
1:15.38 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
274 |
1:17.34 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
243 |
1:20.46 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
229 |
1:22.06 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
182 |
1:28.55 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
173 |
1:30.18 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
393 |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
326 |
1:12.97 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
324 |
1:13.15 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
322 |
1:13.24 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
300 |
1:15.04 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
297 |
1:15.27 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
296 |
1:15.39 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
282 |
1:16.61 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
272 |
1:17.50 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
268 |
1:17.93 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
262 |
1:18.48 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
249 |
1:19.83 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
236 |
1:21.29 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
231 |
1:21.82 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.63 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
212 |
1:24.16 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
211 |
1:24.36 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
210 |
1:24.47 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
195 |
1:26.54 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
94 |
1:50.31 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
225 |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
215 |
1:23.85 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
188 |
1:27.68 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.76 |
(-17.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
179 |
1:29.07 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
178 |
1:29.25 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
165 |
1:31.54 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
149 |
1:34.72 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
118 |
1:42.18 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
106 |
1:46.02 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
79 |
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:35.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|