Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
243 |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
512 |
28.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
400 |
31.11 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
392 |
31.33 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
363 |
32.14 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
335 |
33.01 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
291 |
34.58 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
482 |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
465 |
29.59 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
456 |
29.78 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
451 |
29.88 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
430 |
30.37 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
430 |
30.37 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
421 |
30.58 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
415 |
30.74 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
401 |
31.09 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
400 |
31.11 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
368 |
31.99 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
346 |
32.64 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
323 |
33.41 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
314 |
33.72 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
302 |
34.17 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
254 |
36.16 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
248 |
36.46 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
225 |
37.67 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
404 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
343 |
32.73 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
342 |
32.76 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
340 |
32.84 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
338 |
32.90 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
327 |
33.26 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
315 |
33.67 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
313 |
33.75 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
307 |
33.96 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
306 |
34.00 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
302 |
34.15 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
277 |
35.17 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
272 |
35.36 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
266 |
35.62 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
227 |
37.56 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
210 |
38.55 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
192 |
39.73 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
110 |
47.72 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
272 |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
232 |
37.29 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
203 |
39.00 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
189 |
39.91 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
188 |
39.99 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
174 |
41.06 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
166 |
41.68 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
158 |
42.39 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.83 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
149 |
43.24 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
75 |
54.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:33.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
274 |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
551 |
24.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.36 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
488 |
25.59 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
479 |
25.75 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
473 |
25.87 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
432 |
26.65 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
422 |
26.87 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
385 |
27.70 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
383 |
27.75 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
364 |
28.23 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
359 |
28.34 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
344 |
28.76 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
482 |
25.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
401 |
27.32 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
367 |
28.14 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
366 |
28.18 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
364 |
28.21 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
362 |
28.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
342 |
28.82 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
302 |
30.02 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
296 |
30.22 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
262 |
31.49 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
255 |
31.78 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
244 |
32.23 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
207 |
34.03 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
88 |
45.17 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
413 |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
374 |
27.96 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.59 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
285 |
30.62 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
234 |
32.71 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
192 |
34.94 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
162 |
36.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
98 |
43.68 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
93 |
44.43 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
92 |
44.61 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
67 |
49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:41.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
271 |
3:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
195 |
3:24.90 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.85 |
(+18.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:48:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
324 |
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.35 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
301 |
2:57.41 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.27 |
(+12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
287 |
3:00.12 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.41 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
238 |
3:11.86 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.32 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:48:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
425 |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.09 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
256 |
3:07.14 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.69 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
246 |
3:09.75 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.30 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
230 |
3:14.12 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.49 |
(-13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
225 |
3:15.50 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.57 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:48:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
396 |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.36 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
226 |
3:15.22 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:48:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:48.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
295 |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.49 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:55:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
209 |
2:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.51 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
200 |
3:00.41 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.34 |
(+13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
197 |
3:01.42 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+23.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:55:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
254 |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.97 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:55:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
160 |
3:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.29 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:55:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:55.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
214 |
3:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.73 |
(-16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
172 |
3:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:59.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
315 |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
300 |
2:41.54 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
363 |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.71 |
(-13.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:03.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
501 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
348 |
1:11.39 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
259 |
1:18.79 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
473 |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
470 |
1:04.62 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
464 |
1:04.90 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
460 |
1:05.09 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
427 |
1:06.72 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
407 |
1:07.77 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
361 |
1:10.55 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
347 |
1:11.50 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
327 |
1:12.88 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
316 |
1:13.75 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
1:15.38 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
274 |
1:17.34 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
243 |
1:20.46 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.26 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
229 |
1:22.06 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
182 |
1:28.55 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
173 |
1:30.18 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
393 |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
326 |
1:12.97 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
324 |
1:13.15 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
322 |
1:13.24 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
300 |
1:15.04 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
297 |
1:15.27 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
296 |
1:15.39 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
282 |
1:16.61 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
272 |
1:17.50 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
268 |
1:17.93 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
262 |
1:18.48 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
249 |
1:19.83 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
236 |
1:21.29 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
231 |
1:21.82 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.63 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
212 |
1:24.16 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
211 |
1:24.36 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
210 |
1:24.47 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
195 |
1:26.54 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
94 |
1:50.31 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
225 |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
215 |
1:23.85 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
188 |
1:27.68 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.76 |
(-17.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
179 |
1:29.07 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
178 |
1:29.25 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
165 |
1:31.54 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
149 |
1:34.72 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
118 |
1:42.18 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
106 |
1:46.02 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
79 |
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:35.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
497 |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.17 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
495 |
56.65 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
481 |
57.21 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
414 |
1:00.14 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
412 |
1:00.26 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
407 |
1:00.46 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
400 |
1:00.84 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
370 |
1:02.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
172 |
1:20.55 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
401 |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
386 |
1:01.56 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
379 |
1:01.95 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
373 |
1:02.25 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
355 |
1:03.27 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
338 |
1:04.35 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
1:07.26 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
288 |
1:07.86 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
267 |
1:09.63 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
264 |
1:09.87 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
248 |
1:11.30 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
232 |
1:12.97 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
168 |
1:21.12 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
98 |
1:37.13 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
214 |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
193 |
1:17.53 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
189 |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
155 |
1:23.32 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
76 |
1:45.62 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
74 |
1:46.69 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:49:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:49.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katarina S. Thomsen |
1991 |
Aalborg Svømmeklub |
|
344 |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
412 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
33.29 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
365 |
34.10 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
308 |
36.10 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
281 |
37.21 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
226 |
40.02 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
427 |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
390 |
33.36 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
348 |
34.63 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
335 |
35.07 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
298 |
36.49 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
273 |
37.57 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
244 |
38.98 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
163 |
44.62 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
397 |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
360 |
34.25 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
269 |
37.73 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
38.01 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
253 |
38.52 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
245 |
38.94 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
243 |
39.03 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
242 |
39.10 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
207 |
41.21 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
200 |
41.67 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
160 |
44.84 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
139 |
46.96 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
133 |
47.65 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
108 |
51.17 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
340 |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
82 |
55.90 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:59.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
265 |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
436 |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
416 |
29.12 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
411 |
29.23 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
340 |
31.15 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
328 |
31.52 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
321 |
31.75 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
276 |
33.39 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
101 |
46.70 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
384 |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
357 |
30.65 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
253 |
34.35 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
230 |
35.47 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
216 |
36.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
177 |
38.68 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
175 |
38.87 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
155 |
40.42 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
129 |
43.02 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
371 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
360 |
30.56 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
224 |
35.78 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
224 |
35.81 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
189 |
37.88 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
124 |
43.53 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
130 |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:06.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
437 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
280 |
38.62 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
178 |
44.88 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
411 |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
364 |
35.37 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
352 |
35.76 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
306 |
37.48 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
296 |
37.88 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
293 |
38.01 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
291 |
38.09 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
248 |
40.18 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
189 |
44.02 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
165 |
46.05 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
268 |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
255 |
39.80 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
253 |
39.93 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
250 |
40.09 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
235 |
40.92 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
222 |
41.71 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
216 |
42.11 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
208 |
42.60 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
184 |
44.35 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
134 |
49.36 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
149 |
47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
128 |
50.14 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
101 |
54.20 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
66 |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:37.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
315 |
32.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
297 |
33.30 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:31:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
417 |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
340 |
31.82 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
212 |
37.23 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:31:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
291 |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
210 |
37.34 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:31:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
123 |
44.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
86 |
50.23 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
74 |
52.92 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:31:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:31:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:31.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
176 |
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.45 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:03:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
507 |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
420 |
1:15.41 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
321 |
1:22.53 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:03:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
442 |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
420 |
1:15.44 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
1:17.19 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
383 |
1:17.77 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
360 |
1:19.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
359 |
1:19.44 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
344 |
1:20.65 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
328 |
1:21.86 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
268 |
1:27.55 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
250 |
1:29.69 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
239 |
1:31.05 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
197 |
1:36.98 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.67 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
194 |
1:37.49 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
186 |
1:38.82 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:03:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
394 |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
331 |
1:21.69 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
328 |
1:21.91 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
294 |
1:24.96 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
282 |
1:26.08 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.05 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
279 |
1:26.43 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
274 |
1:26.92 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.22 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
263 |
1:28.18 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
262 |
1:28.28 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
236 |
1:31.32 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
235 |
1:31.50 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
230 |
1:32.19 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.06 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
222 |
1:33.19 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.44 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
203 |
1:36.03 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.94 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
197 |
1:36.98 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.50 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
191 |
1:38.07 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
190 |
1:38.19 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.65 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
185 |
1:39.03 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.35 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
113 |
1:56.57 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
105 |
1:59.75 |
+42.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.06 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:03:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
390 |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
204 |
1:35.87 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
201 |
1:36.44 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.46 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
184 |
1:39.30 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.32 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
144 |
1:47.62 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.82 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
108 |
1:58.62 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:03:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:03.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
430 |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
421 |
1:05.71 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
391 |
1:07.38 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
375 |
1:08.31 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
344 |
1:10.31 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
337 |
1:10.80 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
258 |
1:17.36 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
337 |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
282 |
1:15.12 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
266 |
1:16.58 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
265 |
1:16.69 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
239 |
1:19.40 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
220 |
1:21.51 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
216 |
1:22.07 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
182 |
1:26.90 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
334 |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
257 |
1:17.42 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
240 |
1:19.21 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
240 |
1:19.29 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
217 |
1:21.99 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
175 |
1:28.04 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
146 |
1:33.50 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
159 |
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.21 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
79 |
1:54.72 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.16 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
61 |
2:04.95 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:14:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:14.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
6:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.01 |
(+10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
407 |
5:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.09 |
(+15.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
275 |
5:59.59 |
+44.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.47 |
(+8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
223 |
6:25.67 |
+1:10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:06.62 |
(+19.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
494 |
4:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.92 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
320 |
5:41.67 |
+45.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.36 |
(-16.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
310 |
5:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.27 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
188 |
6:47.81 |
+1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:40.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
346 |
5:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.76 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
435 |
4:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.21 |
(-18.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
314 |
5:12.16 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.31 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
291 |
5:20.24 |
+40.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.43 |
(-32.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
267 |
5:29.46 |
+49.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:38.02 |
(-1:08.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
236 |
5:43.41 |
+1:03.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.08 |
(-26.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
235 |
5:43.81 |
+1:03.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.49 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
436 |
4:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.72 |
(-28.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
234 |
5:43.99 |
+1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:54.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
478 |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
213 |
1:44.36 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(+13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
195 |
1:47.52 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.66 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:20:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
474 |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
430 |
1:22.61 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
405 |
1:24.24 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
357 |
1:27.90 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
1:28.22 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
349 |
1:28.50 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
349 |
1:28.53 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
289 |
1:34.23 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
216 |
1:43.89 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
203 |
1:45.97 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.73 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
145 |
1:58.58 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.96 |
(+11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:20:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
330 |
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
317 |
1:31.43 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
309 |
1:32.18 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
282 |
1:35.03 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.72 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
270 |
1:36.37 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
243 |
1:39.92 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.77 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
234 |
1:41.15 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
224 |
1:42.58 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.18 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
186 |
1:49.13 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.45 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
185 |
1:49.27 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.65 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
177 |
1:50.96 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.87 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
175 |
1:51.35 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.23 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
166 |
1:53.33 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
128 |
2:03.66 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.07 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
126 |
2:04.37 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.08 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Christiansen |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:20:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
355 |
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
239 |
1:40.41 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.72 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
175 |
1:51.38 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Nielsen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
86 |
2:20.78 |
+52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
68 |
2:32.11 |
+1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:20:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:20.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
421 |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
397 |
1:15.17 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
331 |
1:19.84 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
258 |
1:26.80 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
467 |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
331 |
1:19.87 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
212 |
1:32.60 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.77 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
204 |
1:33.82 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.81 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
82 |
2:07.04 |
+55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
261 |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
205 |
1:33.70 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.37 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
130 |
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
97 |
2:00.27 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.58 |
(-15.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:27.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
314 |
6:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.12 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
277 |
6:36.92 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:58.44 |
(-21.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:49:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:49.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
416 |
5:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.29 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
402 |
5:17.96 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.96 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
328 |
5:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.29 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
253 |
6:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:48.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg pentionistforening |
32 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
299 |
|
|
5:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
9504BA |
|
38.37 |
1:23.73 |
|
|
|
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
|
39.57 |
1:21.61 |
|
|
|
2:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina S. Thomsen |
1991 |
9172AD |
|
33.40 |
1:10.67 |
|
|
|
3:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
|
34.98 |
1:12.83 |
|
|
|
5:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 16:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Girl Sharks Aars |
17 |
Aars Svømmeklub |
|
|
312 |
|
|
5:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Flensted |
2007 |
0790BA |
|
39.18 |
1:22.02 |
|
|
|
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lejel |
2009 |
0952BI |
|
36.53 |
1:15.82 |
|
|
|
2:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
0974BH |
|
36.53 |
1:16.33 |
|
|
|
3:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
|
35.19 |
1:10.08 |
|
|
|
5:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jarl piger |
17 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW10.14 Ulovlig tilgang til vand ved 4. svømmer |
|
|
|
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
|
39.20 |
1:22.85 |
|
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Andersen |
2009 |
0996BB |
|
39.22 |
2:11.72 |
|
|
|
3:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bettine Baars |
2011 |
1132AE |
|
56.02 |
1:47.28 |
|
|
|
5:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Christiansen |
2010 |
1010AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 16:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Girl SQUAD Aars |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
479 |
|
|
4:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
|
32.44 |
1:06.78 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
|
32.02 |
1:08.45 |
|
|
|
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
|
31.05 |
1:05.64 |
|
|
|
3:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
|
29.33 |
1:02.95 |
|
|
|
4:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aabybro Kick Chicks |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
416 |
|
|
4:36.64 |
+12.82 |
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
32.05 |
1:06.57 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
31.89 |
1:09.11 |
|
|
|
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
|
35.37 |
1:16.33 |
|
|
|
3:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
30.54 |
1:04.63 |
|
|
|
4:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
BSK08-1 |
16 |
Brønderslev SK08 |
|
|
413 |
|
|
4:37.24 |
+13.42 |
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
32.06 |
1:06.35 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
32.12 |
1:06.85 |
|
|
|
2:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
32.72 |
1:08.57 |
|
|
|
3:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
35.13 |
1:15.47 |
|
|
|
4:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De smukke søheste |
15 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
327 |
|
|
4:59.51 |
+35.69 |
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
32.66 |
1:08.55 |
|
|
|
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
0978BI |
|
38.14 |
1:21.62 |
|
|
|
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
36.52 |
1:16.04 |
|
|
|
3:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
34.32 |
1:13.30 |
|
|
|
4:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pingvinen piger 1 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
293 |
|
|
5:10.75 |
+46.93 |
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
36.96 |
1:15.44 |
|
|
|
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
35.69 |
1:14.34 |
|
|
|
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
37.34 |
1:17.43 |
|
|
|
3:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1054AT |
|
39.48 |
1:23.54 |
|
|
|
5:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aabybro Victory Squad |
15 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
258 |
|
|
5:24.09 |
+1:00.2 |
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
40.15 |
1:24.09 |
|
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lund |
2012 |
1222AO |
|
41.74 |
1:28.71 |
|
|
|
2:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Holm |
2009 |
0934BJ |
|
36.14 |
1:16.82 |
|
|
|
4:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
|
35.99 |
1:14.47 |
|
|
|
5:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selmas surfere |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
215 |
|
|
5:44.58 |
+1:20.7 |
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
40.03 |
1:23.93 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
|
45.19 |
1:33.12 |
|
|
|
2:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Skaksen |
2010 |
1070AR |
|
43.18 |
1:32.08 |
|
|
|
4:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
34.96 |
1:15.45 |
|
|
|
5:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Girl Dolphins Aars |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
212 |
|
|
5:46.19 |
+1:22.3 |
|
|
|
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
0836AU |
|
44.07 |
1:33.10 |
|
|
|
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
0958BK |
|
43.09 |
1:31.73 |
|
|
|
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
0906BD |
|
39.86 |
1:23.21 |
|
|
|
4:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
0948BI |
|
36.81 |
1:18.15 |
|
|
|
5:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
BSK08-2 |
14 |
Brønderslev SK08 |
|
|
183 |
|
|
6:03.14 |
+1:39.3 |
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
|
39.68 |
1:19.93 |
|
|
|
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Thielst |
2009 |
0934BI |
|
50.81 |
1:53.01 |
|
|
|
3:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
38.69 |
1:19.81 |
|
|
|
4:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
0958BF |
|
41.86 |
1:30.39 |
|
|
|
6:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 16:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 16:13.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Dans Disciple |
20 |
Aars Svømmeklub |
|
|
469 |
|
|
3:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
|
29.10 |
1:00.58 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
|
28.43 |
1:00.60 |
|
|
|
2:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
26.60 |
57.80 |
|
|
|
2:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
|
26.66 |
56.45 |
|
|
|
3:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Under minuttet |
22 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
446 |
|
|
3:59.42 |
+3.99 |
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
28.86 |
1:01.27 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
28.20 |
1:01.77 |
|
|
|
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
28.45 |
1:00.81 |
|
|
|
3:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
|
26.29 |
55.57 |
|
|
|
3:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pingvinen drenge 1 |
21 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
362 |
|
|
4:16.65 |
+21.22 |
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
31.84 |
1:06.44 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
|
27.76 |
57.42 |
|
|
|
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
34.91 |
1:15.06 |
|
|
|
3:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
|
27.69 |
57.73 |
|
|
|
4:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 16:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Frisvømning Herrer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Champions |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
424 |
|
|
4:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
26.90 |
55.83 |
|
|
|
55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
28.37 |
1:01.54 |
|
|
|
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Reinholt |
2008 |
0865AO |
|
32.11 |
1:07.54 |
|
|
|
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
28.18 |
58.64 |
|
|
|
4:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl drenge |
15 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
272 |
|
|
4:42.22 |
+38.67 |
|
|
|
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
|
33.20 |
1:08.86 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Baars |
2008 |
0893AG |
|
36.62 |
1:13.88 |
|
|
|
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Andersen |
2011 |
1139AI |
|
36.41 |
1:16.59 |
|
|
|
3:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
0805AH |
|
30.78 |
1:02.89 |
|
|
|
4:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
NORD Herrer 1 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
265 |
|
|
4:44.60 |
+41.05 |
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
|
33.56 |
1:11.35 |
|
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
34.45 |
1:11.37 |
|
|
|
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
35.33 |
1:14.61 |
|
|
|
3:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
32.06 |
1:07.27 |
|
|
|
4:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aars Tonser Drenge |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet ved 3 svømmer |
|
|
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
1261AF |
|
48.59 |
1:43.70 |
|
|
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Christensen |
2008 |
0887AP |
|
1:43.70 |
1:40.58 |
|
|
|
3:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
0821AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Smith |
2008 |
0801AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 16:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 16:22.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Mix 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De helt gamle |
29 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
383 |
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Sørensen |
1994 |
9433AD |
|
30.99 |
|
|
|
|
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
|
32.05 |
|
|
|
|
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kjær |
1999 |
9994AV |
|
30.49 |
|
|
|
|
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
27.39 |
|
|
|
|
2:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:19:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Mix 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Ungdom |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
511 |
|
|
1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
|
24.73 |
|
|
|
|
24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
0059AO |
|
25.44 |
|
|
|
|
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
|
30.15 |
|
|
|
|
1:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
|
29.58 |
|
|
|
|
1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aars Mix 2 |
20 |
Aars Svømmeklub |
|
|
499 |
|
|
1:50.78 |
+0.88 |
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
26.40 |
|
|
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
|
28.91 |
|
|
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
|
30.20 |
|
|
|
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
|
25.27 |
|
|
|
|
1:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
BSK08-mix |
18 |
Brønderslev SK08 |
|
|
422 |
|
|
1:57.17 |
+7.27 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
28.97 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
30.66 |
|
|
|
|
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
28.88 |
|
|
|
|
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
28.66 |
|
|
|
|
1:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellens emhætter |
18 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
406 |
|
|
1:58.69 |
+8.79 |
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
30.64 |
|
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aars Mix 3 |
17 |
Aars Svømmeklub |
|
|
396 |
|
|
1:59.63 |
+9.73 |
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
|
28.13 |
|
|
|
|
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
|
30.88 |
|
|
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lejel |
2009 |
0952BI |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
|
26.87 |
|
|
|
|
1:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg Maskiner |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
372 |
|
|
2:02.14 |
+12.24 |
|
|
|
|
Casper Christiansen |
2000 |
0AA |
|
26.66 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
|
36.10 |
|
|
|
|
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
|
32.90 |
|
|
|
|
1:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
|
26.48 |
|
|
|
|
2:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
De halv gamle |
19 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
367 |
|
|
2:02.73 |
+12.83 |
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
|
25.94 |
|
|
|
|
25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
0862AY |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
33.95 |
|
|
|
|
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
27.89 |
|
|
|
|
2:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pingvin mix 2 |
21 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
342 |
|
|
2:05.67 |
+15.77 |
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
|
26.98 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
|
26.58 |
|
|
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Løkke |
2010 |
1016AP |
|
35.41 |
|
|
|
|
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
36.70 |
|
|
|
|
2:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jarl Mix 1 |
17 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
306 |
|
|
2:10.39 |
+20.49 |
|
|
|
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
0805AH |
|
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
|
37.22 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Andersen |
2009 |
0996BB |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
|
30.15 |
|
|
|
|
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:19:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Mix 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
482 |
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
27.30 |
|
|
|
|
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
29.87 |
|
|
|
|
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
29.71 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
25.20 |
|
|
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aars Mix 1 |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
451 |
|
|
1:54.60 |
+2.52 |
|
|
|
|
Christian Smith |
2008 |
0801AO |
|
28.28 |
|
|
|
|
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
|
30.05 |
|
|
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
0821AR |
|
27.96 |
|
|
|
|
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
|
28.31 |
|
|
|
|
1:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Extremes |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
337 |
|
|
2:06.25 |
+14.17 |
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
28.26 |
|
|
|
|
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
30.76 |
|
|
|
|
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
1079AM |
|
33.68 |
|
|
|
|
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pingvin mix 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
318 |
|
|
2:08.73 |
+16.65 |
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
28.50 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
33.42 |
|
|
|
|
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
33.19 |
|
|
|
|
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
33.62 |
|
|
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aabybro Ice Mashers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
223 |
|
|
2:24.91 |
+32.83 |
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
1342AA |
|
47.45 |
|
|
|
|
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Holm |
2009 |
0934BJ |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
|
31.45 |
|
|
|
|
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jarl Mix 1 |
17 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
306 |
|
|
2:10.39 |
+18.31 |
|
|
|
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
0805AH |
|
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
|
37.22 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Andersen |
2009 |
0996BB |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
0847AA |
|
30.15 |
|
|
|
|
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majas magneter |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 3 piger 1 dreng i mix holdkap |
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
35.36 |
|
|
|
|
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
|
36.21 |
|
|
|
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:19:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 10:19.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
494 |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
274 |
2:49.69 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.19 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
248 |
2:55.46 |
+35.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.20 |
(+20.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
210 |
3:05.57 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.23 |
(+22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
446 |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.92 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
383 |
2:31.89 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
366 |
2:34.19 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.83 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
360 |
2:34.93 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.58 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
315 |
2:41.99 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
293 |
2:45.98 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.67 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
246 |
2:55.91 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.62 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
185 |
3:13.38 |
+49.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.45 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
377 |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
376 |
2:32.74 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
315 |
2:42.05 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
308 |
2:43.18 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
307 |
2:43.46 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.71 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
302 |
2:44.36 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.86 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
285 |
2:47.57 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.34 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
281 |
2:48.31 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.87 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
278 |
2:48.99 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.13 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
234 |
2:58.95 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.26 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
233 |
2:59.26 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.51 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
199 |
3:08.93 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.13 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
198 |
3:09.23 |
+36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
163 |
3:21.91 |
+49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
244 |
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.84 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
187 |
3:12.78 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.15 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
108 |
3:51.40 |
+54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
87 |
4:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 10:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 10:40.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
514 |
2:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.39 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
463 |
2:08.42 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
428 |
2:11.85 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.06 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
355 |
2:20.24 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
179 |
2:56.02 |
+52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
497 |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.69 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
363 |
2:19.18 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.39 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
363 |
2:19.27 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.52 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
345 |
2:21.63 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.03 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
337 |
2:22.72 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.76 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
323 |
2:24.80 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.96 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
291 |
2:29.94 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.73 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
265 |
2:34.62 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.91 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
260 |
2:35.54 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
241 |
2:39.62 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.18 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
234 |
2:41.22 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.97 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
96 |
3:36.82 |
+1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
302 |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.05 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
235 |
2:40.92 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.47 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
231 |
2:41.79 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.14 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
188 |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.36 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
176 |
2:57.30 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.75 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
122 |
3:19.89 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.94 |
(-15.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
49 |
4:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:05.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
485 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
451 |
37.23 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
382 |
39.36 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
456 |
37.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
420 |
38.12 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
403 |
38.65 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
399 |
38.77 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
383 |
39.31 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
378 |
39.49 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
362 |
40.04 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
358 |
40.21 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
350 |
40.50 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
329 |
41.36 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
263 |
44.56 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
261 |
44.69 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
252 |
45.17 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
237 |
46.10 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
218 |
47.42 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
142 |
54.66 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.92 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
376 |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
324 |
41.54 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
311 |
42.11 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
292 |
43.01 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
284 |
43.40 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
237 |
46.09 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
233 |
46.37 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
205 |
48.37 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
188 |
49.82 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
175 |
50.99 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
163 |
52.28 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
156 |
53.01 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
150 |
53.68 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
139 |
55.08 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.86 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
127 |
56.72 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
251 |
45.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
177 |
50.80 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
132 |
56.03 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
102 |
1:01.08 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Skiftevis benbevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
18 |
1:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:17.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
202 |
42.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
444 |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
417 |
33.37 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
409 |
33.59 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
369 |
34.76 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
326 |
36.23 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
284 |
37.94 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
281 |
38.05 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
259 |
39.10 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
210 |
41.94 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
401 |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
309 |
36.90 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
262 |
38.97 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Christensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ej samtidige brystarmtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
307 |
36.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
302 |
37.17 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
245 |
39.85 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
202 |
42.51 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
153 |
46.62 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
138 |
48.25 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
121 |
50.43 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
106 |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
81 |
57.45 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
57 |
1:04.73 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:34:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:34.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:41:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
320 |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
266 |
1:24.79 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
255 |
1:26.08 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
250 |
1:26.61 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.97 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
239 |
1:27.95 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:41:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
331 |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
204 |
1:32.64 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
191 |
1:34.78 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
171 |
1:38.30 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:41:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
354 |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
122 |
1:49.80 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:41:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:41.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Christiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
401 |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
393 |
1:05.23 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
387 |
1:05.52 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
384 |
1:05.69 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
379 |
1:05.98 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
321 |
1:09.75 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
305 |
1:10.92 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
282 |
1:12.86 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
273 |
1:13.62 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
260 |
1:14.78 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
457 |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.70 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
395 |
1:05.07 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
257 |
1:15.09 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
215 |
1:19.65 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
203 |
1:21.17 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
202 |
1:21.38 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme føres ikke fremme og samtidig over vandet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
206 |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
197 |
1:22.05 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
141 |
1:31.64 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:49:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:49.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
483 |
2:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.24 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
194 |
3:52.41 |
+1:00.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.65 |
(+35.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
436 |
2:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.91 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
421 |
2:59.47 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
398 |
3:02.80 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.23 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
372 |
3:07.02 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.05 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
361 |
3:08.84 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.34 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
354 |
3:10.23 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.92 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
203 |
3:48.89 |
+51.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.10 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
194 |
3:52.43 |
+54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
350 |
3:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.35 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
349 |
3:10.98 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.03 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
294 |
3:22.18 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.44 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
270 |
3:28.20 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.47 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
188 |
3:54.84 |
+43.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.59 |
(-17.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
139 |
4:19.35 |
+1:08.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.91 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
232 |
3:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.39 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
214 |
3:44.72 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.83 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 12:11.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
364 |
2:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.58 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
334 |
2:53.16 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.93 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
305 |
2:58.33 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.80 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
206 |
3:23.40 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.39 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:15:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
284 |
3:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.82 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:15:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
131 |
3:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.95 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 12:15:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 12:15.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
415 |
10:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:32.87 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
260 |
12:30.31 |
+1:48.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:12.73 |
(+17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
207 |
13:29.11 |
+2:46.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:25.34 |
(+1:03.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 13:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
489 |
10:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:24.97 |
(-16.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
412 |
10:44.10 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:28.74 |
(-44.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
325 |
11:37.09 |
+1:28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13:20.50 |
(-1:43.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
318 |
11:41.67 |
+1:33.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:41.11 |
(-59.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 13:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
334 |
11:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 11:33.53 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 13:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 14:04.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
503 |
9:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:10.67 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
456 |
9:36.05 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.98 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
455 |
9:36.38 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.66 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
339 |
10:35.46 |
+1:18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:08.18 |
(-32.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
10:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:50.20 |
(-23.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
342 |
10:33.77 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:44.49 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
294 |
11:06.64 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
292 |
11:08.33 |
+41.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:19.25 |
(-10.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
278 |
11:18.80 |
+51.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:01.13 |
(+17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dette løb udbydes ikke til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
178 |
13:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:07:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 14:07.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
454 |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
415 |
1:13.56 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
292 |
1:22.71 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
288 |
1:23.06 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+13.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
280 |
1:23.81 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.41 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
203 |
1:33.32 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:31:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
429 |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
388 |
1:15.22 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
371 |
1:16.36 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
331 |
1:19.29 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
329 |
1:19.45 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
315 |
1:20.64 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.18 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
315 |
1:20.65 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
294 |
1:22.47 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
292 |
1:22.66 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
282 |
1:23.68 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
256 |
1:26.39 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
180 |
1:37.16 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.79 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
177 |
1:37.71 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.51 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:31:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
393 |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.31 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
307 |
1:21.32 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
299 |
1:22.01 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
297 |
1:22.23 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
259 |
1:26.11 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
256 |
1:26.36 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
245 |
1:27.69 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
244 |
1:27.81 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.20 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
232 |
1:29.22 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(-10.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
222 |
1:30.55 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.57 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
220 |
1:30.82 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
213 |
1:31.80 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
196 |
1:34.49 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
194 |
1:34.67 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
191 |
1:35.30 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
174 |
1:38.18 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
170 |
1:38.97 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
156 |
1:41.92 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
152 |
1:42.73 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
113 |
1:53.36 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:31:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
368 |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
210 |
1:32.32 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
172 |
1:38.66 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.56 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
161 |
1:40.73 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.02 |
(-47.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
138 |
1:46.06 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
121 |
1:50.77 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.16 |
(-12.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
120 |
1:51.23 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:31:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
83 |
2:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:31:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 14:31.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
318 |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
307 |
1:11.58 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
302 |
1:12.02 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
299 |
1:12.24 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
423 |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
340 |
1:09.22 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
308 |
1:11.52 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
305 |
1:11.74 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
208 |
1:21.45 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
199 |
1:22.73 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
167 |
1:27.76 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.99 |
(-9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
288 |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
219 |
1:20.12 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
218 |
1:20.27 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
156 |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.18 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
88 |
1:48.51 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.26 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
75 |
1:54.21 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Pilemand Ottesen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
67 |
1:58.55 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
53 |
2:08.23 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Møller |
2014 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 14:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 14:34.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
179 |
3:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.42 |
(+15.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
391 |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.97 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
219 |
3:22.09 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.48 |
(+9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
437 |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.87 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
343 |
2:53.98 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.40 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
304 |
3:01.07 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.65 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
263 |
3:10.06 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.65 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
384 |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
333 |
2:55.79 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.66 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
307 |
3:00.53 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.91 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
300 |
3:01.90 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.66 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
281 |
3:05.87 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.36 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
256 |
3:11.88 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.16 |
(-13.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
241 |
3:15.78 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.17 |
(-27.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
235 |
3:17.41 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.16 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
232 |
3:18.20 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.31 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
208 |
3:25.46 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
193 |
3:30.77 |
+43.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.42 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
167 |
3:40.95 |
+53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
400 |
2:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.51 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
223 |
3:20.74 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.77 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
169 |
3:40.15 |
+54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 15:10.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
421 |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.89 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
420 |
2:26.32 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.45 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
400 |
2:28.74 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.02 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
396 |
2:29.19 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.54 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
354 |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.02 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
323 |
2:39.63 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.80 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
273 |
2:48.93 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.07 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
243 |
2:55.47 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.01 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
237 |
2:57.06 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
221 |
3:01.31 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.50 |
(-21.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
198 |
3:07.93 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.05 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Til LM udtages kun i gruppe 1-8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
379 |
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.29 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
308 |
2:42.29 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.64 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
272 |
2:49.18 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.91 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
239 |
2:56.62 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.88 |
(-22.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
204 |
3:06.20 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.03 |
(-36.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
190 |
3:10.45 |
+39.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.79 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
161 |
3:21.28 |
+49.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.39 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 15:25.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg pentionistforening |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
|
34.15 |
1:11.00 |
|
|
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
|
36.55 |
1:23.85 |
|
|
|
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
|
44.53 |
1:36.87 |
|
|
|
4:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
|
35.99 |
1:15.54 |
|
|
|
5:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De smukke søheste |
17 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
5:47.66 |
+20.40 |
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
40.68 |
1:28.30 |
|
|
|
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
|
40.39 |
1:28.53 |
|
|
|
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
|
38.45 |
1:25.59 |
|
|
|
4:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
38.83 |
1:25.24 |
|
|
|
5:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:43:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Girl SQUAD Aars |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
|
36.73 |
1:20.90 |
|
|
|
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
|
38.73 |
1:19.90 |
|
|
|
2:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
|
38.01 |
1:17.30 |
|
|
|
3:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
|
33.75 |
1:13.45 |
|
|
|
5:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
BSK08-1 |
16 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
5:12.14 |
+0.59 |
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
36.05 |
1:18.35 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
34.16 |
1:14.27 |
|
|
|
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
34.15 |
1:13.57 |
|
|
|
3:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
|
40.54 |
1:25.95 |
|
|
|
5:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Kick Chicks |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.23 |
+14.68 |
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
37.24 |
1:16.22 |
|
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
38.10 |
1:23.73 |
|
|
|
2:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Holm |
2009 |
0934BJ |
|
40.62 |
1:27.08 |
|
|
|
4:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
35.70 |
1:19.20 |
|
|
|
5:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pingvinen piger 1 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
6:03.66 |
+52.11 |
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
43.23 |
1:27.64 |
|
|
|
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
41.95 |
1:32.89 |
|
|
|
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
40.12 |
1:28.08 |
|
|
|
4:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
|
43.47 |
1:35.05 |
|
|
|
6:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Girl Sharks Aars |
16 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:22.89 |
+1:11.3 |
|
|
|
|
Dicte Flensted |
2007 |
0790BA |
|
46.18 |
1:31.65 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Lejel |
2009 |
0952BI |
|
44.92 |
1:34.54 |
|
|
|
3:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
0906BD |
|
44.65 |
1:37.44 |
|
|
|
4:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
0948BI |
|
44.96 |
1:39.26 |
|
|
|
6:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes´ andesteger |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
6:35.24 |
+1:23.6 |
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
40.20 |
1:31.18 |
|
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
1094AP |
|
44.84 |
1:40.50 |
|
|
|
3:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Skaksen |
2010 |
1070AR |
|
1:49.88 |
2:31.27 |
|
|
|
5:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
5:42.95 |
52.29 |
|
|
|
6:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
BSK08-2 |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1. svø |
|
|
|
SW 10.13 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Karen Margrethe Ringberg Mousten |
2008 |
0844AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Thielst |
2009 |
0934BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
0916BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
0958BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:43:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 16:13.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Old boys |
29 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
4:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
31.90 |
1:11.98 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
33.65 |
1:12.45 |
|
|
|
2:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Sørensen |
1994 |
9433AD |
|
36.28 |
1:19.63 |
|
|
|
3:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
32.65 |
1:12.66 |
|
|
|
4:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:44:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg retirement |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
|
26.80 |
59.40 |
|
|
|
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Christiansen |
2000 |
0AA |
|
29.39 |
1:04.45 |
|
|
|
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
|
30.31 |
1:06.43 |
|
|
|
3:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
0059AO |
|
28.67 |
1:04.77 |
|
|
|
4:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dans Disciple |
20 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:41.79 |
+26.74 |
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
|
33.21 |
1:10.28 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
32.09 |
1:10.04 |
|
|
|
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
|
32.33 |
1:12.22 |
|
|
|
3:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
|
32.70 |
1:09.25 |
|
|
|
4:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pingvinen drenge 1 |
18 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
5:10.53 |
+55.48 |
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
38.85 |
1:22.92 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
|
30.20 |
1:06.20 |
|
|
|
2:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
32.19 |
1:11.15 |
|
|
|
3:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
42.10 |
1:30.26 |
|
|
|
5:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:44:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Der udtages ikke holdkapper til LM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Champions |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Reinholt |
2008 |
0865AO |
|
42.45 |
1:24.54 |
|
|
|
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
31.07 |
1:08.06 |
|
|
|
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
28.82 |
1:03.43 |
|
|
|
3:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
32.17 |
1:09.74 |
|
|
|
4:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD Herrer 1 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:45.72 |
+59.95 |
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
|
39.19 |
1:27.66 |
|
|
|
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
36.64 |
1:22.00 |
|
|
|
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
38.55 |
1:23.81 |
|
|
|
4:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
1005AM |
|
43.24 |
1:32.25 |
|
|
|
5:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 15:44:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 15:44.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|