Tulokset Kotkan syysuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariina |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15 10 2022 - 15 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.21 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:26.19 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.45 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:26.57 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:27.10 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.32 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:27.99 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
1:30.29 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.37 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:30.51 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(-19.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:32.54 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:32.54 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:33.16 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.77 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:35.71 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.50 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:36.23 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.88 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:36.66 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.46 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:40.70 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:41.83 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:41.87 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:44.79 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.70 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:47.53 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meeri Hietamies |
2010 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
1:50.29 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:51.55 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.49 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:52.29 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:52.57 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rimma Shmakova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
1:53.98 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
|
2:07.69 |
+41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden tai kädet päällekkäin/eriaikainen kosketus seinään käännöksessä/maaliin tultaessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.10.2022 15.39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:25.49 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:29.44 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.38 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:30.50 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.74 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:32.53 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Sidoroff |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:32.91 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.18 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:33.98 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:34.38 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:44.40 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:45.97 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Sinisalo |
2009 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:46.41 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna-Greta Aurora Kohonen |
2008 |
Uinti Imatra |
|
|
1:50.47 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.37 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Luukinen |
2009 |
Uinti Imatra |
|
|
1:53.21 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.10 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.10.2022 15.39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:16.08 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:18.95 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aliina Penttinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
|
1:35.73 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
|
|
1:41.08 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.00 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.10.2022 15.39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 15.40.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|