2024-07-25   12:45:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 22 okt 2022
Gren 1, 4x50m Medley Mixed B - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Danderyd Simklubb 11 Danderyd Simklubb 2:58.89
Märta Samuelson 2011 AP2811 +0.81 48.26 48.26
Caroline Asplund 2011 AP2411 47.95 1:36.21
Kei Matsushita 2011 AP2611 45.05 2:21.26
Joel Myrnäs 2011 AJ9311 37.63 2:58.89
Norrtälje Simklubb 11 Norrtälje Simklubb 3:05.23
Rami Ghanem 2011 AJ5311 +0.77 45.31 45.31
Ellinor Yousef 2011 AO4811 54.14 1:39.45
Alina Wrangel 2011 AO4611 48.14 2:27.59
Arnel Kaur 2011 AJ9711 37.64 3:05.23
Sjöhamstrarna 11 Turebergs Simklubb 3:09.56
Sofie Arnö 2011 AD9011 +0.67 43.76 43.76
Nikki Bjerkhög 2011 59.20 1:42.96
Alice Johansson Estmer 2011 AL7011 46.12 2:29.08
Erik Wei 2011 AH8311 40.48 3:09.56
SKK lag gul 11 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Linn Håkansson 2011 AT4811 +0.77 45.95 45.95
Ellie Andreasson 2011 AQ9011
Ida Hagspiel 2011 AD6011
Ebba Forsberg 2011 AQ8011
SKK lag lila 11 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Ludvig Näsström 2011 AH9511 +0.65 42.90 42.90
Greta Santavirta 2011 AU1611 49.74 1:32.64
Harriet Rydén Olsen 2011 AQ7211 45.05 2:17.69
Klara Hellberg 2011 AN6611
SKK lag orange 11 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Edith Santavirta 2011 AU1811 +0.74
Julia Sulusi 2011 AU1411
Laura Mladenovski 2011 AL7611
Evert Ununger 2011 AH9911
Skuru Idrottsklubb 11 Skuru Idrottsklubb 3:05.86
Matilda Lagergren 2011 AI8211 +0.81 51.80 51.80
Sixten Kläppe Lindberg 2011 AM2311 51.69 1:43.49
Blanka Schröder 2011 AI8611 39.75 2:23.24
Marcus Kvarfordh Andres 2011 AJ6911 42.62 3:05.86
Spårvägen Simförening 11 Spårvägen Simförening 2:42.04
Greta Adamsson 2011 AD1211 +0.66 42.08 42.08
Aya Kramti 2011 AJ2611 46.40 1:28.48
Gabriel Lundgren 2011 AC3111 38.92 2:07.40
Hugo Brolin 2011 AD5911 34.64 2:42.04
Spårvägen Simförening lag 2 11 Spårvägen Simförening 2:50.29
Victor Behring 2011 AD0711 +0.69 43.35 43.35
Gabriel Thor 2011 AE6711 47.79 1:31.14
Anna Quas 2011 AF4811 39.52 2:10.66
Alice Bergek 2011 AJ3011 39.63 2:50.29
SS04  Svärdfiskarna 11 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Vilda Andersson 2011 AR7811 +0.76 49.10 49.10
Wilma Alén 2011 AR7611
Eddie Johansson 2011 AI9711
Sigrid Bray 2011 AU3011
SS04 Pingvinerna 11 Solna Sundbyberg SS 04 2:50.83
Petra Hammes 2011 AD9611 +0.91 44.59 44.59
Shreya Krishna 2011 AT7011 55.75 1:40.34
Noé Wikström 2011 AC4111 36.05 2:16.39
Karl Ansara 2011 AJ0711 34.44 2:50.83
Södertörns Simsällskap 11 Södertörns Simsällskap 2:28.72
vilma Holmer 2011 AC9611 +0.80 35.07 35.07
Shenol Myumyun 2011 AK4911 40.50 1:15.57
Selena Stojanovic 2011 AI2811 39.77 1:55.34
Agnez Sjöström Salom 2011 AB6411 33.38 2:28.72
Södertörns Simsällskap lag 2 11 Södertörns Simsällskap DSQ
Samuel Strid 2011 AH2511 +0.56
Minnah Lloyd 2011 AI9411
Elias Tsampazis 2011 AD2311
Rasmus Ritzl 2011 AM0911
Täby Sim Zebrorna 11 Täby Sim 2:44.73
Matilda Kjellman 2011 AG8211 +0.69 41.71 41.71
Alexander Rylander 2011 AE5711 50.12 1:31.83
Emily Hedlund 2011 AG8011 37.72 2:09.55
Alexander Clason 2011 AE6111 35.18 2:44.73
Upsala Simsällskap 11 Upsala Simsällskap 2:29.93
Rasmus Törnquist 2011 AB2911 +0.72 35.35 35.35
Ella Ahlgren 2011 AE3011 40.13 1:15.48
Kasper Loklint 2011 AC8111 39.11 1:54.59
Selma Widmark 2011 AB7811 35.34 2:29.93
Väsby Simsällskap 11 Väsby Simsällskap 3:06.94
Leon Ahl Wiiand 2011 AI8911 +0.72 46.65 46.65
Cornelia Blomqvist 2011 AP5811 56.75 1:43.40
Anton Eriksson 2011 AH7911 47.24 2:30.64
Axel Barat 2011 AK7311 36.30 3:06.94
Grenen officiell:  2022-10-22 09:42:25
2022-10-22 09:45:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 22 okt 2022
Gren 2, 4x50m Medley Mixed A - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Danderyd Simklubb 12 Danderyd Simklubb 2:24.05
Cesar Önnesjö 2010 AM4710 +0.74 36.90 36.90
Louise Engström 2010 AV4210 37.97 1:14.87
Astrid Lerne 2010 AQ0210 36.47 1:51.34
Joshua myrnäs 2010 AI3110 32.71 2:24.05
Racketålarna 12 Turebergs Simklubb DSQ
Wilma Ek 2010 +0.76
Fanny Lorentzi 2010 AT7410
Janina Höjertz 2010 AN9810
Haobo Zhao 2010 AG0710
Saltsjöbadens Idrottsförening 12 Saltsjöbadens Idrottsförening 2:49.01
Henry Svenarud 2010 AF8710 +0.79 42.89 42.89
Estelle Calgar Lindin 2010 AX5210 55.14 1:38.03
Nelly Hård 2010 AZ6610 37.68 2:15.71
Julia Bergendorff 2010 BA7610 33.30 2:49.01
SKK unbreakable 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:47.38
Francesca Grims Medici 2010 AU2210 +0.79 43.77 43.77
Maja Wessén 2010 AQ6810 46.54 1:30.31
Ebba Callberg 2010 AS7810 42.64 2:12.95
Inez Särne 2010 BB6610 34.43 2:47.38
SKK wi will rock you 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:24.10
Svea Knagge 2010 AQ7010 +0.63 36.58 36.58
Sofia Andrén 2010 AK2010 43.06 1:19.64
Ida Lövblom 2010 AQ7210 34.52 1:54.16
Signe Feldhof 2010 AK2210 29.94 2:24.10
Skuru lag MAX 12 Skuru Idrottsklubb 3:04.02
Stella Österman 2010 AS9410 +0.93 46.43 46.43
Viggo Ek 2010 AD1710 52.13 1:38.56
Viktor Jungner 2010 AP3710 40.69 2:19.25
Carl Björkholm 2011 AD1111 44.77 3:04.02
Skuru lag McDonalds 12 Skuru Idrottsklubb 2:36.26
Ella Sjökvist 2010 AM5610 +0.61 37.84 37.84
Marcus Asplund 2010 AL1710 39.30 1:17.14
Philip Erlandsson 2010 AM1110 41.87 1:59.01
Clara Sartor 2010 AS3610 37.25 2:36.26
Spårvägen Simförening 12 Spårvägen Simförening 2:26.14
Vida Brink 2010 AI9210 +0.73 38.89 38.89
Sigrid Wååg 2010 AR4410 42.70 1:21.59
Rastin Mortezaei Semnani 2010 AL6310 31.86 1:53.45
Gustaf Lundgren 2010 AE4910 32.69 2:26.14
Spårvägen Simförening lag 2 12 Spårvägen Simförening 2:39.04
Sophia Malmgren 2010 AI9010 +0.80 42.23 42.23
Linus Salminen 2010 AE5310 43.99 1:26.22
Märta Bengter 2010 AU1610 40.59 2:06.81
Ruslan Kutasevych 2010 AN7310 32.23 2:39.04
SS04  Hajarna 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:49.49
Joel Köhn 2010 AL0110 +0.77 38.90 38.90
Deran Soysüren 2010 AQ9710 49.24 1:28.14
Wilma Skarstedt 2010 AW5810 39.46 2:07.60
Molly Green 2010 BB3810 41.89 2:49.49
SS04 Krokodilattack 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:47.37
Theo Frödin 2010 AR5510 +0.74 44.78 44.78
Liyonie Withana 2010 AR0210 44.93 1:29.71
Valter Kinander 2010 AK9910 37.76 2:07.47
Elsa Sundin 2010 AZ6410 39.90 2:47.37
SS04 Pirayorna 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:43.03
Tuva Wallner 2010 AN5610 +0.81 39.57 39.57
Tina Zhang Karlsson 2010 BB4010 49.77 1:29.34
Alexander Andrason 2010 AR0310 34.42 2:03.76
Max Shatkus 2010 AR9710 39.27 2:43.03
Södertörns Simsällskap 12 Södertörns Simsällskap 2:19.55
Dennis Pavlovic Cano 2010 AE3310 +0.72 37.28 37.28
Sonja Duhlin 2010 AB8410 38.26 1:15.54
Eric Söderlund 2010 AB1710 32.19 1:47.73
Elina Lindman 2010 AF6210 31.82 2:19.55
Södertörns Simsällskap lag 2 12 Södertörns Simsällskap 2:39.26
Wendela Melin 2010 AF6810 +0.80 44.55 44.55
Ida Persson 2010 AT0210 43.21 1:27.76
Olivia Wennerberg 2010 AS4610 37.39 2:05.15
Benjamin Sebastianelli 2010 AC9110 34.11 2:39.26
Tyresö Simsällskap 12 Tyresö Simsällskap 2:56.00
Leon Karlsson 2010 AN5910 +0.41 46.02 46.02
Elsa Wahlén 2010 AU3810 47.24 1:33.26
William Földvary-Nagy 2010 AM4310 43.43 2:16.69
Hugo Sturzenbecker 2010 AR5310 39.31 2:56.00
Täby Sim Gasellerna 12 Täby Sim 2:52.13
Kerstin Aronsson 2010 AP8010 +0.71 42.87 42.87
Alexander Holmgren 2010 AP1110 54.04 1:36.91
Cian Lilliesköld 2010 AK4110 40.20 2:17.11
Maja Magnfält 2010 AP7410 35.02 2:52.13
Täby Sim Girafferna 12 Täby Sim 2:35.90
Alexander Wettle 2010 AK4310 +0.67 41.01 41.01
Teodora Pop-Comanici 2010 AY7810 46.39 1:27.40
Maximilliam Hamilton 2010 AK4710 31.58 1:58.98
Akina Sehasa Meddegoda
Gedara
2010 AY8210 36.92 2:35.90
Täby Sim Lejonen 12 Täby Sim 2:33.02
Linnea Falkare 2010 AR7410 +0.71 38.54 38.54
Ella Edhäll 2010 AP7610 45.24 1:23.78
Ludvig Fredholm 2010 AI8910 36.66 2:00.44
Bamse Karjanmaa 2010 AE9510 32.58 2:33.02
Täby Sim Pantrarna 12 Täby Sim 2:46.39
Caroline Hermansson 2010 AP7010 +0.67 36.14 36.14
Alicia Ariamard 2010 AP7810 51.12 1:27.26
Olivia Lamberstam 2010 AP7210 42.89 2:10.15
Tilly Bäckgren 2010 AU2610 36.24 2:46.39
Upsala Simsällskap lag 1 12 Upsala Simsällskap 2:40.83
Elliot Myncke 2010 AK8110 +0.72 42.98 42.98
Saga Jägare 2010 AF0410 38.55 1:21.53
Matheo Bakos 2010 AA1910 35.86 1:57.39
Signe Sääf 2010 AL9810 43.44 2:40.83
Upsala Simsällskap lag 2 12 Upsala Simsällskap 2:41.13
Vera Vidholm 2010 AQ4810 +0.79 45.28 45.28
Felix Eriksson 2010 AB6710 38.77 1:24.05
August Vogt 2010 AK9110 34.79 1:58.84
Greta Åborg 2010 AQ5010 42.29 2:41.13
Upsala Simsällskap lag 3 12 Upsala Simsällskap 2:43.89
Svea Helin 2010 AH2010 +0.82 41.67 41.67
Vilgot Timse 2010 AK9710 46.98 1:28.65
Elsie Lund 2010 AH2210 38.88 2:07.53
Grim Riddar 2010 AO1710 36.36 2:43.89
Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap 2:45.40
Gustaf Engström 2010 AI2110 +0.68 46.43 46.43
Emma Henriksson 2011 AH7611 51.54 1:37.97
Svante Lignell 2010 AC3110 36.12 2:14.09
Jakov Zoric 2010 AM1710 31.31 2:45.40
Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap 2:36.05
Alva Sandvall 2011 AK6811 +0.71 42.56 42.56
Helmer Tanskanen 2010 AN0510 40.96 1:23.52
Hanna Kapidzic 2010 AJ5410 37.79 2:01.31
Christian Georges 2010 AL2110 34.74 2:36.05
Västerås Simsällskap lag 3 12 Västerås Simsällskap 2:41.15
Selma Hekne 2010 AJ5210 +0.64 42.05 42.05
Edvin Björklund 2010 AL1910 49.68 1:31.73
Olle Ulfvebrand 2010 AC3310 35.29 2:07.02
Signe Boström 2011 AJ6611 34.13 2:41.15
Grenen officiell:  2022-10-22 10:05:15
2022-10-22 10:07:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 22 okt 2022
Gren 3, 50m Frisim Mixed B - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 37.66
Leon Ahl Wiiand 2011 Väsby Simsällskap 42.20
Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb 47.06
Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 34.00
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 47.37
Vivianne Alm Hedenus 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 57.72
Vilda Andersson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 42.14
Ellie Andreasson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 36.94
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 39.34
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 38.64
Axel Barat 2011 Väsby Simsällskap 39.50
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 38.02
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 39.39
Inez Berner Swahn 2011 Hellas Simklubb 52.07
Nikki Bjerkhög 2011 Turebergs Simklubb 45.67
Carl Björkholm 2011 Skuru Idrottsklubb 38.53
Cornelia Blomqvist 2011 Väsby Simsällskap 51.61
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening 40.07
Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 34.71
Matteus Brandt 2011 Tyresö Simsällskap 51.58
Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun 30.56
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 40.39
Alexander Brocke 2011 Simklubben Neptun 34.40
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 35.19
Emma Burgess 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 47.26
Agnes Carlde 2011 Spårvägen Simförening 40.17
Alexander Claesson De La Rosa 2011 Gustavsbergs Simsällskap 47.21
Alexander Clason 2011 Täby Sim 36.10
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 43.44
Olivia Dehaddo 2011 Turebergs Simklubb 45.48
Sigrid Enlund 2011 Solna Sundbyberg SS 04 42.49
Anton Eriksson 2011 Väsby Simsällskap 38.58
Julia Erustes Anderberg 2011 Turebergs Simklubb 40.56
Gerda Fager 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 55.78
Märta Fahlén 2011 Simklubben Neptun 32.88
Amanda Forsberg 2011 Gustavsbergs Simsällskap 34.15
Ebba Forsberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 41.48
Mika Fredholm 2011 Simklubben Neptun 43.29
Rami Ghanem 2011 Norrtälje Simklubb 36.12
Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 35.09
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 40.09
Emily Hedlund 2011 Täby Sim 34.08
Klara Hellberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 45.13
Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap 42.94
Alexander hildebrand 2011 Turebergs Simklubb 47.08
vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap 30.89
Linn Håkansson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 37.47
Gabrielle Isberg 2011 Hellas Simklubb 40.53
Meya Jansson 2011 Norrtälje Simklubb 41.66
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 36.65
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb 39.89
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 40.15
Junie Johansson 2011 Lidingö Simklubb 52.01
Lovis Juhlin 2011 Simklubben Neptun 39.17
Max Junlén 2011 Simklubben Neptun 45.14
Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb 37.50
Matilda Kjellman 2011 Täby Sim 35.66
Sixten Kläppe Lindberg 2011 Skuru Idrottsklubb 45.37
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 36.44
Shreya Krishna 2011 Solna Sundbyberg SS 04 53.60
Selma Kronander 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 50.19
Marcus Kvarfordh Andres 2011 Skuru Idrottsklubb 43.18
Matilda Lagergren 2011 Skuru Idrottsklubb 46.61
Inara Lamb 2011 Turebergs Simklubb 47.57
Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap 35.45
Amaia Linares Trehn 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 46.56
Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap 35.69
Kasper Loklint 2011 Upsala Simsällskap 33.76
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 33.26
Kei Matsushita 2011 Danderyd Simklubb 38.91
Miranda Mazya 2011 Turebergs Simklubb 48.17
Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 36.35
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening DNS
Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb 38.79
Shenol Myumyun 2011 Södertörns Simsällskap 31.63
Ludvig Näsström 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 37.88
Ludvig Pelicano 2011 Tyresö Simsällskap 50.08
Mateo Pena 2011 Spårvägen Simförening 46.54
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 36.34
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening 41.93
Rasmus Ritzl 2011 Södertörns Simsällskap 37.08
Alice Rosenborg 2011 Simklubben Neptun 37.09
Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 38.25
Alexander Rylander 2011 Täby Sim 41.84
Märta Samuelson 2011 Danderyd Simklubb 40.91
Alva Sandvall 2011 Västerås Simsällskap 39.10
Edith Santavirta 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 43.64
Greta Santavirta 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 45.24
Noella Sasan 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 42.77
Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb 35.17
Melina Sigurdh 2011 Simklubben Neptun 45.43
Agnez Sjöström Salom 2011 Södertörns Simsällskap 34.98
Sigrid Spencer Leander 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 55.32
Liam Sterby 2011 Simklubben Neptun 37.18
Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap 34.16
Julia Sulusi 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 38.86
Ian Svenarud 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening 40.85
Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening 38.64
Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap 31.14
Evert Ununger 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 43.33
Elisabeth Veszeli 2011 Bålsta Simklubb 40.03
Victoria Waak 2011 Lidingö Simklubb DNS
Viktor Wahlström 2011 Upsala Simsällskap 36.31
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb 41.33
Ebba Wesslén 2011 Tyresö Simsällskap 45.43
Axel Westlund 2011 Skuru Idrottsklubb 41.10
Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap 36.29
Noé Wikström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 33.29
Alina Wrangel 2011 Norrtälje Simklubb 39.59
Ellinor Yousef 2011 Norrtälje Simklubb 46.55
2022-10-22 10:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 22 okt 2022
Gren 4, 100m Frisim Mixed A - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.77
50m: 35.10
100m: 1:12.77
(37.67)
Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:25.20
50m: 40.62
100m: 1:25.20
(44.58)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 1:24.19
50m: 39.44
100m: 1:24.19
(44.75)
Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 1:31.30
50m: 42.64
100m: 1:31.30
(48.66)
Marcus Asplund 2010 Skuru Idrottsklubb 1:16.50
50m: 36.34
100m: 1:16.50
(40.16)
Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap 1:04.94
50m: 31.40
100m: 1:04.94
(33.54)
Novaliie Barthelsson 2010 Bålsta Simklubb 1:28.00
50m: 41.19
100m: 1:28.00
(46.81)
Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 1:26.11
50m: 40.48
100m: 1:26.11
(45.63)
Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:13.51
50m: 35.35
100m: 1:13.51
(38.16)
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb 1:33.78
50m: 43.39
100m: 1:33.78
(50.39)
Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap 1:29.64
50m: 43.25
100m: 1:29.64
(46.39)
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 1:13.72
50m: 36.50
100m: 1:13.72
(37.22)
Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb 1:25.85
50m: 40.62
100m: 1:25.85
(45.23)
Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 1:15.63
50m: 34.73
100m: 1:15.63
(40.90)
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim 1:24.61
50m: 39.98
100m: 1:24.61
(44.63)
Estelle Calgar Lindin 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:28.87
50m: 41.26
100m: 1:28.87
(47.61)
Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:24.17
50m: 40.50
100m: 1:24.17
(43.67)
Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 1:06.64
50m: 32.91
100m: 1:06.64
(33.73)
Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb 1:14.00
50m: 33.88
100m: 1:14.00
(40.12)
Christina Crona 2010 Simklubben Neptun 1:15.30
50m: 36.98
100m: 1:15.30
(38.32)
Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap 1:12.97
50m: 35.32
100m: 1:12.97
(37.65)
Ella Edhäll 2010 Täby Sim 1:20.94
50m: 37.75
100m: 1:20.94
(43.19)
Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun 1:12.54
50m: 34.18
100m: 1:12.54
(38.36)
Dennis Ejdelund 2010 Hellas Simklubb 1:31.46
50m: 42.94
100m: 1:31.46
(48.52)
Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap 1:21.75
50m: 38.97
100m: 1:21.75
(42.78)
Viggo Ek 2010 Skuru Idrottsklubb 1:27.51
50m: 41.20
100m: 1:27.51
(46.31)
Wilma Ek 2010 Turebergs Simklubb 1:35.49
50m: 43.40
100m: 1:35.49
(52.09)
Karl Ekberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.94
50m: 38.70
100m: 1:22.94
(44.24)
Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 1:42.42
50m: 49.07
100m: 1:42.42
(53.35)
Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 1:11.14
50m: 34.69
100m: 1:11.14
(36.45)
Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap 1:11.44
50m: 33.71
100m: 1:11.44
(37.73)
Philip Erlandsson 2010 Skuru Idrottsklubb 1:25.21
50m: 39.07
100m: 1:25.21
(46.14)
Liv Fahlen 2010 Gustavsbergs Simsällskap 1:14.93
50m: 35.06
100m: 1:14.93
(39.87)
Linnea Falkare 2010 Täby Sim 1:14.69
50m: 35.80
100m: 1:14.69
(38.89)
Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.51
50m: 33.86
100m: 1:10.51
(36.65)
Julia Figuera 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:32.69
50m: 43.14
100m: 1:32.69
(49.55)
Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim 1:13.43
50m: 34.78
100m: 1:13.43
(38.65)
Theo Frödin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.71
50m: 41.34
100m: 1:25.71
(44.37)
William Földvary-Nagy 2010 Tyresö Simsällskap 1:23.01
50m: 38.94
100m: 1:23.01
(44.07)
Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap DNS
Saba Gogvadze 2010 Spårvägen Simförening 1:27.88
50m: 41.93
100m: 1:27.88
(45.95)
Casper Granbom-Rejving 2010 Simklubben Neptun 1:23.17
50m: 39.81
100m: 1:23.17
(43.36)
Molly Green 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.36
50m: 45.36
100m: 1:35.36
(50.00)
Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.47
50m: 46.59
100m: 1:48.47
(1:01.88)
Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:27.03
50m: 41.87
100m: 1:27.03
(45.16)
Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim 1:10.83
50m: 33.64
100m: 1:10.83
(37.19)
Asta Heggland 2010 Simklubben Neptun 1:40.55
50m: 48.77
100m: 1:40.55
(51.78)
Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 1:24.11
50m: 40.11
100m: 1:24.11
(44.00)
Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap 1:19.71
50m: 37.64
100m: 1:19.71
(42.07)
Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 1:14.76
50m: 36.39
100m: 1:14.76
(38.37)
Alexander Holmgren 2010 Täby Sim 1:29.44
50m: 42.30
100m: 1:29.44
(47.14)
Nelly Hård 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:13.59
50m: 34.71
100m: 1:13.59
(38.88)
Janina Höjertz 2010 Turebergs Simklubb 1:23.77
50m: 38.59
100m: 1:23.77
(45.18)
Christian Inci 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
Alicia Isaksson Styrlander 2010 Lidingö Simklubb 1:48.51
50m: 49.29
100m: 1:48.51
(59.22)
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 1:35.98
50m: 44.31
100m: 1:35.98
(51.67)
Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb 1:31.03
50m: 43.22
100m: 1:31.03
(47.81)
Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 1:14.17
50m: 35.67
100m: 1:14.17
(38.50)
Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 1:13.95
50m: 36.29
100m: 1:13.95
(37.66)
Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim 1:17.65
50m: 36.67
100m: 1:17.65
(40.98)
Leon Karlsson 2010 Tyresö Simsällskap 1:27.77
50m: 40.20
100m: 1:27.77
(47.57)
Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.60
50m: 34.04
100m: 1:12.60
(38.56)
Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening 1:13.81
50m: 36.08
100m: 1:13.81
(37.73)
Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.96
50m: 37.26
100m: 1:16.96
(39.70)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 1:19.84
50m: 37.51
100m: 1:19.84
(42.33)
Emilia Lauritzen 2010 Simklubben Neptun 1:16.73
50m: 37.49
100m: 1:16.73
(39.24)
Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 1:14.48
50m: 35.92
100m: 1:14.48
(38.56)
Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim 1:18.25
50m: 37.01
100m: 1:18.25
(41.24)
Tom Linander 2010 Simklubben Neptun 1:17.37
50m: 37.86
100m: 1:17.37
(39.51)
Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun 1:08.48
50m: 32.13
100m: 1:08.48
(36.35)
Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 1:19.96
50m: 37.93
100m: 1:19.96
(42.03)
Fanny Lorentzi 2010 Turebergs Simklubb 1:31.05
50m: 42.46
100m: 1:31.05
(48.59)
Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap DSQ
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 1:14.31
50m: 35.24
100m: 1:14.31
(39.07)
Lydia Löfstrand 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:30.54
50m: 43.71
100m: 1:30.54
(46.83)
Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:14.39
50m: 35.74
100m: 1:14.39
(38.65)
Maja Magnfält 2010 Täby Sim 1:23.66
50m: 38.46
100m: 1:23.66
(45.20)
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 1:20.53
50m: 37.94
100m: 1:20.53
(42.59)
Vincent Martin 2010 Väsby Simsällskap 1:13.61
50m: 34.58
100m: 1:13.61
(39.03)
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 1:26.78
50m: 39.97
100m: 1:26.78
(46.81)
Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap 1:22.88
50m: 39.48
100m: 1:22.88
(43.40)
Madeleine Mellqvist 2010 Lidingö Simklubb DNS
Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 1:29.75
50m: 42.79
100m: 1:29.75
(46.96)
Elliot Myncke 2010 Upsala Simsällskap 1:25.07
50m: 40.79
100m: 1:25.07
(44.28)
August Myrberg 2010 Simklubben Neptun 1:28.96
50m: 40.94
100m: 1:28.96
(48.02)
Isak Myrberg 2010 Simklubben Neptun 1:46.78
50m: 48.69
100m: 1:46.78
(58.09)
Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 1:13.20
50m: 34.83
100m: 1:13.20
(38.37)
Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:23.06
50m: 39.60
100m: 1:23.06
(43.46)
Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 1:16.00
50m: 36.10
100m: 1:16.00
(39.90)
Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun 1:14.67
50m: 35.87
100m: 1:14.67
(38.80)
Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap 1:14.35
50m: 36.47
100m: 1:14.35
(37.88)
Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 1:29.18
50m: 42.15
100m: 1:29.18
(47.03)
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 1:23.33
50m: 38.98
100m: 1:23.33
(44.35)
Siri Porelius 2010 Turebergs Simklubb 1:39.92
50m: 46.35
100m: 1:39.92
(53.57)
Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 1:24.25
50m: 40.41
100m: 1:24.25
(43.84)
Grim Riddar 2010 Upsala Simsällskap 1:31.68
50m: 46.00
100m: 1:31.68
(45.68)
Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 1:29.11
50m: 42.19
100m: 1:29.11
(46.92)
Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap 1:10.16
50m: 34.14
100m: 1:10.16
(36.02)
Sanna Rud Bengtsson 2010 Södertörns Simsällskap 1:21.82
50m: 37.62
100m: 1:21.82
(44.20)
Levi Salamon 2010 Danderyd Simklubb 1:22.87
50m: 38.75
100m: 1:22.87
(44.12)
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 1:24.02
50m: 40.37
100m: 1:24.02
(43.65)
Dante Sandström 2010 Simklubben Neptun 1:19.50
50m: 37.44
100m: 1:19.50
(42.06)
Clara Sartor 2010 Skuru Idrottsklubb 1:22.39
50m: 39.05
100m: 1:22.39
(43.34)
Benjamin Sebastianelli 2010 Södertörns Simsällskap 1:19.59
50m: 37.95
100m: 1:19.59
(41.64)
Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:37.64
50m: 46.86
100m: 1:37.64
(50.78)
Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap 1:14.55
50m: 35.03
100m: 1:14.55
(39.52)
Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb DSQ
Milo Skarphagen 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:35.25
50m: 43.02
100m: 1:35.25
(52.23)
Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.22
50m: 39.58
100m: 1:21.22
(41.64)
Deran Soysüren 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.21
50m: 41.11
100m: 1:29.21
(48.10)
Kerstin Stenström 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:27.00
50m: 40.35
100m: 1:27.00
(46.65)
Hugo Sturzenbecker 2010 Tyresö Simsällskap 1:28.71
50m: 42.01
100m: 1:28.71
(46.70)
Elsa Sundin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:37.12
50m: 44.43
100m: 1:37.12
(52.69)
Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap 1:26.89
50m: 40.49
100m: 1:26.89
(46.40)
Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:22.60
50m: 40.41
100m: 1:22.60
(42.19)
Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap 1:19.21
50m: 37.35
100m: 1:19.21
(41.86)
Inez Särne 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:26.08
50m: 38.80
100m: 1:26.08
(47.28)
Signe Sääf 2010 Upsala Simsällskap 1:41.82
50m: 47.76
100m: 1:41.82
(54.06)
Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 1:04.32
50m: 31.07
100m: 1:04.32
(33.25)
Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 1:24.15
50m: 40.17
100m: 1:24.15
(43.98)
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 1:17.79
50m: 37.49
100m: 1:17.79
(40.30)
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 1:15.02
50m: 35.18
100m: 1:15.02
(39.84)
Vilgot Timse 2010 Upsala Simsällskap 1:24.52
50m: 40.09
100m: 1:24.52
(44.43)
Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 1:36.38
50m: 44.09
100m: 1:36.38
(52.29)
Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap 1:08.70
50m: 32.63
100m: 1:08.70
(36.07)
Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun 1:15.64
50m: 36.51
100m: 1:15.64
(39.13)
Vera Vidholm 2010 Upsala Simsällskap 1:33.06
50m: 42.24
100m: 1:33.06
(50.82)
August Vogt 2010 Upsala Simsällskap 1:09.93
50m: 33.59
100m: 1:09.93
(36.34)
Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:10.99
50m: 33.92
100m: 1:10.99
(37.07)
Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:23.41
50m: 36.00
100m: 1:23.41
(47.41)
Sonja Walter 2010 Simklubben Neptun 1:15.87
50m: 35.74
100m: 1:15.87
(40.13)
Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.26
50m: 36.80
100m: 1:15.26
(38.46)
Alexander Wettle 2010 Täby Sim 1:17.93
50m: 36.87
100m: 1:17.93
(41.06)
Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.29
50m: 38.57
100m: 1:22.29
(43.72)
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 1:21.41
50m: 38.12
100m: 1:21.41
(43.29)
Cecilia Yang 2010 Simklubben Neptun 1:12.74
50m: 34.97
100m: 1:12.74
(37.77)
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 1:33.10
50m: 44.35
100m: 1:33.10
(48.75)
Elina Yrjävnä Salinas 2010 Lidingö Simklubb DNS
Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:44.72
50m: 46.60
100m: 1:44.72
(58.12)
Haobo Zhao 2010 Turebergs Simklubb 1:38.68
50m: 41.95
100m: 1:38.68
(56.73)
Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 1:12.96
50m: 33.64
100m: 1:12.96
(39.32)
Greta Åborg 2010 Upsala Simsällskap 1:40.18
50m: 48.34
100m: 1:40.18
(51.84)
Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:10.53
50m: 33.95
100m: 1:10.53
(36.58)
Stella Österman 2010 Skuru Idrottsklubb 1:33.20
50m: 43.17
100m: 1:33.20
(50.03)
2022-10-22 11:09:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 22 okt 2022
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed B - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 47.49
Leon Ahl Wiiand 2011 Väsby Simsällskap DSQ
Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb 52.93
Ella Ahlgren 2011 Upsala Simsällskap 41.01
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 53.87
Vivianne Alm Hedenus 2011 Mälarhöjdens Simsällskap 1:06.35
Vilda Andersson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 54.75
Ellie Andreasson 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 51.73
Karl Ansara 2011 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb 49.23
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening DSQ
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 45.74
Nikki Bjerkhög 2011 Turebergs Simklubb 1:00.42
Cornelia Blomqvist 2011 Väsby Simsällskap 1:01.12
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening DNS
Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 46.98
Matteus Brandt 2011 Tyresö Simsällskap 57.45
Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun 42.88
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 53.47
Alexander Brocke 2011 Simklubben Neptun 43.72
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 55.44
Agnes Carlde 2011 Spårvägen Simförening 54.20
Alexander Claesson De La Rosa 2011 Gustavsbergs Simsällskap 1:05.66
Alexander Clason 2011 Täby Sim 54.32
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 51.33
Olivia Dehaddo 2011 Turebergs Simklubb 54.64
Sigrid Enlund 2011 Solna Sundbyberg SS 04 50.05
Julia Erustes Anderberg 2011 Turebergs Simklubb 56.92
Gerda Fager 2011 Mälarhöjdens Simsällskap DNS
Märta Fahlén 2011 Simklubben Neptun 43.12