Results for Fynske kortbanemesterskaber 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Stævne afsnit 1 (Lørdag)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
Junior |
54.77 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
20-03-1999 |
|
|
|
|
Senior |
53.72 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
16-12-2000 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.72 |
506 |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.53 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.68 |
478 |
1:01.07 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
0.74 |
463 |
1:01.76 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.82 |
458 |
1:01.97 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.72 |
316 |
1:10.10 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.70 |
291 |
1:12.09 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.91 |
280 |
1:12.99 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.79 |
269 |
1:13.96 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.72 |
236 |
1:17.29 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.68 |
209 |
1:20.41 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|