Tulokset Tuisku-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Haukiputaan Heitto uinti/Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:17.04 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.86 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.78 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.92 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.83 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.69 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:27.89 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:28.17 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.47 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.45 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.79 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:34.84 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.91 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.61 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:36.68 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:38.12 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.59 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:44.09 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.21 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.83 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.48 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:47.50 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.45 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.41 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.01 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:49.04 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.38 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:52.20 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.78 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:56.57 |
+42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
2:00.41 |
+46.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.56 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:19.83 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:22.82 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.06 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:29.56 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:35.28 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Tyni |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:41.84 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:49.36 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.17 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sini Niskanen |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.36 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.67 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.22 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:21.41 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.17 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 13.22.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|