Tulokset Tuisku-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Haukiputaan Heitto uinti/Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
50.69 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
50.82 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Sarajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
52.78 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
|
52.88 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
53.10 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.38 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.67 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.65 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
40.27 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.02 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(-9.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.56 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
43.66 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
43.76 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
44.40 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.32 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
44.88 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.56 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.50 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.26 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
56.18 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.06 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:03.60 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
29.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
30.51 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.90 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.20 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.30 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.13 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.42 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.49 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
36.72 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.23 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.22 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
39.02 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
40.28 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
41.07 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
41.90 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.15 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.39 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Perhosuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.84 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.85 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
33.04 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.83 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.08 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.87 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
34.93 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Perhosuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Ilola |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pauliina Eerika Lohilahti |
2002 |
Oulun Lohet |
|
|
30.52 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
31.34 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.47 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.55 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.20 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 12.41.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|