Resultater for DGI Landsmesterskaber 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2011 | Udskriftsdato | 02 april 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 april 2011 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 6 - 10 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.98 | ||||||
2 | Alexander Stær | 2001 | DGI Østjylland | 46.37 | ||||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | DGI Midtjylland | 47.77 | ||||||
4 | Nicolai Andreassen | 2001 | DGI Storstrømmen | 50.92 | ||||||
5 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 53.23 | ||||||
6 | William Høgenhaug | 2002 | DGI Nordjylland | 56.50 | ||||||
7 | Magnus Rudbeck-Rønne | 2001 | DGI Sydvest | 56.55 | ||||||
8 | Lukas Adeler | 2001 | DGI Storstrømmen | 56.75 | ||||||
9 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 57.45 | ||||||
10 | Alexander Søltoft | 2001 | DGI Storstrømmen | 59.49 | ||||||
11 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 1:00.08 | ||||||
12 | Mathias Mortensen | 2002 | DGI Midtjylland | 1:00.95 | ||||||
- | Afmeldt | 2001 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 37.51 | ||||||
2 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 39.41 | ||||||
3 | Scott Jensen | 1999 | DGI Østjylland | 41.56 | ||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | DGI Midtjylland | 41.66 | ||||||
5 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 44.53 | ||||||
6 | David Bagge Larsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 45.47 | ||||||
7 | Magnus Loose | 1999 | DGI Vestsjælland | 46.29 | ||||||
8 | Andreas Prior | 1999 | DGI Nordjylland | 47.45 | ||||||
9 | Thorsten Cornelius | 2000 | DGI Storstrømmen | 47.61 | ||||||
10 | Christian Olsen | 1999 | DGI Vestsjælland | 47.65 | ||||||
11 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 47.80 | ||||||
12 | Jonas Sander | 1999 | DGI Midtjylland | 49.79 | ||||||
13 | Jens R. Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 50.43 | ||||||
14 | Gustav Notkin | 1999 | DGI Storstrømmen | 50.70 | ||||||
15 | Frederik Knudsen | 2000 | DGI Nordjylland | 50.89 | ||||||
16 | Oscar Miller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 51.36 | ||||||
17 | Mathias Michelsen | 2000 | DGI Fyn | 51.46 | ||||||
18 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | DGI Vestsjælland | 51.84 | ||||||
19 | Mikkel la Cour Pedersen | 2000 | DGI Fyn | 52.33 | ||||||
20 | Benjamin Søndergaard | 1999 | DGI Nordjylland | 54.26 | ||||||
21 | Nikolai Lund Christensen | 2000 | DGI Nordjylland | 54.46 | ||||||
22 | Rasmus Lund | 1999 | DGI Østjylland | 54.48 | ||||||
23 | Kasper Thoustrup Saber | 2000 | DGI Storkøbenhavn | 54.77 | ||||||
24 | Alexander Petersen | 2000 | DGI Sydvest | 1:00.42 | ||||||
- | Emil Sietam | 1999 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marius Groth | 2000 | DGI Vestsjælland | DSQ | afslutning på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 april 2011 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:38 |