2023-02-07   00:26:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tensta cup 3 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 44.87 50m Fjärilsim
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening DNS 50m Ryggsim
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 46.01 50m Ryggsim
Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening 38.10 50m Frisim
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 50.60 50m Bröstsim
Billie Good 2012 Spårvägen Simförening 47.15 50m Frisim
Joséphine Kindgren 2013 Spårvägen Simförening 1:00.63 50m Bröstsim
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 42.35 50m Ryggsim
Daisy Lindén 2012 Spårvägen Simförening 42.03 50m Frisim
Signe Lindkvist 2012 Spårvägen Simförening 1:02.59 50m Frisim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 42.79 50m Fjärilsim
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening 46.47 50m Frisim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening DNS 50m Frisim
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 36.69 50m Frisim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:11.45 50m Frisim
Denise Söderberg 2010 Spårvägen Simförening 41.03 50m Frisim
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 33.21 50m Frisim
Sarah Toma 2013 Spårvägen Simförening 1:03.00 50m Bröstsim
Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 51.08 50m Ryggsim
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 35.32 50m Fjärilsim
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 29.53 50m Frisim
Astrid Westhead 2014 Spårvägen Simförening 1:06.67 50m Ryggsim
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 30.95 50m Frisim
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 34.78 50m Frisim
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 54.48 50m Fjärilsim
2022-09-15 18:11:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 35.25 50m Frisim
Henry Bengter 2012 Spårvägen Simförening 1:00.28 50m Ryggsim
Algot Blomgren 2011 Spårvägen Simförening 1:05.29 50m Ryggsim
Gustav Dahlberg 2006 Spårvägen Simförening 50.26 50m Frisim
Elliot Erneholm 2012 Spårvägen Simförening 55.83 50m Ryggsim
Theodor Ghavamzadeh 2013 Spårvägen Simförening 53.91 50m Frisim
David Kaspervik 2003 Spårvägen Simförening 31.63 50m Bröstsim
Bilal Mohamed Sirad 2009 Spårvägen Simförening 57.65 50m Frisim
William Molander 2013 Spårvägen Simförening 1:13.92 50m Bröstsim
Mateo Pena 2011 Spårvägen Simförening 47.72 50m Frisim
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 38.94 50m Fjärilsim
Sonit Rathor 2013 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Viktor Salminen 2013 Spårvägen Simförening 56.63 50m Bröstsim
Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening DNS 50m Frisim
Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Hannes Toma 2011 Spårvägen Simförening 50.66 50m Frisim
Leo Truini 2011 Spårvägen Simförening 48.64 50m Frisim
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 35.88 50m Frisim
Ted Westhead 2012 Spårvägen Simförening 56.61 50m Bröstsim
Folke Wik 2014 Spårvägen Simförening 1:05.03 50m Bröstsim
Ivar Willners 2013 Spårvägen Simförening 52.96 50m Frisim
2022-09-15 18:18:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 1:19.87 100m Frisim
50m: 38.14
100m: 1:19.87
(41.73)
Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:46.98 100m Medley
50m: 49.33
100m: 1:46.98
(57.65)
Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:56.61 100m Medley
50m: 57.00
100m: 1:56.61
(59.61)
Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 1:12.26 100m Medley
50m: 34.57
100m: 1:12.26
(37.69)
Lilly Gidlund 2012 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 1:20.43 100m Medley
50m: 37.94
100m: 1:20.43
(42.49)
Sanna Grimsvik 2010 Spårvägen Simförening 1:58.20 100m Bröstsim
50m: 54.01
100m: 1:58.20
(1:04.19)
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 1:34.65 100m Bröstsim
50m: 45.37
100m: 1:34.65
(49.28)
Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening 1:48.81 100m Fjärilsim
50m: 48.95
100m: 1:48.81
(59.86)
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 1:49.76 100m Ryggsim
50m: 53.48
100m: 1:49.76
(56.28)
Hedvig Källén 2009 Spårvägen Simförening 1:45.07 100m Ryggsim
50m: 50.99
100m: 1:45.07
(54.08)
Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 1:50.04 100m Medley
50m: 48.73
100m: 1:50.04
(1:01.31)
Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 1:39.22 100m Frisim
50m: 45.27
100m: 1:39.22
(53.95)
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 1:19.53 100m Bröstsim
50m: 37.62
100m: 1:19.53
(41.91)
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 1:19.55 100m Frisim
50m: 37.26
100m: 1:19.55
(42.29)
2022-09-15 18:27:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 1:39.62 100m Medley
50m: 46.28
100m: 1:39.62
(53.34)
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening DNS 100m Frisim
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 1:32.60 100m Bröstsim
50m: 43.52
100m: 1:32.60
(49.08)
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 1:24.69 100m Frisim
50m: 39.32
100m: 1:24.69
(45.37)
Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 1:05.88 100m Ryggsim
50m: 31.78
100m: 1:05.88
(34.10)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 57.16 100m Frisim
50m: 27.21
100m: 57.16
(29.95)
Saba Gogvadze 2010 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 1:52.51 100m Medley
50m: 50.68
100m: 1:52.51
(1:01.83)
Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening 1:35.03 100m Fjärilsim
50m: 45.43
100m: 1:35.03
(49.60)
Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 1:13.24 100m Bröstsim
50m: 34.97
100m: 1:13.24
(38.27)
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 1:47.14 100m Medley
50m: 49.13
100m: 1:47.14
(58.01)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 1:07.83 100m Frisim
50m: 32.06
100m: 1:07.83
(35.77)
Lukas Svensson 2008 Spårvägen Simförening 1:27.27 100m Frisim
50m: 39.05
100m: 1:27.27
(48.22)
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 1:10.53 100m Ryggsim
50m: 33.63
100m: 1:10.53
(36.90)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 1:07.87 100m Ryggsim
50m: 33.12
100m: 1:07.87
(34.75)
2022-09-15 18:34:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 5, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 3:16.79 200m Bröstsim
50m: 44.56
100m: 1:35.61
(51.05)
150m: 2:26.49
(50.88)
200m: 3:16.79
(50.30)
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 3:20.94 200m Medley
50m: 45.63
100m: 1:39.69
(54.06)
150m: 2:32.67
(52.98)
200m: 3:20.94
(48.27)
2022-09-15 18:38:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 6, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Melvin Flink 2005 Spårvägen Simförening 4:02.79 200m Frisim
50m: 53.98
100m: 1:56.61
(1:02.63)
150m: 3:00.66
(1:04.05)
200m: 4:02.79
(1:02.13)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 1:55.64 200m Frisim
50m: 26.72
100m: 56.10
(29.38)
150m: 1:25.60
(29.50)
200m: 1:55.64
(30.04)
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 2:56.74 200m Frisim
50m: 39.52
100m: 1:24.45
(44.93)
150m: 2:11.76
(47.31)
200m: 2:56.74
(44.98)
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 3:10.58 200m Ryggsim
50m: 44.57
100m: 1:33.21
(48.64)
150m: 2:23.15
(49.94)
200m: 3:10.58
(47.43)
Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening DSQ 200m Bröstsim
2022-09-15 18:44:53 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 9, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 33.16 50m Fjärilsim
Lilly Gidlund 2012 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Billie Good 2012 Spårvägen Simförening 1:12.57 50m Bröstsim
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 42.33 50m Bröstsim
Sanna Grimsvik 2010 Spårvägen Simförening 47.25 50m Frisim
Joséphine Kindgren 2013 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Daisy Lindén 2012 Spårvägen Simförening 43.35 50m Frisim
Signe Lindkvist 2012 Spårvägen Simförening 59.70 50m Frisim
Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 42.70 50m Frisim
Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 59.48 50m Bröstsim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening DNS 50m Bröstsim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:30.14 50m Bröstsim
Denise Söderberg 2010 Spårvägen Simförening 56.33 50m Bröstsim
Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 28.19 50m Frisim
Sarah Toma 2013 Spårvägen Simförening 50.24 50m Frisim
Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 41.22 50m Bröstsim
Astrid Westhead 2014 Spårvägen Simförening 1:08.74 50m Bröstsim
Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening 39.10 50m Bröstsim
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 43.05 50m Bröstsim
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 37.90 50m Frisim
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 46.14 50m Bröstsim
2022-09-15 18:56:51 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 10, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 38.80 50m Frisim
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening DNS 50m Bröstsim
Henry Bengter 2012 Spårvägen Simförening 1:06.49 50m Bröstsim
Algot Blomgren 2011 Spårvägen Simförening 1:07.14 50m Frisim
Gustav Dahlberg 2006 Spårvägen Simförening 1:01.20 50m Ryggsim
Elliot Erneholm 2012 Spårvägen Simförening 1:06.57 50m Bröstsim
Melvin Flink 2005 Spårvägen Simförening 1:01.88 50m Ryggsim
Theodor Ghavamzadeh 2013 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Saba Gogvadze 2010 Spårvägen Simförening 47.00 50m Bröstsim
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 24.82 50m Frisim
Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening 34.53 50m Frisim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 40.24 50m Fjärilsim
Bilal Mohamed Sirad 2009 Spårvägen Simförening 1:20.34 50m Bröstsim
William Molander 2013 Spårvägen Simförening 1:01.62 50m Frisim
Mateo Pena 2011 Spårvägen Simförening 52.52 50m Ryggsim
Sonit Rathor 2013 Spårvägen Simförening 1:28.61 50m Ryggsim
Viktor Salminen 2013 Spårvägen Simförening 49.50 50m Frisim
Lukas Svensson 2008 Spårvägen Simförening 38.48 50m Frisim
Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening DNS 50m Bröstsim
Leo Truini 2011 Spårvägen Simförening 53.34 50m Ryggsim
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 52.20 50m Bröstsim
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 33.97 50m Ryggsim
Ted Westhead 2012 Spårvägen Simförening 44.26 50m Frisim
Folke Wik 2014 Spårvägen Simförening 1:09.08 50m Bröstsim
Ivar Willners 2013 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
2022-09-15 19:07:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 11, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:33.05 100m Ryggsim
50m: 44.17
100m: 1:33.05
(48.88)
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening DNS 100m Medley
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 1:41.28 100m Medley
50m: 48.99
100m: 1:41.28
(52.29)
Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening 1:25.22 100m Frisim
50m: 39.95
100m: 1:25.22
(45.27)
Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 1:32.87 100m Fjärilsim
50m: 43.43
100m: 1:32.87
(49.44)
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 1:55.42 100m Medley
50m: 53.01
100m: 1:55.42
(1:02.41)
Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:40.94 100m Frisim
50m: 48.50
100m: 1:40.94
(52.44)
Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:29.30 100m Medley
50m: 45.57
100m: 1:29.30
(43.73)
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 1:22.72 100m Frisim
50m: 39.37
100m: 1:22.72
(43.35)
Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening 1:56.57 100m Bröstsim
50m: 54.56
100m: 1:56.57
(1:02.01)
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 1:36.45 100m Medley
50m: 43.86
100m: 1:36.45
(52.59)
Hedvig Källén 2009 Spårvägen Simförening 1:34.17 100m Frisim
50m: 42.18
100m: 1:34.17
(51.99)
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening 1:59.48 100m Medley
50m: 57.33
100m: 1:59.48
(1:02.15)
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 1:35.88 100m Medley
50m: 42.70
100m: 1:35.88
(53.18)
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 1:12.28 100m Frisim
50m: 34.94
100m: 1:12.28
(37.34)
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 1:58.83 100m Bröstsim
50m: 56.57
100m: 1:58.83
(1:02.26)
2022-09-15 19:16:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 12, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 1:38.94 100m Bröstsim
50m: 47.21
100m: 1:38.94
(51.73)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:05.40 100m Medley
50m: 30.70
100m: 1:05.40
(34.70)
David Kaspervik 2003 Spårvägen Simförening 1:09.61 100m Bröstsim
50m: 32.79
100m: 1:09.61
(36.82)
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 1:17.07 100m Frisim
50m: 36.97
100m: 1:17.07
(40.10)
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 1:59.61 100m Bröstsim
50m: 56.19
100m: 1:59.61
(1:03.42)
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening DSQ 100m Medley
Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening 1:33.92 100m Frisim
50m: 41.69
100m: 1:33.92
(52.23)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 1:20.45 100m Ryggsim
50m: 39.01
100m: 1:20.45
(41.44)
Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Hannes Toma 2011 Spårvägen Simförening 1:57.96 100m Frisim
50m: 52.73
100m: 1:57.96
(1:05.23)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 58.31 100m Frisim
50m: 28.13
100m: 58.31
(30.18)
2022-09-15 20:57:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 13, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening DSQ 200m Bröstsim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 3:06.21 200m Frisim
50m: 41.23
100m: 1:29.48
(48.25)
150m: 2:18.79
(49.31)
200m: 3:06.21
(47.42)
Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 3:42.85 200m Frisim
50m: 48.70
100m: 1:46.36
(57.66)
150m: 2:44.95
(58.59)
200m: 3:42.85
(57.90)
2022-09-15 19:29:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 3 15 september 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 sep 2022 till den 15 sep 2022
Gren 14, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 2:53.17 200m Medley
50m: 38.86
100m: 1:23.62
(44.76)
150m: 2:14.48
(50.86)
200m: 2:53.17
(38.69)
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 3:11.01 200m Frisim
50m: 44.15
100m: 1:35.29
(51.14)
150m: 2:25.68
(50.39)
200m: 3:11.01
(45.33)
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 2:22.77 200m Frisim
50m: 32.91
100m: 1:10.05
(37.14)
150m: 1:46.55
(36.50)
200m: 2:22.77
(36.22)
2022-09-15 19:33:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner