Tulokset Hössö-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
17 09 2022 - 17 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Freestyle Men P12 - Final |
|
|
SM-raja |
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
247 |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.58 |
235 |
32.64 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
230 |
32.89 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.51 |
216 |
33.56 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
207 |
34.07 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
201 |
34.37 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
185 |
35.32 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kliment Sergeev |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
167 |
36.56 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
165 |
36.73 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jalmari Hovi |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
157 |
37.30 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.50 |
144 |
38.39 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Signus |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.87 |
142 |
38.57 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
136 |
39.17 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
133 |
39.41 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
129 |
39.86 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
127 |
40.10 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
123 |
40.51 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Salum |
2014 |
Lahden Uimaseura |
+0.40 |
123 |
40.52 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
119 |
40.90 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joel Mänkärlä |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
107 |
42.42 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.89 |
93 |
44.38 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
93 |
44.46 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eino Pekkola |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
87 |
45.35 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.17 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aatos Streng |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
81 |
46.50 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sisu Mantila |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
66 |
49.81 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Muchen Kimi Hou |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
65 |
49.95 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
64 |
50.18 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.49 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Haotian Zeng |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
63 |
50.66 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.37 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9/17/2022 6:52:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Freestyle Men P16 - Final |
|
|
SM-raja |
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.71 |
492 |
25.52 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
473 |
25.87 |
+0.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.60 |
472 |
25.88 |
+0.36 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
459 |
26.13 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
454 |
26.23 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.28 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.76 |
441 |
26.48 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
416 |
26.99 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
414 |
27.03 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
394 |
27.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
380 |
27.83 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
376 |
27.93 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
374 |
27.97 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
361 |
28.29 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
336 |
28.98 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
333 |
29.08 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
325 |
29.32 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
310 |
29.77 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
307 |
29.87 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
300 |
30.09 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
293 |
30.32 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
290 |
30.43 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
285 |
30.60 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
285 |
30.63 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
276 |
30.93 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
268 |
31.24 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.56 |
267 |
31.29 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
259 |
31.60 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
197 |
34.59 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Santeri Palvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.58 |
188 |
35.16 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.72 |
183 |
35.45 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Casper Matikkala |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
180 |
35.65 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
174 |
36.11 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
165 |
36.69 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
143 |
38.49 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
127 |
40.09 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.19 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9/17/2022 6:52:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Freestyle Men P18 - Final |
|
|
SM-raja |
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
525 |
24.99 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
520 |
25.07 |
+0.08 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
503 |
25.34 |
+0.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
501 |
25.38 |
+0.39 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
461 |
26.08 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
447 |
26.36 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
434 |
26.62 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.62 |
399 |
27.37 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9/17/2022 6:52:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Freestyle Men M - Final |
|
|
SM-raja |
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
596 |
23.95 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 22.29 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
547 |
24.65 |
+0.70 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonne Isoranta |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.59 |
478 |
25.78 |
+1.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9/17/2022 6:52:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 18:52:55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|