Resultater for Martti Ollgren ? Uinnit 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Ollgren -uinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24 09 2022 - 24 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
Rollo11 |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vlad Oriichuk |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
40.57 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.63 |
+2.06 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Tikkanen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
44.35 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
46.01 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ben Rossi |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
46.92 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
48.91 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.62 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
53.34 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
54.74 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
55.81 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Hirvonen |
2012 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
56.27 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.51 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jooa Tieaho |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
57.91 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
59.39 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.84 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matvii Holodiuk |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 16.39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
Rollo11 |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
32.30 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
33.53 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
35.28 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
36.76 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
38.42 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
41.25 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.56 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
44.02 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.04 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
44.23 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 16.39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
Rollo11 |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
29.13 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
31.28 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
32.08 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
34.67 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
35.65 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 16.39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet 17-99 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
24.12 |
|
|
Kalle Mäkinen |
|
|
|
9.10.2021 |
|
|
|
|
Rollo11 |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
26.39 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.28 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miiro Vartiainen |
2001 |
Uinti Tampere |
|
|
28.10 |
+1.71 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
28.56 |
+2.17 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
30.30 |
+3.91 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
35.25 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
35.53 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Severi Ryösö |
1994 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.01 |
+39.62 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Ricci |
1993 |
TaTu Tampere |
|
|
1:33.85 |
+1:07.46 |
|
S4 |
|
|
|
|
- |
|
Aarne Pirkola |
1988 |
TaTu Tampere |
|
|
DNF |
|
|
|
S12 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 16.39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 20.57.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|