2023-01-30   22:47:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub 24.16
2 Christoph Karow 1984 Hovedstadens Svømmeklub 25.26 +1.10
3 Karl Korfix Barlebo 2006 Hovedstadens Svømmeklub 26.29 +2.13
4 Harald Franck 2003 Hovedstadens Svømmeklub 26.49 +2.33
5 Oskar Heje Lind-Holm 2007 Farum Svømmeklub 26.85 +2.69
6 Stefan Angjelovski 2006 Farum Svømmeklub 26.88 +2.72
7 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 27.28 +3.12
8 Villads Hyllested 2006 Farum Svømmeklub 27.69 +3.53
9 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 27.83 +3.67
10 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 27.84 +3.68
11 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 28.12 +3.96
12 Mikkel Holm Pedersen 2004 Ringsted Svømme Klub 28.42 +4.26
13 William Mitchell 2004 Orient Svømning 28.47 +4.31
14 Mads Borch 2006 Roskilde Svømning 28.76 +4.60
15 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 28.84 +4.68
16 Frederik Nymann 2007 Holbæk Svømme Klub 28.97 +4.81
17 Alexander Agerbæk Nielsen 2007 Holbæk Svømme Klub 30.00 +5.84
18 Viktor Lange 2007 Roskilde Svømning 30.14 +5.98
19 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 35.46 +11.30
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub 25.16
2 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 26.78 +1.62
3 Damjan Kruc 2008 Gladsaxe Svømmeklub 27.02 +1.86
4 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub 27.22 +2.06
5 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 27.47 +2.31
6 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 27.57 +2.41
7 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 27.98 +2.82
8 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 28.04 +2.88
9 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 28.25 +3.09
10 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 28.40 +3.24
11 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 28.82 +3.66
12 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 28.87 +3.71
13 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 29.04 +3.88
14 Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød 29.08 +3.92
15 Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub 29.67 +4.51
16 Frederik Verner Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub 29.74 +4.58
17 Johan Damkjær Bartels 2009 Gladsaxe Svømmeklub 29.93 +4.77
18 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 29.94 +4.78
19 Liam Jonasen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.17 +5.01
20 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 30.32 +5.16
21 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 30.35 +5.19
22 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 30.39 +5.23
23 Linus Noe 2008 Holbæk Svømme Klub 30.43 +5.27
24 Johan Fjord Kristensen 2008 Holbæk Svømme Klub 30.82 +5.66
25 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 30.90 +5.74
26 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 31.18 +6.02
27 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 31.25 +6.09
28 Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub 32.43 +7.27
29 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 33.40 +8.24
30 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 36.67 +11.51
31 Simon Christiansen 2009 Holbæk Svømme Klub 37.64 +12.48
- Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Tjalfe Antilles 2009 Holbæk Svømme Klub DNS
- Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 28.66
2 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 28.71 +0.05
3 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 30.12 +1.46
4 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 31.50 +2.84
5 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 31.52 +2.86
6 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 31.92 +3.26
7 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 32.25 +3.59
8 Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød 32.41 +3.75
9 Leif Evald Larsen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 32.47 +3.81
10 Hannibal Bjerregaard-Knudsen 2010 Gentofte Svømme Klub 32.55 +3.89
11 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 32.83 +4.17
12 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 32.97 +4.31
13 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 33.28 +4.62
14 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 33.40 +4.74
15 Gustav Caning Nørskov 2010 Roskilde Svømning 34.31 +5.65
16 Frederik Gunni Bergh 2010 Gentofte Svømme Klub 34.75 +6.09
17 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 35.37 +6.71
18 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 36.15 +7.49
19 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 36.17 +7.51
20 Luca Storm 2010 Gentofte Svømme Klub 36.21 +7.55
21 Louis Moe 2010 Gladsaxe Svømmeklub 36.94 +8.28
22 Samuel Gutman 2010 Gentofte Svømme Klub 37.20 +8.54
23 Magnus Eckhardt 2010 Swim Team Taastrup 37.98 +9.32
24 Mads Harholt 2010 Svømmeklubben MK31 38.30 +9.64
25 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 46.54 +17.88
- Jacob Lund Styrishave 2010 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Steen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 34.36
2 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 34.96 +0.60
3 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 35.01 +0.65
4 Willads Schou 2011 Vallensbæk IF Af 1939 35.27 +0.91
5 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød 35.29 +0.93
6 Wilmer Quaade 2011 Sigma Swim Birkerød 36.49 +2.13
7 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 36.51 +2.15
8 William Ole Lim Nielsen 2011 Gentofte Svømme Klub 36.63 +2.27
9 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød 37.18 +2.82
10 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 37.33 +2.97
11 Victor Morville 2011 Sigma Swim Allerød 37.37 +3.01
12 Benjamin Rasmussen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 37.45 +3.09
13 Ingolf Ougaard 2011 Sigma Swim Allerød 37.86 +3.50
14 Alvin Konstantin Djørup 2011 Sigma Swim Allerød 37.88 +3.52
15 Kasper Emil Nielsen 2011 Svømmeklubben MK31 38.54 +4.18
16 Emil Contreras Kristensen 2011 Svømmeklubben MK31 39.82 +5.46
17 Oliver Robinson 2011 Gentofte Svømme Klub 40.88 +6.52
18 Viggo Mondrup Hagn-Meincke 2011 Svømmeklubben MK31 45.34 +10.98
19 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 45.89 +11.53
20 Elliot Dahlgaard Stokholm 2011 Holbæk Svømme Klub 46.98 +12.62
21 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 47.18 +12.82
22 Marius Wiberg Plougsgaard 2011 Gentofte Svømme Klub 51.24 +16.88
23 Muhammed Zakariyyaa Maso 2011 Gladsaxe Svømmeklub 55.53 +21.17
- Mikkel Schmidt Foli-Andersen 2011 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 38.67
2 Linus Hein 2012 Svømmeklubben MK31 48.76 +10.09
3 Savva Barsukov 2012 Svømmeklubben MK31 51.02 +12.35
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16
08-10-2022 14:34.52 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner