Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gadegaard Shah |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.81 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
29.53 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.93 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.65 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.81 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.82 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.90 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.92 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.06 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.14 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.33 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.34 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.73 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.39 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.13 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.28 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.57 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.60 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.20 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.42 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.50 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
38.46 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabella Aulum |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.26 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.95 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.41 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
31.02 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.08 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.09 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.51 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.52 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.55 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.67 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.71 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.78 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.87 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.56 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.97 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.18 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.40 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.44 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.51 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.83 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.87 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.68 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.91 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.03 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.64 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.72 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.73 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.12 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.96 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.64 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.30 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.83 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.80 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.44 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.15 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.87 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
34.35 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.42 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.24 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.32 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.62 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.81 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.87 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.52 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.52 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.63 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.64 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.88 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.81 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.46 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.06 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.90 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.70 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
50.19 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.99 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.30 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.52 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.83 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.03 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.52 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.82 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.89 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.04 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.34 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.82 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.19 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.01 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.58 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.40 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.24 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
52.02 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.27 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.03 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.50 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.53 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.88 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.45 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.46 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.56 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.27 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.54 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.71 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:00.06 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.97 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.70 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 14:20.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|