2023-01-30   21:24:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub 1:01.23
50m: 1:01.23
2 Karl Korfix Barlebo 2006 Hovedstadens Svømmeklub 1:02.99 +1.76
50m: 1:02.99
3 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 1:07.98 +6.75
50m: 1:07.98
4 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:14.71 +13.48
50m: 1:14.71
5 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:16.12 +14.89
50m: 1:16.12
6 Alexander Agerbæk Nielsen 2007 Holbæk Svømme Klub 1:18.09 +16.86 OD2
50m: 1:18.08
100m: 1:18.09
(0.01)
7 Mads Borch 2006 Roskilde Svømning 1:22.07 +20.84
50m: 1:22.07
8 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 1:27.89 +26.66
50m: 1:27.89
- Emil Juel Kraft 2007 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:05.22
50m: 1:05.22
2 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:06.46 +1.24
50m: 1:06.46
3 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:07.51 +2.29
50m: 1:07.51
4 Oliver Ogstrup 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:07.86 +2.64
50m: 1:07.86
5 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 1:07.89 +2.67
50m: 1:07.89
6 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:08.56 +3.34
50m: 1:08.56
7 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning 1:09.07 +3.85
50m: 1:09.07
8 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 1:10.09 +4.87
50m: 1:10.09
9 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:10.30 +5.08
50m: 1:10.30
10 Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub 1:11.37 +6.15
50m: 1:11.37
11 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 1:12.23 +7.01
50m: 1:12.23
12 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 1:12.52 +7.30
50m: 1:12.52
13 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 1:12.72 +7.50
50m: 1:12.72
14 Alfred J. R. Pedas 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:12.80 +7.58
50m: 1:12.80
15 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 1:13.55 +8.33
50m: 1:13.55
16 Oscar Kaiser Djørup 2009 Sigma Swim Allerød 1:13.81 +8.59
50m: 1:13.81
17 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 1:13.91 +8.69
50m: 1:13.91
18 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 1:14.94 +9.72
50m: 1:14.94
19 Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød 1:15.35 +10.13
50m: 1:15.35
20 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 1:17.91 +12.69
50m: 1:17.91
21 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 1:18.09 +12.87 OD1
50m: 1:18.11
100m: 1:18.09
(0.02)
22 Linus Noe 2008 Holbæk Svømme Klub 1:18.25 +13.03
50m: 1:18.25
23 Tobias Gorm 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:18.57 +13.35
50m: 1:18.57
24 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 1:20.00 +14.78
50m: 1:20.00
25 Loui Petersen 2008 Holbæk Svømme Klub 1:22.79 +17.57
50m: 1:22.79
26 Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub 1:23.46 +18.24
50m: 1:23.46
27 Jonathan Hornbech 2009 Svømmeklubben MK31 1:26.13 +20.91
50m: 1:26.13
28 Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub 1:30.94 +25.72
50m: 1:30.94
29 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 1:41.17 +35.95
50m: 1:41.17
30 Simon Christiansen 2009 Holbæk Svømme Klub 1:49.01 +43.79
50m: 1:49.01
- Dominic Torkamani 2009 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Tjalfe Antilles 2009 Holbæk Svømme Klub DNS
- Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 1:15.30
50m: 1:15.30
2 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 1:15.35 +0.05
50m: 1:15.35
3 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 1:19.96 +4.66
50m: 1:19.96
4 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 1:21.87 +6.57
50m: 1:21.87
5 Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 1:22.33 +7.03
50m: 1:22.33
6 Mads Klinkby 2010 Sigma Swim Allerød 1:22.93 +7.63
50m: 1:22.93
7 Leif Evald Larsen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:23.02 +7.72
50m: 1:23.02
8 Felix Cordova Schultz 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:23.56 +8.26
50m: 1:23.56
9 Gustav Caning Nørskov 2010 Roskilde Svømning 1:24.50 +9.20
50m: 1:24.50
10 Emil Tihic Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:24.89 +9.59
50m: 1:24.89
11 Sebastian Mollerup 2010 Gentofte Svømme Klub 1:26.06 +10.76
50m: 1:26.06
=12 Kasper Han Cai 2010 Gentofte Svømme Klub 1:27.17 +11.87 OD1
50m: 1:27.32
100m: 1:27.17
(0.15)
=12 Max Schou-Sørensen 2010 Sigma Swim Allerød 1:27.17 +11.87 OD2
50m: 1:26.95
100m: 1:27.17
(0.22)
14 Carl Emil Mainz Rode 2010 Gentofte Svømme Klub 1:28.18 +12.88
50m: 1:28.18
15 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:30.50 +15.20
50m: 1:30.50
16 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 1:30.55 +15.25
50m: 1:30.55
17 Storm Fogtmann 2010 Gentofte Svømme Klub 1:32.69 +17.39
50m: 1:32.69
18 Richard Andersen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:36.39 +21.09
50m: 1:36.39
19 Magnus Eckhardt 2010 Swim Team Taastrup 1:39.90 +24.60
50m: 1:39.90
20 Mads Harholt 2010 Svømmeklubben MK31 1:42.24 +26.94
50m: 1:42.24
21 Louis Moe 2010 Gladsaxe Svømmeklub 1:44.20 +28.90
50m: 1:44.20
22 Cristiano Baiutti 2010 Gentofte Svømme Klub 1:49.58 +34.28
50m: 1:49.58
- Jacob Lund Styrishave 2010 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Kristian Juhl 2011 Sigma Swim Birkerød 1:19.52
50m: 1:19.52
2 Niklas Hyldekær Janstrup 2011 Sigma Swim Allerød 1:28.35 +8.83
50m: 1:28.35
3 Frederik Flach 2011 Sigma Swim Allerød 1:28.84 +9.32
50m: 1:28.84
4 Birk Barslund Fosse 2011 Sigma Swim Birkerød 1:31.56 +12.04
50m: 1:31.56
5 Benjamin Rasmussen 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:31.95 +12.43
50m: 1:31.95
6 Alvin Konstantin Djørup 2011 Sigma Swim Allerød 1:32.06 +12.54
50m: 1:32.06
7 Jonas Krak Hjorth 2011 Svømmeklubben MK31 1:34.44 +14.92
50m: 1:34.44
8 Victor Morville 2011 Sigma Swim Allerød 1:37.56 +18.04
50m: 1:37.56
9 Ingolf Ougaard 2011 Sigma Swim Allerød 1:38.20 +18.68
50m: 1:38.20
10 Victor Hougaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:40.24 +20.72
50m: 1:40.24
11 Oliver Robinson 2011 Gentofte Svømme Klub 1:42.47 +22.95
50m: 1:42.47
12 Anton Ellekær 2011 Sigma Swim Birkerød 1:42.54 +23.02
50m: 1:42.54
13 Emil Contreras Kristensen 2011 Svømmeklubben MK31 1:44.62 +25.10
50m: 1:44.62
14 Leopold Nytoft Bergmann 2011 Gentofte Svømme Klub 1:49.27 +29.75
50m: 1:49.27
15 Isak Rasmussen 2011 Svømmeklubben MK31 1:51.20 +31.68
50m: 1:51.20
16 Mikkel Schmidt Foli-Andersen 2011 Svømmeklubben MK31 1:52.35 +32.83
50m: 1:52.35
17 Simon Preuss Nielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 2:01.53 +42.01
50m: 2:01.53
18 Viggo Mondrup Hagn-Meincke 2011 Svømmeklubben MK31 2:04.40 +44.88
50m: 2:04.40
19 Muhammed Zakariyyaa Maso 2011 Gladsaxe Svømmeklub 2:32.25 +1:12.73
50m: 2:32.25
- Samuel Kramarz 2011 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Noah Emil Schultz 2011 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool
- Elliot Dahlgaard Stokholm 2011 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 1:33.53
50m: 1:33.53
2 David Morales 2012 Gentofte Svømme Klub 1:55.50 +21.97
50m: 1:55.50
3 Linus Hein 2012 Svømmeklubben MK31 2:00.14 +26.61
50m: 2:00.14
4 Savva Barsukov 2012 Svømmeklubben MK31 2:03.96 +30.43
50m: 2:03.96
- Anton Egebech Warnaars 2012 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04
08-10-2022 11:55.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner