Resultater for SiWa Viestit 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Kilpailu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Hakunilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15 10 2022 - 15 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
271 |
2:49.32 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 2:51.77 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
269 |
2:49.67 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.14 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
245 |
2:55.14 |
+5.82 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:03.39 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
241 |
2:56.03 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.11 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
238 |
2:56.87 |
+7.55 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 3:07.71 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
234 |
2:57.74 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.77 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
231 |
2:58.44 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.54 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
214 |
3:03.14 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.18 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
201 |
3:06.87 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
173 |
3:16.52 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.13 |
(-24.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
161 |
3:21.42 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.32 |
(-15.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yefim Koshman |
2010 |
Race Club Sveitsi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 11:37:17 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Tikkanen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
421 |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.32 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
408 |
2:27.75 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.02 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
386 |
2:30.45 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
366 |
2:33.21 |
+7.01 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:34.93 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
286 |
2:46.25 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.72 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
276 |
2:48.35 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.46 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
9.3 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 11:37:17 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Salmela |
1983 |
Simmis Wanda ry |
|
376 |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.56 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 11:37:17 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 11:38:10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|