Tulokset SiWa Viestit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kilpailu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Hakunilan uimahalli |
Järjestäjä: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15 10 2022 - 15 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
207 |
1:21.64 |
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
206 |
1:21.80 |
+0.16 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
203 |
1:22.22 |
+0.58 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
202 |
1:22.25 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
186 |
1:24.55 |
+2.91 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
168 |
1:27.53 |
+5.89 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
151 |
1:30.63 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 12:30:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
463 |
1:02.46 |
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
340 |
1:09.18 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
314 |
1:11.07 |
+8.61 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
283 |
1:13.57 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
271 |
1:14.64 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
247 |
1:17.01 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
225 |
1:19.46 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
177 |
1:26.07 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 12:30:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
399 |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10/15/2022 12:30:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:30:43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|