Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
370 |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
603 |
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
554 |
2:14.40 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.06 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
520 |
2:17.24 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.71 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
483 |
2:20.70 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.04 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
483 |
2:20.70 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.88 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
472 |
2:21.76 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.67 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
420 |
2:27.36 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.65 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
360 |
2:35.20 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.77 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
262 |
2:52.50 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.49 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
603 |
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.68 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
578 |
2:12.52 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.75 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
565 |
2:13.54 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.14 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
438 |
2:25.33 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.48 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:16.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
449 |
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.14 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
233 |
2:41.36 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.82 |
(-1:19.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
219 |
2:44.78 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.11 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
|
217 |
2:45.36 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:23:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
497 |
2:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.48 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
488 |
2:06.16 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.39 |
(-19.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
383 |
2:16.73 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.91 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:23:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
2:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:23:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:23.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
314 |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
231 |
1:41.63 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.34 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
197 |
1:47.08 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.66 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
192 |
1:48.07 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
86 |
2:20.80 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
506 |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
469 |
1:20.26 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
467 |
1:20.33 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
454 |
1:21.13 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
437 |
1:22.16 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
432 |
1:22.48 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
1:22.57 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
427 |
1:22.80 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
1:23.61 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:24.08 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
387 |
1:25.54 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
376 |
1:26.39 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
370 |
1:26.85 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.67 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
245 |
1:39.55 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
641 |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
641 |
1:12.32 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
622 |
1:13.03 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
607 |
1:13.62 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
559 |
1:15.66 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
440 |
1:21.95 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:45.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
469 |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
445 |
1:12.81 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.90 |
(-58.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
417 |
1:14.39 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
1:15.68 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
329 |
1:20.49 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
308 |
1:22.32 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:40:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
477 |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.50 |
(-22.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
474 |
1:11.30 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
426 |
1:13.89 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
2 flyben v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:40:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:42.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
358 |
5:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.34 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
572 |
4:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.54 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
523 |
4:50.30 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.45 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
487 |
4:57.12 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.00 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
475 |
4:59.78 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.71 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
445 |
5:06.35 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.32 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
445 |
5:06.37 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.99 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
553 |
4:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.00 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:45.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
404 |
4:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.38 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
|
200 |
6:02.92 |
+1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
607 |
4:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.64 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
558 |
4:17.80 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.65 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
307 |
5:14.39 |
+1:03.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.45 |
(-44.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
513 |
4:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.86 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:53.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
202 |
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.72 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:57:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
527 |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
1:12.30 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
395 |
1:14.39 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
385 |
1:15.05 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
360 |
1:16.71 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
317 |
1:20.06 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
209 |
1:32.00 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:57:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
600 |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
567 |
1:05.95 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
537 |
1:07.18 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
537 |
1:07.18 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
446 |
1:11.43 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
369 |
1:16.11 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
368 |
1:16.14 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
367 |
1:16.21 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 09:57:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 09:57.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
312 |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
491 |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
416 |
1:04.39 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
408 |
1:04.79 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
270 |
1:14.37 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
585 |
57.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.57 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
509 |
1:00.20 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
489 |
1:01.01 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
431 |
1:03.65 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
418 |
1:04.30 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 10:01.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
354 |
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.17 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
258 |
3:07.14 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.64 |
(-49.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
235 |
3:13.18 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
199 |
3:24.14 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
518 |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.56 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
444 |
2:36.25 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.28 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
435 |
2:37.25 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.22 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
429 |
2:38.07 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.63 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
212 |
3:19.84 |
+51.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.20 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
576 |
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:29:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 10:29.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
354 |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
|
212 |
2:57.08 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
436 |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
2:24.08 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.30 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:44:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 10:44.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X50m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Motionsklubben 2 |
24 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
653 |
|
|
1:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
+0.68 |
31.49 |
|
|
|
|
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
|
31.15 |
|
|
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
|
27.65 |
|
|
|
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
|
27.68 |
|
|
|
|
1:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Motionsklubben 1 |
21 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
644 |
|
|
1:58.52 |
+0.55 |
|
|
|
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
+0.67 |
30.29 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
|
31.80 |
|
|
|
|
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Jacobsen |
2007 |
0754AQ |
|
30.72 |
|
|
|
|
1:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
|
25.71 |
|
|
|
|
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HVSK K1 |
23 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
627 |
|
|
1:59.61 |
+1.64 |
|
|
|
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
+0.67 |
30.62 |
|
|
|
|
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
|
32.44 |
|
|
|
|
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
|
29.35 |
|
|
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
|
27.20 |
|
|
|
|
1:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik Piger 1 |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
513 |
|
|
2:07.89 |
+9.92 |
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
+0.81 |
33.30 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
37.07 |
|
|
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
29.46 |
|
|
|
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
28.06 |
|
|
|
|
2:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK K1 2 |
20 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
501 |
|
|
2:08.83 |
+10.86 |
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
+0.78 |
33.50 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
|
36.22 |
|
|
|
|
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
|
31.47 |
|
|
|
|
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
|
27.64 |
|
|
|
|
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Motionsklubben 3 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
487 |
|
|
2:10.08 |
+12.11 |
|
|
|
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
0758AO |
|
35.54 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Kammann |
2008 |
0826AM |
|
34.72 |
|
|
|
|
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Walløe |
2007 |
0702AD |
|
31.53 |
|
|
|
|
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kestenholz |
2007 |
0798AO |
|
28.29 |
|
|
|
|
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kvik Piger 2 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
418 |
|
|
2:16.83 |
+18.86 |
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
39.56 |
|
|
|
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
30.39 |
|
|
|
|
2:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK K2 |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
335 |
|
|
2:27.32 |
+29.35 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
42.69 |
|
|
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
1:04.10 |
|
|
|
|
15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
2:11.77 |
|
|
|
|
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 10:56.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X50m Medley Herrer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK K1 |
26 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
555 |
|
|
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
+0.58 |
27.70 |
|
|
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
|
32.10 |
|
|
|
|
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
|
26.52 |
|
|
|
|
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
|
23.67 |
|
|
|
|
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kvik store tøser |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
415 |
|
|
2:01.21 |
+11.22 |
|
|
|
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
+0.91 |
31.29 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
|
32.76 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
30.47 |
|
|
|
|
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
26.69 |
|
|
|
|
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HVSK K2 |
16 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
341 |
|
|
2:09.36 |
+19.37 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
+0.85 |
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
36.34 |
|
|
|
|
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
32.64 |
|
|
|
|
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
29.02 |
|
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små tøser |
22 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
+0.63 |
28.47 |
|
|
|
|
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 10:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 10:48.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
329 |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
328 |
1:21.87 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
263 |
1:28.17 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
201 |
1:36.47 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.99 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
185 |
1:39.01 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
91 |
2:05.47 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
548 |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
529 |
1:09.87 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
515 |
1:10.49 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
514 |
1:10.53 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
505 |
1:10.96 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
487 |
1:11.79 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
486 |
1:11.86 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
467 |
1:12.83 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
451 |
1:13.66 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
428 |
1:14.93 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
419 |
1:15.48 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
417 |
1:15.61 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
1:15.81 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
408 |
1:16.16 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
386 |
1:17.59 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
376 |
1:18.27 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
1:18.56 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
323 |
1:22.32 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
253 |
1:29.33 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.83 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
671 |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
664 |
1:04.77 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
611 |
1:06.56 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
594 |
1:07.19 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
578 |
1:07.82 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
568 |
1:08.23 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
553 |
1:08.83 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
543 |
1:09.23 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
395 |
1:16.99 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
380 |
1:17.98 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:01:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
356 |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
316 |
1:13.78 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
230 |
1:22.00 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
|
184 |
1:28.21 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
168 |
1:30.92 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.47 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
483 |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
1:08.96 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
382 |
1:09.26 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
367 |
1:10.19 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
339 |
1:12.04 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
543 |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
526 |
1:02.23 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
511 |
1:02.85 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
486 |
1:03.89 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
466 |
1:04.80 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
450 |
1:05.55 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.33 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
415 |
1:07.37 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:15.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.56 |
308 |
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
247 |
1:27.42 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
178 |
1:37.52 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.71 |
569 |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
494 |
1:09.42 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
414 |
1:13.59 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
398 |
1:14.56 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
398 |
1:14.59 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
395 |
1:14.77 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
385 |
1:15.44 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
332 |
1:19.24 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
604 |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.84 |
495 |
1:09.38 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:13.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
+0.82 |
197 |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
449 |
1:03.80 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
423 |
1:05.10 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
395 |
1:06.58 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
335 |
1:10.33 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:16.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
356 |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
355 |
1:10.96 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
350 |
1:11.25 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
280 |
1:16.79 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
279 |
1:16.81 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
184 |
1:28.31 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.45 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
102 |
1:47.53 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:29:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
598 |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
546 |
1:01.46 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
539 |
1:01.74 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
510 |
1:02.87 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
1:03.44 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
496 |
1:03.45 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
495 |
1:03.49 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
463 |
1:04.95 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.24 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
399 |
1:08.22 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
1:08.49 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
365 |
1:10.27 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
324 |
1:13.14 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:29:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
638 |
58.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
630 |
58.60 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
576 |
1:00.38 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.62 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
521 |
1:02.43 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
508 |
1:02.95 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
459 |
1:05.10 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:29:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:29.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
408 |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
377 |
1:02.19 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.72 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
366 |
1:02.81 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
231 |
1:13.21 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jónas Rói Fossádal |
2009 |
Havnar Svimjifelag |
|
196 |
1:17.25 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
188 |
1:18.38 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
554 |
54.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
542 |
55.10 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.37 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
498 |
56.69 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.72 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
416 |
1:00.16 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.15 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
415 |
1:00.22 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
376 |
1:02.24 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
522 |
55.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.09 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
521 |
55.83 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
456 |
58.38 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
445 |
58.84 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
426 |
59.69 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:32.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
304 |
3:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
513 |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
465 |
2:37.22 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.20 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
430 |
2:41.38 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.16 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
2:42.32 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.39 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
418 |
2:42.86 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.93 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
387 |
2:47.18 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.61 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
369 |
2:49.76 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.07 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
626 |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.81 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 12:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 12:51.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer 13 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Motionsklubben 2 |
24 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
653 |
|
|
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
|
26.43 |
|
|
|
|
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
|
26.49 |
|
|
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
|
27.60 |
|
|
|
|
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kestenholz |
2007 |
0798AO |
|
27.67 |
|
|
|
|
1:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HVSK K1 |
23 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
624 |
|
|
1:49.86 |
+1.67 |
|
|
|
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
|
27.92 |
|
|
|
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
|
27.29 |
|
|
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
|
26.95 |
|
|
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
|
27.70 |
|
|
|
|
1:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Motionsklubben 1 |
21 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
621 |
|
|
1:50.03 |
+1.84 |
|
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
|
26.95 |
|
|
|
|
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
|
27.51 |
|
|
|
|
54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
|
27.98 |
|
|
|
|
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Kammann |
2008 |
0826AM |
|
27.59 |
|
|
|
|
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik Piger 1 |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
555 |
|
|
1:54.27 |
+6.08 |
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
28.56 |
|
|
|
|
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
28.45 |
|
|
|
|
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
28.35 |
|
|
|
|
1:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Motionsklubben 3 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
507 |
|
|
1:57.74 |
+9.55 |
|
|
|
|
Nadia Walløe |
2007 |
0702AD |
|
28.85 |
|
|
|
|
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Jacobsen |
2007 |
0754AQ |
|
29.59 |
|
|
|
|
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
0758AO |
|
30.30 |
|
|
|
|
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bjerre |
2007 |
0772AM |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik Piger 2 |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
482 |
|
|
1:59.71 |
+11.52 |
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
30.46 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
|
28.46 |
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
30.43 |
|
|
|
|
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
30.36 |
|
|
|
|
1:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK K2 |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
352 |
|
|
2:12.97 |
+24.78 |
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
32.85 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
31.91 |
|
|
|
|
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HVSK K1 2 |
20 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Team member enters water during race not to swim their length |
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 13:07.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
198 |
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.83 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
157 |
3:03.82 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
108 |
3:28.33 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.89 |
(-38.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
99 |
3:34.61 |
+44.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.14 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
89 |
3:41.96 |
+51.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.10 |
(-23.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
62 |
4:10.56 |
+1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 09:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
258 |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.31 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
257 |
2:36.18 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.73 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
233 |
2:41.31 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.23 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
210 |
2:47.11 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.62 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
3:07.55 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-22.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 09:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:20.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
139 |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
57.38 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
122 |
57.44 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
108 |
59.84 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
104 |
1:00.54 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-27.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
104 |
1:00.59 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
103 |
1:00.83 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
96 |
1:02.27 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
95 |
1:02.45 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
95 |
1:02.52 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
85 |
1:04.79 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Le Iben Leicht |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
84 |
1:05.12 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-14.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
76 |
1:07.22 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
74 |
1:07.90 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
1:07.96 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
1:07.97 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
74 |
1:07.98 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
70 |
1:09.12 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
66 |
1:10.34 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
64 |
1:11.32 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ragnhild Ellen Bisbjerg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
53 |
1:15.80 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
44 |
1:20.82 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
43 |
1:21.39 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 09:47:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
290 |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.09 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
44.80 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
248 |
45.42 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
248 |
45.45 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
243 |
45.74 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
240 |
45.95 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
229 |
46.68 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
47.12 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
218 |
47.43 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
202 |
48.66 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
198 |
48.98 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.56 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
194 |
49.28 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
192 |
49.45 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-16.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
189 |
49.74 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.62 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
176 |
50.95 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
172 |
51.29 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.84 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
164 |
52.08 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.23 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
164 |
52.11 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
162 |
52.39 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.25 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
156 |
52.99 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.65 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
154 |
53.19 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
152 |
53.48 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.57 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
150 |
53.65 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
149 |
53.83 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
144 |
54.37 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.96 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
139 |
55.13 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
131 |
56.21 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.76 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
131 |
56.22 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
125 |
56.99 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
122 |
57.51 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
99 |
1:01.57 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:01.62 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:01.68 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
94 |
1:02.72 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
92 |
1:03.16 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
90 |
1:03.56 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
88 |
1:04.17 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
85 |
1:04.86 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Laura Saron |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
82 |
1:05.70 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
74 |
1:07.78 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ella Berner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
71 |
1:08.87 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
67 |
1:10.04 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
57 |
1:13.95 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
51 |
1:16.95 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 09:47:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:20.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
118 |
51.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.39 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
117 |
51.59 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.21 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
52.22 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
93 |
55.65 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
72 |
1:00.68 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
61 |
1:04.10 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-10.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
59 |
1:04.70 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
58 |
1:04.93 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
55 |
1:06.16 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
55 |
1:06.17 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
53 |
1:06.94 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
53 |
1:07.20 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
43 |
1:11.72 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
41 |
1:13.06 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37 |
1:15.58 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+15.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matti Schougaard |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
36 |
1:16.20 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:03:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
308 |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
299 |
37.73 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
224 |
41.54 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
220 |
41.77 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
199 |
43.22 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
192 |
43.71 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
191 |
43.80 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.72 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
171 |
45.43 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
164 |
46.08 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
151 |
47.36 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.57 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
146 |
47.89 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.36 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
137 |
48.90 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
128 |
50.01 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
50.37 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.90 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
123 |
50.66 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
120 |
51.14 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
117 |
51.56 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
51.90 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.17 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
112 |
52.36 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
109 |
52.80 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
108 |
53.02 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.98 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
54.36 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.38 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
90 |
56.14 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
89 |
56.36 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.39 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
86 |
57.09 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
84 |
57.49 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
84 |
57.60 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.85 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
66 |
1:02.18 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jacob Schougaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
59 |
1:04.69 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
54 |
1:06.43 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
46 |
1:10.32 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
46 |
1:10.47 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:03:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:20.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 25m Butterfly Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.44 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.64 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
27.14 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-32.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.47 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
28.80 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:16:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 25m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.76 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:16:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:19.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 25m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.91 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
20.64 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.69 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.97 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
21.04 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.63 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.76 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.98 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
24.35 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-35.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25.53 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.54 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.37 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.66 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.05 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 25m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
24.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.62 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:19.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
126 |
51.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.74 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.99 |
125 |
51.24 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
105 |
54.37 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.45 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.98 |
99 |
55.43 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Lorentzen Brose |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
84 |
58.40 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-16.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Fabricius Wadskjær |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
80 |
59.41 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Marie Rolighed |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
73 |
1:01.32 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-13.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Wedenborg |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
66 |
1:03.26 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
65 |
1:03.53 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Susu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.97 |
65 |
1:03.61 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erica Nordvang |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.96 |
57 |
1:06.55 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Bak-Jensen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
56 |
1:07.05 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
52 |
1:08.57 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Ester Mejsner |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
51 |
1:08.87 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valerjia Suse |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
48 |
1:10.37 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
47 |
1:10.80 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vega Rose Herskind Jørgensen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38 |
1:16.33 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gertrud Dørr Kjær-Knudsen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.99 |
28 |
1:24.43 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
Ej berøring af væggen v. |
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Ingeborg Bang |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Grønborg Jakobsen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida My Tingskov Munkøe |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
316 |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
234 |
41.64 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
222 |
42.36 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
189 |
44.67 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.08 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
185 |
44.98 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
181 |
45.31 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.61 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
179 |
45.48 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.94 |
175 |
45.81 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
174 |
45.95 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
47.75 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
140 |
49.32 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.07 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
137 |
49.73 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.85 |
133 |
50.24 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
129 |
50.72 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.05 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
123 |
51.50 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.36 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.94 |
119 |
52.09 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.90 |
119 |
52.17 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
115 |
52.74 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
114 |
52.83 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.72 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.94 |
111 |
53.30 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
108 |
53.83 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
96 |
56.03 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.92 |
87 |
57.83 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.97 |
64 |
1:03.85 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Berner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
49 |
1:09.79 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring ved vending |
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:40.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
137 |
43.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
136 |
43.17 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
102 |
47.51 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
90 |
49.45 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.78 |
86 |
50.28 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
84 |
50.58 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
73 |
53.00 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-22.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
63 |
55.75 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
62 |
55.87 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
62 |
55.94 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.21 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
61 |
56.17 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Jensen Maceirs |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
60 |
56.57 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-18.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Vad Chawes |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
60 |
56.73 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-18.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Lundtang Bergholz |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
56 |
57.83 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-17.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
54 |
58.43 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-16.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebasitan Blum |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
48 |
1:00.88 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-14.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
48 |
1:01.03 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(-12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Michelangelo Faccini |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
47 |
1:01.17 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-13.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
46 |
1:01.75 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent Trebbien |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
40 |
1:04.74 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Kafton |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.93 |
38 |
1:05.69 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
34 |
1:08.48 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magne Theilgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
33 |
1:09.26 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Konrad Kamp Blådal |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.86 |
22 |
1:18.75 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:40:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
314 |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
177 |
39.56 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
162 |
40.76 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
151 |
41.72 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.96 |
141 |
42.60 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
134 |
43.41 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
117 |
45.36 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
115 |
45.62 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.90 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
106 |
46.83 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.05 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
100 |
47.74 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
96 |
48.40 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
94 |
48.84 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
92 |
49.17 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.91 |
91 |
49.36 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
89 |
49.65 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
86 |
50.15 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
86 |
50.24 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
84 |
50.55 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
79 |
51.64 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
75 |
52.60 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.69 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.90 |
75 |
52.64 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.42 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
74 |
52.72 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.61 |
74 |
52.78 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.99 |
74 |
52.84 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(-15.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
71 |
53.65 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
61 |
56.35 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
60 |
56.54 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.51 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
53 |
58.86 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.35 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
41 |
1:04.32 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.41 |
22 |
1:18.86 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 10:40:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 10:40.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
130 |
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.23 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
1:54.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.10 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
98 |
2:02.55 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.20 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
97 |
2:02.88 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.44 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
2:05.58 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.11 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
90 |
2:05.87 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
87 |
2:07.11 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.48 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
87 |
2:07.34 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.90 |
(-17.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
83 |
2:09.15 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.45 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
2:14.05 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Le Iben Leicht |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
65 |
2:20.32 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
58 |
2:25.20 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ragnhild Ellen Bisbjerg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
47 |
2:36.23 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+16.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
309 |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
295 |
1:24.84 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
291 |
1:25.18 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
265 |
1:27.92 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.87 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
1:28.62 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
249 |
1:29.75 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
1:30.67 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
232 |
1:31.94 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
227 |
1:32.59 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.32 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
226 |
1:32.74 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.34 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
220 |
1:33.58 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-1:26.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
213 |
1:34.55 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
208 |
1:35.28 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
1:36.09 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
194 |
1:37.47 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.91 |
(-14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
1:39.68 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
175 |
1:40.86 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(-13.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
172 |
1:41.61 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.05 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
165 |
1:42.85 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.57 |
(-14.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
163 |
1:43.35 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.71 |
(-12.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
162 |
1:43.54 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.69 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
1:50.22 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.95 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
130 |
1:51.46 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
120 |
1:54.31 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(-14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
108 |
1:58.58 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
99 |
2:02.08 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.16 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
89 |
2:06.47 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
61 |
2:22.81 |
+59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 11:41.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Medley Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
139 |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
133 |
1:38.26 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.45 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
127 |
1:39.94 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.43 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
106 |
1:46.11 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.67 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
102 |
1:47.28 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.65 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
1:51.55 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
53 |
2:13.71 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
51 |
2:15.51 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:27:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
245 |
1:20.32 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
1:20.59 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
236 |
1:21.23 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
230 |
1:22.01 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
226 |
1:22.51 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
204 |
1:25.29 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
202 |
1:25.60 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
1:26.35 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
178 |
1:29.27 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-30.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
177 |
1:29.35 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
169 |
1:30.73 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
162 |
1:32.09 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
159 |
1:32.67 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
153 |
1:33.88 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.21 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
142 |
1:36.19 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.45 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
136 |
1:37.58 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.50 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
1:37.84 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
129 |
1:39.45 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.08 |
(-15.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
127 |
1:39.79 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.43 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
1:41.39 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.90 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
116 |
1:42.86 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.38 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
97 |
1:49.22 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.79 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:27:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 11:41.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
169 |
41.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
113 |
47.29 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
108 |
48.01 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
98 |
49.58 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.58 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
95 |
50.16 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-19.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
86 |
51.92 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
77 |
53.89 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
75 |
54.36 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Marie Rolighed |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
70 |
55.56 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Fabricius Wadskjær |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
70 |
55.61 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Lorentzen Brose |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
69 |
55.86 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.15 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigrid Ester Mejsner |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
59 |
58.81 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valerjia Suse |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
58 |
59.23 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Aarup |
2013 |
GTI - Greve |
|
54 |
1:00.30 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Bak-Jensen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
54 |
1:00.66 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Wedenborg |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
50 |
1:02.18 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Dagny Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
49 |
1:02.30 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
49 |
1:02.30 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erica Nordvang |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40 |
1:06.97 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
35 |
1:09.92 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gertrud Dørr Kjær-Knudsen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
31 |
1:12.35 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+12.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vega Rose Herskind Jørgensen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
26 |
1:17.24 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+17.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
24 |
1:19.35 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(+14.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaya Ingeborg Bang |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
14 |
1:33.71 |
+52.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Grønborg Jakobsen |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida My Tingskov Munkøe |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:41:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
276 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
266 |
35.62 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
229 |
37.47 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
227 |
37.58 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
39.48 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
39.82 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
42.01 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
154 |
42.73 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.14 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
144 |
43.70 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
142 |
43.90 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
44.73 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
132 |
45.03 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
45.71 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.54 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
124 |
45.90 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.07 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
104 |
48.61 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.07 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
95 |
50.09 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
80 |
53.20 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
54.12 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Berner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
74 |
54.61 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
43 |
1:05.06 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gry Christoffersen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
42 |
1:05.69 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
35 |
1:09.55 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Ansdal |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
29 |
1:13.97 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Andrea Mac An Iomaire |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
16 |
1:29.59 |
+54.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+19.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Maya Eram |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:41:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 11:41.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
201 |
34.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
174 |
36.25 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
146 |
38.42 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
132 |
39.69 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
122 |
40.72 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
110 |
42.22 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.54 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
94 |
44.40 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
93 |
44.58 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-15.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
84 |
46.06 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
83 |
46.22 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
81 |
46.69 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
77 |
47.50 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.35 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Lundtang Bergholz |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
48.01 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-11.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
74 |
48.07 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
73 |
48.22 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-11.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
69 |
49.12 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Michelangelo Faccini |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
68 |
49.48 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
66 |
50.06 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
60 |
51.44 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Natan Chmarzynski |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
58 |
52.24 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
57 |
52.48 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
57 |
52.49 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
56 |
52.60 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andreas Gam-Jørgensen |
2013 |
GTI - Greve |
|
56 |
52.86 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
55 |
53.12 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebasitan Blum |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
54 |
53.48 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
48 |
55.33 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.55 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
46 |
56.13 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jonas Seierup Von Ahnen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
45 |
56.83 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oscar Jensen Maceirs |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
41 |
58.37 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Vad Chawes |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40 |
58.80 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.98 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
40 |
59.03 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Konrad Kamp Blådal |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
39 |
59.64 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
37 |
1:00.46 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Magnus Kafton |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34 |
1:02.22 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vincent Trebbien |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
28 |
1:06.19 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matti Schougaard |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
21 |
1:12.56 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Magne Theilgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
20 |
1:13.40 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:57:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
326 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
301 |
30.19 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
193 |
34.98 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
176 |
36.10 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
174 |
36.24 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
168 |
36.64 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
157 |
37.50 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
145 |
38.48 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
40.31 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
120 |
40.94 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
118 |
41.17 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
43.33 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
44.11 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
44.42 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
92 |
44.74 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
88 |
45.47 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
66 |
50.06 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
51 |
54.50 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Haldgran Tribler |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
49 |
54.98 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
44 |
56.99 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jacob Schougaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
37 |
1:00.47 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:57:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:17.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
135 |
2:01.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.83 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
91 |
2:18.59 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.96 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:06:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
1:35.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
267 |
1:36.80 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.24 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
248 |
1:39.21 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
232 |
1:41.48 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.94 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
221 |
1:43.00 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.27 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
207 |
1:45.27 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.50 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
200 |
1:46.54 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.00 |
(-21.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
1:50.83 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.00 |
(-17.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
177 |
1:51.06 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.00 |
(-16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
1:51.39 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-23.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
167 |
1:53.09 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
147 |
1:58.04 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
96 |
2:15.95 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Saron |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
84 |
2:22.33 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
51 |
2:48.04 |
+1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
50 |
2:48.19 |
+1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:06:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:17.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
125 |
1:51.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.88 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
102 |
1:58.96 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
306 |
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.37 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
278 |
1:25.13 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
202 |
1:34.66 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.05 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
185 |
1:37.46 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.05 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
1:50.76 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:53.85 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.15 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:53.89 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.36 |
(-8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
1:57.64 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
2:01.94 |
+39.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
83 |
2:07.05 |
+44.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.64 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
75 |
2:11.72 |
+49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
37 |
2:46.38 |
+1:23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.57 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:17.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Butterfly Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
57 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
230 |
39.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
40.66 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-29.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
206 |
41.24 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
200 |
41.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
42.59 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
174 |
43.61 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
45.32 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
141 |
46.82 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
131 |
47.97 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
101 |
52.35 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
95 |
53.41 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.16 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
93 |
53.78 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.74 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
42 |
1:09.95 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+24.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:39.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
199 |
37.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
41.39 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
73 |
51.95 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.59 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
55 |
56.94 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.94 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
53 |
57.87 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
52 |
57.95 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.28 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
15 |
1:26.56 |
+49.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:43:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
339 |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
277 |
33.34 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
224 |
35.80 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
215 |
36.29 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
208 |
36.67 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
180 |
38.51 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
170 |
39.22 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
168 |
39.39 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
164 |
39.68 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
161 |
39.94 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
157 |
40.29 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
132 |
42.61 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(-15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
119 |
44.10 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
45.88 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
77 |
50.94 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.11 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
75 |
51.37 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
42 |
1:02.31 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:43:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:43.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.95 |
110 |
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.28 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
100 |
1:57.98 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.84 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.78 |
94 |
2:00.37 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.65 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
74 |
2:10.47 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.39 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:59:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
301 |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
287 |
1:23.17 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
235 |
1:28.87 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
223 |
1:30.45 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
222 |
1:30.56 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
216 |
1:31.40 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
193 |
1:34.85 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.75 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
190 |
1:35.46 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.70 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
182 |
1:36.71 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
173 |
1:38.33 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.07 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.59 |
170 |
1:38.90 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
166 |
1:39.75 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
154 |
1:42.40 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.17 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
149 |
1:43.34 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.97 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.91 |
148 |
1:43.59 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.10 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.89 |
143 |
1:44.86 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
134 |
1:47.12 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.17 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
132 |
1:47.69 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.00 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
124 |
1:50.03 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.38 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
116 |
1:52.30 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.78 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.94 |
96 |
1:59.49 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.23 |
(-14.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
94 |
2:00.58 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.13 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.94 |
89 |
2:02.60 |
+40.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.90 |
88 |
2:02.98 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.24 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
88 |
2:03.40 |
+41.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.70 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 12:59:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 12:59.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
181 |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.w9 |
120 |
1:38.85 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.72 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
95 |
1:47.00 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
78 |
1:54.07 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.20 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.95 |
59 |
2:05.18 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.66 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
54 |
2:08.56 |
+42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
47 |
2:14.68 |
+48.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.04 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Schougaard |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.96 |
30 |
2:37.03 |
+1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
Ej rygliggende efter 25 o |
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
290 |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
188 |
1:25.20 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
181 |
1:26.41 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
167 |
1:28.69 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.78 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
161 |
1:29.83 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
144 |
1:33.16 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.56 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
141 |
1:33.77 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.64 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
1:40.92 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
68 |
1:59.50 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.02 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 13:09.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Frisvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
142 |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
138 |
1:37.11 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.39 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
132 |
1:38.53 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.93 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
113 |
1:43.68 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
111 |
1:44.30 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.37 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
93 |
1:50.74 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.98 |
(-14.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
85 |
1:54.06 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.71 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
84 |
1:54.69 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-25.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
82 |
1:55.39 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.50 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
82 |
1:55.66 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.67 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
1:59.53 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.22 |
(-20.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
68 |
2:02.84 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-19.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ragnhild Ellen Bisbjerg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
68 |
2:02.86 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
66 |
2:03.99 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.27 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
64 |
2:05.04 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.48 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
60 |
2:07.99 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.77 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagny Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
53 |
2:13.67 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
52 |
2:13.91 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
52 |
2:14.10 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.51 |
(-24.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
52 |
2:14.21 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.85 |
(+15.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Aarup |
2013 |
GTI - Greve |
|
47 |
2:18.66 |
+42.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Le Iben Leicht |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
45 |
2:20.27 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.00 |
(+18.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
37 |
2:30.70 |
+54.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
280 |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
245 |
1:20.23 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
240 |
1:20.82 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
1:23.77 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
215 |
1:23.80 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.15 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
204 |
1:25.26 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
141 |
1:36.38 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
1:37.52 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.64 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
135 |
1:37.74 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.46 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
134 |
1:38.16 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.87 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
1:39.27 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.47 |
(-29.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
127 |
1:39.90 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.25 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
118 |
1:42.21 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
118 |
1:42.37 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.79 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
116 |
1:42.86 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
109 |
1:44.89 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
1:45.93 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
101 |
1:47.72 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.75 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
98 |
1:48.86 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.53 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
98 |
1:48.88 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
90 |
1:52.11 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Saron |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
48 |
2:17.60 |
+1:00.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+22.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Christoffersen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
36 |
2:32.03 |
+1:15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
30 |
2:40.71 |
+1:23.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+20.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Ansdal |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
28 |
2:45.07 |
+1:28.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+25.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
26 |
2:48.95 |
+1:32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.13 |
(+13.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Andrea Mac An Iomaire |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
14 |
3:24.48 |
+2:07.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+1:04.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Eram |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 13:48.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
186 |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
166 |
1:21.76 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
124 |
1:29.89 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
124 |
1:30.06 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.19 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Tribini |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
122 |
1:30.47 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
102 |
1:36.13 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.74 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
99 |
1:37.08 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(+6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
85 |
1:42.00 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.42 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
76 |
1:46.06 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.90 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
69 |
1:49.20 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
66 |
1:51.02 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
64 |
1:51.90 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(-27.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
61 |
1:53.71 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
56 |
1:57.14 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.73 |
(-11.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
55 |
1:57.88 |
+39.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.97 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Seierup Von Ahnen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
37 |
2:14.36 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Gam-Jørgensen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Natan Chmarzynski |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
262 |
1:10.18 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
259 |
1:10.43 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
252 |
1:11.13 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
226 |
1:13.68 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
219 |
1:14.50 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
196 |
1:17.33 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
190 |
1:18.13 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
177 |
1:20.01 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
166 |
1:21.69 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
1:23.84 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
151 |
1:24.26 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
147 |
1:25.01 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
146 |
1:25.24 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
140 |
1:26.36 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
138 |
1:26.96 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
137 |
1:27.14 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
1:27.77 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.89 |
(-15.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
132 |
1:28.18 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
118 |
1:31.41 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
113 |
1:32.76 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.33 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
111 |
1:33.32 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.42 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
103 |
1:35.78 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
100 |
1:36.56 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.29 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
99 |
1:36.90 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:37.07 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.92 |
(-50.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
97 |
1:37.73 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.91 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
87 |
1:41.36 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.06 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
83 |
1:42.81 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.36 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
1:44.84 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.14 |
(-16.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
1:45.00 |
+41.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.07 |
(-14.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
76 |
1:45.94 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.58 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
75 |
1:46.14 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.24 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
63 |
1:52.60 |
+48.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.14 |
(+10.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
56 |
1:57.34 |
+53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
48 |
2:03.46 |
+59.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.03 |
(-19.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
44 |
2:06.47 |
+1:02.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.60 |
(+12.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
41 |
2:09.63 |
+1:05.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(-18.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Samuel Haldgran Tribler |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
37 |
2:14.03 |
+1:10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 13:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 14:02.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 4X50m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
265 |
|
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
34.47 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
34.38 |
|
|
|
|
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
35.52 |
|
|
|
|
1:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
|
41.75 |
|
|
|
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paw Patrow (piger) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
246 |
|
|
2:29.83 |
+3.71 |
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
38.02 |
|
|
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
37.52 |
|
|
|
|
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
38.35 |
|
|
|
|
1:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
35.94 |
|
|
|
|
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teletubbies (piger) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
205 |
|
|
2:39.26 |
+13.14 |
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
37.56 |
|
|
|
|
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
39.99 |
|
|
|
|
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
40.64 |
|
|
|
|
1:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
1254AC |
|
41.07 |
|
|
|
|
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hvsk k3 |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
201 |
|
|
2:40.29 |
+14.17 |
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
|
38.76 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
39.02 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Saaby |
2011 |
1166AN |
|
46.55 |
|
|
|
|
2:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyngby LIONS (piger) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
170 |
|
|
2:49.21 |
+23.09 |
|
|
|
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
1154AJ |
|
38.07 |
|
|
|
|
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
1368AB |
|
43.82 |
|
|
|
|
1:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Bendixen |
2013 |
1364AB |
|
48.90 |
|
|
|
|
2:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
1142AJ |
|
38.42 |
|
|
|
|
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
The Kardashians 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
168 |
|
|
2:50.00 |
+23.88 |
|
|
|
|
Marie Dithmar |
2012 |
1220AB |
|
45.07 |
|
|
|
|
45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
1262AG |
|
46.43 |
|
|
|
|
1:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
|
37.93 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gass |
2011 |
1150AF |
|
40.57 |
|
|
|
|
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
The Kardashians 3 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
163 |
|
|
2:51.83 |
+25.71 |
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
|
43.22 |
|
|
|
|
43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
|
42.28 |
|
|
|
|
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
|
41.18 |
|
|
|
|
2:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
1184AG |
|
45.15 |
|
|
|
|
2:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Harrys hurtigste hummere (pig |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
127 |
|
|
3:06.38 |
+40.26 |
|
|
|
|
Vera Mollerup |
2012 |
1262AC |
|
45.68 |
|
|
|
|
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
1288AI |
|
47.51 |
|
|
|
|
1:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Frørup Holm |
2012 |
1206AG |
|
46.09 |
|
|
|
|
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
1212AG |
|
47.10 |
|
|
|
|
3:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Dronninger |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
125 |
|
|
3:07.69 |
+41.57 |
|
|
|
|
Laura Reuter |
2013 |
1366AB |
|
51.48 |
|
|
|
|
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
1160AN |
|
37.65 |
|
|
|
|
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
1334AD |
|
50.23 |
|
|
|
|
2:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lebahn |
2013 |
1358AB |
|
48.33 |
|
|
|
|
3:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSC Piger 3 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
118 |
|
|
3:11.20 |
+45.08 |
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
48.05 |
|
|
|
|
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
47.49 |
|
|
|
|
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
1308AA |
|
52.74 |
|
|
|
|
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
|
42.92 |
|
|
|
|
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
91 |
|
|
3:28.66 |
+1:02.5 |
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
43.60 |
|
|
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
1116AP |
|
46.20 |
|
|
|
|
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
|
43.93 |
|
|
|
|
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aminah Massood |
2012 |
1210AK |
|
1:14.93 |
|
|
|
|
3:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK powerpiger |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
67 |
|
|
3:50.91 |
+1:24.7 |
|
|
|
|
Gaia Holm |
2013 |
1316AC |
|
56.25 |
|
|
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Nordvang |
2013 |
1316AI |
|
1:08.87 |
|
|
|
|
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Klos |
2013 |
1304AB |
|
54.88 |
|
|
|
|
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
1358AC |
|
50.91 |
|
|
|
|
3:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby Piger |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
66 |
|
|
3:51.40 |
+1:25.2 |
|
|
|
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
1338AD |
|
55.32 |
|
|
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Susu L. Zhang |
2013 |
1360AB |
|
1:05.19 |
|
|
|
|
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Berner |
2012 |
1282AI |
|
55.01 |
|
|
|
|
2:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma El-Khattam |
2013 |
1332AD |
|
55.88 |
|
|
|
|
3:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
HSK powerpuff |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
64 |
|
|
3:54.72 |
+1:28.6 |
|
|
|
|
Isabella Plant |
2013 |
1318AC |
|
55.24 |
|
|
|
|
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
1302AB |
|
52.51 |
|
|
|
|
1:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Ingeborg Bang |
2014 |
1472AB |
|
1:21.92 |
|
|
|
|
3:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Beck |
2013 |
1346AA |
|
45.05 |
|
|
|
|
3:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
HSK havfruer |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
63 |
|
|
3:55.37 |
+1:29.2 |
|
|
|
|
Ragnhild Ellen Bisbjerg |
2013 |
1302AE |
|
52.37 |
|
|
|
|
52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Bak-Jensen |
2013 |
1306AE |
|
1:00.11 |
|
|
|
|
1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Ester Mejsner |
2013 |
1316AA |
|
1:01.28 |
|
|
|
|
2:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valerjia Suse |
2014 |
1496AB |
|
1:01.61 |
|
|
|
|
3:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
HSK superpiger |
10 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
60 |
|
|
3:59.59 |
+1:33.4 |
|
|
|
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
1314AE |
|
51.31 |
|
|
|
|
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Wedenborg |
2014 |
1424AB |
|
1:09.27 |
|
|
|
|
2:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Zeller |
2013 |
1362AC |
|
50.02 |
|
|
|
|
2:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Grønborg Jakobsen |
2014 |
1426AD |
|
1:08.99 |
|
|
|
|
3:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 14:24:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 14:24.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 4X50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
260 |
|
|
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
30.59 |
|
|
|
|
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
31.55 |
|
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
32.40 |
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
33.46 |
|
|
|
|
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teletubbies (drenge) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
171 |
|
|
2:27.16 |
+19.16 |
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
35.68 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bay |
2011 |
1167AD |
|
36.14 |
|
|
|
|
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Kragh |
2011 |
1161AD |
|
39.28 |
|
|
|
|
1:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
36.06 |
|
|
|
|
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hvsk k3 |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
159 |
|
|
2:30.91 |
+22.91 |
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
35.39 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
35.89 |
|
|
|
|
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
1109AH |
|
42.64 |
|
|
|
|
1:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
1275AB |
|
36.99 |
|
|
|
|
2:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Harrys hurtigste hummere (dr |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
118 |
|
|
2:46.74 |
+38.74 |
|
|
|
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
1235AC |
|
42.52 |
|
|
|
|
42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hald |
2012 |
1263AE |
|
39.83 |
|
|
|
|
1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
40.99 |
|
|
|
|
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
1301AB |
|
43.40 |
|
|
|
|
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Lyngby LIONS (drenge) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
118 |
|
|
2:46.74 |
+38.74 |
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
42.18 |
|
|
|
|
42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
42.79 |
|
|
|
|
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
1301AC |
|
42.67 |
|
|
|
|
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
39.10 |
|
|
|
|
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK K4 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
103 |
|
|
2:54.38 |
+46.38 |
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
39.01 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
1329AB |
|
48.07 |
|
|
|
|
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Zimling |
2013 |
1367AB |
|
50.71 |
|
|
|
|
2:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
36.59 |
|
|
|
|
2:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bøllerne 1 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
102 |
|
|
2:55.04 |
+47.04 |
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
42.44 |
|
|
|
|
42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
|
44.83 |
|
|
|
|
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Weiss |
2011 |
1117AI |
|
45.74 |
|
|
|
|
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
|
42.03 |
|
|
|
|
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
87 |
|
|
3:04.59 |
+56.59 |
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
46.70 |
|
|
|
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
40.62 |
|
|
|
|
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
|
45.76 |
|
|
|
|
2:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Muhammed Zakariyyaa Masood |
2011 |
1133AI |
|
51.51 |
|
|
|
|
3:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Drenge 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
81 |
|
|
3:08.32 |
+1:00.3 |
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
|
44.48 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
48.38 |
|
|
|
|
1:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Elmedyb |
2013 |
1385AB |
|
50.37 |
|
|
|
|
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
45.09 |
|
|
|
|
3:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK sejerejer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
62 |
|
|
3:26.49 |
+1:18.4 |
|
|
|
|
Viggo Fjord Bondo |
2011 |
1135AL |
|
56.44 |
|
|
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Kafton |
2013 |
1343AC |
|
59.39 |
|
|
|
|
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
1209AB |
|
41.45 |
|
|
|
|
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
1297AG |
|
49.21 |
|
|
|
|
3:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK superdrenge |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57 |
|
|
3:32.50 |
+1:24.5 |
|
|
|
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
1351AC |
|
47.51 |
|
|
|
|
47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelangelo Faccini |
2013 |
1345AC |
|
49.70 |
|
|
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebasitan Blum |
2012 |
1241AK |
|
56.79 |
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konrad Kamp Blådal |
2014 |
1477AA |
|
58.50 |
|
|
|
|
3:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK powerdrenge |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
56 |
|
|
3:33.58 |
+1:25.5 |
|
|
|
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
1295AG |
|
50.16 |
|
|
|
|
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
1361AC |
|
57.06 |
|
|
|
|
1:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Lundtang Bergholz |
2013 |
1339AC |
|
49.08 |
|
|
|
|
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Vad Chawes |
2013 |
1317AE |
|
57.28 |
|
|
|
|
3:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paw Patrow (drenge) |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 14:45:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 14:45.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 4X50m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
256 |
|
|
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
+0.77 |
39.10 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
38.23 |
|
|
|
|
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
32.42 |
|
|
|
|
1:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
32.60 |
|
|
|
|
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paw Patrow (drenge) |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
210 |
|
|
2:31.96 |
+9.61 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
+0.67 |
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
43.66 |
|
|
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
36.19 |
|
|
|
|
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
35.15 |
|
|
|
|
2:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teletubbies (drenge) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
146 |
|
|
2:51.66 |
+29.31 |
|
|
|
|
Frederik Hald |
2012 |
1263AE |
+0.72 |
43.16 |
|
|
|
|
43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Kragh |
2011 |
1161AD |
|
53.57 |
|
|
|
|
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
38.97 |
|
|
|
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
35.96 |
|
|
|
|
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bøllerne 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
115 |
|
|
3:05.59 |
+43.24 |
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
1045AI |
+0.90 |
49.88 |
|
|
|
|
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
|
52.36 |
|
|
|
|
1:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
44.86 |
|
|
|
|
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
|
38.49 |
|
|
|
|
3:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyngby LIONS (drenge) |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
97 |
|
|
3:16.33 |
+53.98 |
|
|
|
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
1235AC |
+0.96 |
49.80 |
|
|
|
|
49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bay |
2011 |
1167AD |
|
50.41 |
|
|
|
|
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
1115AM |
|
52.93 |
|
|
|
|
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
43.19 |
|
|
|
|
3:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK K4 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
84 |
|
|
3:25.87 |
+1:03.5 |
|
|
|
|
Benjamin Zimling |
2013 |
1367AB |
+0.70 |
1:03.62 |
|
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
51.93 |
|
|
|
|
1:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
1275AB |
|
51.20 |
|
|
|
|
2:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
39.12 |
|
|
|
|
3:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harrys hurtigste hummere (dr |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
71 |
|
|
3:37.65 |
+1:15.3 |
|
|
|
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
1301AB |
+0.69 |
50.85 |
|
|
|
|
50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
52.56 |
|
|
|
|
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
1:01.85 |
|
|
|
|
2:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
1303AB |
|
52.39 |
|
|
|
|
3:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK superdrenge |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45 |
|
|
4:14.17 |
+1:51.8 |
|
|
|
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
1351AC |
+0.49 |
53.69 |
|
|
|
|
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Munch Kibshede |
2012 |
1297AG |
|
1:19.62 |
|
|
|
|
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
1295AG |
|
1:05.88 |
|
|
|
|
3:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Jensen Maceirs |
2013 |
1349AC |
|
54.98 |
|
|
|
|
4:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
crawlt |
|
|
|
SW 7.2 Body not on the breast during the swim or when leaving the wall after a turn (except when executing a turn) |
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.98 |
42.32 |
|
|
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK powerdrenge |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
brystsv |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Vincent Trebbien |
2014 |
1479AA |
+0.61 |
1:07.40 |
|
|
|
|
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hansen |
2012 |
1239AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
2012 |
1209AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magne Theilgaard |
2012 |
1207AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 15:03:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 15:03.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|