2024-04-14   16:48:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knatte Cup 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-D - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap 109 2:52.49
Kevin Juntunen 2010 AE8910 36.50 36.50
Gustaf Engström 2010 AI2110 46.16 1:22.66
Enar Tanskanen 2013 AC2913 49.25 2:11.91
August Thulin 2011 AH0311 40.58 2:52.49
Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap 108 2:53.35
Jakov Zoric 2010 AM1710 33.97 33.97
Edwin Mesic 2010 AL2510 49.88 1:23.85
Oscar Mörtstrand 2013 AB1913 46.50 2:10.35
Arvid Wiik Ekebergh 2011 AG3911 43.00 2:53.35
Västerås Simsällskap lag 3 12 Västerås Simsällskap 101 2:57.20
Helmer Tanskanen 2010 AN0510 34.70 34.70
Petter Eliasson 2012 AF1912 53.53 1:28.23
Oscar Sjöman 2013 AB8713 48.21 2:16.44
Elvin Kapidzic 2013 AC5513 40.76 2:57.20
Västerås Simsällskap lag 4 12 Västerås Simsällskap 88 3:05.02
Noel Ericsson 2010 AJ8510 38.92 38.92
Taksha Yajaman 2012 AD7512 45.84 1:24.76
Sam Lindqvist 2014 AB2914 1:01.77 2:26.53
Christian Georges 2010 AL2110 38.49 3:05.02
Örebro Simallians lag gul 12 Örebro Simallians 137 2:39.88
Marius Heidenpeter 2010 AM7110 30.92 30.92
Boris Fernandez 2010 AC4310 32.90 1:03.82
Nils Rudsberg 2012 AH6112 45.92 1:49.74
Emil Nyström 2010 AP8110 50.14 2:39.88
Grenen officiell:  2022-10-01 09:05:12
2022-10-01 09:34:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 2, 50m Frisim fl. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap 104 48.71
Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap 275 35.24
Lina Bergström 2011 Delfinens simsällskap Örebro 203 38.97
Ingrid Björkegren 2011 Örebro Simallians 123 46.05
Ebba Boljang 2012 Hallsberg Kumla Simklubb 104 48.66
Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 192 39.73
Elsa Bäckstrand 2012 Västerås Simsällskap 55 1:00.24
Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians 218 38.06
Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 144 43.67
Enya Edwall 2012 Örebro Simallians 242 36.79
Felicia Engdahl 2011 Finspångs Simklubb 116 46.92
Naljirmaa Enktur 2012 Västerås Simsällskap 61 58.12
Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb 335 33.01
Amanda Gidlöf Järvinen 2012 Örebro Simallians 97 49.79
Thilde Grimstrand 2011 Örebro Simallians 134 44.79
Emilia Grip 2010 Örebro Simallians 203 38.96
Vera Gustafsson 2010 Finspångs Simklubb 204 38.90
Louise Hedin 2011 Västerås Simsällskap 81 52.84
Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 222 37.83
Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap 143 43.75
Matilda Hovberg 2010 Finspångs Simklubb 267 35.57
Freja Höglund 2012 Örebro Simallians 154 42.74
Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 351 32.50
Sofia Lannhard 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 225 37.70
Majken Linder 2012 Västerås Simsällskap 59 58.90
Engla Lindh 2011 Finspångs Simklubb 80 53.01
Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians 241 36.80
Elsa Lundström 2010 Örebro Simallians 139 44.21
Emily Luthman 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 213 38.34
Elena Martinelli 2012 Västerås Simsällskap 70 55.54
Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 158 42.36
Gerda Nyström 2010 Örebro Simallians 46 1:03.77
Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians 318 33.59
Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians 326 33.30
Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 242 36.77
Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap 200 39.19
Signe Rudsberg 2010 Örebro Simallians 168 41.51
Johanna Rylander 2012 Finspångs Simklubb 120 46.41
Selma Sakambet 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 157 42.42
Hanna Sandberg 2012 Västerås Simsällskap 81 52.94
Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap 83 52.50
Tyra Sjöstrand 2011 Örebro Simallians 211 38.51
Sandra Sponn 2012 Finspångs Simklubb 119 46.60
iris Tanskanen 2011 Västerås Simsällskap 127 45.50
Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap 144 43.65
Alva Tilenius 2012 Västerås Simsällskap 128 45.45
Saga Ullefors 2011 Örebro Simallians 194 39.60
Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians 316 33.65
Elvira Welin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 84 52.26
Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap 264 35.73
Ikshu Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 102 48.95
Maja Östberg 2012 Finspångs Simklubb 186 40.16
Linnea Överstam 2012 Västerås Simsällskap 58 59.06
2022-10-01 09:34:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 3, 100m Medley po. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Petter Eliasson 2012 Västerås Simsällskap 56 2:11.12
50m: 1:00.05
100m: 2:11.12
(1:11.07)
Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 80 1:56.64
50m: 53.58
100m: 1:56.64
(1:03.06)
Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 238 1:21.07
50m: 38.64
100m: 1:21.07
(42.43)
Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 91 1:51.62
50m: 49.05
100m: 1:51.62
(1:02.57)
Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians 222 1:22.96
50m: 39.11
100m: 1:22.96
(43.85)
Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap 146 1:35.37
50m: 47.74
100m: 1:35.37
(47.63)
Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap 71 2:01.28
50m: 59.26
100m: 2:01.28
(1:02.02)
Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 151 1:34.26
50m: 43.13
100m: 1:34.26
(51.13)
Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 251 1:19.74
50m: 37.76
100m: 1:19.74
(41.98)
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 193 1:27.02
50m: 41.47
100m: 1:27.02
(45.55)
Alwin Zettergren 2011 Säffle Simsällskap 78 1:57.56
50m: 53.21
100m: 1:57.56
(1:04.35)
Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 172 1:30.34
50m: 41.11
100m: 1:30.34
(49.23)
2022-10-01 09:34:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 4, 25m Bröstsim fl. D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alice Andersson 2013 Västerås Simsällskap 30.15
Alma Bergfors 2013 Örebro Simallians 31.16
Nora Boo Jonutis 2013 Delfinens simsällskap Örebro 26.19
Amy Gidlöf Järvinen 2013 Örebro Simallians 32.68
Lilja Gårdensjö Pernhall 2013 Västerås Simsällskap 31.36
Jennifer Juntunen 2013 Västerås Simsällskap 29.27
Meja Karlsson 2013 Örebro Simallians 29.55
Doris Kämblad 2014 Örebro Simallians 33.12
Minna Lindgren 2015 Delfinens simsällskap Örebro 41.22
Esther Sigvardsson 2013 Delfinens simsällskap Örebro 27.19
Edith Svenberg 2014 Delfinens simsällskap Örebro 37.38
Agnes Tavemark Toutin 2013 Delfinens simsällskap Örebro 27.08
Kornelia Wessén 2013 Västerås Simsällskap 25.56
Lisa Willför 2013 Västerås Simsällskap 33.45
Isabell Visti 2013 Västerås Simsällskap 28.85
Ebba Wittrin 2014 Delfinens simsällskap Örebro 32.00
2022-10-01 09:34:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 5, 25m Bröstsim po. D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ahmad Al-Balkhi 2015 Örebro Simallians 40.08
Christian Bönesch Mihai 2013 Delfinens simsällskap Örebro 31.70
Jack Cederlind 2013 Örebro Simallians DNS
Alexander Dahlström 2013 Säffle Simsällskap 27.91
Elvin Kapidzic 2013 Västerås Simsällskap 25.48
Sam Lindqvist 2014 Västerås Simsällskap 30.18
Oscar Mörtstrand 2013 Västerås Simsällskap 26.46
Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap 33.63
Enar Tanskanen 2013 Västerås Simsällskap 30.71
2022-10-01 09:34:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 6, 100m Ryggsim fl. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap 259 1:26.26
50m: 42.65
100m: 1:26.26
(43.61)
Ebba Boljang 2012 Hallsberg Kumla Simklubb 73 2:11.13
50m: 1:02.71
100m: 2:11.13
(1:08.42)
Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 178 1:37.68
50m: 46.57
100m: 1:37.68
(51.11)
Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 156 1:42.19
50m: 49.39
100m: 1:42.19
(52.80)
Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians 170 1:39.30
50m: 47.81
100m: 1:39.30
(51.49)
Enya Edwall 2012 Örebro Simallians 184 1:36.67
50m: 46.45
100m: 1:36.67
(50.22)
Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb 313 1:21.00
50m: 39.91
100m: 1:21.00
(41.09)
Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 218 1:31.41
50m: 44.47
100m: 1:31.41
(46.94)
Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap 143 1:45.21
50m: 51.61
100m: 1:45.21
(53.60)
Matilda Hovberg 2010 Finspångs Simklubb 222 1:30.77
50m: 45.18
100m: 1:30.77
(45.59)
Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap 225 1:30.35
50m: 43.10
100m: 1:30.35
(47.25)
Sofia Lannhard 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 136 1:46.89
50m: 52.39
100m: 1:46.89
(54.50)
Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians 201 1:33.85
50m: 46.34
100m: 1:33.85
(47.51)
Elsa Lundström 2010 Örebro Simallians DNS
Emily Luthman 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 135 1:47.22
50m: 51.58
100m: 1:47.22
(55.64)
Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians 204 1:33.41
50m: 45.47
100m: 1:33.41
(47.94)
Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians 268 1:25.33
50m: 41.89
100m: 1:25.33
(43.44)
Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 210 1:32.47
50m: 45.00
100m: 1:32.47
(47.47)
Signe Rudsberg 2010 Örebro Simallians 135 1:47.21
50m: 51.94
100m: 1:47.21
(55.27)
Selma Sakambet 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 90 2:02.58
50m: 1:00.77
100m: 2:02.58
(1:01.81)
Alva Sandvall 2011 Västerås Simsällskap 186 1:36.37
50m: 47.16
100m: 1:36.37
(49.21)
Tyra Sjöstrand 2011 Örebro Simallians 147 1:44.12
50m: 49.96
100m: 1:44.12
(54.16)
Saga Ullefors 2011 Örebro Simallians 152 1:42.95
50m: 51.52
100m: 1:42.95
(51.43)
Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians 259 1:26.30
50m: 41.31
100m: 1:26.30
(44.99)
2022-10-01 09:47:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 7, 100m Bröstsim po. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 267 1:26.32
50m: 41.04
100m: 1:26.32
(45.28)
Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians 186 1:37.36
50m: 45.37
100m: 1:37.36
(51.99)
Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap 183 1:37.84
50m: 46.37
100m: 1:37.84
(51.47)
Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap 107 1:56.96
50m: 54.17
100m: 1:56.96
(1:02.79)
Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 269 1:26.11
50m: 40.19
100m: 1:26.11
(45.92)
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 200 1:35.07
50m: 45.33
100m: 1:35.07
(49.74)
Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap 119 1:52.79
50m: 54.18
100m: 1:52.79
(58.61)
2022-10-01 09:49:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 8, 50m Fjärilsim fl. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap 66 1:00.28
Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap 196 41.96
Lina Bergström 2011 Delfinens simsällskap Örebro 166 44.33
Ebba Boljang 2012 Hallsberg Kumla Simklubb 55 1:03.99
Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 175 43.56
Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians 129 48.18
Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 100 52.48
Enya Edwall 2012 Örebro Simallians 196 41.96
Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb 298 36.48
Louise Hedin 2011 Västerås Simsällskap 68 59.53
Matilda Hovberg 2010 Finspångs Simklubb 168 44.11
Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 251 38.60
Sofia Lannhard 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 150 45.79
Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians 100 52.37
Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 92 53.82
Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians 172 43.81
Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians 187 42.61
Märta Proos 2010 Västerås Simsällskap 84 55.56
Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap 71 58.84
Sandra Sponn 2012 Finspångs Simklubb 78 56.85
Alma Thorildsson 2010 Västerås Simsällskap 55 1:04.06
Saga Ullefors 2011 Örebro Simallians 124 48.86
Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians 240 39.23
Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap 202 41.53
2022-10-01 09:54:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 9, 25m Ryggsim po. D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Ahmad Al-Balkhi 2015 Örebro Simallians 32.67
Christian Bönesch Mihai 2013 Delfinens simsällskap Örebro 35.29
Alexander Dahlström 2013 Säffle Simsällskap 26.42
Elvin Kapidzic 2013 Västerås Simsällskap 25.34
Sam Lindqvist 2014 Västerås Simsällskap 30.64
Oscar Mörtstrand 2013 Västerås Simsällskap 22.58
Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap 25.70
Enar Tanskanen 2013 Västerås Simsällskap 27.98
2022-10-01 09:57:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 10, 25m Ryggsim fl. D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alice Andersson 2013 Västerås Simsällskap 24.64
Alma Bergfors 2013 Örebro Simallians 31.22
Amy Gidlöf Järvinen 2013 Örebro Simallians 31.72
Lilja Gårdensjö Pernhall 2013 Västerås Simsällskap 28.88
Jennifer Juntunen 2013 Västerås Simsällskap 35.70
Doris Kämblad 2014 Örebro Simallians 28.68
Minna Lindgren 2015 Delfinens simsällskap Örebro 43.27
Edith Svenberg 2014 Delfinens simsällskap Örebro 31.92
Agnes Tavemark Toutin 2013 Delfinens simsällskap Örebro 25.81
Kornelia Wessén 2013 Västerås Simsällskap 23.72
Lisa Willför 2013 Västerås Simsällskap 30.65
Isabell Visti 2013 Västerås Simsällskap 25.71
2022-10-01 10:01:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 11, 50m Bröstsim po. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Petter Eliasson 2012 Västerås Simsällskap 41 1:13.01
Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 83 57.82
Carl Ericsson 2012 Finspångs Simklubb 93 55.63
Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap 121 51.01
Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 258 39.66
Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 76 59.40
Teodor Johansson 2011 Finspångs Simklubb 86 57.15
Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap 179 44.80
Emil Nyström 2010 Örebro Simallians 88 56.74
Nils Rudsberg 2012 Örebro Simallians 53 1:06.88
Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 246 40.27
Eskil Svenberg 2012 Delfinens simsällskap Örebro 72 1:00.60
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 186 44.17
Elliot Tegander 2012 Finspångs Simklubb 73 1:00.28
August Thulin 2011 Västerås Simsällskap 114 51.97
Taksha Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 78 58.93
Alwin Zettergren 2011 Säffle Simsällskap 51 1:07.93
2022-10-01 10:14:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 12, 50m Ryggsim fl. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap 80 59.47
Ingrid Björkegren 2011 Örebro Simallians 79 59.68
Ebba Boljang 2012 Hallsberg Kumla Simklubb 86 58.09
Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 166 46.69
Elsa Bäckstrand 2012 Västerås Simsällskap 64 1:03.98
Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians 151 48.13
Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 96 55.97
Enya Edwall 2012 Örebro Simallians 191 44.52
Felicia Engdahl 2011 Finspångs Simklubb 121 51.80
Naljirmaa Enktur 2012 Västerås Simsällskap 81 59.17
Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb 281 39.19
Amanda Gidlöf Järvinen 2012 Örebro Simallians 81 59.25
Thilde Grimstrand 2011 Örebro Simallians 106 54.08
Emilia Grip 2010 Örebro Simallians 170 46.31
Vera Gustafsson 2010 Finspångs Simklubb 175 45.84
Louise Hedin 2011 Västerås Simsällskap 78 1:00.02
Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 208 43.30
Freja Höglund 2012 Örebro Simallians 122 51.73
Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 265 39.96
Sofia Lannhard 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 126 51.08
Majken Linder 2012 Västerås Simsällskap 82 58.96
Engla Lindh 2011 Finspångs Simklubb 84 58.49
Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians 195 44.20
Elsa Lundström 2010 Örebro Simallians 118 52.21
Emily Luthman 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 148 48.52
Elena Martinelli 2012 Västerås Simsällskap 60 1:05.40
Saga Moberg Egerås 2010 Västerås Simsällskap 125 51.21
Gerda Nyström 2010 Örebro Simallians 31 1:21.69
Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians 196 44.18
Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians 264 39.97
Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap 134 50.14
Signe Rudsberg 2010 Örebro Simallians 137 49.74
Johanna Rylander 2012 Finspångs Simklubb 104 54.44
Selma Sakambet 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 87 57.78
Hanna Sandberg 2012 Västerås Simsällskap 87 57.88
Emma Shippey 2012 Västerås Simsällskap 71 1:01.92
Tyra Sjöstrand 2011 Örebro Simallians 139 49.55
Sandra Sponn 2012 Finspångs Simklubb 104 54.44
iris Tanskanen 2011 Västerås Simsällskap 130 50.62
Alva Tilenius 2012 Västerås Simsällskap 103 54.73
Saga Ullefors 2011 Örebro Simallians 174 45.94
Selma Walterdahl 2011 Örebro Simallians 274 39.51
Elvira Welin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 80 59.45
Thilde Visti 2010 Västerås Simsällskap 216 42.78
Ikshu Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 83 58.75
Maja Östberg 2012 Finspångs Simklubb 141 49.23
Linnea Överstam 2012 Västerås Simsällskap 75 1:00.77
2022-10-01 10:25:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 13, 100m Frisim po. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 83 1:42.79
50m: 2:08.51
100m: 1:42.79
()
Carl Ericsson 2012 Finspångs Simklubb 96 1:37.91
50m: 46.35
100m: 1:37.91
(51.56)
Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 240 1:12.24
50m: 34.33
100m: 1:12.24
(37.91)
Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 124 1:29.94
50m: 43.60
100m: 1:29.94
(46.34)
Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians 260 1:10.38
50m: 33.32
100m: 1:10.38
(37.06)
Teodor Johansson 2011 Finspångs Simklubb 71 1:48.20
50m: 48.81
100m: 1:48.20
(59.39)
Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap 133 1:27.99
50m: 42.18
100m: 1:27.99
(45.81)
Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 119 1:31.31
50m: 42.82
100m: 1:31.31
(48.49)
Nils Rudsberg 2012 Örebro Simallians 64 1:51.97
50m: 51.62
100m: 1:51.97
(1:00.35)
Hugo Rylander 2010 Finspångs Simklubb 81 1:43.57
50m: 44.28
100m: 1:43.57
(59.29)
Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 244 1:11.90
50m: 34.47
100m: 1:11.90
(37.43)
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 164 1:21.96
50m: 39.36
100m: 1:21.96
(42.60)
Elliot Tegander 2012 Finspångs Simklubb 42 2:08.51
50m: 2:08.51
100m: 2:08.51
()
August Thulin 2011 Västerås Simsällskap 95 1:38.19
50m: 42.98
100m: 1:38.19
(55.21)
Alwin Zettergren 2011 Säffle Simsällskap 59 1:55.01
50m: 51.39
100m: 1:55.01
(1:03.62)
Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 179 1:19.63
50m: 38.17
100m: 1:19.63
(41.46)
2022-10-01 10:47:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 14, 4x50m Medley fl. A-D - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Finspångs Simklubb 12 Finspångs Simklubb 237 2:46.73
Matilda Hovberg 2010 AD8210 41.27 41.27
Vera Gustafsson 2010 AZ2010 48.85 1:30.12
Ester Ericsson 2010 AC5610 35.85 2:05.97
Maja Östberg 2012 AE5612 40.76 2:46.73
Hallsberg Kumla Simklubb 12 Hallsberg Kumla Simklubb 170 3:06.25
Emily Luthman 2011 AD6611 49.10 49.10
Elicia Byhlin 2011 AL7411 47.99 1:37.09
Sofia Lannhard 2010 AV2210 46.43 2:23.52
Selma Sakambet 2010 AV2410 42.73 3:06.25
Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap 117 3:30.70
Hanna Sandberg 2012 AD3012 57.75 57.75
Kornelia Wessén 2013 AD8413 58.11 1:55.86
Hanna Kapidzic 2010 AJ5410 37.40 2:33.26
Lilja Gårdensjö Pernhall 2013 AH3813 57.44 3:30.70
Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap 111 3:34.83
Allie Abrahamsson 2012 AD2012 58.87 58.87
Ikshu Yajaman 2012 AF3412 54.08 1:52.95
Selma Hekne 2010 AJ5210 44.96 2:37.91
Emma Shippey 2012 AF3612 56.92 3:34.83
Västerås Simsällskap lag 3 12 Västerås Simsällskap 121 3:28.57
Alva Tilenius 2012 AE2412 51.95 51.95
Emma Henriksson 2011 AH7611 53.41 1:45.36
Thilde Visti 2010 AJ5610 41.88 2:27.24
Elsa Bäckstrand 2012 AN6012 1:01.33 3:28.57
Västerås Simsällskap lag 4 11 Västerås Simsällskap 96 3:45.27
Isabell Visti 2013 AB2813 55.46 55.46
Naljirmaa Enktur 2012 AN8612 59.85 1:55.31
Signe Boström 2011 AJ6611 50.56 2:45.87
Linnea Överstam 2012 AN6612 59.40 3:45.27
Västerås Simsällskap lag 5 12 Västerås Simsällskap 114 3:32.40
Sally Drew 2012 AD2612 54.34 54.34
Jennifer Juntunen 2013 AD1013 1:02.49 1:56.83
Stina Jansson 2010 AJ4810 42.60 2:39.43
Elena Martinelli 2012 AN6212 52.97 3:32.40
Västerås Simsällskap lag 6 12 Västerås Simsällskap 161 3:09.83
iris Tanskanen 2011 AK6611 48.83 48.83
Märta Proos 2010 AR2810 46.21 1:35.04
Alva Sandvall 2011 AK6811 45.04 2:20.08
Alice Andersson 2013 AH2413 49.75 3:09.83
Västerås Simsällskap lag 7 12 Västerås Simsällskap 92 3:48.58
Alma Thorildsson 2010 AR3210 52.57 52.57
Louise Hedin 2011 AN8611 58.31 1:50.88
Saga Moberg Egerås 2010 AQ6410 55.55 2:46.43
Lisa Willför 2013 AH2813 1:02.15 3:48.58
Örebro Simallians lag  blå 12 Örebro Simallians 171 3:05.75
Majken Lindqvist 2011 AB4011 42.66 42.66
Signe Rudsberg 2010 AW9810 57.92 1:40.58
Saga Ullefors 2011 AD2611 46.53 2:27.11
Tyra Sjöstrand 2011 AK7011 38.64 3:05.75
Örebro Simallians lag grön 12 Örebro Simallians 276 2:38.59
Laila Pietsch 2010 AB1410 39.99 39.99
Enya Edwall 2012 AA9812 44.94 1:24.93
Selma Walterdahl 2011 AB3811 39.19 2:04.12
Emma Pettersson 2010 AJ2010 34.47 2:38.59
Örebro Simallians lag rosa 12 Örebro Simallians 131 3:23.19
Freja Höglund 2012 AE6812 52.61 52.61
Amanda Gidlöf Järvinen 2012 AI7612 59.95 1:52.56
Eleonora Christensen 2010 AT6610 49.59 2:42.15
Emilia Grip 2010 AE7410 41.04 3:23.19
Grenen officiell:  2022-10-01 10:43:33
2022-10-01 10:43:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 15, 4x50m Frisim fl. A-D - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Delfinens simsällskap Örebro 11 Delfinens simsällskap Örebro 100 3:22.23
Lina Bergström 2011 AF4411 41.40 41.40
Agnes Tavemark Toutin 2013 AB2213 50.32 1:31.72
Krisztina Ecsedi 2012 AK3212 59.86 2:31.58
Esther Sigvardsson 2013 AB2413 50.65 3:22.23
Finspångs Simklubb 11 Finspångs Simklubb 111 3:15.32
Johanna Rylander 2012 AH4012 47.58 47.58
Sandra Sponn 2012 AC1612 45.71 1:33.29
Felicia Engdahl 2011 AH5811 50.41 2:23.70
Engla Lindh 2011 51.62 3:15.32
Hallsberg Kumla Simklubb 12 Hallsberg Kumla Simklubb 179 2:46.46
Sofia Lannhard 2010 AV2210 39.75 39.75
Selma Sakambet 2010 AV2410 44.63 1:24.38
Elicia Byhlin 2011 AL7411 40.71 2:05.09
Emily Luthman 2011 AD6611 41.37 2:46.46
Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap 97 3:23.74
Hanna Kapidzic 2010 AJ5410 32.42 32.42
Ikshu Yajaman 2012 AF3412 51.72 1:24.14
Linnea Överstam 2012 AN6612 59.57 2:23.71
Majken Linder 2012 AN6412 1:00.03 3:23.74
Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap 129 3:05.40
Thilde Visti 2010 AJ5610 37.31 37.31
iris Tanskanen 2011 AK6611 46.65 1:23.96
Hanna Sandberg 2012 AD3012 54.45 2:18.41
Sally Drew 2012 AD2612 46.99 3:05.40
Västerås Simsällskap lag 3 12 Västerås Simsällskap 114 3:13.49
Selma Hekne 2010 AJ5210 38.88 38.88
Emma Henriksson 2011 AH7611 45.86 1:24.74
Emma Shippey 2012 AF3612 57.93 2:22.67
Alice Andersson 2013 AH2413 50.82 3:13.49
Västerås Simsällskap lag 4 12 Västerås Simsällskap 102 3:20.34
Stina Jansson 2010 AJ4810 34.14 34.14
Stella Nordin 2011 AH8811 43.55 1:17.69
Elsa Bäckstrand 2012 AN6012 1:06.28 2:23.97
Jennifer Juntunen 2013 AD1013 56.37 3:20.34
Västerås Simsällskap lag 5 12 Västerås Simsällskap 137 3:01.80
Saga Moberg Egerås 2010 AQ6410 42.77 42.77
Signe Boström 2011 AJ6611 37.47 1:20.24
Elena Martinelli 2012 AN6212 57.38 2:17.62
Kornelia Wessén 2013 AD8413 44.18 3:01.80
Västerås Simsällskap lag 6 12 Västerås Simsällskap 86 3:32.70
Ina Rhodin 2010 AJ5010 41.35 41.35
Isabell Visti 2013 AB2813 52.76 1:34.11
Naljirmaa Enktur 2012 AN8612 58.18 2:32.29
Lilja Gårdensjö Pernhall 2013 AH3813 1:00.41 3:32.70
Västerås Simsällskap lag 7 12 Västerås Simsällskap 116 3:12.37
Märta Proos 2010 AR2810 39.54 39.54
Alma Thorildsson 2010 AR3210 43.76 1:23.30
Alva Tilenius 2012 AE2412 47.18 2:10.48
Lisa Willför 2013 AH2813 1:01.89 3:12.37
Örebro Simallians lag blå 12 Örebro Simallians 295 2:20.98
Emma Pettersson 2010 AJ2010 35.34 35.34
Laila Pietsch 2010 AB1410 33.37 1:08.71
Enya Edwall 2012 AA9812 37.20 1:45.91
Selma Walterdahl 2011 AB3811 35.07 2:20.98
Örebro Simallians lag grön 10 Örebro Simallians 65 3:52.96
Amanda Gidlöf Järvinen 2012 AI7612 49.41 49.41
Alma Bergfors 2013 AD8213 1:00.24 1:49.65
Amy Gidlöf Järvinen 2013 AE3013 1:10.17 2:59.82
Doris Kämblad 2014 AB0614 53.14 3:52.96
Örebro Simallians lag röd 12 Örebro Simallians 147 2:57.85
Elsa Lundström 2010 AG6410 45.28 45.28
Emilia Grip 2010 AE7410 40.43 1:25.71
Thilde Grimstrand 2011 AP5211 44.70 2:10.41
Ingrid Björkegren 2011 AQ5211 47.44 2:57.85
Grenen officiell:  2022-10-01 13:10:45
2022-10-01 13:10:52 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 16, 50m Frisim po. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Oscar Cronstedt 2012 Västerås Simsällskap DNS
Bertalan Ecsedi 2010 Delfinens simsällskap Örebro 157 37.50
Petter Eliasson 2012 Västerås Simsällskap 43 57.81
Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 71 48.76
Carl Ericsson 2012 Finspångs Simklubb 79 47.08
Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap 123 40.63
Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians 235 32.80
Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 145 38.49
Marius Heidenpeter 2010 Örebro Simallians 271 31.27
Teodor Johansson 2011 Finspångs Simklubb 81 46.82
Kevin Juntunen 2010 Västerås Simsällskap 162 37.12
Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap 62 50.95
Emil Nyström 2010 Örebro Simallians 71 48.71
Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 122 40.77
Nils Rudsberg 2012 Örebro Simallians 67 49.71
Hugo Rylander 2010 Finspångs Simklubb 99 43.69
Samuel Sponn 2010 Finspångs Simklubb 223 33.38
Eskil Svenberg 2012 Delfinens simsällskap Örebro 95 44.30
Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 169 36.60
Elliot Tegander 2012 Finspångs Simklubb 1.24 36 1:01.15
Arvid Wiik Ekebergh 2011 Västerås Simsällskap 82 46.61
Taksha Yajaman 2012 Västerås Simsällskap 81 46.80
Alwin Zettergren 2011 Säffle Simsällskap 77 47.49
Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 218 33.62
2022-10-01 13:17:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb
Document
Resultat
Knatte Cup 2022
Plats: Djupadalsbadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 17, 100m Medley fl. A,B,C - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap 101 2:01.10
50m: 59.61
100m: 2:01.10
(1:01.49)
Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap 272 1:27.14
50m: 42.67
100m: 1:27.14
(44.47)
Ingrid Björkegren 2011 Örebro Simallians 103 2:00.55
50m: 59.07
100m: 2:00.55
(1:01.48)
Ebba Boljang 2012 Hallsberg Kumla Simklubb 87 2:07.39
50m: 1:02.32
100m: 2:07.39
(1:05.07)
Signe Boström 2011 Västerås Simsällskap 193 1:37.66
50m: 45.66
100m: 1:37.66
(52.00)
Elicia Byhlin 2011 Hallsberg Kumla Simklubb 190 1:38.13
50m: 48.18
100m: 1:38.13
(49.95)
Eleonora Christensen 2010 Örebro Simallians 193 1:37.74
50m: 48.62
100m: 1:37.74
(49.12)
Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 121 1:53.99
50m: 55.05
100m: 1:53.99
(58.94)
Enya Edwall 2012 Örebro Simallians 250 1:29.67
50m: 42.97
100m: 1:29.67
(46.70)
Naljirmaa Enktur 2012 Västerås Simsällskap 76 2:12.97
50m: 1:07.02
100m: 2:12.97
(1:05.95)
Ester Ericsson 2010 Finspångs Simklubb 301 1:24.27
50m: 39.76
100m: 1:24.27
(44.51)
Emilia Grip 2010 Örebro Simallians 167 1:42.54
50m: 46.62
100m: 1:42.54
(55.92)
Selma Hekne 2010 Västerås Simsällskap 204 1:35.87
50m: 44.23
100m: 1:35.87
(51.64)
Emma Henriksson 2011 Västerås Simsällskap 119 1:54.60
50m: 1:54.60
Matilda Hovberg 2010 Finspångs Simklubb 258 1:28.70
50m: 42.84
100m: 1:28.70
(45.86)
Freja Höglund 2012 Örebro Simallians 141 1:48.40
50m: 52.29
100m: 1:48.40
(56.11)
Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap 233 1:31.82
50m: 41.39
100m: 1:31.82
(50.43)
Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap 292 1:25.13
50m: 40.06
100m: 1:25.13
(45.07)
Sofia Lannhard 2010 Hallsberg Kumla Simklubb 166 1:42.75