Tulokset Holdstævne Årgang 2022 - Øst
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævne årgang 2022 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, Jokerløb afsnit 3 Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.45 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.19 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.56 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.94 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.15 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.17 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.67 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.81 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
48.87 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.34 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
49.49 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
49.55 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.64 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.81 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
50.08 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.29 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50.38 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
50.50 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
|
51.30 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.69 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
52.61 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
52.84 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.42 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
53.64 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.30 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.41 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.11 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
56.14 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.55 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
57.18 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.45 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:00.09 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:00.37 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:00.83 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.16 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.56 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 v 20m |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 v 15m |
|
|
|
|
- |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 |
|
|
|
|
- |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 v 15m |
|
|
|
|
- |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 v 15m |
|
|
|
|
- |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 25m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 3.5 15m |
|
|
|
|
- |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:32.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|