Resultater for Holdstævne Årgang 2022 - Øst
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævne årgang 2022 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 8x100m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hawaiianer fra Gentofte |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
8:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
|
26.80 |
55.95 |
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
|
27.80 |
57.98 |
|
|
|
1:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
31.31 |
1:05.19 |
|
|
|
2:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
|
31.94 |
1:07.47 |
|
|
|
4:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
31.16 |
1:06.43 |
|
|
|
5:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
|
32.26 |
1:08.36 |
|
|
|
6:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
27.96 |
59.30 |
|
|
|
7:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
|
28.28 |
59.53 |
|
|
|
8:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Fast & Furoius |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
8:34.00 |
+13.79 |
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
28.68 |
1:00.19 |
|
|
|
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
30.21 |
1:03.02 |
|
|
|
2:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
29.88 |
1:03.21 |
|
|
|
3:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
29.76 |
1:01.88 |
|
|
|
4:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
30.68 |
1:03.91 |
|
|
|
5:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
30.97 |
1:05.04 |
|
|
|
6:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
30.76 |
1:04.82 |
|
|
|
7:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
33.79 |
1:11.93 |
|
|
|
8:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK blandet slik |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
8:39.46 |
+19.25 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
29.40 |
1:01.58 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
34.57 |
1:12.42 |
|
|
|
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
30.23 |
1:04.11 |
|
|
|
3:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
28.27 |
1:00.23 |
|
|
|
4:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
34.18 |
1:11.40 |
|
|
|
5:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
29.10 |
1:02.11 |
|
|
|
6:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
31.90 |
1:07.70 |
|
|
|
7:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
28.27 |
59.91 |
|
|
|
8:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
8:58.58 |
+38.37 |
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
|
30.70 |
1:03.36 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
30.42 |
1:05.97 |
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
30.90 |
1:05.80 |
|
|
|
3:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
32.01 |
1:07.68 |
|
|
|
4:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
32.31 |
1:06.88 |
|
|
|
5:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
32.61 |
1:10.05 |
|
|
|
6:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
32.13 |
1:08.87 |
|
|
|
7:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
32.90 |
1:09.97 |
|
|
|
8:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
LSK Zoo-Troppers |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:59.58 |
+39.37 |
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
30.49 |
1:03.51 |
|
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
31.53 |
1:06.88 |
|
|
|
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
32.98 |
1:10.19 |
|
|
|
3:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
32.88 |
1:10.08 |
|
|
|
4:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
29.77 |
1:01.65 |
|
|
|
5:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
32.73 |
1:08.44 |
|
|
|
6:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
32.72 |
1:09.64 |
|
|
|
7:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
|
32.39 |
1:09.19 |
|
|
|
8:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Mix |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:00.80 |
+40.59 |
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
28.03 |
58.68 |
|
|
|
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
28.49 |
1:00.86 |
|
|
|
1:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
28.86 |
1:02.01 |
|
|
|
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
27.60 |
59.27 |
|
|
|
4:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
33.72 |
1:11.62 |
|
|
|
5:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
34.33 |
1:14.91 |
|
|
|
6:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
34.93 |
1:15.88 |
|
|
|
7:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
35.58 |
1:17.57 |
|
|
|
9:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Boys & Girls from the hood |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
9:02.33 |
+42.12 |
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
31.05 |
1:06.07 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
33.69 |
1:11.54 |
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
27.12 |
57.50 |
|
|
|
3:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
34.98 |
1:13.46 |
|
|
|
4:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
30.72 |
1:06.03 |
|
|
|
5:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
|
32.35 |
1:09.74 |
|
|
|
6:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
33.25 |
1:10.73 |
|
|
|
7:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
30.74 |
1:07.26 |
|
|
|
9:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolais Dealers |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:05.26 |
+45.05 |
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
31.35 |
1:04.67 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
35.04 |
1:15.64 |
|
|
|
2:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
|
34.95 |
1:15.23 |
|
|
|
3:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
34.53 |
1:12.99 |
|
|
|
4:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
31.02 |
1:05.57 |
|
|
|
5:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
|
29.60 |
1:02.08 |
|
|
|
6:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
|
32.31 |
1:07.79 |
|
|
|
8:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
28.90 |
1:01.29 |
|
|
|
9:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smølfegang |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
32.77 |
1:07.78 |
|
|
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
|
30.45 |
1:04.78 |
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
31.48 |
1:06.28 |
|
|
|
3:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
40.41 |
1:26.03 |
|
|
|
4:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 13:16:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 13:20.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|