Resultat för Holdstævne Årgang 2022 - Øst
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævne årgang 2022 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
471 |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
383 |
2:25.42 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
376 |
2:26.29 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
355 |
2:29.05 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
351 |
2:29.66 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
332 |
2:32.47 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
328 |
2:33.04 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
306 |
2:36.72 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
299 |
2:37.90 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
291 |
2:39.26 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
270 |
2:43.34 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
246 |
2:48.42 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
215 |
2:56.28 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.91 |
200 |
3:00.50 |
+44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
199 |
3:00.66 |
+44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.4 efb |
|
|
|
|
- |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.4 efb |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:40:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:40.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|