Resultater for Holdstævne Årgang 2022 - Øst
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævne årgang 2022 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
475 |
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
453 |
37.18 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
401 |
38.70 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
395 |
38.92 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
386 |
39.20 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
356 |
40.27 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
41.34 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
318 |
41.84 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
285 |
43.38 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
275 |
43.87 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
272 |
44.05 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
254 |
45.08 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
246 |
45.55 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
244 |
45.69 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
239 |
45.99 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
233 |
46.39 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
219 |
47.31 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
207 |
48.26 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
157 |
52.92 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Skriver Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
136 |
55.41 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
95 |
1:02.39 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
1:03.61 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:18.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|