2024-07-25   11:10:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00-14.50)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022, Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 9, 100m Frisim Damer 18-99 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.63 624 58.78
50m: 27.90
100m: 58.78
(30.88)
2 Ebba Rosenquist 1989 Njurunda Simsällskap +0.69 564 1:00.81 +2.03
50m: 29.36
100m: 1:00.81
(31.45)
3 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.76 550 1:01.33 +2.55
50m: 29.89
100m: 1:01.33
(31.44)
4 Clara Bergh 2004 Njurunda Simsällskap +0.65 549 1:01.36 +2.58
50m: 29.33
100m: 1:01.36
(32.03)
5 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap +0.74 528 1:02.17 +3.39
50m: 29.40
100m: 1:02.17
(32.77)
6 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.66 524 1:02.29 +3.51
50m: 29.35
100m: 1:02.29
(32.94)
7 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.76 524 1:02.32 +3.54
50m: 29.88
100m: 1:02.32
(32.44)
8 Tyra Strömbom 2004 Njurunda Simsällskap +0.70 521 1:02.42 +3.64
50m: 30.03
100m: 1:02.42
(32.39)
9 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap +0.73 474 1:04.44 +5.66
50m: 31.26
100m: 1:04.44
(33.18)
10 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.77 473 1:04.46 +5.68
50m: 30.92
100m: 1:04.46
(33.54)
11 Nelly Antlöv 2002 Falu Simsällskap +0.78 463 1:04.91 +6.13
50m: 31.28
100m: 1:04.91
(33.63)
12 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap +0.81 402 1:08.07 +9.29
50m: 32.80
100m: 1:08.07
(35.27)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
Gren 9, 100m Frisim Damer A - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians +0.70 602 59.50
50m: 28.53
100m: 59.50
(30.97)
2 Agnes Jonasson 2005 Njurunda Simsällskap +0.68 509 1:02.91 +3.41
50m: 30.17
100m: 1:02.91
(32.74)
3 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.75 382 1:09.23 +9.73
50m: 33.53
100m: 1:09.23
(35.70)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
Gren 9, 100m Frisim Damer B - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.74 524 1:02.31
50m: 30.14
100m: 1:02.31
(32.17)
2 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.71 482 1:04.06 +1.75
50m: 29.63
100m: 1:04.06
(34.43)
3 Josefin Johansson 2006 Västerås Simsällskap +0.68 463 1:04.95 +2.64
50m: 31.38
100m: 1:04.95
(33.57)
4 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.71 356 1:10.90 +8.59
50m: 33.80
100m: 1:10.90
(37.10)
5 San Randerstedt 2006 Simklubben Ena +0.81 332 1:12.53 +10.22
50m: 34.78
100m: 1:12.53
(37.75)
6 Maja Sundvik 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.78 286 1:16.24 +13.93
50m: 35.46
100m: 1:16.24
(40.78)
7 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir +0.84 281 1:16.68 +14.37
50m: 35.87
100m: 1:16.68
(40.81)
8 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 166 1:31.27 +28.96
50m: 43.64
100m: 1:31.27
(47.63)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
Gren 9, 100m Frisim Damer C - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap +0.73 560 1:00.95
50m: 29.38
100m: 1:00.95
(31.57)
2 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap +0.72 461 1:05.03 +4.08
50m: 31.48
100m: 1:05.03
(33.55)
3 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.85 447 1:05.68 +4.73
50m: 31.57
100m: 1:05.68
(34.11)
4 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap +0.70 417 1:07.23 +6.28
50m: 31.75
100m: 1:07.23
(35.48)
5 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.72 410 1:07.64 +6.69
50m: 32.32
100m: 1:07.64
(35.32)
6 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.73 363 1:10.43 +9.48
50m: 32.88
100m: 1:10.43
(37.55)
7 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.75 336 1:12.21 +11.26
50m: 35.24
100m: 1:12.21
(36.97)
8 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap +0.69 333 1:12.48 +11.53
50m: 34.40
100m: 1:12.48
(38.08)
9 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir +0.73 328 1:12.85 +11.90
50m: 34.10
100m: 1:12.85
(38.75)
10 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.78 236 1:21.22 +20.27
50m: 39.43
100m: 1:21.22
(41.79)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
Gren 9, 100m Frisim Damer D - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.69 509 1:02.91
50m: 30.34
100m: 1:02.91
(32.57)
2 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.67 485 1:03.95 +1.04
50m: 31.12
100m: 1:03.95
(32.83)
3 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir +0.68 472 1:04.53 +1.62
50m: 30.92
100m: 1:04.53
(33.61)
4 Alva Forsberg 2008 Simklubben Ägir +0.75 450 1:05.55 +2.64
50m: 31.55
100m: 1:05.55
(34.00)
5 Emilia Eliasson 2008 Simklubben Ägir +0.68 449 1:05.61 +2.70
50m: 31.63
100m: 1:05.61
(33.98)
6 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.76 433 1:06.39 +3.48
50m: 31.68
100m: 1:06.39
(34.71)
7 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap +0.65 429 1:06.58 +3.67
50m: 31.89
100m: 1:06.58
(34.69)
8 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.90 428 1:06.63 +3.72
50m: 32.08
100m: 1:06.63
(34.55)
9 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap +0.72 418 1:07.20 +4.29
50m: 32.06
100m: 1:07.20
(35.14)
10 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.80 415 1:07.36 +4.45
50m: 32.37
100m: 1:07.36
(34.99)
11 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.78 405 1:07.91 +5.00
50m: 32.27
100m: 1:07.91
(35.64)
12 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap +0.73 399 1:08.21 +5.30
50m: 33.22
100m: 1:08.21
(34.99)
13 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.71 397 1:08.32 +5.41
50m: 32.88
100m: 1:08.32
(35.44)
14 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.80 388 1:08.88 +5.97
50m: 33.10
100m: 1:08.88
(35.78)
15 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.83 377 1:09.51 +6.60
50m: 33.82
100m: 1:09.51
(35.69)
16 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir +0.78 370 1:09.96 +7.05
50m: 33.43
100m: 1:09.96
(36.53)
17 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir +0.67 344 1:11.66 +8.75
50m: 34.34
100m: 1:11.66
(37.32)
18 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap +0.68 324 1:13.10 +10.19
50m: 34.78
100m: 1:13.10
(38.32)
19 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap +0.71 316 1:13.74 +10.83
50m: 35.09
100m: 1:13.74
(38.65)
20 Alma Djusberg 2008 Simklubben Ägir +0.80 314 1:13.93 +11.02
50m: 35.96
100m: 1:13.93
(37.97)
21 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena +0.84 310 1:14.22 +11.31
50m: 36.15
100m: 1:14.22
(38.07)
22 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.73 285 1:16.34 +13.43
50m: 36.27
100m: 1:16.34
(40.07)
23 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.82 264 1:18.25 +15.34
50m: 37.78
100m: 1:18.25
(40.47)
24 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.84 245 1:20.26 +17.35
50m: 38.61
100m: 1:20.26
(41.65)
25 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.79 228 1:22.16 +19.25
50m: 39.35
100m: 1:22.16
(42.81)
26 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.82 220 1:23.23 +20.32
50m: 38.55
100m: 1:23.23
(44.68)
27 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap +0.97 188 1:27.65 +24.74
50m: 43.09
100m: 1:27.65
(44.56)
- Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.54 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
Gren 9, 100m Frisim Damer E - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Monfelt 2009 Falu Simsällskap +0.77 430 1:06.56
50m: 32.22
100m: 1:06.56
(34.34)
2 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap +0.68 420 1:07.08 +0.52
50m: 32.16
100m: 1:07.08
(34.92)
3 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.70 399 1:08.23 +1.67
50m: 32.50
100m: 1:08.23
(35.73)
4 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.94 395 1:08.43 +1.87
50m: 32.33
100m: 1:08.43
(36.10)
5 Nellie Szabo 2009 Falu Simsällskap +0.83 382 1:09.21 +2.65
50m: 33.37
100m: 1:09.21
(35.84)
6 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.73 365 1:10.31 +3.75
50m: 33.66
100m: 1:10.31
(36.65)
7 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.81 363 1:10.41 +3.85
50m: 33.70
100m: 1:10.41
(36.71)
8 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.84 363 1:10.42 +3.86
50m: 34.30
100m: 1:10.42
(36.12)
9 Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.75 349 1:11.32 +4.76
50m: 34.53
100m: 1:11.32
(36.79)
10 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.73 328 1:12.81 +6.25
50m: 35.36
100m: 1:12.81
(37.45)
11 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.73 325 1:13.04 +6.48
50m: 35.15
100m: 1:13.04
(37.89)
12 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap +0.73 315 1:13.78 +7.22
50m: 35.60
100m: 1:13.78
(38.18)
13 Elin Wennberg 2009 Falu Simsällskap +0.94 314 1:13.92 +7.36
50m: 36.04
100m: 1:13.92
(37.88)
14 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.79 308 1:14.36 +7.80
50m: 34.77
100m: 1:14.36
(39.59)
15 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.84 298 1:15.19 +8.63
50m: 36.72
100m: 1:15.19
(38.47)
16 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.81 279 1:16.85 +10.29
50m: 37.28
100m: 1:16.85
(39.57)
17 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap +0.72 277 1:17.06 +10.50
50m: 36.47
100m: 1:17.06
(40.59)
18 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.80 274 1:17.32 +10.76
50m: 36.95
100m: 1:17.32
(40.37)
19 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.87 273 1:17.41 +10.85
50m: 37.24
100m: 1:17.41
(40.17)
20 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap +0.78 264 1:18.32 +11.76
50m: 38.07
100m: 1:18.32
(40.25)
21 Ella Hansson 2009 Falu Simsällskap +0.89 261 1:18.58 +12.02
50m: 37.42
100m: 1:18.58
(41.16)
22 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.65 251 1:19.58 +13.02
50m: 37.59
100m: 1:19.58
(41.99)
23 Nora Sahlgren 2009 Falu Simsällskap +0.76 244 1:20.32 +13.76
50m: 37.63
100m: 1:20.32
(42.69)
24 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.79 224 1:22.68 +16.12
50m: 40.19
100m: 1:22.68
(42.49)
25 Mathilda Lagerberg 2009 Falu Simsällskap +0.91 223 1:22.80 +16.24
50m: 39.94
100m: 1:22.80
(42.86)
26 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.72 209 1:24.62 +18.06
50m: 40.14
100m: 1:24.62
(44.48)
27 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.86 169 1:30.75 +24.19
50m: 41.95
100m: 1:30.75
(48.80)
28 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.97 167 1:31.22 +24.66 S8
50m: 43.49
100m: 1:31.22
(47.73)
29 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +1.02 144 1:35.84 +29.28
50m: 46.50
100m: 1:35.84
(49.34)
Grenen officiell:  2022-10-15 15:44:49
2022-10-15 15:44:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falu Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner