2024-07-25   12:59:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00-14.50)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022, Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 13, 800m Frisim Damer 18-99 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.77 553 9:43.82
50m: 32.93
100m: 1:09.16
(36.23)
150m: 1:45.42
(36.26)
200m: 2:22.28
(36.86)
250m: 2:59.21
(36.93)
300m: 3:36.04
(36.83)
350m: 4:13.26
(37.22)
400m: 4:50.40
(37.14)
450m: 5:27.22
(36.82)
500m: 6:04.89
(37.67)
550m: 6:41.69
(36.80)
600m: 7:18.70
(37.01)
650m: 7:55.32
(36.62)
700m: 8:32.37
(37.05)
750m: 9:08.43
(36.06)
800m: 9:43.82
(35.39)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
Gren 13, 800m Frisim Damer A - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Skogbergs 2005 Ludvika Simsällskap +0.82 300 11:56.01
50m: 38.68
100m: 1:22.41
(43.73)
150m: 2:06.92
(44.51)
200m: 2:51.68
(44.76)
250m: 3:36.42
(44.74)
300m: 4:21.21
(44.79)
350m: 5:06.53
(45.32)
400m: 5:51.47
(44.94)
450m: 6:37.06
(45.59)
500m: 7:23.12
(46.06)
550m: 8:09.16
(46.04)
600m: 8:54.89
(45.73)
650m: 9:40.72
(45.83)
700m: 10:26.58
(45.86)
750m: 11:12.48
(45.90)
800m: 11:56.01
(43.53)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
Gren 13, 800m Frisim Damer B - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap +0.77 418 10:40.87
50m: 33.70
100m: 1:13.32
(39.62)
150m: 1:54.54
(41.22)
200m: 2:35.54
(41.00)
250m: 3:16.59
(41.05)
300m: 3:57.86
(41.27)
350m: 4:38.86
(41.00)
400m: 5:18.63
(39.77)
450m: 5:59.06
(40.43)
500m: 6:39.45
(40.39)
550m: 7:20.73
(41.28)
600m: 8:01.28
(40.55)
650m: 8:43.22
(41.94)
700m: 9:24.31
(41.09)
750m: 10:03.91
(39.60)
800m: 10:40.87
(36.96)
2 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.68 405 10:47.76 +6.89
50m: 35.95
100m: 1:15.71
(39.76)
150m: 1:54.90
(39.19)
200m: 2:34.69
(39.79)
250m: 3:14.88
(40.19)
300m: 3:55.79
(40.91)
350m: 4:36.99
(41.20)
400m: 5:18.33
(41.34)
450m: 5:59.72
(41.39)
500m: 6:40.97
(41.25)
550m: 7:22.80
(41.83)
600m: 8:04.15
(41.35)
650m: 8:45.69
(41.54)
700m: 9:27.85
(42.16)
750m: 10:09.12
(41.27)
800m: 10:47.76
(38.64)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
Gren 13, 800m Frisim Damer C - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.74 421 10:39.52
50m: 35.13
100m: 1:14.01
(38.88)
150m: 1:52.98
(38.97)
200m: 2:32.12
(39.14)
250m: 3:12.42
(40.30)
300m: 3:51.78
(39.36)
350m: 4:31.51
(39.73)
400m: 5:12.16
(40.65)
450m: 5:54.00
(41.84)
500m: 6:35.56
(41.56)
550m: 7:17.39
(41.83)
600m: 7:56.98
(39.59)
650m: 8:38.17
(41.19)
700m: 9:18.50
(40.33)
750m: 9:59.90
(41.40)
800m: 10:39.52
(39.62)
2 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.76 410 10:44.80 +5.28
50m: 36.01
100m: 1:16.79
(40.78)
150m: 1:58.19
(41.40)
200m: 2:38.85
(40.66)
250m: 3:19.82
(40.97)
300m: 4:01.31
(41.49)
350m: 4:42.22
(40.91)
400m: 5:23.34
(41.12)
450m: 6:04.30
(40.96)
500m: 6:45.59
(41.29)
550m: 7:26.61
(41.02)
600m: 8:07.24
(40.63)
650m: 8:47.18
(39.94)
700m: 9:27.99
(40.81)
750m: 10:07.24
(39.25)
800m: 10:44.80
(37.56)
3 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.77 351 11:19.00 +39.48
50m: 38.05
100m: 1:19.48
(41.43)
150m: 2:02.67
(43.19)
200m: 2:45.86
(43.19)
250m: 3:29.29
(43.43)
300m: 4:13.02
(43.73)
350m: 4:56.36
(43.34)
400m: 5:39.47
(43.11)
450m: 6:22.69
(43.22)
500m: 7:05.85
(43.16)
550m: 7:48.88
(43.03)
600m: 8:32.49
(43.61)
650m: 9:15.22
(42.73)
700m: 9:57.32
(42.10)
750m: 10:39.09
(41.77)
800m: 11:19.00
(39.91)
4 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.75 344 11:23.75 +44.23
50m: 39.49
100m: 1:23.44
(43.95)
150m: 2:07.37
(43.93)
200m: 2:51.37
(44.00)
250m: 3:34.93
(43.56)
300m: 4:18.70
(43.77)
350m: 5:01.45
(42.75)
400m: 5:44.71
(43.26)
450m: 6:27.94
(43.23)
500m: 7:10.46
(42.52)
550m: 7:54.34
(43.88)
600m: 8:36.84
(42.50)
650m: 9:20.24
(43.40)
700m: 10:01.56
(41.32)
750m: 10:42.85
(41.29)
800m: 11:23.75
(40.90)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
Gren 13, 800m Frisim Damer D - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir +0.76 482 10:11.17
50m: 32.77
100m: 1:10.47
(37.70)
150m: 1:49.90
(39.43)
200m: 2:29.03
(39.13)
250m: 3:08.33
(39.30)
300m: 3:47.61
(39.28)
350m: 4:26.60
(38.99)
400m: 5:05.97
(39.37)
450m: 5:44.96
(38.99)
500m: 6:23.96
(39.00)
550m: 7:02.42
(38.46)
600m: 7:40.62
(38.20)
650m: 8:19.27
(38.65)
700m: 8:58.17
(38.90)
750m: 9:35.94
(37.77)
800m: 10:11.17
(35.23)
2 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.87 469 10:16.93 +5.76
50m: 35.86
100m: 1:14.10
(38.24)
150m: 1:53.22
(39.12)
200m: 2:32.54
(39.32)
250m: 3:11.74
(39.20)
300m: 3:51.48
(39.74)
350m: 4:31.14
(39.66)
400m: 5:10.47
(39.33)
450m: 5:49.49
(39.02)
500m: 6:28.23
(38.74)
550m: 7:06.89
(38.66)
600m: 7:45.74
(38.85)
650m: 8:23.99
(38.25)
700m: 9:03.08
(39.09)
750m: 9:40.70
(37.62)
800m: 10:16.93
(36.23)
3 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.78 445 10:27.56 +16.39
50m: 35.86
100m: 1:14.69
(38.83)
150m: 1:54.21
(39.52)
200m: 2:32.87
(38.66)
250m: 3:12.13
(39.26)
300m: 3:51.04
(38.91)
350m: 4:30.37
(39.33)
400m: 5:09.94
(39.57)
450m: 5:49.51
(39.57)
500m: 6:29.02
(39.51)
550m: 7:08.81
(39.79)
600m: 7:48.62
(39.81)
650m: 8:29.14
(40.52)
700m: 9:09.12
(39.98)
750m: 9:49.28
(40.16)
800m: 10:27.56
(38.28)
4 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.76 421 10:39.37 +28.20
50m: 36.92
100m: 1:16.77
(39.85)
150m: 1:56.99
(40.22)
200m: 2:37.92
(40.93)
250m: 3:18.57
(40.65)
300m: 3:58.81
(40.24)
350m: 4:39.44
(40.63)
400m: 5:19.91
(40.47)
450m: 6:00.68
(40.77)
500m: 6:41.28
(40.60)
550m: 7:20.97
(39.69)
600m: 8:01.06
(40.09)
650m: 8:41.79
(40.73)
700m: 9:21.93
(40.14)
750m: 10:01.70
(39.77)
800m: 10:39.37
(37.67)
5 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.84 397 10:51.68 +40.51
50m: 36.74
100m: 1:16.68
(39.94)
150m: 1:57.67
(40.99)
200m: 2:39.29
(41.62)
250m: 3:20.66
(41.37)
300m: 4:01.90
(41.24)
350m: 4:43.80
(41.90)
400m: 5:25.60
(41.80)
450m: 6:07.01
(41.41)
500m: 6:48.13
(41.12)
550m: 7:29.54
(41.41)
600m: 8:10.47
(40.93)
650m: 8:51.51
(41.04)
700m: 9:32.93
(41.42)
750m: 10:13.34
(40.41)
800m: 10:51.68
(38.34)
6 Emilia Eliasson 2008 Simklubben Ägir +0.73 384 10:59.21 +48.04
50m: 37.21
100m: 1:17.88
(40.67)
150m: 1:59.66
(41.78)
200m: 2:42.18
(42.52)
250m: 3:23.59
(41.41)
300m: 4:05.76
(42.17)
350m: 4:48.18
(42.42)
400m: 5:30.53
(42.35)
450m: 6:12.13
(41.60)
500m: 6:54.68
(42.55)
550m: 7:37.34
(42.66)
600m: 8:19.05
(41.71)
650m: 9:00.24
(41.19)
700m: 9:41.07
(40.83)
750m: 10:21.05
(39.98)
800m: 10:59.21
(38.16)
7 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap +0.68 357 11:15.46 +1:04.29
50m: 37.91
100m: 1:20.02
(42.11)
150m: 2:04.58
(44.56)
200m: 2:47.72
(43.14)
250m: 3:30.80
(43.08)
300m: 4:13.41
(42.61)
350m: 4:55.71
(42.30)
400m: 5:39.24
(43.53)
450m: 6:21.56
(42.32)
500m: 7:05.00
(43.44)
550m: 7:48.15
(43.15)
600m: 8:31.17
(43.02)
650m: 9:13.06
(41.89)
700m: 9:55.36
(42.30)
750m: 10:36.55
(41.19)
800m: 11:15.46
(38.91)
8 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir +0.71 352 11:18.27 +1:07.10
50m: 36.93
100m: 1:17.28
(40.35)
150m: 1:57.93
(40.65)
200m: 2:39.83
(41.90)
250m: 3:21.95
(42.12)
300m: 4:05.47
(43.52)
350m: 4:48.64
(43.17)
400m: 5:31.29
(42.65)
450m: 6:14.55
(43.26)
500m: 6:58.45
(43.90)
550m: 7:42.09
(43.64)
600m: 8:25.57
(43.48)
650m: 9:09.82
(44.25)
700m: 9:52.64
(42.82)
750m: 10:33.97
(41.33)
800m: 11:18.27
(44.30)
9 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.85 342 11:25.16 +1:13.99
50m: 37.35
100m: 1:20.28
(42.93)
150m: 2:03.43
(43.15)
200m: 2:46.82
(43.39)
250m: 3:30.84
(44.02)
300m: 4:14.32
(43.48)
350m: 4:57.94
(43.62)
400m: 5:41.85
(43.91)
450m: 6:26.21
(44.36)
500m: 7:09.39
(43.18)
550m: 7:52.14
(42.75)
600m: 8:36.00
(43.86)
650m: 9:19.14
(43.14)
700m: 10:02.40
(43.26)
750m: 10:45.44
(43.04)
800m: 11:25.16
(39.72)
10 Alma Djusberg 2008 Simklubben Ägir +0.77 327 11:35.58 +1:24.41
50m: 37.68
100m: 1:19.49
(41.81)
150m: 2:01.81
(42.32)
200m: 2:45.90
(44.09)
250m: 3:30.09
(44.19)
300m: 4:13.60
(43.51)
350m: 4:56.98
(43.38)
400m: 5:41.48
(44.50)
450m: 6:25.53
(44.05)
500m: 7:09.58
(44.05)
550m: 7:54.36
(44.78)
600m: 8:38.79
(44.43)
650m: 9:23.22
(44.43)
700m: 10:07.24
(44.02)
750m: 10:51.96
(44.72)
800m: 11:35.58
(43.62)
11 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.85 321 11:39.89 +1:28.72
50m: 40.25
100m: 1:24.09
(43.84)
150m: 2:08.20
(44.11)
200m: 2:52.23
(44.03)
250m: 3:35.91
(43.68)
300m: 4:20.42
(44.51)
350m: 5:04.10
(43.68)
400m: 5:48.25
(44.15)
450m: 6:32.30
(44.05)
500m: 7:15.73
(43.43)
550m: 8:00.55
(44.82)
600m: 8:44.86
(44.31)
650m: 9:29.58
(44.72)
700m: 10:13.95
(44.37)
750m: 10:57.98
(44.03)
800m: 11:39.89
(41.91)
12 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap +0.79 319 11:41.00 +1:29.83
50m: 39.13
100m: 1:22.58
(43.45)
150m: 2:07.14
(44.56)
200m: 2:50.95
(43.81)
250m: 3:34.72
(43.77)
300m: 4:19.34
(44.62)
350m: 5:03.99
(44.65)
400m: 5:48.26
(44.27)
450m: 6:33.30
(45.04)
500m: 7:17.53
(44.23)
550m: 8:02.08
(44.55)
600m: 8:46.32
(44.24)
650m: 9:31.27
(44.95)
700m: 10:15.77
(44.50)
750m: 10:59.00
(43.23)
800m: 11:41.00
(42.00)
- Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
Gren 13, 800m Frisim Damer E - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Konradsson 2009 Gävle Simsällskap +0.70 412 10:44.06
50m: 35.89
100m: 1:16.78
(40.89)
150m: 1:58.55
(41.77)
200m: 2:39.10
(40.55)
250m: 3:19.81
(40.71)
300m: 4:01.05
(41.24)
350m: 4:41.64
(40.59)
400m: 5:22.90
(41.26)
450m: 6:03.78
(40.88)
500m: 6:45.06
(41.28)
550m: 7:25.93
(40.87)
600m: 8:07.33
(41.40)
650m: 8:47.58
(40.25)
700m: 9:27.51
(39.93)
750m: 10:06.98
(39.47)
800m: 10:44.06
(37.08)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:56:34
2022-10-15 17:56:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falu Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner