2024-07-25   10:55:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00-14.50)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022, Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 12, 400m Frisim Herrar 18-99 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.68 521 4:23.67
50m: 29.66
100m: 1:02.45
(32.79)
150m: 1:35.99
(33.54)
200m: 2:09.81
(33.82)
250m: 2:43.63
(33.82)
300m: 3:17.82
(34.19)
350m: 3:51.49
(33.67)
400m: 4:23.67
(32.18)
2 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap +0.65 421 4:43.08 +19.41
50m: 30.20
100m: 1:04.44
(34.24)
150m: 1:40.18
(35.74)
200m: 2:16.69
(36.51)
250m: 2:54.02
(37.33)
300m: 3:31.58
(37.56)
350m: 4:08.32
(36.74)
400m: 4:43.08
(34.76)
3 Gustav Jonsson 2002 Simklubben Ägir +0.68 225 5:48.64 +1:24.97
50m: 34.36
100m: 1:13.99
(39.63)
150m: 1:56.10
(42.11)
200m: 2:40.15
(44.05)
250m: 3:26.28
(46.13)
300m: 4:15.28
(49.00)
350m: 5:02.14
(46.86)
400m: 5:48.64
(46.50)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
Gren 12, 400m Frisim Herrar A - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir +0.77 445 4:37.82
50m: 30.72
100m: 1:04.28
(33.56)
150m: 1:39.15
(34.87)
200m: 2:15.02
(35.87)
250m: 2:50.97
(35.95)
300m: 3:26.87
(35.90)
350m: 4:02.61
(35.74)
400m: 4:37.82
(35.21)
2 Edvin Johansson 2005 Simklubben Ägir +0.63 408 4:45.99 +8.17
50m: 31.45
100m: 1:06.16
(34.71)
150m: 1:41.94
(35.78)
200m: 2:18.43
(36.49)
250m: 2:53.30
(34.87)
300m: 3:30.26
(36.96)
350m: 4:08.12
(37.86)
400m: 4:45.99
(37.87)
3 Lucas Axelsson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.68 404 4:47.04 +9.22
50m: 31.01
100m: 1:05.79
(34.78)
150m: 1:42.35
(36.56)
200m: 2:19.08
(36.73)
250m: 2:56.03
(36.95)
300m: 3:33.85
(37.82)
350m: 4:11.03
(37.18)
400m: 4:47.04
(36.01)
4 Christoffer Larsson 2005 Lidköpings Gymnastik o Simsälls +0.67 349 5:01.35 +23.53
50m: 31.93
100m: 1:08.85
(36.92)
150m: 1:46.77
(37.92)
200m: 2:24.95
(38.18)
250m: 3:03.49
(38.54)
300m: 3:42.66
(39.17)
350m: 4:22.52
(39.86)
400m: 5:01.35
(38.83)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
Gren 12, 400m Frisim Herrar B - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isac Forsman 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.79 492 4:28.77
50m: 29.94
100m: 1:03.22
(33.28)
150m: 1:37.56
(34.34)
200m: 2:11.85
(34.29)
250m: 2:46.08
(34.23)
300m: 3:20.68
(34.60)
350m: 3:55.35
(34.67)
400m: 4:28.77
(33.42)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
Gren 12, 400m Frisim Herrar C - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap +0.70 515 4:24.64
50m: 30.32
100m: 1:03.70
(33.38)
150m: 1:37.93
(34.23)
200m: 2:11.98
(34.05)
250m: 2:44.85
(32.87)
300m: 3:18.29
(33.44)
350m: 3:51.94
(33.65)
400m: 4:24.64
(32.70)
2 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir +0.72 442 4:38.52 +13.88
50m: 31.04
100m: 1:04.96
(33.92)
150m: 1:39.81
(34.85)
200m: 2:15.60
(35.79)
250m: 2:51.72
(36.12)
300m: 3:27.40
(35.68)
350m: 4:04.01
(36.61)
400m: 4:38.52
(34.51)
3 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.68 427 4:41.76 +17.12
50m: 32.28
100m: 1:08.92
(36.64)
150m: 1:46.20
(37.28)
200m: 2:23.19
(36.99)
250m: 2:59.08
(35.89)
300m: 3:35.83
(36.75)
350m: 4:08.91
(33.08)
400m: 4:41.76
(32.85)
4 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.72 421 4:43.08 +18.44
50m: 32.29
100m: 1:08.44
(36.15)
150m: 1:44.67
(36.23)
200m: 2:21.20
(36.53)
250m: 2:57.24
(36.04)
300m: 3:33.28
(36.04)
350m: 4:09.30
(36.02)
400m: 4:43.08
(33.78)
5 Nils Skogbergs 2007 Ludvika Simsällskap +0.78 379 4:53.12 +28.48
50m: 34.58
100m: 1:12.31
(37.73)
150m: 1:49.63
(37.32)
200m: 2:27.79
(38.16)
250m: 3:05.16
(37.37)
300m: 3:42.99
(37.83)
350m: 4:18.58
(35.59)
400m: 4:53.12
(34.54)
6 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap +0.69 306 5:14.69 +50.05
50m: 34.54
100m: 1:13.17
(38.63)
150m: 1:53.21
(40.04)
200m: 2:33.92
(40.71)
250m: 3:14.41
(40.49)
300m: 3:55.13
(40.72)
350m: 4:36.37
(41.24)
400m: 5:14.69
(38.32)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
Gren 12, 400m Frisim Herrar D - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap +0.73 411 4:45.37
50m: 32.81
100m: 1:08.95
(36.14)
150m: 1:46.09
(37.14)
200m: 2:23.07
(36.98)
250m: 2:59.07
(36.00)
300m: 3:35.60
(36.53)
350m: 4:11.20
(35.60)
400m: 4:45.37
(34.17)
2 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.74 389 4:50.68 +5.31
50m: 31.38
100m: 1:05.86
(34.48)
150m: 1:42.17
(36.31)
200m: 2:19.36
(37.19)
250m: 2:57.09
(37.73)
300m: 3:35.03
(37.94)
350m: 4:13.39
(38.36)
400m: 4:50.68
(37.29)
3 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap +0.77 374 4:54.39 +9.02
50m: 32.28
100m: 1:10.36
(38.08)
150m: 1:49.57
(39.21)
200m: 2:27.96
(38.39)
250m: 3:05.42
(37.46)
300m: 3:43.57
(38.15)
350m: 4:20.23
(36.66)
400m: 4:54.39
(34.16)
4 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap +0.72 368 4:56.08 +10.71
50m: 33.43
100m: 1:10.58
(37.15)
150m: 1:48.43
(37.85)
200m: 2:26.59
(38.16)
250m: 3:05.10
(38.51)
300m: 3:42.45
(37.35)
350m: 4:19.79
(37.34)
400m: 4:56.08
(36.29)
5 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.70 362 4:57.75 +12.38
50m: 34.23
100m: 1:11.69
(37.46)
150m: 1:49.04
(37.35)
200m: 2:27.43
(38.39)
250m: 3:05.31
(37.88)
300m: 3:43.18
(37.87)
350m: 4:20.88
(37.70)
400m: 4:57.75
(36.87)
6 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap +0.76 306 5:14.95 +29.58
50m: 33.82
100m: 1:12.90
(39.08)
150m: 1:53.47
(40.57)
200m: 2:34.23
(40.76)
250m: 3:14.76
(40.53)
300m: 3:55.41
(40.65)
350m: 4:35.50
(40.09)
400m: 5:14.95
(39.45)
7 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.83 149 6:40.25 +1:54.88
50m: 41.19
100m: 1:31.14
(49.95)
150m: 2:24.58
(53.44)
200m: 3:16.87
(52.29)
250m: 4:10.08
(53.21)
300m: 5:02.61
(52.53)
350m: 5:55.43
(52.82)
400m: 6:40.25
(44.82)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
Gren 12, 400m Frisim Herrar E - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valter Kåver 2009 Upsala Simsällskap +0.77 357 4:58.97
50m: 33.16
100m: 1:11.17
(38.01)
150m: 1:50.10
(38.93)
200m: 2:28.60
(38.50)
250m: 3:07.01
(38.41)
300m: 3:45.22
(38.21)
350m: 4:22.88
(37.66)
400m: 4:58.97
(36.09)
2 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.71 340 5:04.08 +5.11
50m: 33.62
100m: 1:11.25
(37.63)
150m: 1:50.49
(39.24)
200m: 2:29.73
(39.24)
250m: 3:08.67
(38.94)
300m: 3:47.85
(39.18)
350m: 4:26.73
(38.88)
400m: 5:04.08
(37.35)
3 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.77 326 5:08.38 +9.41
50m: 35.17
100m: 1:14.44
(39.27)
150m: 1:52.93
(38.49)
200m: 2:33.00
(40.07)
250m: 3:12.70
(39.70)
300m: 3:53.03
(40.33)
350m: 4:30.97
(37.94)
400m: 5:08.38
(37.41)
4 Rasmus Bäcke 2009 Falu Simsällskap +0.89 318 5:10.73 +11.76
50m: 35.97
100m: 1:14.74
(38.77)
150m: 1:54.66
(39.92)
200m: 2:34.71
(40.05)
250m: 3:14.08
(39.37)
300m: 3:53.57
(39.49)
350m: 4:32.09
(38.52)
400m: 5:10.73
(38.64)
5 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap +0.90 251 5:36.25 +37.28
50m: 39.52
100m: 1:22.53
(43.01)
150m: 2:05.06
(42.53)
200m: 2:48.84
(43.78)
250m: 3:32.30
(43.46)
300m: 4:15.12
(42.82)
350m: 4:57.33
(42.21)
400m: 5:36.25
(38.92)
6 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap +0.75 248 5:37.53 +38.56
50m: 37.68
100m: 1:19.00
(41.32)
150m: 2:02.38
(43.38)
200m: 2:46.45
(44.07)
250m: 3:30.74
(44.29)
300m: 4:15.10
(44.36)
350m: 4:58.17
(43.07)
400m: 5:37.53
(39.36)
7 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.89 214 5:54.60 +55.63
50m: 40.04
100m: 1:25.45
(45.41)
150m: 2:10.70
(45.25)
200m: 2:56.26
(45.56)
250m: 3:41.75
(45.49)
300m: 4:27.65
(45.90)
350m: 5:14.61
(46.96)
400m: 5:54.60
(39.99)
8 Arvid Söderholm 2009 Upsala Simsällskap +0.79 214 5:54.73 +55.76
50m: 41.61
100m: 1:26.57
(44.96)
150m: 2:11.99
(45.42)
200m: 2:57.57
(45.58)
250m: 3:42.38
(44.81)
300m: 4:27.30
(44.92)
350m: 5:11.72
(44.42)
400m: 5:54.73
(43.01)
9 Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap +0.79 209 5:57.19 +58.22
50m: 37.34
100m: 1:19.99
(42.65)
150m: 2:05.89
(45.90)
200m: 2:52.46
(46.57)
250m: 3:39.12
(46.66)
300m: 4:25.89
(46.77)
350m: 5:12.91
(47.02)
400m: 5:57.19
(44.28)
Grenen officiell:  2022-10-15 17:07:23
2022-10-15 17:07:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falu Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner