Results for Herning Grandprix 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herning Svømmehal |
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2005 og ældre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:31.41 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bennetsen |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:46.13 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
3:03.00 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - 2007 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:45.95 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:49.18 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.37 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:05.23 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - 2009 - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:52.34 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:04.90 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:05.02 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:07.07 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:12.57 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:27.83 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:43.08 |
+53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:03.58 |
+1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v 150 m |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Asynkron ben v 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 2.7 stoppede efter 150m, hang i banetorvet og svømmede videre. asynk. arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 og yngre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:28.83 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:36.15 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:40.71 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:46.58 |
+52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:51.43 |
+56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:53.54 |
+58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:54.00 |
+59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:59.96 |
+1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:00.44 |
+1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:02.47 |
+1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:04.06 |
+1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:04.80 |
+1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:16.18 |
+1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:23.96 |
+1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:27.36 |
+1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:48.24 |
+1:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 rører kun m 1 hånd v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v 125m |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 15:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 15:51.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|