Resultater for Ringsted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
582 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
563 |
29.52 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
552 |
29.72 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
504 |
30.62 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
492 |
30.87 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
477 |
31.20 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
474 |
31.26 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
469 |
31.36 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
466 |
31.43 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
31.62 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
434 |
32.20 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
410 |
32.81 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
380 |
33.64 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
364 |
34.13 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
34.59 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
341 |
34.88 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
333 |
35.17 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
330 |
35.25 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
317 |
35.72 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
317 |
35.73 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
311 |
35.97 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
298 |
36.47 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
276 |
37.44 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
273 |
37.56 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
38.17 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
259 |
38.22 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
232 |
39.66 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
221 |
40.31 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
208 |
41.10 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
205 |
41.29 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
202 |
41.54 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
182 |
42.95 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
178 |
43.27 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
391 |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
34.60 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
283 |
37.12 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
281 |
37.20 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
270 |
37.72 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
255 |
38.42 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
246 |
38.89 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
244 |
38.99 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
240 |
39.20 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
223 |
40.20 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
217 |
40.56 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
195 |
42.02 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
163 |
44.60 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
159 |
44.91 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
152 |
45.64 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
101 |
52.30 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
95 |
53.42 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
252 |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
224 |
40.13 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
155 |
45.30 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
132 |
47.87 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
125 |
48.66 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
102 |
52.17 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
93 |
53.68 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
90 |
54.25 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
68 |
59.63 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
24 |
1:23.51 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
v 25m |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 11:12:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 11:18.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|