Results for Ringsted Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
598 |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
562 |
1:00.89 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
539 |
1:01.71 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
533 |
1:01.95 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
525 |
1:02.28 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
522 |
1:02.39 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
511 |
1:02.82 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
506 |
1:03.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
505 |
1:03.07 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
458 |
1:05.17 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
441 |
1:06.01 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
429 |
1:06.60 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
414 |
1:07.37 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
403 |
1:08.02 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
398 |
1:08.28 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
397 |
1:08.36 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
387 |
1:08.92 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
378 |
1:09.44 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
361 |
1:10.55 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
351 |
1:11.19 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
346 |
1:11.52 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
1:11.72 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
340 |
1:11.98 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:12.03 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
335 |
1:12.30 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
329 |
1:12.72 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
320 |
1:13.46 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
317 |
1:13.64 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
315 |
1:13.82 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
301 |
1:14.94 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
292 |
1:15.69 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
285 |
1:16.31 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
270 |
1:17.73 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
268 |
1:17.93 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
261 |
1:18.62 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
258 |
1:18.89 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
246 |
1:20.09 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
194 |
1:26.74 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
488 |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
458 |
1:05.16 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
414 |
1:07.41 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
399 |
1:08.24 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
375 |
1:09.67 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
358 |
1:10.73 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
343 |
1:11.75 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
337 |
1:12.14 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
331 |
1:12.58 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
327 |
1:12.92 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
309 |
1:14.32 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
306 |
1:14.52 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
299 |
1:15.10 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
298 |
1:15.15 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
293 |
1:15.62 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
274 |
1:17.30 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
1:17.52 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
261 |
1:18.61 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
238 |
1:21.08 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
235 |
1:21.40 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
232 |
1:21.70 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
230 |
1:21.97 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
228 |
1:22.18 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
225 |
1:22.58 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
224 |
1:22.69 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
221 |
1:23.03 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
217 |
1:23.61 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
213 |
1:24.12 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
205 |
1:25.14 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
204 |
1:25.29 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
203 |
1:25.37 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
195 |
1:26.62 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
188 |
1:27.63 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
187 |
1:27.81 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:27.92 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Trine Andresen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
176 |
1:29.64 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
173 |
1:30.03 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
168 |
1:31.01 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
163 |
1:31.89 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
124 |
1:40.54 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Ringsted kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
350 |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
306 |
1:14.49 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
294 |
1:15.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
237 |
1:21.10 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
215 |
1:23.86 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
184 |
1:28.31 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
181 |
1:28.83 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
172 |
1:30.35 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Høybye Olsen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
168 |
1:30.95 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
167 |
1:31.14 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
162 |
1:32.15 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
155 |
1:33.42 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
151 |
1:34.17 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
151 |
1:34.20 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
136 |
1:37.65 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
127 |
1:39.78 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
114 |
1:43.47 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
109 |
1:45.04 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
105 |
1:46.25 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
105 |
1:46.26 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
101 |
1:47.82 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
1:49.96 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
87 |
1:53.20 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
78 |
1:57.47 |
+46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
73 |
2:00.07 |
+48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
68 |
2:02.64 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
47 |
2:18.30 |
+1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-09-2022 09:59:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2022 10:25.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|