Resultat för DM Junior kortbane 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
torsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Juniormesterskaber kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
676 |
28.79 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
666 |
28.93 |
+0.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
662 |
28.99 |
+0.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
660 |
29.01 |
+0.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
653 |
29.12 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
626 |
29.53 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
624 |
29.57 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
621 |
29.61 |
+0.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
605 |
29.87 |
+1.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
600 |
29.95 |
+1.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
596 |
30.02 |
+1.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
587 |
30.17 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.58 |
570 |
30.47 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
569 |
30.49 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
30.58 |
+1.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
552 |
30.80 |
+2.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
551 |
30.82 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
548 |
30.88 |
+2.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
544 |
30.95 |
+2.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
537 |
31.08 |
+2.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.71 |
536 |
31.10 |
+2.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.59 |
533 |
31.15 |
+2.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
530 |
31.22 |
+2.43 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
527 |
31.28 |
+2.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
526 |
31.29 |
+2.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
521 |
31.39 |
+2.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
520 |
31.41 |
+2.62 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
519 |
31.43 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
515 |
31.51 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
513 |
31.56 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
509 |
31.63 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
508 |
31.67 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
507 |
31.69 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
507 |
31.69 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.57 |
506 |
31.70 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
502 |
31.79 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
500 |
31.82 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
498 |
31.86 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
494 |
31.96 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
490 |
32.04 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
490 |
32.04 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
486 |
32.12 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
486 |
32.12 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
486 |
32.14 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
484 |
32.18 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
472 |
32.44 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
471 |
32.46 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
470 |
32.50 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
461 |
32.70 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
460 |
32.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
453 |
32.88 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
452 |
32.91 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.53 |
451 |
32.93 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
447 |
33.03 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
431 |
33.45 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.44 |
395 |
34.87 |
+6.08 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 11:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-11-2022 14:34.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|