Resultat för Øst Junior/Senior kortbane 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
748 |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
726 |
1:01.48 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
662 |
1:03.41 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
649 |
1:03.82 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
631 |
1:04.44 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
630 |
1:04.46 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
612 |
1:05.08 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
597 |
1:05.62 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:23:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
595 |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
585 |
1:06.06 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.62 |
575 |
1:06.45 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
574 |
1:06.49 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
568 |
1:06.73 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.62 |
559 |
1:07.10 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
537 |
1:07.98 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
501 |
1:09.57 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:23:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:23.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|