Resultater for Øst Junior/Senior kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin (GER) |
15-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
755 |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.06 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
630 |
2:19.50 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.23 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
609 |
2:21.06 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.25 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
553 |
2:25.65 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.77 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
552 |
2:25.76 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.09 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
508 |
2:29.90 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.64 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
488 |
2:31.84 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.02 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:12:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin (GER) |
15-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
506 |
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
504 |
2:30.28 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.89 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
497 |
2:30.91 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.74 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
489 |
2:31.75 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.96 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
483 |
2:32.39 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.40 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
475 |
2:33.28 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.08 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
447 |
2:36.39 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.97 |
445 |
2:36.65 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.51 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:12:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:12.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|