Results for Øst Junior/Senior kortbane 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
725 |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
698 |
1:01.86 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
694 |
1:01.99 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
649 |
1:03.39 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
647 |
1:03.44 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.54 |
644 |
1:03.54 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
639 |
1:03.70 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
615 |
1:04.52 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:45:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
627 |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
619 |
1:04.40 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.58 |
607 |
1:04.80 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
601 |
1:05.03 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
576 |
1:05.97 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
563 |
1:06.46 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
554 |
1:06.81 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
539 |
1:07.43 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:45:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:45.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|