Resultater for Sydbank Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:44.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.57 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:45.21 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-44.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:46.75 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:47.97 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.74 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:50.83 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:51.49 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.90 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.75 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Johansen |
2012 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:55.12 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.11 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:58.06 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.54 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:59.38 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 11:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:20.13 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:21.67 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:21.70 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:23.83 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.36 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.63 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:30.84 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.38 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.05 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.11 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:34.45 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.01 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:34.87 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.69 |
(-19.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:38.50 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:39.43 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:39.56 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:40.21 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.45 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:40.56 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.34 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.78 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.54 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:45.61 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.79 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:48.27 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.17 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:53.29 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.58 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.83 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 11:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:10.54 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.79 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:11.92 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.50 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.04 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.08 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.62 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thorsten Hammerich |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:19.00 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:19.87 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:22.90 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-10.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:24.22 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.36 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.79 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.33 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.98 |
(-20.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 11:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:02.73 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
1:04.69 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:05.83 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:06.69 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
1:09.82 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:16.60 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:20.68 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:23.64 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 11:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Herrer 19-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:01.12 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:05.14 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.29 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Korsman Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sw9.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 11:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-01-2023 11:27.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|