Resultater for SM-uinnit 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Rintauinti Naiset Kaiken ikäiset - Alkukilpailu |
|
|
SR |
1:06.73 |
|
|
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTU (FIN) |
Budapest |
18.5.2021 |
|
|
|
|
SJR |
1:08.53 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Espoo |
28.6.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
782 |
1:09.58 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
737 |
1:10.98 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
735 |
1:11.06 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.53 |
717 |
1:11.65 |
+2.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
+0.62 |
686 |
1:12.71 |
+3.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
672 |
1:13.18 |
+3.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.59 |
671 |
1:13.25 |
+3.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
663 |
1:13.52 |
+3.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
663 |
1:13.54 |
+3.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.82 |
653 |
1:13.91 |
+4.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.58 |
649 |
1:14.06 |
+4.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.69 |
636 |
1:14.56 |
+4.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.58 |
624 |
1:15.02 |
+5.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.78 |
598 |
1:16.11 |
+6.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
+0.60 |
593 |
1:16.31 |
+6.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
587 |
1:16.57 |
+6.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
584 |
1:16.69 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
572 |
1:17.25 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
571 |
1:17.28 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Hammar |
1998 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
569 |
1:17.35 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
562 |
1:17.67 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.45 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
559 |
1:17.84 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.79 |
559 |
1:17.84 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.84 |
558 |
1:17.87 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
556 |
1:17.95 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
555 |
1:18.02 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
553 |
1:18.09 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.55 |
551 |
1:18.20 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.79 |
551 |
1:18.22 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
542 |
1:18.65 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
541 |
1:18.66 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
532 |
1:19.11 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
532 |
1:19.12 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
531 |
1:19.16 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.52 |
528 |
1:19.30 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
+0.72 |
528 |
1:19.31 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.72 |
528 |
1:19.34 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
519 |
1:19.78 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
513 |
1:20.09 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
512 |
1:20.15 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
512 |
1:20.15 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
+0.58 |
508 |
1:20.37 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
505 |
1:20.48 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
505 |
1:20.52 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
500 |
1:20.79 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
497 |
1:20.96 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
496 |
1:20.98 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
493 |
1:21.15 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
490 |
1:21.29 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
489 |
1:21.37 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.72 |
488 |
1:21.41 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Selma Soininen |
1999 |
Jyväskylän Aalto |
|
488 |
1:21.43 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
+0.76 |
486 |
1:21.52 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Inka Elamaa |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
484 |
1:21.64 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
482 |
1:21.74 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
480 |
1:21.87 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
478 |
1:21.98 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
478 |
1:22.00 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
477 |
1:22.03 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
473 |
1:22.25 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.70 |
473 |
1:22.25 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.50 |
473 |
1:22.26 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.60 |
467 |
1:22.61 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
467 |
1:22.65 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
466 |
1:22.67 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Ida Helena Ekebohm |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.62 |
465 |
1:22.75 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.58 |
463 |
1:22.86 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Petra Kivi |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
462 |
1:22.91 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
459 |
1:23.11 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
454 |
1:23.42 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
452 |
1:23.56 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=72 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.75 |
450 |
1:23.66 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=72 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
450 |
1:23.66 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
446 |
1:23.89 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Wilma Danielsson |
2005 |
Ålands Simförening |
+0.66 |
441 |
1:24.25 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.69 |
437 |
1:24.47 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
437 |
1:24.48 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.57 |
435 |
1:24.62 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
434 |
1:24.67 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.54 |
427 |
1:25.10 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
411 |
1:26.23 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.27 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2022 10.27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2022 10.28.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|