Tulokset SM-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Selkäuinti Naiset 17 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
SR |
2:12.87 |
|
|
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Netanya, ISR |
29.6.2017 |
|
|
|
|
SJR |
2:12.87 |
|
|
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Netanya, ISR |
29.6.2017 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
|
690 |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.87 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
636 |
2:23.38 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.69 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
625 |
2:24.26 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
595 |
2:26.64 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.16 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
572 |
2:28.52 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.81 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
562 |
2:29.43 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.94 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
551 |
2:30.39 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.87 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
544 |
2:31.03 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
541 |
2:31.35 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
537 |
2:31.70 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.47 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
536 |
2:31.83 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
533 |
2:32.13 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.12 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
523 |
2:33.09 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.22 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
519 |
2:33.44 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.28 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
519 |
2:33.45 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(+7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
518 |
2:33.51 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
513 |
2:34.01 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.90 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
513 |
2:34.04 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.24 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
512 |
2:34.09 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
502 |
2:35.15 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
500 |
2:35.31 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.07 |
(+8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.62 |
496 |
2:35.78 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
495 |
2:35.89 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.41 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
|
494 |
2:35.95 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
487 |
2:36.73 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.17 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.61 |
486 |
2:36.82 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.47 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
483 |
2:37.14 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.97 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
479 |
2:37.64 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
474 |
2:38.10 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.68 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
473 |
2:38.27 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.03 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
469 |
2:38.65 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.43 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
469 |
2:38.69 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
464 |
2:39.30 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.85 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
462 |
2:39.50 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.72 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
457 |
2:40.06 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(+13.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
452 |
2:40.71 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.18 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
451 |
2:40.82 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+14.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
448 |
2:41.15 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
447 |
2:41.30 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
440 |
2:42.11 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
420 |
2:44.59 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
406 |
2:46.56 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(+11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
|
404 |
2:46.77 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.85 |
(+11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.67 |
398 |
2:47.62 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.7.2022 11.56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-07-2022 11.56.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|