Resultater for SM-uinnit 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 200m Perhosuinti Naiset 17 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
SR |
2:10.39 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Gwangju |
24.7.2019 |
|
|
|
|
SJR |
2:10.39 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS (FIN) |
Gwangju |
24.7.2019 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
578 |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.65 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
562 |
2:27.60 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.37 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Karismaa |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.60 |
541 |
2:29.47 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
+0.76 |
524 |
2:31.02 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.81 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
521 |
2:31.38 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.35 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.88 |
506 |
2:32.80 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.36 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
493 |
2:34.14 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.15 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.53 |
492 |
2:34.23 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
476 |
2:35.95 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.64 |
(+11.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
467 |
2:36.98 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.54 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
447 |
2:39.25 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.36 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
438 |
2:40.32 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.57 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
436 |
2:40.53 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.69 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
431 |
2:41.22 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
429 |
2:41.47 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
+0.53 |
426 |
2:41.87 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.66 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
418 |
2:42.86 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.06 |
(+9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
411 |
2:43.80 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.24 |
(+8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.46 |
367 |
2:50.05 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.79 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Tall |
2005 |
Rauman Uimaseura |
+0.58 |
361 |
2:50.94 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.14 |
(+9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.7.2022 9.37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-07-2022 09.37.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|