Tulokset SM-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 17 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
SR |
1:00.28 |
|
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
Glasgow, GBR |
6.7.2018 |
|
|
|
|
SJR |
1:02.80 |
|
|
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
668 |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.67 |
654 |
1:06.17 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
632 |
1:06.92 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
629 |
1:07.03 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
616 |
1:07.51 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.69 |
597 |
1:08.22 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.61 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.67 |
591 |
1:08.45 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
589 |
1:08.52 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.71 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.66 |
584 |
1:08.70 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
567 |
1:09.38 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
566 |
1:09.43 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.69 |
561 |
1:09.64 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
553 |
1:09.97 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
546 |
1:10.26 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.66 |
545 |
1:10.30 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
+0.69 |
543 |
1:10.39 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.72 |
542 |
1:10.42 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.63 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
541 |
1:10.48 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
540 |
1:10.54 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
538 |
1:10.60 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
535 |
1:10.74 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
535 |
1:10.75 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.08 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
535 |
1:10.76 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
533 |
1:10.84 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.68 |
526 |
1:11.14 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.64 |
524 |
1:11.24 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
520 |
1:11.41 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
517 |
1:11.58 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
507 |
1:12.02 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
+0.71 |
506 |
1:12.05 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
496 |
1:12.53 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
489 |
1:12.90 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
488 |
1:12.93 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
488 |
1:12.96 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.73 |
487 |
1:12.98 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.79 |
487 |
1:13.01 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.63 |
486 |
1:13.03 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
483 |
1:13.18 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.73 |
481 |
1:13.28 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.12 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
481 |
1:13.32 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.70 |
479 |
1:13.38 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
465 |
1:14.15 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.81 |
437 |
1:15.65 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
+0.75 |
434 |
1:15.86 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
430 |
1:16.10 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.62 |
410 |
1:17.29 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.6.2022 10.46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-07-2022 17.12.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|