Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:12.54 |
|
|
|
Ellen Kauturi |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:12.52 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:12.58 |
|
|
|
Silja Känsäkoski |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
568 |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
1:19.16 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
514 |
1:20.03 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
512 |
1:20.12 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
489 |
1:21.36 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
486 |
1:21.53 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
463 |
1:22.89 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
461 |
1:23.01 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
453 |
1:23.47 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
441 |
1:24.24 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
440 |
1:24.30 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
429 |
1:25.01 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
428 |
1:25.08 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
426 |
1:25.20 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
425 |
1:25.26 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.10 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
418 |
1:25.72 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
417 |
1:25.83 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
414 |
1:26.01 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.79 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
412 |
1:26.14 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
409 |
1:26.34 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
406 |
1:26.54 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
406 |
1:26.58 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.97 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
396 |
1:27.26 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
395 |
1:27.35 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
1:28.14 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.85 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
378 |
1:28.67 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
376 |
1:28.85 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:12.54 |
|
|
|
Ellen Kauturi |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:12.52 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:12.58 |
|
|
|
Silja Känsäkoski |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
621 |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
620 |
1:15.18 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
583 |
1:16.73 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
568 |
1:17.43 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
566 |
1:17.50 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
514 |
1:20.05 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
511 |
1:20.17 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
490 |
1:21.32 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
486 |
1:21.54 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
471 |
1:22.41 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
466 |
1:22.69 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
463 |
1:22.84 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
461 |
1:22.98 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
457 |
1:23.24 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
456 |
1:23.26 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
454 |
1:23.39 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
452 |
1:23.51 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
449 |
1:23.72 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
446 |
1:23.92 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
414 |
1:26.00 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
394 |
1:27.46 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:12.54 |
|
|
|
Ellen Kauturi |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:12.52 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:12.58 |
|
|
|
Silja Känsäkoski |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
614 |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
600 |
1:16.00 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
562 |
1:17.68 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
506 |
1:20.46 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
500 |
1:20.75 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
496 |
1:20.97 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
494 |
1:21.07 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
490 |
1:21.31 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
487 |
1:21.49 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
485 |
1:21.58 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
477 |
1:22.03 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
470 |
1:22.47 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
457 |
1:23.24 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
456 |
1:23.30 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
456 |
1:23.31 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
449 |
1:23.74 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
448 |
1:23.75 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
445 |
1:23.96 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
439 |
1:24.38 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.27 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
429 |
1:24.97 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
423 |
1:25.43 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:16.73 |
|
|
|
Santeri Hölttä |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:13.83 |
|
|
|
Oskari Aalto |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.66 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
576 |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.22 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
569 |
2:17.56 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.53 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
507 |
2:22.90 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.98 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
473 |
2:26.28 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.79 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
459 |
2:27.78 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.11 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
453 |
2:28.34 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
448 |
2:28.97 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.32 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
439 |
2:29.92 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.09 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
434 |
2:30.54 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.39 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
432 |
2:30.75 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.59 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
416 |
2:32.65 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.21 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
413 |
2:32.97 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.50 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
408 |
2:33.69 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.53 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
400 |
2:34.69 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
400 |
2:34.70 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
397 |
2:35.00 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.42 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
392 |
2:35.65 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.57 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
390 |
2:35.92 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.30 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
390 |
2:35.92 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.81 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
389 |
2:36.13 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
387 |
2:36.42 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.84 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
383 |
2:36.88 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.29 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
381 |
2:37.12 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.32 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
381 |
2:37.24 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.78 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
373 |
2:38.23 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.16 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
373 |
2:38.28 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.83 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
372 |
2:38.39 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
371 |
2:38.63 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.60 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
368 |
2:38.95 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
359 |
2:40.32 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.28 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
356 |
2:40.75 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.78 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
350 |
2:41.76 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.93 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
343 |
2:42.84 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.12 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
335 |
2:44.00 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:16.73 |
|
|
|
Santeri Hölttä |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:13.83 |
|
|
|
Oskari Aalto |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.66 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
586 |
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.71 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
578 |
2:16.79 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.01 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
559 |
2:18.35 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.34 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
535 |
2:20.41 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
531 |
2:20.77 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.21 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
525 |
2:21.30 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.11 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
523 |
2:21.46 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.42 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
505 |
2:23.15 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.35 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
492 |
2:24.37 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.69 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
485 |
2:25.07 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.76 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
477 |
2:25.88 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.21 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
466 |
2:27.04 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.64 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
461 |
2:27.47 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.59 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
459 |
2:27.75 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.63 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
439 |
2:29.99 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
433 |
2:30.66 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.07 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
433 |
2:30.68 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.06 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:16.73 |
|
|
|
Santeri Hölttä |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:13.83 |
|
|
|
Oskari Aalto |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.66 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
660 |
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.52 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
608 |
2:14.50 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.89 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
605 |
2:14.76 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
578 |
2:16.79 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.74 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
573 |
2:17.19 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.18 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
542 |
2:19.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
512 |
2:22.50 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.73 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
495 |
2:24.02 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.44 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
476 |
2:25.96 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.59 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
473 |
2:26.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
470 |
2:26.56 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.54 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 10.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m PU T-13-15 13-15 years - Final |
|
|
IKME 13- |
28.30 |
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
643 |
28.30 |
|
|
|
IKME 13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
629 |
28.51 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
582 |
29.26 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
567 |
29.50 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
564 |
29.56 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
556 |
29.70 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
538 |
30.03 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
519 |
30.39 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
518 |
30.41 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
511 |
30.55 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
509 |
30.59 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
509 |
30.59 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
506 |
30.65 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
500 |
30.76 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
499 |
30.78 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Kumlander |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
497 |
30.83 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
496 |
30.85 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
495 |
30.87 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
494 |
30.90 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
493 |
30.91 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
489 |
31.00 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
485 |
31.09 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
484 |
31.10 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
484 |
31.11 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
482 |
31.15 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
482 |
31.15 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
481 |
31.17 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
474 |
31.33 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
473 |
31.35 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
452 |
31.81 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
451 |
31.84 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
450 |
31.87 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
446 |
31.97 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
438 |
32.16 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
435 |
32.23 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
435 |
32.24 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 11.13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P-14-16 14-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14- |
24.42 |
|
|
Santeri Herpola |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
600 |
24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
577 |
25.11 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
576 |
25.13 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
574 |
25.15 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
|
542 |
25.64 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
535 |
25.75 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
526 |
25.89 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
517 |
26.04 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
512 |
26.13 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
26.15 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
509 |
26.18 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
509 |
26.18 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
|
506 |
26.23 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
505 |
26.25 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
503 |
26.28 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
|
499 |
26.36 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.25 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
490 |
26.52 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
489 |
26.54 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
487 |
26.57 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
484 |
26.62 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
475 |
26.79 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 11.23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
9:33.02 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
9:20.99 |
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit ( |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
9:17.60 |
|
|
|
Mathilda Puutio |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
564 |
9:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:02.57 |
(-15.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
510 |
10:06.56 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:34.37 |
(-27.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
10:08.59 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:20.66 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
500 |
10:10.79 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:16.02 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
492 |
10:13.88 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:28.14 |
(-14.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
485 |
10:16.94 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:40.79 |
(-23.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
474 |
10:21.40 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.25 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
474 |
10:21.45 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:24.30 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
471 |
10:22.98 |
+36.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:38.62 |
(-15.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
469 |
10:23.81 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:38.98 |
(-15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
459 |
10:28.26 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:08.91 |
(+19.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
454 |
10:30.39 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:44.60 |
(-14.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
449 |
10:32.69 |
+45.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:41.74 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
445 |
10:34.74 |
+48.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:23.98 |
(+10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
435 |
10:39.48 |
+52.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:35.49 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
433 |
10:40.68 |
+53.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:33.25 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
431 |
10:41.51 |
+54.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:36.55 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
10:42.02 |
+55.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:29.65 |
(+12.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
429 |
10:42.57 |
+55.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:43.98 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
426 |
10:43.83 |
+57.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:43.36 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
421 |
10:46.74 |
+1:00.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:35.19 |
(+11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
411 |
10:51.70 |
+1:04.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:33.31 |
(+18.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
389 |
11:03.77 |
+1:17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:29.45 |
(+34.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
384 |
11:06.59 |
+1:19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:36.81 |
(+29.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 12.54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
9:33.02 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
9:20.99 |
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit ( |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
9:17.60 |
|
|
|
Mathilda Puutio |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
645 |
9:20.99 |
|
|
|
|
IKME 14 |
|
|
|
Entry time: 9:24.31 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
618 |
9:29.10 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:26.16 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
572 |
9:43.97 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:29.03 |
(+14.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
568 |
9:45.16 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:42.73 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
566 |
9:46.00 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.23 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
528 |
9:59.56 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:33.08 |
(+26.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
528 |
9:59.70 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.93 |
(+11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
503 |
10:09.38 |
+48.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:10.86 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
492 |
10:14.06 |
+53.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:20.36 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
484 |
10:17.31 |
+56.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:50.23 |
(+27.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
479 |
10:19.40 |
+58.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:21.17 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
473 |
10:22.19 |
+1:01.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:19.39 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isla Puranen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
471 |
10:23.02 |
+1:02.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:18.08 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
468 |
10:24.08 |
+1:03.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.85 |
(+14.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 12.54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
9:33.02 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
9:20.99 |
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit ( |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
9:17.60 |
|
|
|
Mathilda Puutio |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
584 |
9:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:32.83 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
576 |
9:42.35 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:38.58 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
567 |
9:45.57 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.27 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
556 |
9:49.56 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.07 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
548 |
9:52.36 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:55.42 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
545 |
9:53.42 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:48.14 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
542 |
9:54.41 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:30.31 |
(+24.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
539 |
9:55.68 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.61 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
536 |
9:56.76 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:53.62 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
532 |
9:58.18 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:53.78 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
524 |
10:01.28 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:05.67 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
514 |
10:05.18 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:52.48 |
(+12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
513 |
10:05.46 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.32 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
507 |
10:07.65 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.26 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
504 |
10:08.97 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.05 |
(+23.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
502 |
10:09.61 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:06.82 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
502 |
10:09.67 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:51.26 |
(+18.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
502 |
10:09.97 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.89 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
501 |
10:10.09 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.07 |
(+13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
485 |
10:16.75 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:05.84 |
(+10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
482 |
10:18.30 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:08.82 |
(+9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
467 |
10:24.83 |
+44.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:59.19 |
(+25.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 12.54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 4X100m VUV P-16 14-16 years - Final |
|
IKME 16 |
3:36.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Uinti |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
623 |
|
|
3:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
06A218 |
|
26.86 |
55.32 |
|
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
07A519 |
|
26.36 |
55.12 |
|
|
|
1:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pesälä |
2006 |
06A178 |
|
25.15 |
53.70 |
|
|
|
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
26.63 |
56.17 |
|
|
|
3:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo 1 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
618 |
|
|
3:40.88 |
+0.57 |
|
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
06A905 |
|
26.00 |
54.02 |
|
|
|
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Silander |
2006 |
06A061 |
|
26.00 |
54.70 |
|
|
|
1:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
26.34 |
55.95 |
|
|
|
2:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Laurila |
2006 |
06A667 |
|
26.66 |
56.21 |
|
|
|
3:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
560 |
|
|
3:48.32 |
+8.01 |
|
|
|
|
Risto Kallström |
2006 |
06A144 |
|
26.56 |
55.31 |
|
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Nummi |
2006 |
06A798 |
|
26.96 |
57.36 |
|
|
|
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
|
27.22 |
57.63 |
|
|
|
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Syvänen |
2007 |
07A401 |
|
27.47 |
58.02 |
|
|
|
3:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
543 |
|
|
3:50.64 |
+10.33 |
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
26.31 |
55.47 |
|
|
|
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Áron Zautasvili |
2006 |
06A560 |
|
26.11 |
55.10 |
|
|
|
1:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Uutela |
2008 |
08A672 |
|
27.45 |
59.64 |
|
|
|
2:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
06A199 |
|
27.52 |
1:00.43 |
|
|
|
3:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
15 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
518 |
|
|
3:54.38 |
+14.07 |
|
|
|
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
07A300 |
|
27.83 |
58.68 |
|
|
|
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Hinkka |
2007 |
07A243 |
|
27.40 |
57.37 |
|
|
|
1:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jouko Raunio |
2008 |
08A557 |
|
28.77 |
1:02.19 |
|
|
|
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Rosenström |
2007 |
07A279 |
|
26.41 |
56.14 |
|
|
|
3:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helsingfors Simsällskap 1 |
15 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
516 |
|
|
3:54.60 |
+14.29 |
|
|
|
|
Leevi Pixa |
2007 |
07A400 |
|
28.17 |
59.53 |
|
|
|
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kajava |
2007 |
07A391 |
|
27.52 |
58.05 |
|
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Autio |
2007 |
07A014 |
|
28.06 |
59.19 |
|
|
|
2:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
08A014 |
|
27.68 |
57.83 |
|
|
|
3:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simmis Grani |
16 |
Simmis Grani |
|
|
|
515 |
|
|
3:54.82 |
+14.51 |
|
|
|
|
Amos Mäkilä |
2007 |
07A308 |
|
27.54 |
57.00 |
|
|
|
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
07A732 |
|
28.23 |
59.44 |
|
|
|
1:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
06A843 |
|
28.07 |
58.93 |
|
|
|
2:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Rahkonen |
2007 |
07A079 |
|
28.37 |
59.45 |
|
|
|
3:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
512 |
|
|
3:55.28 |
+14.97 |
|
|
|
|
Ilari Hatunen |
2006 |
06A076 |
|
27.71 |
57.49 |
|
|
|
57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
28.13 |
58.84 |
|
|
|
1:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
28.43 |
59.30 |
|
|
|
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Westeråker |
2007 |
07A739 |
|
28.55 |
59.65 |
|
|
|
3:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ÅSK |
16 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
479 |
|
|
4:00.49 |
+20.18 |
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
27.07 |
57.29 |
|
|
|
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel sulonen |
2007 |
07A203 |
|
27.54 |
59.64 |
|
|
|
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
08A295 |
|
27.84 |
1:00.71 |
|
|
|
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
|
29.38 |
1:02.85 |
|
|
|
4:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cetus Espoo 3 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
443 |
|
|
4:06.90 |
+26.59 |
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
|
29.09 |
1:01.77 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikka Savonen |
2008 |
08B239 |
|
29.26 |
1:02.54 |
|
|
|
2:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
07A907 |
|
28.70 |
1:00.97 |
|
|
|
3:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kivi Kontinen |
2008 |
08B236 |
|
29.33 |
1:01.62 |
|
|
|
4:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanders |
16 |
Vanders |
|
|
|
436 |
|
|
4:08.17 |
+27.86 |
|
|
|
|
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
|
27.31 |
57.34 |
|
|
|
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nord |
2008 |
08A149 |
|
29.71 |
1:03.89 |
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
08A612 |
|
30.36 |
1:03.81 |
|
|
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
08A256 |
|
30.17 |
1:03.13 |
|
|
|
4:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joensuun Uimaseura |
16 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
432 |
|
|
4:08.86 |
+28.55 |
|
|
|
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
08A359 |
|
29.66 |
1:02.69 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Partinen |
2007 |
07A119 |
|
30.12 |
1:03.57 |
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
07A200 |
|
29.70 |
1:02.28 |
|
|
|
3:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Antto Koppinen |
2006 |
06A756 |
|
28.40 |
1:00.32 |
|
|
|
4:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raision Urheilijat |
16 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Joonatan Davie |
2006 |
06A283 |
|
27.08 |
56.63 |
|
|
|
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Koskela |
2007 |
07A255 |
|
26.90 |
56.26 |
|
|
|
1:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Aho |
2006 |
06A014 |
|
27.26 |
56.15 |
|
|
|
2:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
06A784 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 13.18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:09.51 |
|
|
|
Santeri Siiranen |
|
NoPy |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:07.07 |
|
|
|
Davin Lindholm |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:05.04 |
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
513 |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
505 |
1:11.39 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
481 |
1:12.58 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
457 |
1:13.83 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
454 |
1:13.96 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
440 |
1:14.73 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
407 |
1:16.71 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
400 |
1:17.19 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
395 |
1:17.51 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
390 |
1:17.81 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
384 |
1:18.24 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
373 |
1:18.97 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
359 |
1:20.00 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.72 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
355 |
1:20.28 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
354 |
1:20.34 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
352 |
1:20.49 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
351 |
1:20.63 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
348 |
1:20.83 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
348 |
1:20.84 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
345 |
1:21.04 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
344 |
1:21.11 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.18 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
341 |
1:21.40 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
340 |
1:21.42 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
336 |
1:21.74 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.47 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
332 |
1:22.14 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
330 |
1:22.31 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
326 |
1:22.61 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
322 |
1:22.94 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Arseni Tielinen |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
321 |
1:23.02 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
315 |
1:23.52 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
307 |
1:24.23 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.39 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
296 |
1:25.31 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
282 |
1:26.64 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin (käsiveto ja potku) aikana |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:09.51 |
|
|
|
Santeri Siiranen |
|
NoPy |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:07.07 |
|
|
|
Davin Lindholm |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:05.04 |
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
545 |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
499 |
1:11.68 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
491 |
1:12.09 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
480 |
1:12.60 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
473 |
1:13.00 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
462 |
1:13.54 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
454 |
1:14.00 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
451 |
1:14.15 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
448 |
1:14.32 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
444 |
1:14.54 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
440 |
1:14.76 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
437 |
1:14.91 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
421 |
1:15.89 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
417 |
1:16.12 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
403 |
1:16.96 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
396 |
1:17.40 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
392 |
1:17.66 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
391 |
1:17.72 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
382 |
1:18.36 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
373 |
1:18.98 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
362 |
1:19.74 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
356 |
1:20.25 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
353 |
1:20.47 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
350 |
1:20.64 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
341 |
1:21.36 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
339 |
1:21.51 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:09.51 |
|
|
|
Santeri Siiranen |
|
NoPy |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:07.07 |
|
|
|
Davin Lindholm |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:05.04 |
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
668 |
1:05.04 |
|
|
|
IKME 16 |
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
584 |
1:08.03 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
548 |
1:09.50 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
492 |
1:12.02 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
483 |
1:12.47 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
478 |
1:12.70 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
|
463 |
1:13.49 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
455 |
1:13.90 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
446 |
1:14.44 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
420 |
1:15.93 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
371 |
1:19.14 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.54.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:26.43 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:23.19 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:21.56 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
563 |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.12 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
546 |
2:34.30 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.66 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
527 |
2:36.13 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.11 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
520 |
2:36.76 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
511 |
2:37.67 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
499 |
2:38.93 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.36 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
498 |
2:39.05 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.18 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
496 |
2:39.30 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.06 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
491 |
2:39.85 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
487 |
2:40.25 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.76 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
480 |
2:41.04 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.92 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
475 |
2:41.53 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.42 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
471 |
2:42.05 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
471 |
2:42.06 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.60 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
467 |
2:42.50 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
465 |
2:42.77 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.72 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
465 |
2:42.79 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.27 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
458 |
2:43.60 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.87 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
456 |
2:43.84 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.99 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
452 |
2:44.30 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.73 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
446 |
2:44.95 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
442 |
2:45.45 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
439 |
2:45.83 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.57 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
429 |
2:47.19 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.74 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
429 |
2:47.19 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.48 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
425 |
2:47.63 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.14 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
413 |
2:49.29 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.91 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:26.43 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:23.19 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:21.56 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
601 |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.49 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
596 |
2:29.81 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
589 |
2:30.43 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.51 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
580 |
2:31.16 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.07 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
572 |
2:31.85 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.75 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
560 |
2:32.94 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.97 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
558 |
2:33.11 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
553 |
2:33.60 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.41 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
549 |
2:33.99 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.64 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
539 |
2:34.95 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.04 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
532 |
2:35.62 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.62 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
522 |
2:36.63 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.95 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
510 |
2:37.80 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.50 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
504 |
2:38.42 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
501 |
2:38.69 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.98 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
491 |
2:39.81 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.73 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
491 |
2:39.82 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.28 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
485 |
2:40.42 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
483 |
2:40.68 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.94 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
465 |
2:42.75 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.36 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
446 |
2:45.03 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.55 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:26.43 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:23.19 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:21.56 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
661 |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.07 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
627 |
2:27.31 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.41 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
609 |
2:28.74 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.49 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
575 |
2:31.61 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
572 |
2:31.91 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.78 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
567 |
2:32.33 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.42 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
562 |
2:32.74 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.37 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
562 |
2:32.82 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.29 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
554 |
2:33.56 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.10 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
553 |
2:33.57 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.45 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
549 |
2:34.02 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.20 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
542 |
2:34.63 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.37 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
541 |
2:34.75 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
530 |
2:35.83 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
519 |
2:36.86 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.64 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
519 |
2:36.86 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.98 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
502 |
2:38.60 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.69 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
483 |
2:40.73 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.64 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 17.55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.54.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m PU P-14-16 14-16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14- |
25.79 |
|
|
Ibrahim Ezzat |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
636 |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
622 |
26.08 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
601 |
26.38 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
593 |
26.50 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
546 |
27.24 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
535 |
27.42 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
521 |
27.66 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
521 |
27.67 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
518 |
27.72 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
518 |
27.72 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
|
510 |
27.87 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
506 |
27.93 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
504 |
27.97 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
498 |
28.08 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
498 |
28.08 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
28.36 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
480 |
28.44 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sisu Siitonen |
2007 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
466 |
28.72 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 18.18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.54.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T-13-15 13-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13- |
26.46 |
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
656 |
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
649 |
27.33 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
643 |
27.42 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
630 |
27.60 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
621 |
27.73 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
621 |
27.74 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minea Kumlander |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
602 |
28.03 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
601 |
28.04 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
596 |
28.12 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
586 |
28.28 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
570 |
28.54 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
568 |
28.57 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
565 |
28.63 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
564 |
28.64 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
562 |
28.67 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
560 |
28.70 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
555 |
28.79 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
555 |
28.80 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
554 |
28.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
554 |
28.82 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
554 |
28.82 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
546 |
28.96 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
543 |
29.00 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
543 |
29.01 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
542 |
29.02 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
541 |
29.04 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
531 |
29.23 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eevi Riekki |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
519 |
29.45 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
517 |
29.48 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
502 |
29.77 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 18.27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.54.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
IKME 14 |
8:49.82 |
|
|
|
Matias Koski |
|
Dynamo |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
8:46.85 |
|
|
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
8:28.94 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
546 |
9:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:12.60 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
505 |
9:27.53 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:59.29 |
(-31.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
502 |
9:28.57 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:27.53 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
479 |
9:37.73 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.75 |
(+16.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
469 |
9:41.72 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:40.30 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
456 |
9:47.25 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:54.15 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
455 |
9:47.70 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:54.50 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
449 |
9:50.05 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.88 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
442 |
9:53.49 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:07.99 |
(-14.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
402 |
10:12.32 |
+59.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:56.57 |
(+15.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
396 |
10:15.32 |
+1:02.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:06.25 |
(+9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
380 |
10:24.13 |
+1:11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:05.06 |
(+19.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 19.15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
IKME 14 |
8:49.82 |
|
|
|
Matias Koski |
|
Dynamo |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
8:46.85 |
|
|
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
8:28.94 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
631 |
8:46.85 |
|
|
|
|
IKME 15 |
|
|
|
Entry time: 8:55.95 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
594 |
8:57.74 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:56.53 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
568 |
9:05.70 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:08.87 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
558 |
9:09.15 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:12.13 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
553 |
9:10.76 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:18.91 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
547 |
9:12.68 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:26.29 |
(-13.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
534 |
9:17.04 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:33.68 |
(-16.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
505 |
9:27.52 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.53 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
485 |
9:35.25 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:41.66 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
479 |
9:37.80 |
+50.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:38.16 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Westeråker |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
478 |
9:37.98 |
+51.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.82 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
475 |
9:39.38 |
+52.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:41.63 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
472 |
9:40.30 |
+53.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.62 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
453 |
9:48.38 |
+1:01.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.02 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
438 |
9:54.94 |
+1:08.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:49.27 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
386 |
10:20.81 |
+1:33.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:46.56 |
(+34.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 19.15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
IKME 14 |
8:49.82 |
|
|
|
Matias Koski |
|
Dynamo |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
8:46.85 |
|
|
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
17.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
8:28.94 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
631 |
8:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:45.71 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
608 |
8:53.47 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:52.56 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
592 |
8:58.23 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:58.34 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
580 |
9:02.09 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:57.00 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
548 |
9:12.46 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:04.03 |
(+8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
532 |
9:17.72 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:19.55 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
527 |
9:19.72 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:17.63 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
524 |
9:20.57 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:24.39 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
514 |
9:24.32 |
+37.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:28.88 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
510 |
9:25.67 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:19.53 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
503 |
9:28.33 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:18.90 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
481 |
9:36.83 |
+49.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.08 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 19.15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4X100m VUV T-15 13-15 years - Final |
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
3:59.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Aurajoen Uinti 1 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
647 |
|
|
4:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
29.25 |
1:00.45 |
|
|
|
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
07A001 |
|
28.52 |
1:00.71 |
|
|
|
2:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kumlander |
2007 |
07A507 |
|
27.98 |
1:01.16 |
|
|
|
3:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Holma |
2008 |
08A016 |
|
28.32 |
1:00.04 |
|
|
|
4:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lappeenrannan Uimarit tytöt |
15 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
621 |
|
|
4:05.76 |
+3.40 |
|
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
08A412 |
|
29.11 |
1:00.57 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Salo |
2007 |
07A325 |
|
29.00 |
1:01.84 |
|
|
|
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hynönen |
2008 |
08A072 |
|
29.73 |
1:02.50 |
|
|
|
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
07A076 |
|
28.60 |
1:00.85 |
|
|
|
4:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo 1 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
618 |
|
|
4:06.10 |
+3.74 |
|
|
|
|
Ida Savolainen |
2007 |
07A574 |
|
29.84 |
1:01.94 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Nieminen |
2007 |
07A645 |
|
29.57 |
1:02.65 |
|
|
|
2:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
07A078 |
|
29.20 |
1:00.76 |
|
|
|
3:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
29.18 |
1:00.75 |
|
|
|
4:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS 1 |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
603 |
|
|
4:08.08 |
+5.72 |
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
29.25 |
1:00.24 |
|
|
|
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joanna Högback |
2007 |
07A150 |
|
29.30 |
1:01.61 |
|
|
|
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
29.16 |
1:02.17 |
|
|
|
3:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
30.29 |
1:04.06 |
|
|
|
4:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oulun Uinti |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
603 |
|
|
4:08.10 |
+5.74 |
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
28.55 |
59.14 |
|
|
|
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
29.72 |
1:02.86 |
|
|
|
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Netta Moilanen |
2009 |
09A114 |
|
30.30 |
1:03.15 |
|
|
|
3:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Säntti |
2008 |
08A001 |
|
29.70 |
1:02.95 |
|
|
|
4:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jyväskylän Aalto |
15 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
587 |
|
|
4:10.35 |
+7.99 |
|
|
|
|
Emilia Isoviita |
2007 |
07A704 |
|
28.73 |
1:01.34 |
|
|
|
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Räihä |
2008 |
08A148 |
|
30.46 |
1:03.84 |
|
|
|
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
07A041 |
|
30.19 |
1:03.40 |
|
|
|
3:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelli Kiho |
2008 |
08A224 |
|
29.25 |
1:01.77 |
|
|
|
4:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lahden Uimaseura |
15 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
564 |
|
|
4:13.65 |
+11.29 |
|
|
|
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
08A101 |
|
30.26 |
1:03.14 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Simberg |
2007 |
07A087 |
|
29.93 |
1:04.05 |
|
|
|
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Haverinen |
2007 |
07A176 |
|
29.36 |
1:02.05 |
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Awa Laukkanen |
2008 |
08A536 |
|
30.63 |
1:04.41 |
|
|
|
4:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Raision Urheilijat |
15 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
561 |
|
|
4:14.10 |
+11.74 |
|
|
|
|
Mona Hankavuori |
2009 |
09A510 |
|
30.30 |
1:03.52 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
07A849 |
|
30.38 |
1:03.89 |
|
|
|
2:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karvonen |
2009 |
09A209 |
|
30.89 |
1:04.19 |
|
|
|
3:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Peltola |
2007 |
07A060 |
|
29.52 |
1:02.50 |
|
|
|
4:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aurajoen Uinti 2 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
552 |
|
|
4:15.47 |
+13.11 |
|
|
|
|
Linnea Koski |
2007 |
07A075 |
|
30.30 |
1:03.36 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Danska |
2009 |
09A016 |
|
30.01 |
1:03.66 |
|
|
|
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miisa Järvinen |
2007 |
07A468 |
|
30.10 |
1:05.18 |
|
|
|
3:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Pakomäki |
2008 |
08A225 |
|
29.76 |
1:03.27 |
|
|
|
4:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cetus Espoo 2 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
551 |
|
|
4:15.63 |
+13.27 |
|
|
|
|
Matilda Leppänen |
2007 |
07A067 |
|
31.00 |
1:04.85 |
|
|
|
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
30.54 |
1:03.40 |
|
|
|
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
|
30.46 |
1:04.03 |
|
|
|
3:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
09A347 |
|
29.68 |
1:03.35 |
|
|
|
4:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanders |
15 |
Vanders |
|
|
|
548 |
|
|
4:16.23 |
+13.87 |
|
|
|
|
Veera Oila |
2007 |
07A056 |
|
30.87 |
1:04.29 |
|
|
|
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Laiho |
2008 |
08A687 |
|
30.00 |
1:02.98 |
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
08A449 |
|
31.19 |
1:05.77 |
|
|
|
3:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilona Kallio |
2009 |
09A211 |
|
29.74 |
1:03.19 |
|
|
|
4:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joensuun Uimaseura |
15 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
545 |
|
|
4:16.56 |
+14.20 |
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
|
29.20 |
1:03.27 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eevi Riekki |
2007 |
07A276 |
|
29.66 |
1:03.71 |
|
|
|
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esra Ergüner |
2007 |
07A077 |
|
30.92 |
1:06.00 |
|
|
|
3:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anri Parviainen |
2008 |
08A080 |
|
29.08 |
1:03.58 |
|
|
|
4:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
TaTU Tampere |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
542 |
|
|
4:17.12 |
+14.76 |
|
|
|
|
Janna Saloniemi |
2009 |
09A037 |
|
31.71 |
1:36.16 |
|
|
|
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
|
32.62 |
1:02.29 |
|
|
|
2:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
|
33.92 |
1:04.32 |
|
|
|
3:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Mikkonen |
2008 |
08A490 |
|
34.35 |
3:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Porin Uimaseura |
15 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
529 |
|
|
4:19.27 |
+16.91 |
|
|
|
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
07A039 |
|
29.84 |
1:03.52 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Harell |
2007 |
07B237 |
|
30.94 |
1:04.85 |
|
|
|
2:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Huppunen |
2008 |
08A034 |
|
30.47 |
1:05.14 |
|
|
|
3:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
09A528 |
|
31.08 |
1:05.76 |
|
|
|
4:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aurajoen Uinti Ry 3 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
508 |
|
|
4:22.73 |
+20.37 |
|
|
|
|
Nella Imponen |
2007 |
07A517 |
|
31.45 |
1:06.36 |
|
|
|
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
08A071 |
|
30.58 |
1:36.13 |
|
|
|
2:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
09A138 |
|
34.80 |
1:05.22 |
|
|
|
3:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Knuutila |
2008 |
08A346 |
|
35.02 |
3:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oulun Lohet Tytöt 2 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
503 |
|
|
4:23.53 |
+21.17 |
|
|
|
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
09A406 |
|
31.17 |
1:06.71 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
31.09 |
1:05.44 |
|
|
|
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enni Alatalo |
2007 |
07A821 |
|
31.93 |
1:37.02 |
|
|
|
3:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
34.36 |
3:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cetus Espoo 3 |
14 |
Cetus Espoo |
|
|
|
495 |
|
|
4:24.97 |
+22.61 |
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
|
30.93 |
1:05.31 |
|
|
|
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
08A188 |
|
31.94 |
1:06.01 |
|
|
|
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Minni Kovalainen |
2008 |
08A196 |
|
31.37 |
1:06.51 |
|
|
|
3:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Martikainen |
2008 |
08A343 |
|
31.25 |
1:07.14 |
|
|
|
4:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Uinti Tampere |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
489 |
|
|
4:26.14 |
+23.78 |
|
|
|
|
Veera Malmelin |
2007 |
07A196 |
|
31.01 |
1:06.61 |
|
|
|
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Linna |
2009 |
09A352 |
|
31.01 |
1:05.16 |
|
|
|
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Ruottinen |
2007 |
07A145 |
|
31.13 |
1:06.21 |
|
|
|
3:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meea Kinnunen |
2009 |
09A323 |
|
30.92 |
1:08.16 |
|
|
|
4:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vanders 2 |
14 |
Vanders |
|
|
|
477 |
|
|
4:28.36 |
+26.00 |
|
|
|
|
Fiia Immonen |
2008 |
08A181 |
|
31.19 |
1:06.02 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
08A450 |
|
31.73 |
1:08.29 |
|
|
|
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
09A235 |
|
32.37 |
1:08.32 |
|
|
|
3:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Kovanen |
2009 |
09A095 |
|
31.29 |
1:05.73 |
|
|
|
4:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oulun Lohet Tytöt 1 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
30.91 |
1:04.85 |
|
|
|
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laine |
2008 |
08A302 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ÅSK |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
29.94 |
1:02.26 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Syrjänen |
2009 |
09A058 |
|
30.61 |
1:04.39 |
|
|
|
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
07A278 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
09A118 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.6.2022 19.53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.55.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:39.86 |
|
|
|
Ellen Kaituri |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:36.51 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:34.93 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
564 |
2:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.71 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
2:54.42 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.20 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
502 |
2:54.74 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.60 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
493 |
2:55.79 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.61 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
480 |
2:57.39 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.18 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
463 |
2:59.51 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
447 |
3:01.69 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.99 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
443 |
3:02.15 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.22 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
437 |
3:03.09 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.60 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
434 |
3:03.52 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.48 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
430 |
3:04.02 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
428 |
3:04.30 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.38 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Hoffren |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
425 |
3:04.74 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.30 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
414 |
3:06.35 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.04 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
414 |
3:06.36 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.10 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
411 |
3:06.83 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.15 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
405 |
3:07.75 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.80 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
399 |
3:08.72 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.95 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
394 |
3:09.44 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.38 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
380 |
3:11.81 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.76 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 10.39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:39.86 |
|
|
|
Ellen Kaituri |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:36.51 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:34.93 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
627 |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.58 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
582 |
2:46.38 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
564 |
2:48.12 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.95 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
499 |
2:55.16 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.06 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
481 |
2:57.22 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.98 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
479 |
2:57.53 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
478 |
2:57.71 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.91 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
477 |
2:57.76 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.55 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
2:58.03 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
474 |
2:58.13 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.75 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
468 |
2:58.85 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.30 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
468 |
2:58.94 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
|
465 |
2:59.25 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.11 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
465 |
2:59.26 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.34 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
462 |
2:59.70 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.31 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
439 |
3:02.81 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.19 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
437 |
3:03.07 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
433 |
3:03.64 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.91 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
421 |
3:05.36 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.95 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 10.39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:39.86 |
|
|
|
Ellen Kaituri |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:36.51 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:34.93 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
|
SCV |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
572 |
2:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.74 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
568 |
2:47.77 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.47 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
508 |
2:54.04 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.15 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
502 |
2:54.80 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.59 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
496 |
2:55.50 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.55 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
2:56.88 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.08 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
478 |
2:57.66 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.34 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
460 |
2:59.88 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.91 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
459 |
3:00.07 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
457 |
3:00.35 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(+8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
457 |
3:00.38 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.27 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
453 |
3:00.83 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.00 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
453 |
3:00.90 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.62 |
(+8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
452 |
3:01.02 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.05 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
445 |
3:01.99 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(+8.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
430 |
3:04.01 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.03 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
417 |
3:05.89 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(+13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 10.39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:14.38 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:10.69 |
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.32 |
|
|
|
Aku Kaila |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
489 |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.65 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
444 |
2:26.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.45 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
438 |
2:27.34 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.12 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
420 |
2:29.37 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.06 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
409 |
2:30.73 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.69 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
399 |
2:31.95 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.19 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
384 |
2:33.86 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.15 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
381 |
2:34.28 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.45 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
379 |
2:34.57 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.76 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
375 |
2:35.08 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.70 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
373 |
2:35.44 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.89 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
365 |
2:36.54 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.43 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
361 |
2:37.13 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.63 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
360 |
2:37.21 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
353 |
2:38.34 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.85 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
352 |
2:38.49 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
348 |
2:39.08 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
339 |
2:40.37 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.11 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
338 |
2:40.65 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.02 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
315 |
2:44.41 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.19 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:14.38 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:10.69 |
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.32 |
|
|
|
Aku Kaila |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
628 |
2:10.69 |
|
|
|
|
IKME 15 |
|
|
|
Entry time: 2:11.62 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
549 |
2:16.66 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.02 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
488 |
2:22.06 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.58 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
483 |
2:22.60 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.65 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
479 |
2:22.96 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.28 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
435 |
2:27.61 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.17 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
429 |
2:28.34 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.68 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
421 |
2:29.23 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.79 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
412 |
2:30.39 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.99 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
406 |
2:31.14 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.65 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
403 |
2:31.46 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
353 |
2:38.34 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.45 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:14.38 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:10.69 |
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
2:10.32 |
|
|
|
Aku Kaila |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
568 |
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.30 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
2:17.70 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.50 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
2:18.15 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
512 |
2:19.82 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.87 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
493 |
2:21.63 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.52 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
475 |
2:23.42 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.17 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
457 |
2:25.23 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.57 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
457 |
2:25.26 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.70 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
|
455 |
2:25.43 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.16 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
450 |
2:25.97 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
431 |
2:28.10 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.92 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
429 |
2:28.30 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
427 |
2:28.56 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
424 |
2:28.88 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.42 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
418 |
2:29.67 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.13 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m SU T-13-15 13-15 years - Final |
|
|
IKME 13- |
30.06 |
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
628 |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
624 |
31.57 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
604 |
31.91 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
567 |
32.58 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
561 |
32.70 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
559 |
32.74 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
557 |
32.79 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
553 |
32.87 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
547 |
32.97 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
545 |
33.01 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Kumlander |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
535 |
33.23 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
526 |
33.42 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
520 |
33.54 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
520 |
33.54 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
515 |
33.65 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
511 |
33.73 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
510 |
33.75 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
509 |
33.78 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
507 |
33.83 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
506 |
33.84 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
505 |
33.86 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
502 |
33.94 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
498 |
34.02 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
488 |
34.25 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
484 |
34.35 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
479 |
34.46 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:05.45 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.09 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:03.26 |
|
|
|
Anniina Kallio |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
517 |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
496 |
1:10.05 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
492 |
1:10.26 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
482 |
1:10.74 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
452 |
1:12.28 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
1:12.57 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
440 |
1:12.94 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
433 |
1:13.30 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
428 |
1:13.60 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
426 |
1:13.69 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
425 |
1:13.77 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
417 |
1:14.26 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
415 |
1:14.33 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
401 |
1:15.23 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
389 |
1:15.95 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
375 |
1:16.90 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
373 |
1:17.01 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
370 |
1:17.25 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
370 |
1:17.28 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
367 |
1:17.43 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
359 |
1:17.99 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
351 |
1:18.61 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
336 |
1:19.76 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
325 |
1:20.67 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
325 |
1:20.68 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
318 |
1:21.23 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:05.45 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.09 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:03.26 |
|
|
|
Anniina Kallio |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
622 |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
575 |
1:06.69 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
539 |
1:08.16 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
534 |
1:08.36 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
498 |
1:09.95 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
472 |
1:11.23 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
469 |
1:11.38 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
467 |
1:11.48 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
463 |
1:11.69 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
461 |
1:11.77 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
460 |
1:11.82 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
456 |
1:12.04 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
453 |
1:12.21 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
435 |
1:13.18 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
434 |
1:13.24 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
425 |
1:13.78 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
413 |
1:14.45 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
408 |
1:14.76 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
402 |
1:15.13 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
392 |
1:15.78 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
366 |
1:17.50 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m PU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
1:05.45 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.09 |
|
|
|
Aino Hinkka |
|
UKK |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:03.26 |
|
|
|
Anniina Kallio |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
670 |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
624 |
1:04.92 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
597 |
1:05.88 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
553 |
1:07.59 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
541 |
1:08.07 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
503 |
1:09.74 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
501 |
1:09.84 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
498 |
1:09.98 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
494 |
1:10.17 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
492 |
1:10.25 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
492 |
1:10.25 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
488 |
1:10.43 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
480 |
1:10.82 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
472 |
1:11.22 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
461 |
1:11.81 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
455 |
1:12.12 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
446 |
1:12.60 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
440 |
1:12.89 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
431 |
1:13.44 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
422 |
1:13.92 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
400 |
1:15.28 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
374 |
1:16.94 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
361 |
1:17.90 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(+7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 11.44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:21.59 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:13.38 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:05.47 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
590 |
4:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.75 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
547 |
4:28.99 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.26 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
506 |
4:36.15 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.65 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
500 |
4:37.25 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.51 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
485 |
4:40.04 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.88 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
483 |
4:40.42 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.96 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
472 |
4:42.49 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.90 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
441 |
4:48.92 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.74 |
(+8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
441 |
4:49.06 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.28 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
441 |
4:49.10 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.58 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
440 |
4:49.20 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.54 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
435 |
4:50.42 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.74 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
431 |
4:51.24 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.68 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
427 |
4:52.10 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.48 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
417 |
4:54.55 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.06 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
415 |
4:54.93 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.66 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
412 |
4:55.66 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.83 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
409 |
4:56.30 |
+33.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.84 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
406 |
4:57.02 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.39 |
(+14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
400 |
4:58.53 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.48 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
395 |
4:59.85 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.63 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
393 |
5:00.25 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.10 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
337 |
5:16.08 |
+53.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.53 |
(+23.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 12.22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:21.59 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:13.38 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:05.47 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
615 |
4:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.89 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
610 |
4:19.42 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.60 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
601 |
4:20.73 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.57 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
594 |
4:21.74 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.59 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
553 |
4:28.03 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.13 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
542 |
4:29.88 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.66 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
502 |
4:36.83 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.29 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
498 |
4:37.48 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.25 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
491 |
4:38.77 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.88 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
490 |
4:38.98 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.61 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
487 |
4:39.61 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.81 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
483 |
4:40.48 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.61 |
(+9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 12.22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:21.59 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:13.38 |
|
|
|
Alex Lydman |
|
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:05.47 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
641 |
4:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.36 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
595 |
4:21.56 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.36 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
558 |
4:27.29 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.52 |
(+9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
534 |
4:31.19 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.50 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
532 |
4:31.46 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.47 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
528 |
4:32.12 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.99 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
528 |
4:32.16 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.79 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
526 |
4:32.47 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.39 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
490 |
4:38.96 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.40 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 12.22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X100m SKUV P-16 14-16 years - Final |
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
3:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo 1 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
629 |
|
|
4:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
30.37 |
1:01.89 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
06A905 |
|
29.87 |
1:05.69 |
|
|
|
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risto Kallström |
2006 |
06A144 |
|
26.63 |
59.52 |
|
|
|
3:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Silander |
2006 |
06A061 |
|
26.31 |
54.18 |
|
|
|
4:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Uinti |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
617 |
|
|
4:02.84 |
+1.56 |
|
|
|
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
07A519 |
|
29.28 |
1:00.32 |
|
|
|
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
06A218 |
|
31.95 |
1:07.61 |
|
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pesälä |
2006 |
06A178 |
|
27.11 |
58.89 |
|
|
|
3:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
26.59 |
56.02 |
|
|
|
4:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raision Urheilijat |
16 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
518 |
|
|
4:17.46 |
+16.18 |
|
|
|
|
Joonatan Davie |
2006 |
06A283 |
|
31.07 |
1:03.48 |
|
|
|
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Aho |
2006 |
06A014 |
|
34.69 |
1:13.55 |
|
|
|
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Törnström |
2006 |
06A160 |
|
29.07 |
1:04.84 |
|
|
|
3:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Koskela |
2007 |
07A255 |
|
27.05 |
55.59 |
|
|
|
4:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingfors Simsällskap 1 |
15 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
517 |
|
|
4:17.51 |
+16.23 |
|
|
|
|
Leevi Pixa |
2007 |
07A400 |
|
30.40 |
1:03.28 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
08A014 |
|
34.05 |
1:13.01 |
|
|
|
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Autio |
2007 |
07A014 |
|
30.51 |
1:03.64 |
|
|
|
3:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kajava |
2007 |
07A391 |
|
27.01 |
57.58 |
|
|
|
4:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simmis Grani |
16 |
Simmis Grani |
|
|
|
510 |
|
|
4:18.73 |
+17.45 |
|
|
|
|
Johan Hujanen |
2006 |
06A138 |
|
31.52 |
1:05.91 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
07A732 |
|
33.34 |
1:10.75 |
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amos Mäkilä |
2007 |
07A308 |
|
29.57 |
1:02.52 |
|
|
|
3:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
06A843 |
|
28.42 |
59.55 |
|
|
|
4:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
506 |
|
|
4:19.44 |
+18.16 |
|
|
|
|
Christian Nummi |
2006 |
06A798 |
|
31.23 |
1:05.81 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
06A763 |
|
34.22 |
1:12.96 |
|
|
|
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Syvänen |
2007 |
07A401 |
|
30.07 |
1:04.13 |
|
|
|
3:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Laurila |
2006 |
06A667 |
|
26.51 |
56.54 |
|
|
|
4:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uinti Tampere |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
492 |
|
|
4:21.86 |
+20.58 |
|
|
|
|
Jesse Uutela |
2008 |
08A672 |
|
35.20 |
1:13.17 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Uitto |
2007 |
07A217 |
|
33.36 |
1:13.35 |
|
|
|
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Áron Zautasvili |
2006 |
06A560 |
|
27.13 |
59.98 |
|
|
|
3:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
25.94 |
55.36 |
|
|
|
4:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
15 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
466 |
|
|
4:26.69 |
+25.41 |
|
|
|
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
07A300 |
|
32.33 |
1:07.92 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juho Rosenström |
2007 |
07A279 |
|
33.90 |
1:13.72 |
|
|
|
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väinö Hinkka |
2007 |
07A243 |
|
28.08 |
1:01.75 |
|
|
|
3:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jouko Raunio |
2008 |
08A557 |
|
29.55 |
1:03.30 |
|
|
|
4:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seinäjoen Uimarit |
16 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
443 |
|
|
4:31.12 |
+29.84 |
|
|
|
|
Andras Galos |
2006 |
06B144 |
|
31.75 |
1:06.02 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Juntti |
2008 |
08A342 |
|
36.62 |
1:18.10 |
|
|
|
2:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
07A543 |
|
31.58 |
1:06.42 |
|
|
|
3:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Tavast |
2007 |
07A495 |
|
28.13 |
1:00.58 |
|
|
|
4:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
ÅSK |
16 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
432 |
|
|
4:33.45 |
+32.17 |
|
|
|
|
Milo Kallio |
2008 |
08A375 |
|
35.74 |
1:13.47 |
|
|
|
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amos Korin |
2008 |
08A377 |
|
37.59 |
1:18.86 |
|
|
|
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel sulonen |
2007 |
07A203 |
|
29.53 |
1:04.34 |
|
|
|
3:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
26.72 |
56.78 |
|
|
|
4:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vanders |
16 |
Vanders |
|
|
|
426 |
|
|
4:34.65 |
+33.37 |
|
|
|
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
08A256 |
|
35.17 |
1:11.61 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
08B061 |
|
34.17 |
1:15.48 |
|
|
|
2:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nord |
2008 |
08A149 |
|
33.53 |
1:10.09 |
|
|
|
3:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
|
26.91 |
57.47 |
|
|
|
4:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
424 |
|
|
4:35.09 |
+33.81 |
|
|
|
|
Arvid Kaas |
2008 |
08A689 |
|
34.60 |
1:10.02 |
|
|
|
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilari Hatunen |
2006 |
06A076 |
|
34.15 |
1:15.84 |
|
|
|
2:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
32.49 |
1:09.41 |
|
|
|
3:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
29.18 |
59.82 |
|
|
|
4:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cetus Espoo 3 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
421 |
|
|
4:35.68 |
+34.40 |
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
|
33.76 |
1:09.57 |
|
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Pokidko |
2007 |
07A406 |
|
35.36 |
1:16.39 |
|
|
|
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
07A907 |
|
30.82 |
1:08.64 |
|
|
|
3:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kivi Kontinen |
2008 |
08B236 |
|
28.91 |
1:01.08 |
|
|
|
4:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 12.46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 13.39.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
5:11.18 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
5:06.24 |
|
|
|
Patricia Aschan |
|
SomE |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:59.05 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
535 |
5:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.82 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
471 |
5:42.14 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.97 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
5:42.64 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.54 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
462 |
5:44.31 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.02 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
459 |
5:45.17 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.51 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
454 |
5:46.43 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.02 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
439 |
5:50.34 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.92 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
439 |
5:50.38 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.84 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
438 |
5:50.47 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.41 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
437 |
5:50.96 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.19 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
425 |
5:54.11 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.98 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
418 |
5:56.19 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.25 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
408 |
5:58.91 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.97 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
406 |
5:59.64 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.52 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
395 |
6:03.02 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.85 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
372 |
6:10.28 |
+42.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.38 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden tai kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tultaessa |
|
|
|
|
- |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
5:11.18 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
5:06.24 |
|
|
|
Patricia Aschan |
|
SomE |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:59.05 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
579 |
5:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.81 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
565 |
5:22.09 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.27 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
557 |
5:23.55 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.23 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
534 |
5:28.20 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.43 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
522 |
5:30.76 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.48 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
518 |
5:31.55 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.46 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
517 |
5:31.68 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.08 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
496 |
5:36.45 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.28 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
488 |
5:38.23 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
472 |
5:41.90 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.17 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
462 |
5:44.50 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.20 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
460 |
5:45.01 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.01 |
(+14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
458 |
5:45.44 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.93 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
456 |
5:45.89 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.54 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
448 |
5:47.87 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.80 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
441 |
5:49.89 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.97 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
429 |
5:53.05 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.41 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
418 |
5:56.24 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.67 |
(+13.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m SKU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
5:11.18 |
|
|
|
Louna Kasvio |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
5:06.24 |
|
|
|
Patricia Aschan |
|
SomE |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:59.05 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
633 |
5:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.30 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
629 |
5:10.80 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.55 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
560 |
5:22.99 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.69 |
(+9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
553 |
5:24.40 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.94 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
520 |
5:31.15 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.89 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
516 |
5:31.94 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.84 |
(+8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
499 |
5:35.73 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.09 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
488 |
5:38.29 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.88 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
485 |
5:38.97 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.37 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 17.55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 17.55.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m RU P-14-16 14-16 years - Final |
|
|
IKME 14- |
29.77 |
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
662 |
29.77 |
|
|
|
IKME 14-16 |
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
584 |
31.04 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
569 |
31.31 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
552 |
31.62 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
|
543 |
31.79 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
513 |
32.40 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
509 |
32.50 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
508 |
32.52 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
506 |
32.56 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
496 |
32.77 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
476 |
33.22 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
474 |
33.28 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
474 |
33.28 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
33.30 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
472 |
33.32 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
472 |
33.32 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
468 |
33.40 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
468 |
33.42 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
467 |
33.44 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
432 |
34.31 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
430 |
34.37 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 17.56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 17.56.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
1:06.91 |
|
|
|
Emelie Pärnänen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.87 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:04.97 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
583 |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
546 |
1:10.28 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
488 |
1:12.97 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
484 |
1:13.17 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
481 |
1:13.29 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
468 |
1:13.98 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
459 |
1:14.46 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
458 |
1:14.53 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
444 |
1:15.30 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
443 |
1:15.32 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
443 |
1:15.33 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
438 |
1:15.61 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
436 |
1:15.75 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
419 |
1:16.77 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
416 |
1:16.95 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
415 |
1:17.02 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
410 |
1:17.28 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Wuorio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
406 |
1:17.57 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
405 |
1:17.63 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
401 |
1:17.87 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
399 |
1:18.01 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
389 |
1:18.66 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
1:06.91 |
|
|
|
Emelie Pärnänen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.87 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:04.97 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
593 |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
583 |
1:08.77 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
575 |
1:09.08 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
552 |
1:10.01 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
550 |
1:10.11 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
510 |
1:11.90 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
500 |
1:12.34 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
466 |
1:14.10 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
463 |
1:14.23 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
450 |
1:14.96 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
449 |
1:15.00 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
441 |
1:15.44 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.28 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
431 |
1:16.02 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Keula |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
425 |
1:16.38 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
396 |
1:18.20 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m SU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
1:06.91 |
|
|
|
Emelie Pärnänen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:04.87 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:04.97 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
638 |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.12 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
608 |
1:07.81 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
587 |
1:08.59 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
527 |
1:11.09 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
525 |
1:11.17 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Palojärvi |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
512 |
1:11.81 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
510 |
1:11.90 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
508 |
1:11.96 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
508 |
1:11.98 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
501 |
1:12.30 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
501 |
1:12.32 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
497 |
1:12.48 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
488 |
1:12.97 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
487 |
1:12.98 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
487 |
1:12.99 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
479 |
1:13.40 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
479 |
1:13.40 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
461 |
1:14.32 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
456 |
1:14.62 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
447 |
1:15.09 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
444 |
1:15.30 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 18.15.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
54.76 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
53.04 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
52.48 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
581 |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
552 |
57.17 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
550 |
57.25 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
549 |
57.27 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
529 |
57.98 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
508 |
58.78 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
483 |
59.76 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
483 |
59.77 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
474 |
1:00.14 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.35 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
473 |
1:00.17 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
465 |
1:00.52 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
462 |
1:00.68 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.08 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
458 |
1:00.82 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
456 |
1:00.91 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
453 |
1:01.05 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
453 |
1:01.05 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
444 |
1:01.46 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
435 |
1:01.90 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
426 |
1:02.32 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
424 |
1:02.42 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
417 |
1:02.74 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.95 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
417 |
1:02.77 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
414 |
1:02.94 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
410 |
1:03.10 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
409 |
1:03.18 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
407 |
1:03.25 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
401 |
1:03.57 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
393 |
1:03.99 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
390 |
1:04.20 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
385 |
1:04.44 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
346 |
1:06.76 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
54.76 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
53.04 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
52.48 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
607 |
55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.16 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
587 |
56.01 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
579 |
56.26 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
568 |
56.64 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
561 |
56.85 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
557 |
57.01 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
554 |
57.10 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
554 |
57.11 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
528 |
58.03 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
521 |
58.29 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.42 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
517 |
58.44 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
508 |
58.78 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
498 |
59.17 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
491 |
59.46 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
478 |
59.98 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.15 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
475 |
1:00.10 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
471 |
1:00.26 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
471 |
1:00.29 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
451 |
1:01.16 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
54.76 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
53.04 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
52.48 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
668 |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
635 |
54.56 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
628 |
54.76 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.41 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
601 |
55.57 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
596 |
55.73 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
561 |
56.86 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
556 |
57.04 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
548 |
57.29 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.24 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
543 |
57.47 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.54 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
542 |
57.50 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
|
539 |
57.61 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
|
536 |
57.74 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
535 |
57.77 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
511 |
58.67 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 18.46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 18.47.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:11.57 |
|
|
|
Aino Otava |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:08.43 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:06.60 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
584 |
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.51 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
574 |
2:15.90 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.78 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
548 |
2:17.98 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.46 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
521 |
2:20.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.74 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
521 |
2:20.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
518 |
2:20.67 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.58 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
504 |
2:21.89 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.85 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
503 |
2:21.98 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
2:22.34 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
491 |
2:23.14 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.06 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
491 |
2:23.20 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.84 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
486 |
2:23.68 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.89 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
485 |
2:23.79 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.97 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
484 |
2:23.86 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.56 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
480 |
2:24.21 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.68 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
475 |
2:24.71 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.06 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
471 |
2:25.14 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
465 |
2:25.80 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.69 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
462 |
2:26.14 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.18 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
457 |
2:26.60 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.11 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
452 |
2:27.17 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.96 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
420 |
2:30.75 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.70 |
(+10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:11.57 |
|
|
|
Aino Otava |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:08.43 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:06.60 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
667 |
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.37 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
662 |
2:09.59 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.03 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
660 |
2:09.71 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
584 |
2:15.13 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.05 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
575 |
2:15.85 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.50 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
567 |
2:16.50 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.34 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
555 |
2:17.47 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.38 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
544 |
2:18.38 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.89 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
530 |
2:19.53 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.70 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
512 |
2:21.21 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.85 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
508 |
2:21.51 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.46 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
493 |
2:22.95 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.76 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:11.57 |
|
|
|
Aino Otava |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:08.43 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:06.60 |
|
|
|
Petra Ansaranta |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
641 |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.64 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
626 |
2:12.06 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.01 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
611 |
2:13.09 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.69 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
600 |
2:13.90 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.33 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
588 |
2:14.82 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.48 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
586 |
2:14.96 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
586 |
2:14.99 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.32 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
|
554 |
2:17.48 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.65 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
553 |
2:17.62 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.07 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
552 |
2:17.68 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.93 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
549 |
2:17.97 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.49 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
546 |
2:18.15 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.71 |
(+7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
546 |
2:18.19 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.70 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
545 |
2:18.27 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.43 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
544 |
2:18.32 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
542 |
2:18.52 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.14 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
528 |
2:19.73 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
526 |
2:19.92 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
523 |
2:20.20 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.03 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
516 |
2:20.84 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.68 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
490 |
2:23.22 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.76 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 19.15.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:19.40 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
2:12.77 |
|
|
|
Arttu Mäenpää |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:07.46 |
|
|
|
Lari Tumanoff |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
501 |
2:19.40 |
|
|
|
|
IKME 14 |
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
444 |
2:25.10 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.39 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
403 |
2:29.88 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.65 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
313 |
2:42.93 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
306 |
2:44.26 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.08 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
292 |
2:46.89 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.38 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
291 |
2:47.02 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.44 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
290 |
2:47.21 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.54 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
- |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:19.40 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
2:12.77 |
|
|
|
Arttu Mäenpää |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:07.46 |
|
|
|
Lari Tumanoff |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
510 |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.45 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
508 |
2:18.73 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.39 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
507 |
2:18.84 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.77 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
448 |
2:24.66 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.27 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
432 |
2:26.43 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.07 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
423 |
2:27.40 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
403 |
2:29.88 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.93 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Westeråker |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
387 |
2:31.89 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.62 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
385 |
2:32.17 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.39 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
378 |
2:33.09 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.09 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
369 |
2:34.37 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.41 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
335 |
2:39.43 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.96 |
(+9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noel Ehrlund |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
262 |
2:52.84 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.70 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roope Piironen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m PU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
IKME 14 |
2:19.40 |
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
18.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 15 |
2:12.77 |
|
|
|
Arttu Mäenpää |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:07.46 |
|
|
|
Lari Tumanoff |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
477 |
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.60 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
473 |
2:22.08 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.08 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
|
381 |
2:32.73 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.47 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
378 |
2:33.04 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.63 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
362 |
2:35.33 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.27 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
358 |
2:35.90 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.34 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
322 |
2:41.40 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.46 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
274 |
2:50.32 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.74 |
(+11.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 19.39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 19.39.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16 13-16 years - Final |
|
IKME Mix |
1:51.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Uinti |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
06A218 |
|
27.70 |
|
|
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Pesälä |
2006 |
06A178 |
|
30.08 |
|
|
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
29.69 |
|
|
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo 1 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
1:56.49 |
+1.81 |
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
28.99 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Leppänen |
2007 |
07A067 |
|
35.41 |
|
|
|
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
06A905 |
|
25.07 |
|
|
|
|
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
07A078 |
|
27.02 |
|
|
|
|
1:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Tampere |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
1:57.67 |
+2.99 |
|
|
|
|
Áron Zautasvili |
2006 |
06A560 |
|
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
31.53 |
|
|
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Malmelin |
2007 |
07A196 |
|
29.25 |
|
|
|
|
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
|
27.07 |
|
|
|
|
1:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
1:58.41 |
+3.73 |
|
|
|
|
Christian Nummi |
2006 |
06A798 |
|
30.13 |
|
|
|
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Silander |
2006 |
06A061 |
|
31.07 |
|
|
|
|
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
09A347 |
|
29.30 |
|
|
|
|
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
27.91 |
|
|
|
|
1:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ÅSK |
16 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|
2:01.22 |
+6.54 |
|
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
32.09 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Edelman |
2007 |
07A367 |
|
34.09 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Syrjänen |
2009 |
09A058 |
|
30.28 |
|
|
|
|
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
24.76 |
|
|
|
|
2:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simmis Grani |
16 |
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
2:01.41 |
+6.73 |
|
|
|
|
Johan Hujanen |
2006 |
06A138 |
|
30.72 |
|
|
|
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
07A732 |
|
32.07 |
|
|
|
|
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IIda Tawast |
2007 |
07A124 |
|
31.13 |
|
|
|
|
1:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
08A210 |
|
27.49 |
|
|
|
|
2:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Salon Uimarit |
16 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
2:01.48 |
+6.80 |
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
|
29.65 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
08A063 |
|
33.06 |
|
|
|
|
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
31.05 |
|
|
|
|
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saima Peltonen |
2007 |
07A481 |
|
27.72 |
|
|
|
|
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanders |
16 |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
2:01.67 |
+6.99 |
|
|
|
|
Ilona Kallio |
2009 |
09A211 |
|
33.30 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
08B061 |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
08A449 |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
|
25.73 |
|
|
|
|
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aurajoen Uinti 1 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
2:01.95 |
+7.27 |
|
|
|
|
Venla Holma |
2008 |
08A016 |
|
31.31 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Kankare |
2007 |
07A252 |
|
34.58 |
|
|
|
|
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
28.82 |
|
|
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oiva Saarinen |
2008 |
08A339 |
|
27.24 |
|
|
|
|
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TaTU Tampere |
16 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
2:02.87 |
+8.19 |
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lev Vlasov |
2007 |
07A017 |
|
1:06.87 |
|
|
|
|
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
|
30.28 |
|
|
|
|
1:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Leiwo |
2006 |
06A486 |
|
25.72 |
|
|
|
|
2:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Raision Urheilijat |
16 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
2:02.92 |
+8.24 |
|
|
|
|
Joonatan Davie |
2006 |
06A283 |
|
29.66 |
|
|
|
|
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Peltola |
2007 |
07A060 |
|
36.82 |
|
|
|
|
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Koskela |
2007 |
07A255 |
|
26.87 |
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Hankavuori |
2009 |
09A510 |
|
29.57 |
|
|
|
|
2:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helsingfors Simsällskap 1 |
15 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
2:02.95 |
+8.27 |
|
|
|
|
Iina Ekholm |
2007 |
07A215 |
|
33.72 |
|
|
|
|
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
08A014 |
|
32.80 |
|
|
|
|
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ursula Ursin |
2007 |
07A640 |
|
30.42 |
|
|
|
|
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kajava |
2007 |
07A391 |
|
26.01 |
|
|
|
|
2:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oulun Lohet Mix 1 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
2:03.22 |
+8.54 |
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
33.38 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
33.33 |
|
|
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexey Savelyev |
2007 |
07A876 |
|
30.69 |
|
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
25.82 |
|
|
|
|
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lappeenrannan Uimarit seka |
15 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
2:03.69 |
+9.01 |
|
|
|
|
Emmi Salo |
2007 |
07A325 |
|
33.17 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Onni Scharin |
2007 |
07A641 |
|
34.10 |
|
|
|
|
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikko Seppänen |
2007 |
07A202 |
|
28.80 |
|
|
|
|
1:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
08A412 |
|
27.62 |
|
|
|
|
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
2:04.15 |
+9.47 |
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
34.41 |
|
|
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilari Hatunen |
2006 |
06A076 |
|
32.89 |
|
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
28.82 |
|
|
|
|
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
28.03 |
|
|
|
|
2:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vieskan Uimarit |
16 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
2:04.52 |
+9.84 |
|
|
|
|
Torsti Saarela |
2006 |
06A466 |
|
32.66 |
|
|
|
|
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
30.70 |
|
|
|
|
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Koskela |
2008 |
08A434 |
|
27.17 |
|
|
|
|
2:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joensuun Uimaseura 1 |
16 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
2:04.63 |
+9.95 |
|
|
|
|
Antto Koppinen |
2006 |
06A756 |
|
30.43 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Partinen |
2007 |
07A119 |
|
36.69 |
|
|
|
|
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anri Parviainen |
2008 |
08A080 |
|
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
|
2:04.63 |
|
|
|
|
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Seinäjoen Uimarit |
16 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
|
|
|
2:05.38 |
+10.70 |
|
|
|
|
Andras Galos |
2006 |
06B144 |
|
30.15 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
08A010 |
|
38.08 |
|
|
|
|
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Tavast |
2007 |
07A495 |
|
28.57 |
|
|
|
|
1:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Laukkanen |
2008 |
08A610 |
|
28.58 |
|
|
|
|
2:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cetus Espoo 3 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
2:06.17 |
+11.49 |
|
|
|
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
07A304 |
|
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Stickler |
2008 |
08A717 |
|
34.55 |
|
|
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
08A188 |
|
31.22 |
|
|
|
|
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
|
28.66 |
|
|
|
|
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vanders 2 |
14 |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
2:08.09 |
+13.41 |
|
|
|
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
08A450 |
|
33.35 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Kovanen |
2009 |
09A095 |
|
36.35 |
|
|
|
|
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nord |
2008 |
08A149 |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
08A612 |
|
28.38 |
|
|
|
|
2:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aurajoen Uinti Ry 2 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
2:08.64 |
+13.96 |
|
|
|
|
Romeo Manner |
2008 |
08A104 |
|
33.35 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Knuutila |
2008 |
08A346 |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miisa Järvinen |
2007 |
07A468 |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
08A742 |
|
27.18 |
|
|
|
|
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
VUS 2 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
2:12.22 |
+17.54 |
|
|
|
|
Karl Wik |
2008 |
08A696 |
|
34.40 |
|
|
|
|
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
34.13 |
|
|
|
|
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
29.28 |
|
|
|
|
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.6.2022 20.07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-06-2022 20.07.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
476 |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.50 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
474 |
2:41.67 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
469 |
2:42.23 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.68 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
442 |
2:45.55 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.91 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
2:46.50 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
396 |
2:51.70 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.47 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikael Kynkäänniemi |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
389 |
2:52.72 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.93 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
386 |
2:53.16 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.96 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
380 |
2:54.07 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.26 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
356 |
2:57.90 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
353 |
2:58.31 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.24 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
352 |
2:58.61 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.34 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
340 |
3:00.66 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.79 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
334 |
3:01.62 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
333 |
3:01.86 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.58 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
324 |
3:03.55 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.83 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
586 |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.15 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
505 |
2:38.35 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
480 |
2:40.98 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.82 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
478 |
2:41.21 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.71 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
467 |
2:42.50 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.79 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
458 |
2:43.55 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.46 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
453 |
2:44.12 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.18 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
2:45.03 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
2:45.52 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.91 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
440 |
2:45.72 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
430 |
2:47.04 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.97 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
|
430 |
2:47.09 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.87 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
426 |
2:47.50 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.03 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
425 |
2:47.66 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.39 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
402 |
2:50.76 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.73 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Topias Partinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
399 |
2:51.20 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.11 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
389 |
2:52.70 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.39 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
387 |
2:52.97 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
385 |
2:53.23 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.58 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä tai liikkeet eri horisontaalisesssa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin (käsiveto ja potku) aikana |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Ailean Technologies Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:34.09 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:26.42 |
|
|
|
Werneri Koskinen |
|
UiTa |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
2:25.83 |
|
|
|
Erik Nurmi |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
542 |
2:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
490 |
2:39.95 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.86 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
488 |
2:40.19 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.81 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
487 |
2:40.23 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.56 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
473 |
2:41.86 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.16 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
466 |
2:42.58 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
438 |
2:45.97 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.65 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
437 |
2:46.10 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.40 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
427 |
2:47.39 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.73 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
426 |
2:47.61 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.80 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 10.29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 10.29.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
554 |
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
521 |
2:33.22 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.10 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
452 |
2:40.63 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
442 |
2:41.83 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.64 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
435 |
2:42.78 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.20 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
2:44.19 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.38 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
421 |
2:44.55 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.59 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
416 |
2:45.21 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.09 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
414 |
2:45.42 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.78 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
406 |
2:46.53 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
406 |
2:46.58 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
403 |
2:46.93 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.67 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
397 |
2:47.72 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.10 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
395 |
2:48.08 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
2:49.53 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.27 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
383 |
2:49.76 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.04 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
377 |
2:50.70 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.43 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
362 |
2:52.99 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.36 |
(+6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
352 |
2:54.57 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.71 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
566 |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
539 |
2:31.53 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
539 |
2:31.54 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.29 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
503 |
2:35.03 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.84 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
485 |
2:36.97 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.24 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
481 |
2:37.43 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
460 |
2:39.68 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.03 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
450 |
2:40.92 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.45 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
447 |
2:41.26 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
437 |
2:42.50 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.18 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
429 |
2:43.45 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.35 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
413 |
2:45.63 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
402 |
2:47.10 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.83 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Tieaho |
2008 |
Nokian Pyry |
|
399 |
2:47.46 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
398 |
2:47.59 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.14 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
2:25.46 |
|
|
|
Mia Pentti |
|
SWIM |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:24.92 |
|
|
|
Paula Peltola |
|
AUi |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:20.69 |
|
|
|
Vilma Ruotsalainen |
|
LrU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
651 |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
579 |
2:27.93 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.63 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
559 |
2:29.65 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
534 |
2:31.97 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.67 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
515 |
2:33.79 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
490 |
2:36.42 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.11 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
489 |
2:36.56 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.68 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
477 |
2:37.76 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.41 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
474 |
2:38.18 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.17 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
473 |
2:38.27 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.96 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
473 |
2:38.28 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
467 |
2:38.93 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
457 |
2:40.08 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.43 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
453 |
2:40.61 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
432 |
2:43.17 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
425 |
2:44.04 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
423 |
2:44.20 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.30 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
408 |
2:46.21 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
407 |
2:46.41 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.09 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
406 |
2:46.51 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(+10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
394 |
2:48.23 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(+9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 11.07.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m SU P-14-16 14-16 years - Final |
|
|
IKME 14- |
27.46 |
|
|
Roni Kallström |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
617 |
27.95 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
554 |
28.97 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
541 |
29.20 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
518 |
29.63 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
516 |
29.67 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
501 |
29.96 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
490 |
30.17 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
485 |
30.29 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
480 |
30.39 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
478 |
30.43 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
|
471 |
30.58 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 11.07.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
58.55 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.19 |
|
|
|
Marcus Forsel |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
55.26 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
531 |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
525 |
1:01.26 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
468 |
1:03.67 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.98 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
423 |
1:05.83 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
382 |
1:08.10 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
353 |
1:09.92 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
351 |
1:10.05 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
348 |
1:10.28 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
347 |
1:10.33 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
345 |
1:10.46 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
342 |
1:10.71 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
335 |
1:11.15 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
|
329 |
1:11.60 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
328 |
1:11.69 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
325 |
1:11.90 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
313 |
1:12.76 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.28 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
312 |
1:12.87 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
311 |
1:12.91 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
301 |
1:13.77 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
299 |
1:13.88 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
295 |
1:14.21 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
293 |
1:14.39 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
286 |
1:15.02 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
227 |
1:21.00 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(+7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
58.55 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.19 |
|
|
|
Marcus Forsel |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
55.26 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
529 |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
528 |
1:01.17 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
509 |
1:01.93 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
492 |
1:02.60 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
492 |
1:02.62 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
478 |
1:03.22 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.22 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
470 |
1:03.58 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
464 |
1:03.83 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
461 |
1:04.00 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
449 |
1:04.56 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sisu Siitonen |
2007 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
448 |
1:04.62 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
438 |
1:05.07 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
421 |
1:05.93 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Westeråker |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
420 |
1:05.98 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
409 |
1:06.60 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
408 |
1:06.66 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
404 |
1:06.88 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
396 |
1:07.32 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
389 |
1:07.71 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
377 |
1:08.44 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
371 |
1:08.80 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
362 |
1:09.35 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
357 |
1:09.70 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
58.55 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.19 |
|
|
|
Marcus Forsel |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
55.26 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
668 |
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.61 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
584 |
59.13 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
522 |
1:01.41 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.39 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
455 |
1:04.27 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
442 |
1:04.89 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
437 |
1:05.12 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
432 |
1:05.40 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
429 |
1:05.52 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 11.42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 11.42.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
IKME 13 |
4:39.74 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
4:29.09 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:29.73 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
562 |
4:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.92 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
519 |
4:54.22 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.96 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
518 |
4:54.30 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.76 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
512 |
4:55.47 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.29 |
(-11.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
497 |
4:58.45 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.44 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
488 |
5:00.16 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.02 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
480 |
5:01.92 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.74 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
470 |
5:04.07 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.58 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
467 |
5:04.73 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.29 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
463 |
5:05.45 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.79 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
462 |
5:05.69 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.02 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
456 |
5:07.20 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.53 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
455 |
5:07.31 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.87 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
449 |
5:08.67 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.73 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
447 |
5:09.09 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.17 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
444 |
5:09.89 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.28 |
(+11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
442 |
5:10.31 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.72 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
438 |
5:11.19 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.80 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
436 |
5:11.67 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.32 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 12.26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
IKME 13 |
4:39.74 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
4:29.09 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:29.73 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
653 |
4:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.28 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
643 |
4:33.90 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.25 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
578 |
4:43.81 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.89 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
561 |
4:46.60 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.65 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
553 |
4:47.97 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.94 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
551 |
4:48.31 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.22 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
548 |
4:48.91 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.44 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
532 |
4:51.79 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.53 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
486 |
5:00.55 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.77 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
486 |
5:00.71 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.19 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
484 |
5:00.98 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.97 |
(+10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
469 |
5:04.34 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.65 |
(+6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 12.26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m VU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
IKME 13 |
4:39.74 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
4:29.09 |
|
|
|
Sohvi Kallinen |
|
LaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:29.73 |
|
|
|
Rebekka Luoto |
|
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
588 |
4:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.64 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
573 |
4:44.60 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.22 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
563 |
4:46.33 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.37 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
561 |
4:46.65 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.92 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
549 |
4:48.63 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.52 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
547 |
4:49.03 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.43 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
545 |
4:49.31 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maret Beyer |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
545 |
4:49.45 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.38 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
537 |
4:50.75 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
536 |
4:51.00 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.36 |
(+11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
533 |
4:51.49 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.87 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
530 |
4:52.11 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.21 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
529 |
4:52.35 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.37 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
526 |
4:52.83 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.17 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
515 |
4:54.94 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.92 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
514 |
4:55.03 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.35 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
492 |
4:59.43 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.26 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
491 |
4:59.56 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.91 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
468 |
5:04.36 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.59 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 12.26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 12.27.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m SKUV T-15 13-15 years - Final |
|
IKME 15 |
4:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Uinti |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
613 |
|
|
4:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
08A294 |
|
33.67 |
1:09.96 |
|
|
|
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
varpu saastamoinen |
2009 |
09A072 |
|
35.68 |
1:17.20 |
|
|
|
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
30.54 |
1:05.96 |
|
|
|
3:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
27.24 |
58.03 |
|
|
|
4:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cetus Espoo 1 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
558 |
|
|
4:39.74 |
+8.59 |
|
|
|
|
Anna Lindholm |
2007 |
07A682 |
|
34.30 |
1:12.09 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Leppänen |
2007 |
07A067 |
|
36.10 |
1:17.65 |
|
|
|
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
09A347 |
|
31.38 |
1:09.93 |
|
|
|
3:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
07A078 |
|
28.61 |
1:00.07 |
|
|
|
4:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Lohet Tytöt 1 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
549 |
|
|
4:41.37 |
+10.22 |
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
35.54 |
1:14.96 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
35.52 |
1:15.49 |
|
|
|
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
08A352 |
|
32.49 |
1:08.17 |
|
|
|
3:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Laine |
2008 |
08A302 |
|
30.18 |
1:02.75 |
|
|
|
4:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanders |
15 |
Vanders |
|
|
|
532 |
|
|
4:44.18 |
+13.03 |
|
|
|
|
Ilona Kallio |
2009 |
09A211 |
|
34.26 |
1:10.44 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
09A235 |
|
37.94 |
1:21.07 |
|
|
|
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
08A449 |
|
31.09 |
1:09.02 |
|
|
|
3:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Oila |
2007 |
07A056 |
|
29.76 |
1:03.65 |
|
|
|
4:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ÅSK |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
518 |
|
|
4:46.87 |
+15.72 |
|
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
32.57 |
1:07.24 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
09A118 |
|
40.11 |
1:23.62 |
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Syrjänen |
2009 |
09A058 |
|
32.92 |
1:12.57 |
|
|
|
3:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
07A278 |
|
29.75 |
1:03.44 |
|
|
|
4:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo 2 |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
516 |
|
|
4:47.14 |
+15.99 |
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
34.67 |
1:14.51 |
|
|
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Nieminen |
2007 |
07A645 |
|
36.59 |
1:20.05 |
|
|
|
2:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Savolainen |
2007 |
07A574 |
|
32.89 |
1:09.92 |
|
|
|
3:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
29.82 |
1:02.66 |
|
|
|
4:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lappeenrannan Uimarit tytöt |
15 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
512 |
|
|
4:47.98 |
+16.83 |
|
|
|
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
08A412 |
|
35.46 |
1:12.98 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
07A076 |
|
36.79 |
1:21.12 |
|
|
|
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Salo |
2007 |
07A325 |
|
31.89 |
1:10.85 |
|
|
|
3:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hynönen |
2008 |
08A072 |
|
29.72 |
1:03.03 |
|
|
|
4:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lahden Uimaseura |
15 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
507 |
|
|
4:48.79 |
+17.64 |
|
|
|
|
Ebba Simberg |
2007 |
07A087 |
|
34.08 |
1:10.46 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Haverinen |
2007 |
07A176 |
|
37.69 |
1:19.43 |
|
|
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Awa Laukkanen |
2008 |
08A536 |
|
34.67 |
1:15.37 |
|
|
|
3:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
08A101 |
|
29.87 |
1:03.53 |
|
|
|
4:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joensuun Uimaseura |
15 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
499 |
|
|
4:50.38 |
+19.23 |
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
|
35.16 |
1:13.48 |
|
|
|
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esra Ergüner |
2007 |
07A077 |
|
36.71 |
1:19.29 |
|
|
|
2:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anri Parviainen |
2008 |
08A080 |
|
34.27 |
1:13.17 |
|
|
|
3:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eevi Riekki |
2007 |
07A276 |
|
29.82 |
1:04.44 |
|
|
|
4:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aurajoen Uinti 3 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
473 |
|
|
4:55.67 |
+24.52 |
|
|
|
|
Saga Räikkönen |
2008 |
08A396 |
|
34.74 |
1:13.81 |
|
|
|
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Pakomäki |
2008 |
08A225 |
|
39.96 |
1:23.61 |
|
|
|
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
09A138 |
|
33.79 |
1:14.47 |
|
|
|
3:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Miisa Järvinen |
2007 |
07A468 |
|
30.35 |
1:03.78 |
|
|
|
4:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
ORCA Helsinki |
14 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
463 |
|
|
4:57.70 |
+26.55 |
|
|
|
|
Laura Lehtoila |
2008 |
08A050 |
|
37.27 |
1:17.89 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sira Katavisto |
2008 |
08A329 |
|
39.37 |
1:23.03 |
|
|
|
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
08A278 |
|
32.97 |
1:12.24 |
|
|
|
3:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uliana Nikashina |
2009 |
09B127 |
|
30.54 |
1:04.54 |
|
|
|
4:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
TaTU Tampere |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
436 |
|
|
5:03.72 |
+32.57 |
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
|
37.42 |
1:57.46 |
|
|
|
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janna Saloniemi |
2009 |
09A037 |
|
|
1:20.24 |
|
|
|
3:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
|
1:09.95 |
1:46.02 |
|
|
|
5:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Mikkonen |
2008 |
08A490 |
|
5:03.72 |
5:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cetus Espoo 3 |
14 |
Cetus Espoo |
|
|
|
430 |
|
|
5:05.02 |
+33.87 |
|
|
|
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
08A188 |
|
36.92 |
1:15.19 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minni Kovalainen |
2008 |
08A196 |
|
39.97 |
1:27.76 |
|
|
|
2:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
08A193 |
|
35.92 |
1:16.00 |
|
|
|
3:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
09A324 |
|
30.89 |
1:06.07 |
|
|
|
5:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Porin Uimaseura |
15 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
407 |
|
|
5:10.71 |
+39.56 |
|
|
|
|
Lili Kannisto |
2009 |
09A911 |
|
37.64 |
1:19.49 |
|
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Harell |
2007 |
07B237 |
|
42.22 |
1:26.90 |
|
|
|
2:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Huppunen |
2008 |
08A034 |
|
34.87 |
1:17.65 |
|
|
|
4:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
09A528 |
|
31.70 |
1:06.67 |
|
|
|
5:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aurajoen Uinti 1 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
08A071 |
|
33.07 |
1:08.67 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Danska |
2009 |
09A016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Holma |
2008 |
08A016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aurajoen Uinti 2 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Nella Imponen |
2007 |
07A517 |
|
34.41 |
1:11.17 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Knuutila |
2008 |
08A346 |
|
37.70 |
1:22.53 |
|
|
|
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
07A001 |
|
30.71 |
1:06.81 |
|
|
|
3:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kumlander |
2007 |
07A507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oulun Lohet 2 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
36.27 |
1:13.44 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
37.19 |
1:54.27 |
|
|
|
3:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
40.38 |
1:10.40 |
|
|
|
4:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uinti Tampere |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut vedenpintaa uintisyklin (käsiveto ja potku) aikana |
|
|
|
Nella Kortteinen |
2007 |
07A031 |
|
35.20 |
1:14.04 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Ruottinen |
2007 |
07A145 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Malmelin |
2007 |
07A196 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vanders 2 |
14 |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
08A450 |
|
35.59 |
1:14.42 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiia Immonen |
2008 |
08A181 |
|
39.30 |
1:23.76 |
|
|
|
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Kovanen |
2009 |
09A095 |
|
33.88 |
1:15.16 |
|
|
|
3:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
08A784 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 13.02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 13.08.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:56.89 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:49.11 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:40.33 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
481 |
5:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.03 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
470 |
5:13.58 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.73 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
469 |
5:13.84 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.47 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
465 |
5:14.68 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.85 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
452 |
5:17.68 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.63 |
(+9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
411 |
5:27.74 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.54 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
405 |
5:29.32 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.87 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå simmare - Porvoon uimari |
|
401 |
5:30.61 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.70 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
397 |
5:31.67 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.49 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
395 |
5:32.32 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.85 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
386 |
5:34.78 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.33 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
385 |
5:34.97 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.00 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
379 |
5:36.80 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.78 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
376 |
5:37.69 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.60 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
368 |
5:40.14 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.80 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
361 |
5:42.28 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.07 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
356 |
5:44.05 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.41 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
350 |
5:45.94 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.71 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
336 |
5:50.61 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.59 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 16.47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:56.89 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:49.11 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:40.33 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
557 |
4:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.46 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
553 |
4:57.07 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.89 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
550 |
4:57.47 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.01 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
524 |
5:02.30 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.86 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
512 |
5:04.76 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.98 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
502 |
5:06.76 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.12 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
482 |
5:10.79 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.82 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
473 |
5:12.78 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.98 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
439 |
5:20.66 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.50 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
437 |
5:21.20 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.75 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
400 |
5:30.77 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.03 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
399 |
5:31.08 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.34 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
388 |
5:34.07 |
+37.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.34 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
381 |
5:36.29 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.65 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Adam Westeråker |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 16.47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m SKU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
IKME 14 |
4:56.89 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
4:49.11 |
|
|
|
Emil Martikainen |
|
RaUS |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
4:40.33 |
|
|
|
Joonas Koski |
|
HeiI |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
609 |
4:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.91 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
567 |
4:54.48 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.15 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
553 |
4:56.91 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.12 |
(-16.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
502 |
5:06.70 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.63 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
497 |
5:07.82 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.40 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Simmis Grani |
|
495 |
5:08.14 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.94 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
486 |
5:09.94 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.86 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
441 |
5:20.27 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.80 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 16.47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 16.47.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m RU T-13-15 13-15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13- |
33.03 |
|
|
Siiri Einiö |
|
Gladius |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
624 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
603 |
34.67 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
580 |
35.12 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
573 |
35.26 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
560 |
35.53 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
556 |
35.62 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
551 |
35.73 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
549 |
35.77 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
547 |
35.82 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
543 |
35.90 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
535 |
36.07 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
523 |
36.35 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
515 |
36.55 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
512 |
36.62 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
508 |
36.71 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
505 |
36.77 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
504 |
36.81 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
502 |
36.85 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
499 |
36.92 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
497 |
36.98 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
494 |
37.05 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
493 |
37.07 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
490 |
37.14 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
489 |
37.17 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
488 |
37.20 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
487 |
37.23 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
486 |
37.26 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
485 |
37.28 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
484 |
37.30 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
475 |
37.54 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
468 |
37.73 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
|
461 |
37.92 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
455 |
38.09 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
450 |
38.21 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
|
445 |
38.36 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
445 |
38.37 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
430 |
38.80 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
422 |
39.05 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 16.56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 16.57.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:02.57 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.92 |
|
|
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
19.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
59.48 |
|
|
|
Roni Kallström |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
529 |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
485 |
1:05.95 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
474 |
1:06.47 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
|
412 |
1:09.68 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
1:09.70 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
407 |
1:09.91 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
391 |
1:10.89 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
379 |
1:11.61 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
372 |
1:12.05 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
367 |
1:12.39 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
361 |
1:12.76 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
361 |
1:12.78 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
359 |
1:12.92 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
353 |
1:13.35 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
348 |
1:13.70 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
347 |
1:13.76 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
347 |
1:13.78 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
345 |
1:13.88 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
344 |
1:13.97 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
343 |
1:14.01 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
335 |
1:14.65 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
329 |
1:15.05 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:02.57 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.92 |
|
|
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
19.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
59.48 |
|
|
|
Roni Kallström |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
647 |
59.92 |
|
|
|
IKME 15 |
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
578 |
1:02.24 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
560 |
1:02.89 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.74 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
491 |
1:05.72 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
480 |
1:06.21 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
465 |
1:06.90 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
442 |
1:08.03 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
428 |
1:08.80 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
427 |
1:08.85 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
423 |
1:09.03 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
410 |
1:09.74 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
409 |
1:09.83 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
408 |
1:09.87 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
403 |
1:10.19 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
384 |
1:11.30 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
373 |
1:12.00 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.93 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
367 |
1:12.36 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
366 |
1:12.47 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patric Meriholvi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m SU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
1:02.57 |
|
|
|
Manu Mäntymäki |
|
NumKis |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
59.92 |
|
|
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
19.6.2022 |
|
|
|
|
IKME 16 |
59.48 |
|
|
|
Roni Kallström |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
632 |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
562 |
1:02.82 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
555 |
1:03.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
521 |
1:04.43 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
501 |
1:05.26 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
499 |
1:05.37 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
494 |
1:05.57 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
|
492 |
1:05.67 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
491 |
1:05.72 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
481 |
1:06.17 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
459 |
1:07.20 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
|
450 |
1:07.66 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
|
441 |
1:08.07 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
433 |
1:08.52 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
420 |
1:09.20 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
|
404 |
1:10.11 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 17.18.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
59.81 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
1.1.2015 |
|
|
|
|
IKME 14 |
58.33 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
Aui |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
57.43 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
568 |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
562 |
1:02.63 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
561 |
1:02.68 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
1:02.74 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
526 |
1:04.05 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
|
524 |
1:04.10 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
516 |
1:04.44 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
500 |
1:05.12 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.54 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
500 |
1:05.12 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
500 |
1:05.14 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
497 |
1:05.26 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
496 |
1:05.30 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
493 |
1:05.42 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
492 |
1:05.49 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
491 |
1:05.53 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
490 |
1:05.55 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
480 |
1:06.02 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.72 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
468 |
1:06.58 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
467 |
1:06.65 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
1:06.77 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
459 |
1:07.00 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
449 |
1:07.51 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
445 |
1:07.70 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
442 |
1:07.85 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
442 |
1:07.88 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
434 |
1:08.29 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
59.81 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
1.1.2015 |
|
|
|
|
IKME 14 |
58.33 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
Aui |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
57.43 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
689 |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
628 |
1:00.37 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
627 |
1:00.39 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
622 |
1:00.57 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
595 |
1:01.47 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
586 |
1:01.79 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
578 |
1:02.07 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
553 |
1:02.97 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
543 |
1:03.38 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
535 |
1:03.67 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
1:03.70 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
532 |
1:03.78 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
529 |
1:03.90 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
518 |
1:04.35 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
512 |
1:04.63 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
508 |
1:04.78 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
506 |
1:04.89 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.88 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m VU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
ODL liikuntaklinikka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
59.81 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
1.1.2015 |
|
|
|
|
IKME 14 |
58.33 |
|
|
|
Roosa Mört |
|
Aui |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
57.43 |
|
|
|
Sini Silvennoinen |
|
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
653 |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
652 |
59.63 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
643 |
59.89 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
615 |
1:00.78 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
598 |
1:01.36 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
|
595 |
1:01.45 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.94 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
585 |
1:01.82 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
579 |
1:02.03 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.36 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
576 |
1:02.12 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
572 |
1:02.27 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
570 |
1:02.36 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
569 |
1:02.37 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
567 |
1:02.44 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minea Kumlander |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
561 |
1:02.67 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
552 |
1:03.02 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
549 |
1:03.12 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
545 |
1:03.28 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.71 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
|
542 |
1:03.39 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
542 |
1:03.40 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
533 |
1:03.77 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
515 |
1:04.48 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
514 |
1:04.54 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 17.51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 17.52.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:01.90 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:58.00 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:55.55 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
570 |
2:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.47 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
517 |
2:07.08 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.16 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
472 |
2:10.93 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
462 |
2:11.90 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
2:12.08 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.21 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
449 |
2:13.15 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.17 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
|
447 |
2:13.36 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.98 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
429 |
2:15.15 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.24 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
424 |
2:15.74 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.11 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
413 |
2:16.90 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
405 |
2:17.77 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
404 |
2:17.88 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.37 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
404 |
2:17.90 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.60 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
378 |
2:20.97 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.24 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
375 |
2:21.44 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.45 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
362 |
2:23.05 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.18 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
361 |
2:23.21 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.51 |
(+9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:01.90 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:58.00 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:55.55 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
576 |
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.99 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
573 |
2:02.75 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
560 |
2:03.72 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.67 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
545 |
2:04.85 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.31 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
540 |
2:05.25 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.94 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
518 |
2:06.98 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.74 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
504 |
2:08.13 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.07 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
502 |
2:08.30 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
492 |
2:09.15 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.91 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
491 |
2:09.29 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.89 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
486 |
2:09.67 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.06 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
483 |
2:09.98 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.97 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
470 |
2:11.11 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.64 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Westeråker |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
454 |
2:12.66 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.51 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
454 |
2:12.69 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.27 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
427 |
2:15.40 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.07 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
397 |
2:18.75 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.65 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16 16 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Suora Broadcast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:01.90 |
|
|
|
Sergey Kuznetsov |
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
1:58.00 |
|
|
|
Danil Seksenov |
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
IKME 16 |
1:55.55 |
|
|
|
Lassi Haimi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
593 |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.39 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
590 |
2:01.55 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
578 |
2:02.42 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
524 |
2:06.44 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.05 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
519 |
2:06.87 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.00 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
516 |
2:07.11 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.34 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
512 |
2:07.49 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.44 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
|
510 |
2:07.61 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.26 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
502 |
2:08.28 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.26 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
499 |
2:08.58 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.52 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 18.16.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15 13 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
2:26.09 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:21.85 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:22.13 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
410 |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.48 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
378 |
2:48.43 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.22 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
376 |
2:48.71 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.24 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
370 |
2:49.61 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.07 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
363 |
2:50.71 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.78 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
350 |
2:52.76 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
345 |
2:53.64 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.98 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
329 |
2:56.37 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.94 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
328 |
2:56.50 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.73 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
304 |
3:01.10 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.73 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
300 |
3:01.92 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.41 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Fellman |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
291 |
3:03.68 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.87 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15 14 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
2:26.09 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:21.85 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:22.13 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
540 |
2:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.06 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
489 |
2:34.54 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.61 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
456 |
2:38.17 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.04 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
454 |
2:38.40 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
407 |
2:44.36 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.09 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
396 |
2:45.77 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.56 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
393 |
2:46.24 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.76 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
392 |
2:46.34 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.33 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
376 |
2:48.64 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.59 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
376 |
2:48.64 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.98 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
376 |
2:48.74 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.68 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
359 |
2:51.36 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.14 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
344 |
2:53.79 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.92 |
(+11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
305 |
3:00.82 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.27 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
293 |
3:03.34 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.82 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
283 |
3:05.45 |
+35.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.65 |
(+13.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T-13, 14, 15 15 years - Final |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKME 13 |
2:26.09 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
IKME 14 |
2:21.85 |
|
|
|
Laura Lahtinen |
|
OU |
|
|
|
|
|
|
IKME 15 |
2:22.13 |
|
|
|
Lotta Pälsi |
|
HSS |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.67 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erin Heinikangas |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
559 |
2:27.81 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.51 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
531 |
2:30.35 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.16 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
507 |
2:32.68 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.20 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
481 |
2:35.45 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
467 |
2:36.92 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.36 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
467 |
2:36.96 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.47 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
407 |
2:44.27 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.76 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Koski |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
407 |
2:44.32 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.57 |
(+9.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
407 |
2:44.36 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
375 |
2:48.84 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.19 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
|
334 |
2:55.46 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.39 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 18.44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 18.44.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17 06 2022 - 19 06 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m VUV T-15/P-16 13-16 years - Final |
|
IKME Mix |
1:42.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo 1 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Silander |
2006 |
06A061 |
|
25.26 |
|
|
|
|
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
07A078 |
|
27.10 |
|
|
|
|
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
06A905 |
|
24.32 |
|
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
27.96 |
|
|
|
|
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Uinti |
16 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
1:44.89 |
+0.25 |
|
|
|
|
Kalle Pesälä |
2006 |
06A178 |
|
25.14 |
|
|
|
|
25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
06A218 |
|
24.86 |
|
|
|
|
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Riekki |
2008 |
08A520 |
|
26.91 |
|
|
|
|
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
27.98 |
|
|
|
|
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Tampere |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
1:47.45 |
+2.81 |
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
24.89 |
|
|
|
|
24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Áron Zautasvili |
2006 |
06A560 |
|
25.52 |
|
|
|
|
50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Pälviranta |
2007 |
07A106 |
|
27.39 |
|
|
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Linna |
2009 |
09A352 |
|
29.65 |
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS 1 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
1:47.48 |
+2.84 |
|
|
|
|
Oskar Söderlund |
2007 |
07A280 |
|
25.98 |
|
|
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilari Hatunen |
2006 |
06A076 |
|
25.91 |
|
|
|
|
51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aina Keiski |
2007 |
07A565 |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Fellman |
2007 |
07A738 |
|
27.86 |
|
|
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raision Urheilijat |
16 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
1:47.64 |
+3.00 |
|
|
|
|
Tuuli Peltola |
2007 |
07A060 |
|
27.99 |
|
|
|
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Koskela |
2007 |
07A255 |
|
25.32 |
|
|
|
|
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Aho |
2006 |
06A014 |
|
25.31 |
|
|
|
|
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
07A849 |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo 2 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
1:49.31 |
+4.67 |
|
|
|
|
Aarne Laurila |
2006 |
06A667 |
|
26.07 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Savolainen |
2007 |
07A574 |
|
28.87 |
|
|
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
26.06 |
|
|
|
|
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
09A347 |
|
28.31 |
|
|
|
|
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
TaTU Tampere |
16 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
1:49.55 |
+4.91 |
|
|
|
|
Lev Vlasov |
2007 |
07A017 |
|
26.81 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Frusti |
2007 |
07A190 |
|
28.31 |
|
|
|
|
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Leiwo |
2006 |
06A486 |
|
26.04 |
|
|
|
|
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Hinkka |
2009 |
09A020 |
|
28.39 |
|
|
|
|
1:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Salon Uimarit |
16 |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
1:50.35 |
+5.71 |
|
|
|
|
Matias Saarinen |
2006 |
06A268 |
|
27.34 |
|
|
|
|
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
08A063 |
|
26.13 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
07A287 |
|
28.70 |
|
|
|
|
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saima Peltonen |
2007 |
07A481 |
|
28.18 |
|
|
|
|
1:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lahden Uimaseura |
15 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
1:50.48 |
+5.84 |
|
|
|
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
07A083 |
|
25.84 |
|
|
|
|
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Salo |
2008 |
08A115 |
|
29.56 |
|
|
|
|
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Haverinen |
2007 |
07A176 |
|
27.63 |
|
|
|
|
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Simberg |
2007 |
07A087 |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
ÅSK |
16 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|
1:50.51 |
+5.87 |
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
25.48 |
|
|
|
|
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaapo Virtanen |
2008 |
08A295 |
|
27.10 |
|
|
|
|
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Syrjänen |
2009 |
09A058 |
|
29.51 |
|
|
|
|
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
28.42 |
|
|
|
|
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simmis Grani |
15 |
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
1:50.59 |
+5.95 |
|
|
|
|
Amos Mäkilä |
2007 |
07A308 |
|
26.36 |
|
|
|
|
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
07A732 |
|
27.30 |
|
|
|
|
53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
08A210 |
|
27.95 |
|
|
|
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IIda Tawast |
2007 |
07A124 |
|
28.98 |
|
|
|
|
1:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vieskan Uimarit |
16 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
1:50.99 |
+6.35 |
|
|
|
|
Emil Koskela |
2008 |
08A434 |
|
27.61 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
27.80 |
|
|
|
|
55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsti Saarela |
2006 |
06A466 |
|
27.20 |
|
|
|
|
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
28.38 |
|
|
|
|
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oulun Lohet MIX vuv 1 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
1:51.13 |
+6.49 |
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
26.77 |
|
|
|
|
26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
28.24 |
|
|
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexey Savelyev |
2007 |
07A876 |
|
27.60 |
|
|
|
|
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
28.52 |
|
|
|
|
1:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cetus Espoo 3 |
16 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
1:51.31 |
+6.67 |
|
|
|
|
Christian Nummi |
2006 |
06A798 |
|
26.79 |
|
|
|
|
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Nieminen |
2007 |
07A645 |
|
28.33 |
|
|
|
|
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Syvänen |
2007 |
07A401 |
|
27.13 |
|
|
|
|
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
29.06 |
|
|
|
|
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joensuun Uimaseura 1 |
16 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
1:53.82 |
+9.18 |
|
|
|
|
Antto Koppinen |
2006 |
06A756 |
|
28.41 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Partinen |
2007 |
07A119 |
|
28.65 |
|
|
|
|
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eevi Riekki |
2007 |
07A276 |
|
29.00 |
|
|
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Vatanen |
2007 |
07A210 |
|
27.76 |
|
|
|
|
1:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aurajoen Uinti 2 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
1:54.54 |
+9.90 |
|
|
|
|
Romeo Manner |
2008 |
08A104 |
|
29.19 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Venla Holma |
2008 |
08A016 |
|
27.51 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Miisa Järvinen |
2007 |
07A468 |
|
28.51 |
|
|
|
|
1:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikka-Eemil Lehtonen |
2008 |
08A403 |
|
29.33 |
|
|
|
|
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vanders |
14 |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
1:54.61 |
+9.97 |
|
|
|
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
08A784 |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
08A449 |
|
27.84 |
|
|
|
|
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
08A612 |
|
29.14 |
|
|
|
|
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nord |
2008 |
08A149 |
|
28.03 |
|
|
|
|
1:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oulun Lohet Mix vuv 2 |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
1:55.90 |
+11.26 |
|
|
|
|
Kaisa Keränen |
2007 |
07A021 |
|
29.80 |
|
|
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Janhunen |
2007 |
07A395 |
|
28.82 |
|
|
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
28.25 |
|
|
|
|
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
29.03 |
|
|
|
|
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
VUS 2 |
16 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
1:56.56 |
+11.92 |
|
|
|
|
Karl Wik |
2008 |
08A696 |
|
27.24 |
|
|
|
|
27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
06A671 |
|
27.48 |
|
|
|
|
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Fellman |
2009 |
09A259 |
|
32.54 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Reini |
2007 |
07A736 |
|
29.30 |
|
|
|
|
1:56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aurajoen Uinti 1 |
15 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
08A742 |
|
27.91 |
|
|
|
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oiva Saarinen |
2008 |
08A339 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Kumlander |
2007 |
07A507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliisa Soini |
2007 |
07A282 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingfors Simsällskap 1 |
15 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Daniel Kajava |
2007 |
07A391 |
|
26.45 |
|
|
|
|
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Nyström |
2008 |
08A014 |
|
25.86 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ursula Ursin |
2007 |
07A640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Ekholm |
2007 |
07A215 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.6.2022 19.09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2022 19.09.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|