Resultat för Rollo-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Perjantai aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 10, 2022 to Jun 12, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, P11 200m VU 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.71 |
|
2:36.30 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
|
2:40.08 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.85 |
|
2:42.82 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
2:43.04 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+0.74 |
|
2:43.89 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paavo Elliot Eronen |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
|
2:44.62 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
|
2:48.38 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
2:49.14 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
+0.70 |
|
2:50.45 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
|
2:51.02 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.72 |
|
2:51.31 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
2:52.27 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
2:53.51 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
+0.68 |
|
2:55.57 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
2:56.43 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peetu Salmenkangas |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.57 |
|
2:57.47 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Ilari Ellonen |
2011 |
Vanders |
+0.76 |
|
2:57.88 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
+0.63 |
|
2:57.88 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
+0.73 |
|
2:59.94 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matias Holma |
2011 |
Loimaan Uimaseura |
+0.77 |
|
3:00.48 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:03.04 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
+0.65 |
|
3:03.35 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.50 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 6/10/2022 11:53:16 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-10 11:53:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|