Resultater for DM Årgang Langbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Finaler - Fredag kl. 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
511 |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.97 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
484 |
2:35.06 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
481 |
2:35.37 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.53 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
481 |
2:35.44 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.20 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
2:41.27 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.60 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
424 |
2:42.07 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.15 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
415 |
2:43.25 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.92 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
395 |
2:46.00 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-07-2022 17:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
363 |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.94 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
353 |
2:52.23 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.51 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
351 |
2:52.68 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.77 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
343 |
2:53.86 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.73 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
331 |
2:56.03 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.37 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
329 |
2:56.31 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.80 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
312 |
2:59.46 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
3:01.18 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.79 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-07-2022 17:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-07-2022 17:09.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|