Tulokset DM Årgang Langbane 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Finaler - Tirsdag kl. 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
559 |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.81 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
557 |
2:33.22 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
535 |
2:35.34 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
531 |
2:35.74 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
527 |
2:36.12 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.02 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
501 |
2:38.73 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
|
483 |
2:40.70 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
472 |
2:41.94 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.76 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 18:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
472 |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.52 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
440 |
2:45.76 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.10 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
436 |
2:46.26 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.84 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
436 |
2:46.32 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.16 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
2:49.28 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.96 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
405 |
2:50.38 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.92 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
402 |
2:50.81 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.26 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
399 |
2:51.29 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 18:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-06-2022 18:18.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|