Results for DM Årgang Langbane 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indledende - Tirsdag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
656 |
1:03.83 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
585 |
1:06.32 |
+2.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
1:09.66 |
+5.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
490 |
1:10.33 |
+6.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
489 |
1:10.38 |
+6.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
487 |
1:10.48 |
+6.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
479 |
1:10.87 |
+7.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
477 |
1:10.97 |
+7.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
477 |
1:10.98 |
+7.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
471 |
1:11.30 |
+7.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
467 |
1:11.49 |
+7.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
466 |
1:11.56 |
+7.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
444 |
1:12.72 |
+8.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
442 |
1:12.81 |
+8.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
442 |
1:12.83 |
+9.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
432 |
1:13.37 |
+9.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
430 |
1:13.48 |
+9.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
430 |
1:13.48 |
+9.65 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
428 |
1:13.59 |
+9.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
426 |
1:13.71 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
421 |
1:14.02 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
418 |
1:14.16 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.07 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
418 |
1:14.19 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
412 |
1:14.50 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
405 |
1:14.98 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
403 |
1:15.07 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
401 |
1:15.19 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
392 |
1:15.80 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
389 |
1:15.94 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
389 |
1:16.00 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
386 |
1:16.16 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
382 |
1:16.46 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
378 |
1:16.72 |
+12.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
365 |
1:17.63 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
353 |
1:18.45 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
353 |
1:18.48 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
346 |
1:18.97 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 12:21:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-06-2022 13:21.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|