2024-04-20   03:54:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 8, 100m Vapaauinti Miehet P11 - Final
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
GP 57.20
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Antti Laurila 2011 Nurmijärven Uinti +0.78 213 1:18.46 Rollo11
Entry time: 1:18.43 (+0.03)
50m: 37.47
100m: 1:18.46
(40.99)
2 Urho Tammi 2011 Salon Uimarit +0.74 155 1:27.21 +8.75 Rollo11
Entry time: 1:29.62 (-2.41)
50m: 40.72
100m: 1:27.21
(46.49)
3 Mikael Kukkola 2012 Jyväskylän Aalto +0.77 152 1:27.82 +9.36 Rollo11
Entry time: 1:31.76 (-3.94)
50m: 41.01
100m: 1:27.82
(46.81)
4 Peetu Katavisto 2012 ORCA Helsinki +0.72 132 1:31.95 +13.49
Entry time: 1:32.29 (-0.34)
50m: 43.46
100m: 1:31.95
(48.49)
5 Julius Sydänmaa 2011 ORCA Helsinki +0.66 126 1:33.35 +14.89
Entry time: 1:37.91 (-4.56)
50m: 43.47
100m: 1:33.35
(49.88)
6 Teemu Hanninen 2011 Riihimäen Uimaseura +0.92 118 1:35.54 +17.08
Entry time: 1:36.10 (-0.56)
50m: 46.45
100m: 1:35.54
(49.09)
7 Max Richard 2013 Cetus Espoo +0.77 73 1:51.89 +33.43
Entry time: 2:06.58 (-14.69)
50m: 50.21
100m: 1:51.89
(1:01.68)
8 Haotian Zeng 2013 Helsingfors Simsällskap 44 2:12.63 +54.17
50m: 1:02.02
100m: 2:12.63
(1:10.61)
9 Muchen Kimi Hou 2013 Helsingfors Simsällskap +0.61 42 2:13.98 +55.52
50m: 1:03.99
100m: 2:13.98
(1:09.99)
10 Eino Pekkola 2013 Helsingfors Simsällskap +0.56 40 2:16.80 +58.34
50m: 55.73
100m: 2:16.80
(1:21.07)
Event official at: 5/28/2022 5:31:05 PM
Event 8, 100m Vapaauinti Miehet P13 - Final
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
GP 57.20
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.79 402 1:03.51 Rollo13
Entry time: 1:03.36 (+0.15)
50m: 30.37
100m: 1:03.51
(33.14)
2 Kalle Romppainen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.45 297 1:10.29 +6.78 Rollo13
Entry time: 1:09.23 (+1.06)
50m: 33.62
100m: 1:10.29
(36.67)
3 Aleksi Kukkola 2009 Jyväskylän Aalto +0.82 293 1:10.56 +7.05 Rollo13
Entry time: 1:10.98 (-0.42)
50m: 33.54
100m: 1:10.56
(37.02)
4 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry +0.77 284 1:11.29 +7.78 Rollo12
Entry time: 1:12.33 (-1.04)
50m: 33.85
100m: 1:11.29
(37.44)
5 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti +0.89 255 1:13.96 +10.45 Rollo13
Entry time: 1:14.24 (-0.28)
50m: 35.64
100m: 1:13.96
(38.32)
6 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo +0.81 254 1:13.98 +10.47 Rollo12
Entry time: 1:14.03 (-0.05)
50m: 35.83
100m: 1:13.98
(38.15)
7 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.74 250 1:14.43 +10.92 Rollo13
Entry time: 1:14.51 (-0.08)
50m: 36.44
100m: 1:14.43
(37.99)
8 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.80 247 1:14.71 +11.20
Entry time: 1:18.04 (-3.33)
50m: 34.35
100m: 1:14.71
(40.36)
9 Benjamin Juusela 2010 Helsingfors Simsällskap +0.73 244 1:15.03 +11.52 Rollo12
Entry time: 1:16.82 (-1.79)
50m: 36.24
100m: 1:15.03
(38.79)
10 Luukas Jokinen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.69 238 1:15.60 +12.09 Rollo12
Entry time: 1:16.82 (-1.22)
50m: 35.71
100m: 1:15.60
(39.89)
11 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.78 238 1:15.65 +12.14
Entry time: 1:17.55 (-1.90)
50m: 36.42
100m: 1:15.65
(39.23)
12 Eero Hiekkanen 2010 Cetus Espoo +0.73 237 1:15.76 +12.25 Rollo12
Entry time: 1:16.58 (-0.82)
50m: 36.27
100m: 1:15.76
(39.49)
13 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.70 235 1:16.00 +12.49
Entry time: 1:15.83 (+0.17)
50m: 36.49
100m: 1:16.00
(39.51)
14 Leo Savolainen 2010 Helsingin Uimarit +0.92 233 1:16.18 +12.67 Rollo12
Entry time: 1:40.69 (-24.51)
50m: 37.02
100m: 1:16.18
(39.16)
15 Leo Suominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.69 229 1:16.62 +13.11 Rollo12
Entry time: 1:17.24 (-0.62)
50m: 35.97
100m: 1:16.62
(40.65)
16 Ohto Ahvenisto 2009 Helsingfors Simsällskap +0.94 223 1:17.26 +13.75
Entry time: 1:15.75 (+1.51)
50m: 36.63
100m: 1:17.26
(40.63)
17 Lauri Korppinen 2009 Jyväskylän Aalto +0.74 222 1:17.45 +13.94
Entry time: 1:14.29 (+3.16)
50m: 35.97
100m: 1:17.45
(41.48)
18 Eelis Hakulinen 2010 Cetus Espoo +0.81 213 1:18.48 +14.97 Rollo12
Entry time: 1:16.43 (+2.05)
50m: 37.63
100m: 1:18.48
(40.85)
19 Joona Talvensaari 2009 Jyväskylän Aalto +0.69 208 1:19.05 +15.54
Entry time: 1:19.92 (-0.87)
50m: 36.69
100m: 1:19.05
(42.36)
20 Amos Eriksson 2010 Helsingfors Simsällskap +0.72 203 1:19.73 +16.22 Rollo12
Entry time: 1:20.96 (-1.23)
50m: 37.27
100m: 1:19.73
(42.46)
21 Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit +0.83 198 1:20.44 +16.93
Entry time: 1:20.88 (-0.44)
50m: 37.99
100m: 1:20.44
(42.45)
22 Felix Oksa 2010 Cetus Espoo +0.75 195 1:20.87 +17.36
Entry time: 1:23.93 (-3.06)
50m: 38.70
100m: 1:20.87
(42.17)
23 Rasmus Pernaa 2009 Cetus Espoo +0.87 194 1:20.91 +17.40
Entry time: 1:21.20 (-0.29)
50m: 38.57
100m: 1:20.91
(42.34)
24 Oliver Tavilahti 2009 Cetus Espoo +0.57 193 1:21.08 +17.57
Entry time: 1:20.82 (+0.26)
50m: 38.12
100m: 1:21.08
(42.96)
25 Jaro Pyrhönen 2010 Cetus Espoo +0.54 188 1:21.76 +18.25
Entry time: 1:22.06 (-0.30)
50m: 39.68
100m: 1:21.76
(42.08)
26 Urho Leppälä 2010 Vanders +0.78 188 1:21.85 +18.34
Entry time: 1:21.48 (+0.37)
50m: 38.65
100m: 1:21.85
(43.20)
27 Axel Paananen 2010 Cetus Espoo +0.79 183 1:22.51 +19.00
Entry time: 1:20.50 (+2.01)
50m: 38.76
100m: 1:22.51
(43.75)
28 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit +0.62 183 1:22.52 +19.01
Entry time: 1:19.98 (+2.54)
50m: 36.88
100m: 1:22.52
(45.64)
29 Santtu Lähdeniitty 2010 Salon Uimarit +0.74 182 1:22.72 +19.21
Entry time: 1:24.96 (-2.24)
50m: 39.13
100m: 1:22.72
(43.59)
30 Noa Kojonen 2009 Cetus Espoo +0.76 176 1:23.58 +20.07
Entry time: 1:25.33 (-1.75)
50m: 40.18
100m: 1:23.58
(43.40)
31 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.71 170 1:24.67 +21.16
Entry time: 1:20.17 (+4.50)
50m: 38.63
100m: 1:24.67
(46.04)
32 Oskari Mökkönen 2010 Cetus Espoo +0.72 166 1:25.19 +21.68
Entry time: 1:23.96 (+1.23)
50m: 40.61
100m: 1:25.19
(44.58)
33 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.68 166 1:25.20 +21.69
Entry time: 1:23.24 (+1.96)
50m: 40.30
100m: 1:25.20
(44.90)
34 RIKU KUKKONEN 2010 Jyväskylän Aalto +0.67 165 1:25.51 +22.00
Entry time: 1:25.15 (+0.36)
50m: 40.82
100m: 1:25.51
(44.69)
35 Henrik Pihlaja 2009 Cetus Espoo +0.69 161 1:26.16 +22.65
Entry time: 1:26.46 (-0.30)
50m: 41.22
100m: 1:26.16
(44.94)
36 Lukas Makauskas 2010 Helsingfors Simsällskap +0.83 137 1:30.89 +27.38
Entry time: 1:34.52 (-3.63)
50m: 42.35
100m: 1:30.89
(48.54)
37 Eemil Räihä 2009 Jyväskylän Aalto +0.87 136 1:31.16 +27.65
Entry time: 1:27.75 (+3.41)
50m: 42.78
100m: 1:31.16
(48.38)
38 Havu Heikkinen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 132 1:32.10 +28.59
Entry time: 1:27.99 (+4.11)
50m: 43.44
100m: 1:32.10
(48.66)
39 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit +0.87 127 1:33.25 +29.74
Entry time: 1:29.46 (+3.79)
50m: 43.34
100m: 1:33.25
(49.91)
40 Kasper Karihtala 2010 Helsingfors Simsällskap +0.79 123 1:34.26 +30.75
Entry time: 1:32.67 (+1.59)
50m: 44.95
100m: 1:34.26
(49.31)
41 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.71 122 1:34.37 +30.86
Entry time: 1:26.76 (+7.61)
50m: 44.88
100m: 1:34.37
(49.49)
42 AHAN KOMALI 2009 Cetus Espoo +0.90 121 1:34.77 +31.26
Entry time: 1:30.90 (+3.87)
50m: 43.85
100m: 1:34.77
(50.92)
43 Jalmari Mäkinen 2010 Jyväskylän Aalto +0.79 121 1:34.83 +31.32
Entry time: 1:35.89 (-1.06)
50m: 44.61
100m: 1:34.83
(50.22)
44 Daniel Salja 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.73 117 1:35.70 +32.19
Entry time: 1:40.13 (-4.43)
50m: 44.22
100m: 1:35.70
(51.48)
Event official at: 5/28/2022 5:31:05 PM
Event 8, 100m Vapaauinti Miehet P14 - Final
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
GP 57.20
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry +0.66 554 57.10 IKM14
Entry time: 56.97 (+0.13)
50m: 27.41
100m: 57.10
(29.69)
2 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.65 416 1:02.79 +5.69 IKM14
Entry time: 1:02.24 (+0.55)
50m: 29.84
100m: 1:02.79
(32.95)
3 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.84 414 1:02.90 +5.80 IKM14
Entry time: 1:02.61 (+0.29)
50m: 30.46
100m: 1:02.90
(32.44)
4 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit +0.77 414 1:02.91 +5.81 IKM14
Entry time: 1:03.42 (-0.51)
50m: 30.01
100m: 1:02.91
(32.90)
5 Samuli Liikamaa 2008 Vanders +0.80 412 1:03.03 +5.93 IKM14
Entry time: 1:03.88 (-0.85)
50m: 30.12
100m: 1:03.03
(32.91)
6 Ukko-Pekka Tuomainen 2008 Vanders +0.68 405 1:03.37 +6.27 IKM14
Entry time: 1:03.81 (-0.44)
50m: 30.82
100m: 1:03.37
(32.55)
7 Ahti Parviainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 404 1:03.41 +6.31 IKM14
Entry time: 1:03.97 (-0.56)
50m: 30.23
100m: 1:03.41
(33.18)
8 Niilo Pyhältö 2008 Helsingfors Simsällskap +0.74 397 1:03.81 +6.71
Entry time: 1:03.88 (-0.07)
50m: 29.99
100m: 1:03.81
(33.82)
9 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry +0.82 391 1:04.15 +7.05
Entry time: 1:04.59 (-0.44)
50m: 31.12
100m: 1:04.15
(33.03)
10 Joel Wahlman 2008 Vanders +0.68 385 1:04.44 +7.34
Entry time: 1:04.18 (+0.26)
50m: 30.74
100m: 1:04.44
(33.70)
11 Eero Tandefelt-Kauste 2008 Helsingfors Simsällskap +0.73 379 1:04.81 +7.71
Entry time: 1:04.18 (+0.63)
50m: 30.40
100m: 1:04.81
(34.41)
12 Jussi Laine 2008 Jyväskylän Aalto +0.74 365 1:05.59 +8.49
Entry time: 1:08.21 (-2.62)
50m: 31.37
100m: 1:05.59
(34.22)
13 Emil Österberg 2008 Jyväskylän Aalto +0.70 360 1:05.89 +8.79
Entry time: 1:07.05 (-1.16)
50m: 31.56
100m: 1:05.89
(34.33)
14 Maxim Sazonov 2008 Riihimäen Uimaseura +0.76 352 1:06.40 +9.30
Entry time: 1:05.00 (+1.40)
50m: 31.15
100m: 1:06.40
(35.25)
15 Olli Ruuskanen 2008 Jyväskylän Aalto +0.79 342 1:07.04 +9.94
Entry time: 1:05.72 (+1.32)
50m: 32.46
100m: 1:07.04
(34.58)
16 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.73 334 1:07.57 +10.47
Entry time: 1:07.35 (+0.22)
50m: 33.07
100m: 1:07.57
(34.50)
17 Matias Väisänen 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.79 266 1:12.94 +15.84
Entry time: 1:14.37 (-1.43)
50m: 35.09
100m: 1:12.94
(37.85)
Event official at: 5/28/2022 5:31:05 PM
Event 8, 100m Vapaauinti Miehet P16 - Final
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
GP 57.20
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.66 597 55.69 IKM16
Entry time: 55.41 (+0.28)
50m: 26.87
100m: 55.69
(28.82)
2 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.68 570 56.57 +0.88 IKM15
Entry time: 56.64 (-0.07)
50m: 27.18
100m: 56.57
(29.39)
3 Nico Kulju 2006 Vanders +0.69 534 57.81 +2.12 IKM16
Entry time: 57.31 (+0.50)
50m: 27.34
100m: 57.81
(30.47)
4 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap +0.64 517 58.43 +2.74 IKM15
Entry time: 58.80 (-0.37)
50m: 28.10
100m: 58.43
(30.33)
5 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap +0.61 507 58.81 +3.12
Entry time: 58.34 (+0.47)
50m: 28.17
100m: 58.81
(30.64)
6 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.66 490 59.47 +3.78 IKM15
Entry time: 1:01.81 (-2.34)
50m: 28.86
100m: 59.47
(30.61)
7 Daniel Guzhov 2006 Helsingfors Simsällskap +0.64 488 59.57 +3.88
Entry time: 58.82 (+0.75)
50m: 28.18
100m: 59.57
(31.39)
8 Aaron Tikkanen 2006 Race Club Sveitsi +0.66 472 1:00.24 +4.55
Entry time: 59.16 (+1.08)
50m: 28.56
100m: 1:00.24
(31.68)
9 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura +0.77 463 1:00.60 +4.91
Entry time: 1:00.91 (-0.31)
50m: 29.02
100m: 1:00.60
(31.58)
10 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.82 454 1:01.03 +5.34
Entry time: 1:02.55 (-1.52)
50m: 29.78
100m: 1:01.03
(31.25)
11 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki +0.68 453 1:01.06 +5.37
Entry time: 59.85 (+1.21)
50m: 29.42
100m: 1:01.06
(31.64)
12 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.77 440 1:01.63 +5.94
Entry time: 59.84 (+1.79)
50m: 29.11
100m: 1:01.63
(32.52)
13 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.69 432 1:02.03 +6.34
Entry time: 1:01.74 (+0.29)
50m: 29.52
100m: 1:02.03
(32.51)
14 Sampo Rahikainen 2006 Keravan Uimarit +0.70 430 1:02.15 +6.46
Entry time: 1:01.47 (+0.68)
50m: 29.14
100m: 1:02.15
(33.01)
15 Aleksi Metsäpelto 2006 Jyväskylän Aalto +0.64 426 1:02.31 +6.62
Entry time: 59.84 (+2.47)
50m: 29.24
100m: 1:02.31
(33.07)
16 Jaakko Karppinen 2007 ORCA Helsinki +0.63 422 1:02.52 +6.83
Entry time: 1:02.27 (+0.25)
50m: 29.84
100m: 1:02.52
(32.68)
17 Peetu Kinnunen 2006 Jyväskylän Aalto +0.76 415 1:02.88 +7.19
Entry time: 1:03.89 (-1.01)
50m: 29.42
100m: 1:02.88
(33.46)
18 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.74 412 1:03.02 +7.33
Entry time: 1:03.18 (-0.16)
50m: 30.30
100m: 1:03.02
(32.72)
19 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo +0.71 410 1:03.14 +7.45
Entry time: 1:03.64 (-0.50)
50m: 29.83
100m: 1:03.14
(33.31)
20 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.83 404 1:03.42 +7.73
Entry time: 1:02.56 (+0.86)
50m: 30.38
100m: 1:03.42
(33.04)
21 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi +0.68 402 1:03.56 +7.87
Entry time: 1:01.85 (+1.71)
50m: 30.01
100m: 1:03.56
(33.55)
22 Markus Ronkainen 2007 Jyväskylän Aalto +0.72 393 1:04.01 +8.32
Entry time: 1:06.44 (-2.43)
50m: 30.06
100m: 1:04.01
(33.95)
23 Gleb Burakov 2007 Nurmijärven Uinti +0.70 393 1:04.02 +8.33
Entry time: 1:04.78 (-0.76)
50m: 30.41
100m: 1:04.02
(33.61)
24 Akseli Kellman 2007 Mikkelin Uimaseura +0.76 377 1:04.88 +9.19
Entry time: 1:04.25 (+0.63)
50m: 30.99
100m: 1:04.88
(33.89)
25 Vili Sakko 2007 Keravan Uimarit +0.70 375 1:05.01 +9.32
Entry time: 1:04.09 (+0.92)
50m: 30.72
100m: 1:05.01
(34.29)
26 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.67 375 1:05.05 +9.36
Entry time: 1:04.06 (+0.99)
50m: 31.01
100m: 1:05.05
(34.04)
27 Rudi Stolt 2007 Helsingfors Simsällskap +0.73 365 1:05.60 +9.91
Entry time: 1:05.29 (+0.31)
50m: 31.16
100m: 1:05.60
(34.44)
28 Matias Pontalti 2007 Helsingin Uimarit +0.76 351 1:06.46 +10.77
Entry time: 1:08.43 (-1.97)
50m: 32.60
100m: 1:06.46
(33.86)
29 Aaron Selehov 2007 Nurmijärven Uinti +0.75 340 1:07.21 +11.52
Entry time: 1:08.44 (-1.23)
50m: 31.99
100m: 1:07.21
(35.22)
30 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.68 334 1:07.56 +11.87
Entry time: 1:07.15 (+0.41)
50m: 32.47
100m: 1:07.56
(35.09)
31 Lauri Hänninen 2007 Keravan Uimarit +0.82 319 1:08.60 +12.91
Entry time: 1:10.55 (-1.95)
50m: 31.85
100m: 1:08.60
(36.75)
32 Jesse Kakko 2007 Salon Uimarit +0.69 308 1:09.46 +13.77
Entry time: 1:10.65 (-1.19)
50m: 32.72
100m: 1:09.46
(36.74)
33 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura +0.63 302 1:09.86 +14.17
Entry time: 1:10.42 (-0.56)
50m: 33.51
100m: 1:09.86
(36.35)
34 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.70 296 1:10.31 +14.62
Entry time: 1:09.12 (+1.19)
50m: 33.47
100m: 1:10.31
(36.84)
Event official at: 5/28/2022 5:31:05 PM
Event 8, 100m Vapaauinti Miehet M - Final
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
GP 57.20
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.65 714 52.48 SM-raja
Entry time: 51.50 (+0.98)
50m: 25.21
100m: 52.48
(27.27)
2 Tuomas Lehtonen 2005 Uinti Tampere +0.70 668 53.64 +1.16 SM-raja
Entry time: 54.45 (-0.81)
50m: 26.10
100m: 53.64
(27.54)
3 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo +0.77 656 53.97 +1.49 SM-raja
Entry time: 53.53 (+0.44)
50m: 26.01
100m: 53.97
(27.96)
4 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.80 655 54.00 +1.52 SM-raja
Entry time: 52.60 (+1.40)
50m: 25.47
100m: 54.00
(28.53)
5 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.84 648 54.19 +1.71 SM-raja
Entry time: 53.17 (+1.02)
50m: 26.78
100m: 54.19
(27.41)
6 Janne Kultala 2005 Kuopion Uimaseura +0.67 627 54.78 +2.30 SM-raja
Entry time: 55.37 (-0.59)
50m: 25.65
100m: 54.78
(29.13)
7 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.66 627 54.79 +2.31 SM-raja
Entry time: 55.72 (-0.93)
50m: 26.35
100m: 54.79
(28.44)
8 Matti Myllyaho 1995 Jyväskylän Aalto +0.69 601 55.58 +3.10 SM-raja
Entry time: 55.14 (+0.44)
50m: 26.25
100m: 55.58
(29.33)
9 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.76 596 55.74 +3.26 NSM-raja
Entry time: 56.14 (-0.40)
50m: 27.05
100m: 55.74
(28.69)
10 Juuso Rahikainen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 591 55.88 +3.40 GP
Entry time: 54.89 (+0.99)
50m: 26.43
100m: 55.88
(29.45)
11 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.64 577 56.32 +3.84 GP
Entry time: 55.52 (+0.80)
50m: 26.77
100m: 56.32
(29.55)
12 William Fagerstedt 2005 Helsingfors Simsällskap +0.71 555 57.08 +4.60 GP
Entry time: 56.44 (+0.64)
50m: 27.54
100m: 57.08
(29.54)
13 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 544 57.43 +4.95
Entry time: 53.74 (+3.69)
50m: 26.93
100m: 57.43
(30.50)
14 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.69 526 58.11 +5.63
Entry time: 58.09 (+0.02)
50m: 27.16
100m: 58.11
(30.95)
15 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.74 515 58.51 +6.03
Entry time: 59.08 (-0.57)
50m: 28.26
100m: 58.51
(30.25)
16 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.73 514 58.54 +6.06
Entry time: 57.58 (+0.96)
50m: 28.14
100m: 58.54
(30.40)
17 Väinö Niskanen 2004 Jyväskylän Aalto +0.67 498 59.18 +6.70
Entry time: 58.33 (+0.85)
50m: 28.20
100m: 59.18
(30.98)
18 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.68 494 59.33 +6.85
Entry time: 1:00.53 (-1.20)
50m: 28.30
100m: 59.33
(31.03)
19 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.56 492 59.42 +6.94
Entry time: 58.24 (+1.18)
50m: 28.30
100m: 59.42
(31.12)
20 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.77 466 1:00.49 +8.01
Entry time: 1:00.18 (+0.31)
50m: 28.52
100m: 1:00.49
(31.97)
21 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo +0.67 460 1:00.76 +8.28
Entry time: 1:01.59 (-0.83)
50m: 29.12
100m: 1:00.76
(31.64)
22 Henri Erlund 2003 HTU Stadi +0.71 430 1:02.11 +9.63
Entry time: 1:01.86 (+0.25)
50m: 29.60
100m: 1:02.11
(32.51)
23 Aki Raitala 2004 Riihimäen Uimaseura +0.83 362 1:05.81 +13.33
Entry time: 1:04.13 (+1.68)
50m: 31.07
100m: 1:05.81
(34.74)
24 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.78 360 1:05.94 +13.46
Entry time: 1:02.94 (+3.00)
50m: 30.82
100m: 1:05.94
(35.12)
25 Otso Koskela 2005 Helsingin Uimarit +0.66 323 1:08.33 +15.85
Entry time: 1:09.70 (-1.37)
50m: 33.01
100m: 1:08.33
(35.32)
26 Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat +0.80 298 1:10.22 +17.74
Entry time: 1:09.39 (+0.83)
50m: 34.16
100m: 1:10.22
(36.06)
27 Vladislav Koshman 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.97 260 1:13.44 +20.96
50m: 34.42
100m: 1:13.44
(39.02)
28 Henrik Krogius 1998 Järvenpään Uintiklubi ry +0.61 135 1:31.35 +38.87 S5
50m: 42.37
100m: 1:31.35
(48.98)
- Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere DNF
- Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 5/28/2022 5:31:05 PM
2022-05-28 18:01:44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner