2024-04-20   02:24:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 7, 100m Vapaauinti Naiset T10 - Final
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Hägerström 2012 Salon Uimarit +0.73 150 1:37.19 Rollo10
Entry time: 1:43.01 (-5.82)
50m: 46.79
100m: 1:37.19
(50.40)
2 Varpu Sola 2012 Helsingin Uimarit +0.76 132 1:41.37 +4.18
Entry time: 1:45.07 (-3.70)
50m: 50.05
100m: 1:41.37
(51.32)
3 Isabel Nyback 2012 Helsingfors Simsällskap +0.80 122 1:44.09 +6.90
Entry time: 1:47.49 (-3.40)
50m: 48.22
100m: 1:44.09
(55.87)
4 Jessica Oker-Blom 2012 Helsingfors Simsällskap +0.84 91 1:54.65 +17.46
Entry time: 1:59.24 (-4.59)
50m: 53.87
100m: 1:54.65
(1:00.78)
5 Pamela Paavola 2013 Helsingfors Simsällskap +0.59 85 1:57.44 +20.25
50m: 53.78
100m: 1:57.44
(1:03.66)
6 Linnea Holm 2012 Jyväskylän Aalto +0.57 82 1:58.84 +21.65
Entry time: 1:57.30 (+1.54)
50m: 55.80
100m: 1:58.84
(1:03.04)
Event official at: 5/28/2022 5:07:20 PM
Event 7, 100m Vapaauinti Naiset T12 - Final
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.88 400 1:10.18 Rollo12
Entry time: 1:08.86 (+1.32)
50m: 32.92
100m: 1:10.18
(37.26)
2 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.60 324 1:15.27 +5.09 Rollo12
Entry time: 1:19.20 (-3.93)
50m: 35.81
100m: 1:15.27
(39.46)
3 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura +0.79 321 1:15.47 +5.29 Rollo12
Entry time: 1:15.33 (+0.14)
50m: 35.68
100m: 1:15.47
(39.79)
4 Ronja Usmi 2010 Simmis Wanda ry +0.80 311 1:16.26 +6.08 Rollo12
Entry time: 1:17.73 (-1.47)
50m: 36.65
100m: 1:16.26
(39.61)
5 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.78 307 1:16.59 +6.41 Rollo12
Entry time: 1:17.05 (-0.46)
50m: 35.87
100m: 1:16.59
(40.72)
6 Lilli Häyrynen 2010 Cetus Espoo +0.56 302 1:17.03 +6.85 Rollo12
Entry time: 1:18.77 (-1.74)
50m: 35.97
100m: 1:17.03
(41.06)
7 Emma Haapajärvi 2010 Cetus Espoo +0.78 300 1:17.22 +7.04 Rollo12
Entry time: 1:18.50 (-1.28)
50m: 35.95
100m: 1:17.22
(41.27)
8 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo +0.89 299 1:17.33 +7.15 Rollo12
Entry time: 1:21.00 (-3.67)
50m: 36.15
100m: 1:17.33
(41.18)
9 Victoria Davis 2010 Helsingfors Simsällskap +0.84 289 1:18.14 +7.96
Entry time: 1:20.12 (-1.98)
50m: 37.19
100m: 1:18.14
(40.95)
10 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.90 288 1:18.27 +8.09
Entry time: 1:18.82 (-0.55)
50m: 36.67
100m: 1:18.27
(41.60)
11 Ilona Kellman 2010 Mikkelin Uimaseura +0.72 287 1:18.37 +8.19
Entry time: 1:18.18 (+0.19)
50m: 38.35
100m: 1:18.37
(40.02)
12 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry +0.66 287 1:18.39 +8.21 Rollo11
Entry time: 1:19.63 (-1.24)
50m: 37.31
100m: 1:18.39
(41.08)
13 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo +0.72 283 1:18.69 +8.51 Rollo11
Entry time: 1:20.13 (-1.44)
50m: 37.14
100m: 1:18.69
(41.55)
14 Lucie Ruoho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.76 280 1:18.96 +8.78
Entry time: 1:19.50 (-0.54)
50m: 37.49
100m: 1:18.96
(41.47)
15 Ran Yu 2010 Cetus Espoo +0.74 279 1:19.08 +8.90
Entry time: 1:22.15 (-3.07)
50m: 37.36
100m: 1:19.08
(41.72)
16 Velena Gusseva 2010 Cetus Espoo +0.80 273 1:19.67 +9.49
Entry time: 1:20.09 (-0.42)
50m: 37.05
100m: 1:19.67
(42.62)
17 Amelia Suvanto 2010 Jyväskylän Aalto +0.63 272 1:19.75 +9.57
Entry time: 1:22.98 (-3.23)
50m: 38.72
100m: 1:19.75
(41.03)
18 Elsa Jussila 2011 Nummelan Kisaajat +0.89 266 1:20.31 +10.13 Rollo11
Entry time: 1:25.96 (-5.65)
50m: 38.37
100m: 1:20.31
(41.94)
19 Helmiina Härri 2011 Salon Uimarit +0.87 266 1:20.40 +10.22 Rollo11
Entry time: 1:19.78 (+0.62)
50m: 37.68
100m: 1:20.40
(42.72)
20 Lotta Äijälä 2011 Nurmijärven Uinti +0.92 265 1:20.47 +10.29 Rollo11
Entry time: 1:21.15 (-0.68)
50m: 38.09
100m: 1:20.47
(42.38)
21 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo +0.69 263 1:20.70 +10.52 Rollo11
Entry time: 1:18.41 (+2.29)
50m: 40.11
100m: 1:20.70
(40.59)
22 Emma Kaiser 2011 ORCA Helsinki +0.63 257 1:21.28 +11.10 Rollo11
Entry time: 1:23.97 (-2.69)
50m: 38.48
100m: 1:21.28
(42.80)
23 Lumia Pitkänen 2010 Cetus Espoo +0.77 254 1:21.61 +11.43
Entry time: 1:26.36 (-4.75)
50m: 37.87
100m: 1:21.61
(43.74)
24 Olivia Vanne 2010 Uimaseura Kaarina +0.79 249 1:22.09 +11.91
Entry time: 1:20.99 (+1.10)
50m: 39.26
100m: 1:22.09
(42.83)
25 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo +0.83 249 1:22.10 +11.92 Rollo11
Entry time: 1:21.53 (+0.57)
50m: 39.05
100m: 1:22.10
(43.05)
26 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.79 248 1:22.26 +12.08
Entry time: 1:18.92 (+3.34)
50m: 38.64
100m: 1:22.26
(43.62)
27 Aino Salminen 2011 Cetus Espoo +0.78 246 1:22.45 +12.27 Rollo11
Entry time: 1:21.26 (+1.19)
50m: 39.49
100m: 1:22.45
(42.96)
28 Siiri Närhi 2010 Cetus Espoo +0.86 242 1:22.90 +12.72
Entry time: 1:23.03 (-0.13)
50m: 39.69
100m: 1:22.90
(43.21)
29 Elle Aaltonen 2010 Jyväskylän Aalto +0.65 232 1:24.11 +13.93
Entry time: 1:25.49 (-1.38)
50m: 39.30
100m: 1:24.11
(44.81)
30 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki +0.60 231 1:24.23 +14.05 Rollo11
Entry time: 1:27.18 (-2.95)
50m: 40.98
100m: 1:24.23
(43.25)
31 Anni Sohlman 2011 Riihimäen Uimaseura +0.86 227 1:24.65 +14.47 Rollo11
Entry time: 1:25.44 (-0.79)
50m: 40.91
100m: 1:24.65
(43.74)
32 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.72 226 1:24.89 +14.71
Entry time: 1:26.73 (-1.84)
50m: 39.30
100m: 1:24.89
(45.59)
33 Senni Helskyaho 2010 Salon Uimarit +0.76 221 1:25.50 +15.32
Entry time: 1:27.38 (-1.88)
50m: 41.01
100m: 1:25.50
(44.49)
34 Matilda Elo 2010 Helsingfors Simsällskap +0.80 217 1:25.96 +15.78
Entry time: 1:23.74 (+2.22)
50m: 39.59
100m: 1:25.96
(46.37)
35 Lotte Peltola 2011 Uimaseura Aquila +0.83 214 1:26.32 +16.14
Entry time: 1:25.50 (+0.82)
50m: 40.68
100m: 1:26.32
(45.64)
36 Emilia Pietilä 2010 Jyväskylän Aalto +0.99 213 1:26.47 +16.29
Entry time: 1:28.99 (-2.52)
50m: 40.46
100m: 1:26.47
(46.01)
37 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit +0.76 213 1:26.53 +16.35
Entry time: 1:24.24 (+2.29)
50m: 39.29
100m: 1:26.53
(47.24)
38 Hilla Soppi 2010 Riihimäen Uimaseura +0.80 204 1:27.82 +17.64
Entry time: 1:30.90 (-3.08)
50m: 41.95
100m: 1:27.82
(45.87)
39 Meri Koskipää 2011 Helsingfors Simsällskap +0.77 199 1:28.48 +18.30
Entry time: 1:30.00 (-1.52)
50m: 42.54
100m: 1:28.48
(45.94)
40 Hertta Pakarinen 2010 Jyväskylän Aalto +0.98 196 1:28.89 +18.71
Entry time: 1:30.07 (-1.18)
50m: 44.19
100m: 1:28.89
(44.70)
41 Pihla Ruuskanen 2010 Riihimäen Uimaseura +0.79 185 1:30.67 +20.49
Entry time: 1:29.36 (+1.31)
50m: 43.07
100m: 1:30.67
(47.60)
42 Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry +0.81 183 1:30.92 +20.74
Entry time: 1:29.27 (+1.65)
50m: 43.77
100m: 1:30.92
(47.15)
43 Siiri Sirainen 2011 Nokian Pyry +0.72 177 1:31.97 +21.79
Entry time: 1:31.14 (+0.83)
50m: 44.05
100m: 1:31.97
(47.92)
44 Teresa Jämsä 2010 Jyväskylän Aalto +0.75 176 1:32.20 +22.02
Entry time: 1:27.92 (+4.28)
50m: 41.54
100m: 1:32.20
(50.66)
45 Swaksha Balajee 2011 Cetus Espoo +0.80 162 1:34.69 +24.51
Entry time: 1:34.13 (+0.56)
50m: 45.46
100m: 1:34.69
(49.23)
46 Venla Laine 2011 Cetus Espoo +0.96 157 1:35.77 +25.59
Entry time: 1:33.83 (+1.94)
50m: 45.55
100m: 1:35.77
(50.22)
47 Kaisla Virtanen 2010 Riihimäen Uimaseura +0.85 156 1:35.88 +25.70
Entry time: 1:38.00 (-2.12)
50m: 45.44
100m: 1:35.88
(50.44)
48 Tessa Matikainen 2011 Jyväskylän Aalto +0.84 155 1:36.12 +25.94
Entry time: 1:37.01 (-0.89)
50m: 46.07
100m: 1:36.12
(50.05)
49 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.70 154 1:36.44 +26.26
Entry time: 1:34.09 (+2.35)
50m: 45.56
100m: 1:36.44
(50.88)
50 Helmi Vuorinen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.97 152 1:36.85 +26.67
Entry time: 1:38.68 (-1.83)
50m: 44.96
100m: 1:36.85
(51.89)
51 Lilja Ahvenlampi 2010 Helsingfors Simsällskap +0.74 150 1:37.14 +26.96
Entry time: 1:37.28 (-0.14)
50m: 44.87
100m: 1:37.14
(52.27)
52 Riia Koskela 2011 Helsingfors Simsällskap +0.78 133 1:41.21 +31.03
Entry time: 1:36.87 (+4.34)
50m: 47.05
100m: 1:41.21
(54.16)
53 Åsa Suominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.85 124 1:43.65 +33.47
Entry time: 2:05.62 (-21.97)
50m: 47.64
100m: 1:43.65
(56.01)
54 Ida Sjöblom 2011 Salon Uimarit +0.90 120 1:44.70 +34.52
Entry time: 1:38.91 (+5.79)
50m: 52.43
100m: 1:44.70
(52.27)
55 Tilda Lovisa Rak 2010 Helsingfors Simsällskap +0.90 111 1:47.49 +37.31
Entry time: 1:52.74 (-5.25)
50m: 47.38
100m: 1:47.49
(1:00.11)
56 Sara Kivelä 2010 Salon Uimarit 76 2:01.61 +51.43
Entry time: 1:56.35 (+5.26)
50m: 55.85
100m: 2:01.61
(1:05.76)
Event official at: 5/28/2022 5:07:20 PM
Event 7, 100m Vapaauinti Naiset T13 - Final
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 449 1:07.50
Entry time: 1:08.36 (-0.86)
50m: 32.61
100m: 1:07.50
(34.89)
2 Jenna Tuomainen 2009 Vanders +0.74 440 1:07.94 +0.44
Entry time: 1:07.92 (+0.02)
50m: 32.44
100m: 1:07.94
(35.50)
3 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 430 1:08.49 +0.99
Entry time: 1:08.11 (+0.38)
50m: 32.49
100m: 1:08.49
(36.00)
4 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.83 426 1:08.68 +1.18
Entry time: 1:08.43 (+0.25)
50m: 32.94
100m: 1:08.68
(35.74)
5 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.68 414 1:09.34 +1.84
Entry time: 1:08.04 (+1.30)
50m: 32.76
100m: 1:09.34
(36.58)
6 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.78 401 1:10.10 +2.60
Entry time: 1:12.73 (-2.63)
50m: 33.07
100m: 1:10.10
(37.03)
7 Sofia Rokka 2009 ORCA Helsinki +0.67 398 1:10.26 +2.76
Entry time: 1:10.12 (+0.14)
50m: 33.45
100m: 1:10.26
(36.81)
8 Nadiia Kravchuk 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 355 1:13.00 +5.50
Entry time: 1:13.51 (-0.51)
50m: 34.43
100m: 1:13.00
(38.57)
9 Seela Saario 2009 ORCA Helsinki +0.86 341 1:13.97 +6.47
Entry time: 1:15.62 (-1.65)
50m: 35.36
100m: 1:13.97
(38.61)
10 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.78 330 1:14.77 +7.27
Entry time: 1:15.15 (-0.38)
50m: 35.61
100m: 1:14.77
(39.16)
11 Lili Galambosi 2009 Keravan Uimarit +0.52 326 1:15.08 +7.58
Entry time: 1:15.82 (-0.74)
50m: 35.74
100m: 1:15.08
(39.34)
12 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki +0.82 324 1:15.23 +7.73
Entry time: 1:13.53 (+1.70)
50m: 35.55
100m: 1:15.23
(39.68)
13 Kia Kallio 2009 Cetus Espoo +0.72 321 1:15.45 +7.95
Entry time: 1:16.20 (-0.75)
50m: 36.17
100m: 1:15.45
(39.28)
14 Stella Alexandra Vainio 2009 Helsingfors Simsällskap +0.80 273 1:19.67 +12.17
Entry time: 1:20.25 (-0.58)
50m: 38.13
100m: 1:19.67
(41.54)
15 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap +0.87 267 1:20.27 +12.77
Entry time: 1:19.63 (+0.64)
50m: 37.70
100m: 1:20.27
(42.57)
16 Kaisla Hirvasniemi 2009 Nummelan Kisaajat +0.80 266 1:20.35 +12.85
Entry time: 1:23.20 (-2.85)
50m: 38.34
100m: 1:20.35
(42.01)
17 Elsi Kaapro 2009 Helsingfors Simsällskap +0.76 247 1:22.41 +14.91
Entry time: 1:18.56 (+3.85)
50m: 39.11
100m: 1:22.41
(43.30)
18 Elsa Olivia Koivula 2009 ORCA Helsinki +0.71 233 1:23.95 +16.45
Entry time: 1:24.33 (-0.38)
50m: 39.59
100m: 1:23.95
(44.36)
19 Lumia Rantala 2009 Cetus Espoo +0.86 211 1:26.77 +19.27
Entry time: 1:28.32 (-1.55)
50m: 41.23
100m: 1:26.77
(45.54)
20 Eve Nykänen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.78 211 1:26.78 +19.28
Entry time: 1:23.01 (+3.77)
50m: 40.48
100m: 1:26.78
(46.30)
21 Eine Färkkilä 2009 Cetus Espoo +0.66 208 1:27.26 +19.76
Entry time: 1:29.09 (-1.83)
50m: 41.93
100m: 1:27.26
(45.33)
22 Ria Kiuru 2009 Salon Uimarit +0.72 207 1:27.41 +19.91
Entry time: 1:23.81 (+3.60)
50m: 41.49
100m: 1:27.41
(45.92)
23 Vilma Vainio 2009 Riihimäen Uimaseura +0.85 187 1:30.30 +22.80
Entry time: 1:31.71 (-1.41)
50m: 42.48
100m: 1:30.30
(47.82)
Event official at: 5/28/2022 5:07:20 PM
Event 7, 100m Vapaauinti Naiset T15 - Final
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.68 628 1:00.36 IKM15
Entry time: 59.14 (+1.22)
50m: 29.08
100m: 1:00.36
(31.28)
2 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.62 599 1:01.31 +0.95 IKM14
Entry time: 1:00.95 (+0.36)
50m: 29.48
100m: 1:01.31
(31.83)
=3 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.74 570 1:02.36 +2.00 IKM15
Entry time: 1:02.37 (-0.01)
50m: 29.78
100m: 1:02.36
(32.58)
=3 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.69 570 1:02.36 +2.00 IKM15
Entry time: 1:02.20 (+0.16)
50m: 30.00
100m: 1:02.36
(32.36)
5 Minea Törhönen 2007 Kuopion Uimaseura +0.70 558 1:02.80 +2.44 IKM15
Entry time: 1:03.24 (-0.44)
50m: 30.27
100m: 1:02.80
(32.53)
6 Veera Oila 2007 Vanders +0.73 546 1:03.23 +2.87 GP
Entry time: 1:04.03 (-0.80)
50m: 30.48
100m: 1:03.23
(32.75)
7 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.66 546 1:03.26 +2.90 GP
Entry time: 1:02.34 (+0.92)
50m: 30.04
100m: 1:03.26
(33.22)
8 Iryna Serik 2007 Helsingfors Simsällskap +0.75 545 1:03.29 +2.93 GP
Entry time: 1:07.18 (-3.89)
50m: 29.59
100m: 1:03.29
(33.70)
9 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.73 524 1:04.14 +3.78 GP
Entry time: 1:04.99 (-0.85)
50m: 31.06
100m: 1:04.14
(33.08)
10 Hilla-Maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura +0.61 512 1:04.62 +4.26
Entry time: 1:03.75 (+0.87)
50m: 29.98
100m: 1:04.62
(34.64)
11 Sofia Räihä 2008 Jyväskylän Aalto +0.74 512 1:04.63 +4.27
Entry time: 1:04.04 (+0.59)
50m: 31.10
100m: 1:04.63
(33.53)
12 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.74 510 1:04.70 +4.34
Entry time: 1:05.90 (-1.20)
50m: 30.28
100m: 1:04.70
(34.42)
13 Liisa Peetsu 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 509 1:04.74 +4.38
Entry time: 1:04.88 (-0.14)
50m: 30.97
100m: 1:04.74
(33.77)
14 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi +0.74 502 1:05.04 +4.68
Entry time: 1:05.29 (-0.25)
50m: 30.97
100m: 1:05.04
(34.07)
15 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere +0.76 500 1:05.15 +4.79
Entry time: 1:04.25 (+0.90)
50m: 31.37
100m: 1:05.15
(33.78)
16 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.73 490 1:05.55 +5.19
Entry time: 1:06.64 (-1.09)
50m: 30.37
100m: 1:05.55
(35.18)
17 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.75 489 1:05.60 +5.24
Entry time: 1:06.10 (-0.50)
50m: 31.22
100m: 1:05.60
(34.38)
18 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.75 484 1:05.82 +5.46
Entry time: 1:04.13 (+1.69)
50m: 31.20
100m: 1:05.82
(34.62)
19 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto +0.67 473 1:06.35 +5.99
Entry time: 1:05.91 (+0.44)
50m: 31.67
100m: 1:06.35
(34.68)
20 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti +0.66 470 1:06.47 +6.11
Entry time: 1:05.34 (+1.13)
50m: 30.84
100m: 1:06.47
(35.63)
21 Emma Tieaho 2008 Nokian Pyry +0.80 445 1:07.73 +7.37
Entry time: 1:08.12 (-0.39)
50m: 33.03
100m: 1:07.73
(34.70)
22 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.78 443 1:07.80 +7.44
Entry time: 1:09.51 (-1.71)
50m: 32.78
100m: 1:07.80
(35.02)
23 Venla Hauvala 2007 Jyväskylän Aalto +0.65 426 1:08.71 +8.35
Entry time: 1:08.40 (+0.31)
50m: 32.78
100m: 1:08.71
(35.93)
24 Iida Hirvonen 2007 ORCA Helsinki +0.73 422 1:08.93 +8.57
Entry time: 1:08.40 (+0.53)
50m: 32.95
100m: 1:08.93
(35.98)
25 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.76 413 1:09.40 +9.04
Entry time: 1:08.42 (+0.98)
50m: 34.10
100m: 1:09.40
(35.30)
26 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.85 407 1:09.72 +9.36
Entry time: 1:08.09 (+1.63)
50m: 33.15
100m: 1:09.72
(36.57)
27 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.70 404 1:09.92 +9.56
Entry time: 1:07.96 (+1.96)
50m: 33.95
100m: 1:09.92
(35.97)
28 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.86 390 1:10.72 +10.36
Entry time: 1:10.61 (+0.11)
50m: 34.20
100m: 1:10.72
(36.52)
29 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit +0.90 388 1:10.86 +10.50
Entry time: 1:09.62 (+1.24)
50m: 33.86
100m: 1:10.86
(37.00)
30 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.64 375 1:11.67 +11.31
Entry time: 1:11.52 (+0.15)
50m: 34.59
100m: 1:11.67
(37.08)
31 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.70 366 1:12.25 +11.89
Entry time: 1:12.34 (-0.09)
50m: 34.46
100m: 1:12.25
(37.79)
32 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.81 346 1:13.64 +13.28
Entry time: 1:16.23 (-2.59)
50m: 35.24
100m: 1:13.64
(38.40)
33 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap +0.67 291 1:17.95 +17.59
Entry time: 1:18.84 (-0.89)
50m: 36.71
100m: 1:17.95
(41.24)
34 Anna Nummela 2008 Nummelan Kisaajat +0.75 254 1:21.56 +21.20
Entry time: 1:21.40 (+0.16)
50m: 37.46
100m: 1:21.56
(44.10)
- Mona Laiho 2008 Vanders DNS
Event official at: 5/28/2022 5:07:20 PM
Event 7, 100m Vapaauinti Naiset N - Final
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.75 702 58.18 SM-raja
Entry time: 58.66 (-0.48)
50m: 28.26
100m: 58.18
(29.92)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.73 688 58.57 +0.39 SM-raja
Entry time: 58.07 (+0.50)
50m: 28.84
100m: 58.57
(29.73)
3 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.67 661 59.36 +1.18 SM-raja
Entry time: 58.25 (+1.11)
50m: 28.64
100m: 59.36
(30.72)
4 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.68 622 1:00.57 +2.39 SM-raja
Entry time: 59.32 (+1.25)
50m: 29.04
100m: 1:00.57
(31.53)
5 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.77 619 1:00.67 +2.49 SM-raja
Entry time: 59.91 (+0.76)
50m: 29.55
100m: 1:00.67
(31.12)
6 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.76 603 1:01.20 +3.02 SM-raja
Entry time: 1:00.56 (+0.64)
50m: 28.91
100m: 1:01.20
(32.29)
7 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo +0.71 595 1:01.47 +3.29 SM-raja
Entry time: 1:01.61 (-0.14)
50m: 29.50
100m: 1:01.47
(31.97)
8 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.68 595 1:01.48 +3.30 SM-raja
Entry time: 1:00.94 (+0.54)
50m: 29.70
100m: 1:01.48
(31.78)
9 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 586 1:01.76 +3.58 SM-raja
Entry time: 1:01.97 (-0.21)
50m: 29.64
100m: 1:01.76
(32.12)
10 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.66 581 1:01.95 +3.77 GP
Entry time: 1:00.79 (+1.16)
50m: 29.33
100m: 1:01.95
(32.62)
11 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.75 580 1:01.98 +3.80 GP
Entry time: 1:01.74 (+0.24)
50m: 29.65
100m: 1:01.98
(32.33)
12 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.75 572 1:02.29 +4.11 NSM-raja
Entry time: 1:01.67 (+0.62)
50m: 30.68
100m: 1:02.29
(31.61)
13 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.72 567 1:02.44 +4.26 GP
Entry time: 1:02.57 (-0.13)
50m: 30.31
100m: 1:02.44
(32.13)
14 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.75 567 1:02.47 +4.29 GP
Entry time: 1:00.23 (+2.24)
50m: 29.95
100m: 1:02.47
(32.52)
15 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.70 566 1:02.50 +4.32 NSM-raja
Entry time: 1:01.51 (+0.99)
50m: 29.89
100m: 1:02.50
(32.61)
16 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.74 561 1:02.68 +4.50 GP
Entry time: 59.83 (+2.85)
50m: 29.86
100m: 1:02.68
(32.82)
17 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit +0.73 556 1:02.86 +4.68 GP
Entry time: 1:03.21 (-0.35)
50m: 30.42
100m: 1:02.86
(32.44)
18 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.73 555 1:02.92 +4.74 GP
Entry time: 1:02.26 (+0.66)
50m: 29.73
100m: 1:02.92
(33.19)
19 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.73 542 1:03.40 +5.22 GP
Entry time: 1:02.30 (+1.10)
50m: 30.41
100m: 1:03.40
(32.99)
20 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.73 538 1:03.55 +5.37 GP
Entry time: 1:03.48 (+0.07)
50m: 31.14
100m: 1:03.55
(32.41)
21 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.79 532 1:03.81 +5.63 GP
Entry time: 1:03.30 (+0.51)
50m: 30.77
100m: 1:03.81
(33.04)
22 Elsa Komulainen 2005 Kuopion Uimaseura +0.76 527 1:03.98 +5.80 GP
Entry time: 1:03.99 (-0.01)
50m: 30.33
100m: 1:03.98
(33.65)
23 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere +0.71 526 1:04.04 +5.86 GP
Entry time: 1:03.48 (+0.56)
50m: 30.61
100m: 1:04.04
(33.43)
24 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura +0.70 525 1:04.06 +5.88 GP
Entry time: 1:03.69 (+0.37)
50m: 30.76
100m: 1:04.06
(33.30)
25 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.66 514 1:04.53 +6.35 GP
Entry time: 1:05.85 (-1.32)
50m: 30.95
100m: 1:04.53
(33.58)
26 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.72 513 1:04.56 +6.38 GP
Entry time: 1:03.25 (+1.31)
50m: 31.26
100m: 1:04.56
(33.30)
27 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere +0.73 500 1:05.14 +6.96
Entry time: 1:02.87 (+2.27)
50m: 30.89
100m: 1:05.14
(34.25)
28 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 487 1:05.70 +7.52
Entry time: 1:05.04 (+0.66)
50m: 32.00
100m: 1:05.70
(33.70)
29 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.67 483 1:05.89 +7.71
Entry time: 1:04.62 (+1.27)
50m: 30.66
100m: 1:05.89
(35.23)
30 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap +0.76 458 1:07.04 +8.86
Entry time: 1:06.29 (+0.75)
50m: 32.03
100m: 1:07.04
(35.01)
31 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.96 445 1:07.69 +9.51
Entry time: 1:06.69 (+1.00)
50m: 32.24
100m: 1:07.69
(35.45)
32 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.76 443 1:07.80 +9.62
Entry time: 1:06.95 (+0.85)
50m: 32.17
100m: 1:07.80
(35.63)
33 Veera Saarelainen 2002 Mikkelin Uimaseura +0.75 436 1:08.17 +9.99
Entry time: 1:03.70 (+4.47)
50m: 31.73
100m: 1:08.17
(36.44)
34 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura +0.75 429 1:08.53 +10.35
Entry time: 1:07.50 (+1.03)
50m: 32.88
100m: 1:08.53
(35.65)
35 Sanni Rintanen 2006 Jyväskylän Aalto +0.77 427 1:08.65 +10.47
Entry time: 1:09.65 (-1.00)
50m: 32.60
100m: 1:08.65
(36.05)
36 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit +0.78 426 1:08.70 +10.52
Entry time: 1:07.42 (+1.28)
50m: 32.51
100m: 1:08.70
(36.19)
37 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.75 425 1:08.76 +10.58
Entry time: 1:06.71 (+2.05)
50m: 32.61
100m: 1:08.76
(36.15)
38 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.77 416 1:09.26 +11.08
Entry time: 1:07.49 (+1.77)
50m: 32.68
100m: 1:09.26
(36.58)
39 Daniela Sohlman 2005 Helsingin Uimarit +0.71 395 1:10.45 +12.27 S10
Entry time: 1:10.93 (-0.48)
50m: 33.64
100m: 1:10.45
(36.81)
40 Päivi Steffen 1971 ORCA Helsinki +0.72 362 1:12.49 +14.31
Entry time: 1:12.22 (+0.27)
50m: 33.74
100m: 1:12.49
(38.75)
41 Beatriz Coloma Vanhala 2003 Helsingin Uimarit +0.81 352 1:13.20 +15.02
Entry time: 1:08.79 (+4.41)
50m: 34.54
100m: 1:13.20
(38.66)
42 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +0.84 339 1:14.10 +15.92
Entry time: 1:11.04 (+3.06)
50m: 35.11
100m: 1:14.10
(38.99)
43 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.72 308 1:16.49 +18.31
Entry time: 1:16.37 (+0.12)
50m: 36.95
100m: 1:16.49
(39.54)
44 Ella Uotila 2006 Nurmijärven Uinti +0.84 195 1:29.07 +30.89
Entry time: 1:29.17 (-0.10)
50m: 41.09
100m: 1:29.07
(47.98)
45 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit +0.93 188 1:30.12 +31.94 S9
Entry time: 1:29.25 (+0.87)
50m: 43.30
100m: 1:30.12
(46.82)
46 Susanna Halme 1996 ORCA Helsinki +0.97 180 1:31.55 +33.37 S12
Entry time: 1:25.87 (+5.68)
50m: 44.53
100m: 1:31.55
(47.02)
Event official at: 5/28/2022 5:07:20 PM
2022-05-28 17:32:08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner