Tulokset Märsky-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 28, 2022 to May 28, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Rintauinti Naiset T12 - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
354 |
1:30.58 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
338 |
1:32.06 |
+1.48 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Laine |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
+0.30 |
297 |
1:36.05 |
+5.47 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:40.59 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
290 |
1:36.81 |
+6.23 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
285 |
1:37.41 |
+6.83 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.79 |
279 |
1:38.12 |
+7.54 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
265 |
1:39.74 |
+9.16 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.93 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
262 |
1:40.11 |
+9.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
260 |
1:40.40 |
+9.82 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:42.77 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.77 |
259 |
1:40.59 |
+10.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:43.60 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.73 |
252 |
1:41.47 |
+10.89 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:42.81 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmiina Härri |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.83 |
245 |
1:42.41 |
+11.83 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:44.25 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
245 |
1:42.47 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.81 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Ojala |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.85 |
238 |
1:43.40 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
238 |
1:43.42 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.80 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
238 |
1:43.48 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.17 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
237 |
1:43.60 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.15 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
235 |
1:43.78 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.24 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
232 |
1:44.32 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.48 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
231 |
1:44.47 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.94 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
228 |
1:44.86 |
+14.28 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:44.44 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
224 |
1:45.50 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.34 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
220 |
1:46.09 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.59 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
217 |
1:46.56 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.04 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
205 |
1:48.62 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.53 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
205 |
1:48.70 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
205 |
1:48.70 |
+18.12 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:48.87 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
198 |
1:49.89 |
+19.31 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Dasha Popik |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.78 |
198 |
1:50.01 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.60 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
196 |
1:50.23 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.43 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
192 |
1:51.14 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.09 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
188 |
1:51.83 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.44 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tianna Vuorio |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.98 |
182 |
1:53.13 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.70 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
180 |
1:53.45 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
179 |
1:53.78 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.57 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Jarina Hovén |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.96 |
178 |
1:53.97 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.21 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.75 |
178 |
1:53.97 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.07 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
175 |
1:54.44 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.13 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kaisla Virtanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
175 |
1:54.49 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.95 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
175 |
1:54.60 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.57 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Pietilä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
173 |
1:55.06 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.40 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.80 |
171 |
1:55.33 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.57 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
169 |
1:55.89 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.26 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
169 |
1:55.94 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.84 |
168 |
1:56.14 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.29 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Arabella Õepa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.91 |
161 |
1:57.85 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
160 |
1:58.05 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.32 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
154 |
1:59.59 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.14 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
151 |
2:00.25 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.82 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
149 |
2:00.70 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.58 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Anne Suominen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.83 |
138 |
2:04.04 |
+33.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.20 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ella Piispanen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
107 |
2:14.69 |
+44.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.25 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.42 |
107 |
2:14.72 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.78 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
98 |
2:18.74 |
+48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lucia Korte |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
94 |
2:21.03 |
+50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 4:21:41 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Rintauinti Naiset T13 - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.63 |
532 |
1:19.13 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.72 |
482 |
1:21.75 |
+2.62 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
452 |
1:23.56 |
+4.43 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.74 |
437 |
1:24.48 |
+5.35 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.63 |
433 |
1:24.71 |
+5.58 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
427 |
1:25.10 |
+5.97 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
384 |
1:28.20 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
370 |
1:29.29 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
357 |
1:30.39 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.88 |
355 |
1:30.50 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.69 |
351 |
1:30.83 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
333 |
1:32.49 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
326 |
1:33.11 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.76 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
326 |
1:33.16 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.68 |
310 |
1:34.69 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.99 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
303 |
1:35.48 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Haochen Zeng |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
252 |
1:41.53 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.52 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
240 |
1:43.08 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.66 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.88 |
198 |
1:49.99 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.20 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
170 |
1:55.64 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.23 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
166 |
1:56.58 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Vigman |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
159 |
1:58.18 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.05 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
141 |
2:02.97 |
+43.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.59 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 4:21:41 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Rintauinti Naiset T15 - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
571 |
1:17.27 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.61 |
493 |
1:21.16 |
+3.89 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.73 |
460 |
1:23.02 |
+5.75 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.99 |
435 |
1:24.61 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
431 |
1:24.86 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
421 |
1:25.53 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
398 |
1:27.15 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
393 |
1:27.49 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Westerholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.84 |
391 |
1:27.70 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
380 |
1:28.49 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
368 |
1:29.48 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
317 |
1:34.05 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.72 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
308 |
1:34.91 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.82 |
300 |
1:35.76 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.37 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Puttonen |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.90 |
283 |
1:37.63 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.96 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 4:21:41 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Rintauinti Naiset N - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
660 |
1:13.62 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
639 |
1:14.45 |
+0.83 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
616 |
1:15.33 |
+1.71 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
588 |
1:16.54 |
+2.92 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
565 |
1:17.56 |
+3.94 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
551 |
1:18.18 |
+4.56 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
549 |
1:18.29 |
+4.67 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
537 |
1:18.86 |
+5.24 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
+0.65 |
506 |
1:20.47 |
+6.85 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mila Manner |
2001 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
503 |
1:20.61 |
+6.99 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.78 |
503 |
1:20.62 |
+7.00 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
502 |
1:20.69 |
+7.07 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
499 |
1:20.84 |
+7.22 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.65 |
499 |
1:20.85 |
+7.23 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
479 |
1:21.96 |
+8.34 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cinja Åvist |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
467 |
1:22.64 |
+9.02 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.72 |
461 |
1:23.01 |
+9.39 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.79 |
446 |
1:23.93 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
429 |
1:24.97 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
427 |
1:25.14 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
410 |
1:26.31 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viivi Ikonen |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.71 |
375 |
1:28.86 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erica Tomperi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
373 |
1:29.05 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.73 |
335 |
1:32.27 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Espoon Kilpauinti |
+0.79 |
332 |
1:32.59 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sari Komulainen |
1962 |
Espoon Kilpauinti |
+0.89 |
290 |
1:36.86 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.15 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
283 |
1:37.59 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Hontar |
2003 |
UKR Swimming team |
|
205 |
1:48.72 |
+35.10 |
|
SB5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 4:21:41 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 16:24:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|