2024-04-20   02:47:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 4, 50m Selkäuinti Miehet P11 - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
SM-raja 30.56
NSM-raja 30.70
GP 32.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lucas Batista 2012 ORCA Helsinki +0.61 151 44.69 Rollo11
Entry time: 47.14 (-2.45)
2 Julius Keralampi 2011 Jyväskylän Aalto +0.69 145 45.21 +0.52 Rollo11
Entry time: 45.37 (-0.16)
3 Tiitus Sirola 2011 Rauman Uimaseura +0.83 139 45.89 +1.20 Rollo11
Entry time: 46.42 (-0.53)
4 Platon Voutilainen 2011 Nurmijärven Uinti +0.66 130 46.95 +2.26
Entry time: 47.42 (-0.47)
5 Teemu Hanninen 2011 Riihimäen Uimaseura +0.65 125 47.53 +2.84
Entry time: 47.44 (+0.09)
6 Emil Kontio 2011 Riihimäen Uimaseura +0.66 118 48.48 +3.79
Entry time: 49.28 (-0.80)
7 Otso Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap +0.72 116 48.72 +4.03
Entry time: 51.88 (-3.16)
8 Kivi Hakkarainen 2011 Helsingfors Simsällskap +0.93 107 50.11 +5.42
Entry time: 48.64 (+1.47)
9 Tuukka Korppinen 2011 Jyväskylän Aalto +0.85 103 50.73 +6.04
Entry time: 55.32 (-4.59)
10 Julius Sydänmaa 2011 ORCA Helsinki +0.70 93 52.35 +7.66
Entry time: 52.68 (-0.33)
11 Kevin Sjöberg 2011 Helsingfors Simsällskap +0.74 83 54.40 +9.71
12 Mark Borisov 2011 Cetus Espoo 79 55.35 +10.66
Entry time: 55.70 (-0.35)
13 Haotian Zeng 2013 Helsingfors Simsällskap +0.77 77 55.91 +11.22
Entry time: 1:02.25 (-6.34)
14 Eino Pekkola 2013 Helsingfors Simsällskap +0.59 76 56.10 +11.41
15 Muchen Kimi Hou 2013 Helsingfors Simsällskap +0.67 69 58.02 +13.33
Entry time: 56.60 (+1.42)
16 Sisu Mantila 2012 Helsingfors Simsällskap +0.80 57 1:01.54 +16.85
17 Joonas Sovasto 2011 Helsingfors Simsällskap +0.72 39 1:09.93 +25.24
Entry time: 1:07.21 (+2.72)
- Arn Pitkänen 2012 Cetus Espoo DNS
- Urho Tammi 2011 Salon Uimarit DNS
Event official at: 5/28/2022 3:53:34 PM
Event 4, 50m Selkäuinti Miehet P13 - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
SM-raja 30.56
NSM-raja 30.70
GP 32.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.70 351 33.72
Entry time: 33.27 (+0.45)
2 Urho Ruuska 2009 Jyväskylän Aalto +0.61 287 36.07 +2.35
Entry time: 36.33 (-0.26)
3 Ohto Ahvenisto 2009 Helsingfors Simsällskap +0.99 181 42.02 +8.30
Entry time: 43.79 (-1.77)
4 Wilhelm Rasinmäki 2010 Cetus Espoo +0.78 176 42.40 +8.68
Entry time: 42.20 (+0.20)
5 Noa Kojonen 2009 Cetus Espoo +0.67 170 42.89 +9.17
Entry time: 43.40 (-0.51)
6 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti +0.80 158 44.00 +10.28
Entry time: 46.65 (-2.65)
7 Amos Eriksson 2010 Helsingfors Simsällskap +0.68 140 45.75 +12.03
Entry time: 44.80 (+0.95)
8 Kasper Karihtala 2010 Helsingfors Simsällskap +0.68 113 49.18 +15.46
Entry time: 49.06 (+0.12)
9 Daniel Salja 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.88 106 50.20 +16.48
Entry time: 52.00 (-1.80)
10 Eemil Räihä 2009 Jyväskylän Aalto +0.77 106 50.25 +16.53
Entry time: 47.67 (+2.58)
11 Havu Heikkinen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.87 101 51.06 +17.34
Entry time: 52.47 (-1.41)
12 AHAN KOMALI 2009 Cetus Espoo +0.86 90 52.98 +19.26
Entry time: 52.65 (+0.33)
13 Nikon Zarubalov 2010 ORCA Helsinki +0.65 78 55.49 +21.77
Entry time: 52.99 (+2.50)
Event official at: 5/28/2022 3:53:34 PM
Event 4, 50m Selkäuinti Miehet P14 - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
SM-raja 30.56
NSM-raja 30.70
GP 32.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.80 385 32.71
Entry time: 33.89 (-1.18)
2 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo +0.68 325 34.60 +1.89
Entry time: 35.50 (-0.90)
3 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.65 294 35.77 +3.06
Entry time: 37.95 (-2.18)
4 Maxim Sazonov 2008 Riihimäen Uimaseura +0.64 287 36.07 +3.36
Entry time: 40.92 (-4.85)
5 Matias Väisänen 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.63 176 42.45 +9.74
Entry time: 46.68 (-4.23)
Event official at: 5/28/2022 3:53:34 PM
Event 4, 50m Selkäuinti Miehet P16 - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
SM-raja 30.56
NSM-raja 30.70
GP 32.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.65 527 29.46 IKM14-16
Entry time: 30.75 (-1.29)
2 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.61 520 29.59 +0.13 IKM14-16
Entry time: 32.45 (-2.86)
3 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.59 484 30.31 +0.85 IKM14-16
Entry time: 29.53 (+0.78)
4 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.59 473 30.54 +1.08 IKM14-16
Entry time: 33.50 (-2.96)
5 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat +0.71 432 31.48 +2.02 GP
Entry time: 31.41 (+0.07)
6 Mikko Salmi 2007 Nummelan Kisaajat +0.76 320 34.76 +5.30
Entry time: 34.79 (-0.03)
7 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 236 38.48 +9.02
Entry time: 38.13 (+0.35)
- Rudi Stolt 2007 Helsingfors Simsällskap +0.93 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Event official at: 5/28/2022 3:53:34 PM
Event 4, 50m Selkäuinti Miehet M - Final
Rollo11 46.15
IKM14-16 30.70
SM-raja 30.56
NSM-raja 30.70
GP 32.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.60 758 26.10 SM-raja
Entry time: 25.26 (+0.84)
2 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.55 726 26.47 +0.37 SM-raja
Entry time: 25.46 (+1.01)
3 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.51 650 27.47 +1.37 SM-raja
Entry time: 26.72 (+0.75)
4 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.66 527 29.46 +3.36 SM-raja
Entry time: 28.10 (+1.36)
5 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.68 491 30.16 +4.06 SM-raja
Entry time: 29.13 (+1.03)
6 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.71 479 30.41 +4.31 SM-raja
Entry time: 28.55 (+1.86)
7 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.58 442 31.24 +5.14 GP
Entry time: 30.88 (+0.36)
8 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry +0.69 432 31.48 +5.38 GP
Entry time: 31.03 (+0.45)
9 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.57 358 33.51 +7.41
Entry time: 33.37 (+0.14)
10 Henri Erlund 2003 HTU Stadi +0.69 342 34.03 +7.93
Entry time: 33.31 (+0.72)
11 Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat +0.99 286 36.12 +10.02
Entry time: 34.90 (+1.22)
12 Yaroslav Semenenko 1987 UKR Swimming team +0.95 228 38.94 +12.84 S5
13 Dmytro Vynohradets' 1985 UKR Swimming team 69 57.82 +31.72 S4
14 Ievgen Panibratets 1983 UKR Swimming team 35 1:12.36 +46.26 S2
Event official at: 5/28/2022 3:53:34 PM
2022-05-28 15:59:39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner