2024-04-20   02:01:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 28, 2022 to May 28, 2022
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P11 - Final
Rollo12 1:34.54
Rollo13 1:28.04
IKM14 1:14.50
IKM15 1:11.16
IKM16 1:08.96
SM-raja 1:06.10
NSM-raja 1:07.00
GP 1:07.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mikael Kukkola 2012 Jyväskylän Aalto +0.80 102 1:50.90
Entry time: 1:57.62 (-6.72)
50m: 55.98
100m: 1:50.90
(54.92)
2 Tuukka Korppinen 2011 Jyväskylän Aalto +0.85 90 1:55.36 +4.46
Entry time: 1:55.90 (-0.54)
50m: 55.33
100m: 1:55.36
(1:00.03)
3 Pyry Varvikko 2012 Jyväskylän Aalto +0.72 86 1:57.03 +6.13
50m: 58.76
100m: 1:57.03
(58.27)
4 Otso Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap +0.90 85 1:57.64 +6.74
50m: 54.88
100m: 1:57.64
(1:02.76)
5 Erik Lehtimäki 2013 Helsingfors Simsällskap 72 2:04.56 +13.66
50m: 58.82
100m: 2:04.56
(1:05.74)
- Kevin Sjöberg 2011 Helsingfors Simsällskap DSQ
SW6.4
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P13 - Final
Rollo12 1:34.54
Rollo13 1:28.04
IKM14 1:14.50
IKM15 1:11.16
IKM16 1:08.96
SM-raja 1:06.10
NSM-raja 1:07.00
GP 1:07.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.77 272 1:19.97 Rollo13
Entry time: 1:17.28 (+2.69)
50m: 38.32
100m: 1:19.97
(41.65)
2 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.52 240 1:23.36 +3.39 Rollo13
Entry time: 1:30.72 (-7.36)
50m: 41.05
100m: 1:23.36
(42.31)
3 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo +0.67 237 1:23.78 +3.81 Rollo13
Entry time: 1:24.87 (-1.09)
50m: 40.44
100m: 1:23.78
(43.34)
4 Kalle Romppainen 2009 Mikkelin Uimaseura +0.65 220 1:25.79 +5.82 Rollo13
Entry time: 1:23.56 (+2.23)
50m: 41.39
100m: 1:25.79
(44.40)
5 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.73 214 1:26.56 +6.59 Rollo13
Entry time: 1:30.52 (-3.96)
50m: 40.94
100m: 1:26.56
(45.62)
6 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo +0.75 207 1:27.52 +7.55 Rollo13
Entry time: 1:26.91 (+0.61)
50m: 42.88
100m: 1:27.52
(44.64)
7 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 207 1:27.58 +7.61 Rollo13
Entry time: 1:28.27 (-0.69)
50m: 42.96
100m: 1:27.58
(44.62)
8 Konsta Hiltunen 2009 Riihimäen Uimaseura +0.89 203 1:28.16 +8.19
Entry time: 1:25.68 (+2.48)
50m: 45.64
100m: 1:28.16
(42.52)
9 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit +0.74 203 1:28.20 +8.23
Entry time: 1:40.93 (-12.73)
50m: 42.82
100m: 1:28.20
(45.38)
10 Daniel Kuismin 2010 Cetus Espoo +0.66 201 1:28.45 +8.48 Rollo12
Entry time: 1:28.75 (-0.30)
50m: 43.42
100m: 1:28.45
(45.03)
11 Eero Hiekkanen 2010 Cetus Espoo +0.89 198 1:28.82 +8.85 Rollo12
Entry time: 1:28.43 (+0.39)
50m: 42.96
100m: 1:28.82
(45.86)
12 Topias Verneri Heikkinen 2009 Helsingin Uimarit +0.66 197 1:29.04 +9.07
Entry time: 1:44.08 (-15.04)
50m: 44.80
100m: 1:29.04
(44.24)
13 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.67 193 1:29.60 +9.63 Rollo12
Entry time: 1:29.43 (+0.17)
50m: 42.64
100m: 1:29.60
(46.96)
14 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry +0.71 192 1:29.86 +9.89
Entry time: 1:31.75 (-1.89)
50m: 44.23
100m: 1:29.86
(45.63)
15 Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo +0.74 188 1:30.49 +10.52 Rollo12
Entry time: 1:30.39 (+0.10)
50m: 44.41
100m: 1:30.49
(46.08)
16 Niilo Kivelä 2009 Helsingin Uimarit +0.76 187 1:30.53 +10.56
Entry time: 1:30.57 (-0.04)
50m: 44.61
100m: 1:30.53
(45.92)
17 Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo +0.60 186 1:30.77 +10.80
Entry time: 1:31.61 (-0.84)
50m: 44.40
100m: 1:30.77
(46.37)
18 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.72 184 1:31.08 +11.11
Entry time: 1:28.03 (+3.05)
50m: 44.53
100m: 1:31.08
(46.55)
19 Topi Nuutinen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.70 181 1:31.55 +11.58 Rollo12
Entry time: 1:32.11 (-0.56)
50m: 44.26
100m: 1:31.55
(47.29)
20 Lauri Korppinen 2009 Jyväskylän Aalto +0.66 179 1:31.93 +11.96
Entry time: 1:28.71 (+3.22)
50m: 43.46
100m: 1:31.93
(48.47)
21 RIKU KUKKONEN 2010 Jyväskylän Aalto +0.64 170 1:33.50 +13.53 Rollo12
Entry time: 1:34.94 (-1.44)
50m: 45.37
100m: 1:33.50
(48.13)
22 Joona Talvensaari 2009 Jyväskylän Aalto +0.69 165 1:34.52 +14.55
Entry time: 1:29.92 (+4.60)
50m: 46.81
100m: 1:34.52
(47.71)
23 Oskari Mökkönen 2010 Cetus Espoo +0.68 161 1:35.21 +15.24
Entry time: 1:34.60 (+0.61)
50m: 46.62
100m: 1:35.21
(48.59)
24 Santtu Lähdeniitty 2010 Salon Uimarit +0.71 152 1:37.07 +17.10
Entry time: 1:38.46 (-1.39)
50m: 47.02
100m: 1:37.07
(50.05)
25 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.65 150 1:37.37 +17.40
Entry time: 1:43.43 (-6.06)
50m: 48.65
100m: 1:37.37
(48.72)
26 Jimi Malkki 2009 Cetus Espoo +0.74 148 1:37.94 +17.97
Entry time: 1:35.11 (+2.83)
50m: 47.52
100m: 1:37.94
(50.42)
27 Henrik Pihlaja 2009 Cetus Espoo +0.57 145 1:38.68 +18.71
Entry time: 1:38.47 (+0.21)
50m: 48.38
100m: 1:38.68
(50.30)
28 Miikka Laitinen 2010 Cetus Espoo +0.61 140 1:39.63 +19.66
Entry time: 1:35.54 (+4.09)
50m: 48.94
100m: 1:39.63
(50.69)
29 Lenni Kumpulainen 2010 Mikkelin Uimaseura +0.66 140 1:39.78 +19.81
Entry time: 1:39.47 (+0.31)
50m: 47.42
100m: 1:39.78
(52.36)
30 Oliver Tavilahti 2009 Cetus Espoo +0.73 132 1:41.69 +21.72
Entry time: 1:39.00 (+2.69)
50m: 49.17
100m: 1:41.69
(52.52)
31 Maltti Lantela 2010 Jyväskylän Aalto +0.67 126 1:43.34 +23.37
Entry time: 1:39.27 (+4.07)
50m: 48.37
100m: 1:43.34
(54.97)
32 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit +0.84 113 1:47.08 +27.11
Entry time: 1:47.40 (-0.32)
50m: 52.06
100m: 1:47.08
(55.02)
33 Eemil Räihä 2009 Jyväskylän Aalto +0.76 107 1:49.14 +29.17
Entry time: 1:43.44 (+5.70)
50m: 53.13
100m: 1:49.14
(56.01)
34 Henrik Mikkonen 2010 Jyväskylän Aalto +0.69 83 1:58.48 +38.51
50m: 55.10
100m: 1:58.48
(1:03.38)
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P14 - Final
Rollo12 1:34.54
Rollo13 1:28.04
IKM14 1:14.50
IKM15 1:11.16
IKM16 1:08.96
SM-raja 1:06.10
NSM-raja 1:07.00
GP 1:07.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.70 467 1:06.83 IKM14
Entry time: 1:13.58 (-6.75)
50m: 32.68
100m: 1:06.83
(34.15)
2 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.83 354 1:13.27 +6.44 IKM14
Entry time: 1:10.53 (+2.74)
50m: 35.75
100m: 1:13.27
(37.52)
3 Jussi Laine 2008 Jyväskylän Aalto +0.74 320 1:15.78 +8.95
Entry time: 1:17.01 (-1.23)
50m: 36.82
100m: 1:15.78
(38.96)
4 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit +0.82 317 1:15.97 +9.14
Entry time: 1:16.97 (-1.00)
50m: 36.56
100m: 1:15.97
(39.41)
5 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo +0.73 317 1:16.04 +9.21
Entry time: 1:17.36 (-1.32)
50m: 37.03
100m: 1:16.04
(39.01)
6 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.72 316 1:16.07 +9.24
Entry time: 1:17.97 (-1.90)
50m: 37.05
100m: 1:16.07
(39.02)
7 Niilo Pyhältö 2008 Helsingfors Simsällskap +0.72 279 1:19.28 +12.45
Entry time: 1:20.85 (-1.57)
50m: 37.86
100m: 1:19.28
(41.42)
8 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap +0.82 215 1:26.49 +19.66
Entry time: 1:25.77 (+0.72)
50m: 41.05
100m: 1:26.49
(45.44)
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P16 - Final
Rollo12 1:34.54
Rollo13 1:28.04
IKM14 1:14.50
IKM15 1:11.16
IKM16 1:08.96
SM-raja 1:06.10
NSM-raja 1:07.00
GP 1:07.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere +0.62 477 1:06.33 IKM16
Entry time: 1:06.34 (-0.01)
50m: 32.53
100m: 1:06.33
(33.80)
2 Daniel Guzhov 2006 Helsingfors Simsällskap +0.74 383 1:11.39 +5.06
Entry time: 1:09.16 (+2.23)
50m: 33.98
100m: 1:11.39
(37.41)
3 Jaakko Karppinen 2007 ORCA Helsinki +0.60 333 1:14.75 +8.42
Entry time: 1:14.24 (+0.51)
50m: 35.65
100m: 1:14.75
(39.10)
4 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.73 333 1:14.76 +8.43
Entry time: 1:13.93 (+0.83)
50m: 36.09
100m: 1:14.76
(38.67)
5 Daniel Lehtisalo 2006 Nummelan Kisaajat +0.85 215 1:26.48 +20.15
Entry time: 1:27.45 (-0.97)
50m: 39.98
100m: 1:26.48
(46.50)
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet M - Final
Rollo12 1:34.54
Rollo13 1:28.04
IKM14 1:14.50
IKM15 1:11.16
IKM16 1:08.96
SM-raja 1:06.10
NSM-raja 1:07.00
GP 1:07.00
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.51 586 1:01.94 SM-raja
Entry time: 55.69 (+6.25)
50m: 26.78
100m: 1:01.94
(35.16)
2 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.65 518 1:04.56 +2.62 SM-raja
Entry time: 1:02.26 (+2.30)
50m: 31.35
100m: 1:04.56
(33.21)
3 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.63 516 1:04.62 +2.68 SM-raja
Entry time: 1:02.66 (+1.96)
50m: 31.79
100m: 1:04.62
(32.83)
4 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.70 494 1:05.56 +3.62 SM-raja
Entry time: 1:03.20 (+2.36)
50m: 32.64
100m: 1:05.56
(32.92)
5 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.65 487 1:05.89 +3.95 SM-raja
Entry time: 58.80 (+7.09)
50m: 31.16
100m: 1:05.89
(34.73)
6 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.69 484 1:06.01 +4.07 SM-raja
50m: 31.38
100m: 1:06.01
(34.63)
7 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.68 447 1:07.79 +5.85
Entry time: 1:02.47 (+5.32)
50m: 34.24
100m: 1:07.79
(33.55)
8 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry +0.73 418 1:09.33 +7.39
Entry time: 1:07.91 (+1.42)
50m: 32.91
100m: 1:09.33
(36.42)
9 Niko Nokikuru 2005 Riihimäen Uimaseura +0.53 401 1:10.29 +8.35
Entry time: 1:09.57 (+0.72)
50m: 34.08
100m: 1:10.29
(36.21)
10 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.76 394 1:10.69 +8.75
Entry time: 1:06.93 (+3.76)
50m: 34.66
100m: 1:10.69
(36.03)
11 Rasmus Pettinen 1995 Helsingfors Simsällskap +0.61 387 1:11.14 +9.20
50m: 33.65
100m: 1:11.14
(37.49)
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM
2022-05-28 19:35:09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner